Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Începem cu dreptul lupta la titlu?

- da, batem sâmbătă
8
44%
- cu stângul în dreptul
5
28%
- cu un egal
5
28%
 
Total votes: 18

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 20 Mar 2023, 09:12

Am observat in meciul asta ca s-a renuntat la contructia de la nivelul fundasilor si s-a mers pe minge lunga dar destul de precisa, nu intamplatoare. Avem probleme cu echipele care fac presing agresiv si d-acolo pleaca multe ocazii ale adversarilor. Cred ca este o idee buna sa se joace asa pana vom avea fundasi si mijlocasi care sa se descurce la constructie si atunci cand sunt presati. E mai sigur.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Mar 2023, 15:40

Un duplex ereditar cu miros de branza...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 21 Mar 2023, 08:45

Jigodia de Crăciunescu ne urăște profund. Noroc că e atât de prost încât răutatea lui devine comică.
Pentru el s-a inventat vorba cu “are capul cât damigeana și creierul cât dopul”.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mar 2023, 09:20

Culmea e ca e nasul lui Cartu, cu care parea ca e in relatii bune, nu inteleg cum de macar nu se abtine, sau ce are de ne uraste asa.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mar 2023, 09:22

El trece peste latura artistica a caderii si fortarea ei dar si peste acel picior flexat spre Ivan si vede doar ...contactul.
N-a fost o intrunire la Bucuresti a arbitrilor cu cateva zile inainte, seful lor la nivel european Rosetti sau cum dreaq il cheama au fost acolo...Nu s-a vorbit ca sa nu se mai sanctioneze orice contact in careu ?
Am vazut in Anglia niste imbranceli de mai mare dragul. Nu se mai da, nu se mai da penalty prin Europa la asa ceva...
Aia cu cotul in capul aluia, Mitrea sare corect la cap, are prim-planul, are detenta, mana flexata in dreptul pieptului nu in lateral ....fcsbistul vine si se baga sub el fara sa aiba vreo detenta sau sansa la minge, ala s-a bagat cu capul in cotul lui.
FCSB si CFR ...baga cantitate de erori iluzorii dupa fiecare meci, prostesc prostimea si asa proasta, creeaza o imagine falsa.
Inraiesc o multime aflata deja in intuneric...Cu asta se ocupa ei.Cine are fosti arbitri in staff ?
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Mar 2023, 09:47

Nu înțeleg de ce povestim noi atât de așa zisele faze litigioase care de fapt nici nu au existat. Hai să îi lăsăm pe fcsbisti să își arate frustrările. Mă uitam la meci și mi-a sărit în ochi faza cu Sorescu când s-a dus prin alunecare să de-a o centrare din dreapta fiind întâmpinat de un jucător de al nostru, nu a fost nici un mm (inspirat aici)de contact și totuși era cu mâna pe sus și întreaga peluză era cu mâna întinsă. Probabil au fost învățați din trecut să primească ușor orice cer. Acum după cum a spus M.Avram este o directivă de la comisia de arbitri UEFA să nu se dea contact la orice mâna pusă pe adversar.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mar 2023, 10:36

Ne lamentam singuri, mi-ar placea sa avem si noi Maxima.ro deschidere...30 de minute la Digi, 1 ora la Fanatik, 2 ore la GSPULEA pe saptamana... :)(
Nu poti sa treci ca arbitru peste partea de simulare a acelui eveniment. Pur si simplu asta iti sare in ochi si umbreste toata cealalta parte de contact. Arbitrul a procedat corect.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 21 Mar 2023, 12:09

Lovind in noi, Craciunescu vrea sa arate ca este obiectiv si ca nu tine cont nici macar de relatiile de rudenie atunci cand judeca fazele litigioase. Suntem echipa pe care o faulteaza cel mai des. Nu am nicio informatie, dar cred ca impostorul asta batran asteapta ceva protocol de la nea Mihai pentru a-si schimba viziunea asupra fazelor litigioase in care este implicata Universitatea Craiova. Pe de alta parte, Craciunescu nu pierde nicio ocazie sa-l pupe in cour pe Hagi pe care il scoate bine ori de cate ori are ocazia. Daca aveti timp si chef puteti sa faceti o statistica si o sa observati ca Craciunescu , in 90% din cazuri ii scoate bine pe constanteni. Am observat ca desi critica politica manageriala facuta de Gigi, Craciunescu are grija sa scoata bine si FCSB-ul din fazele litigioase. Reaua credinta a lui Craciunescu fata de Craiova s-a vazut cel mai bine la meciul din turul campionatului cand a considerat ca Bancu l-a faultat pe Compagno si ca penaltyul a fost corect acordat. La faza aceea doar daca erai fan FCSB sau de rea credinta putei spune ca a fost fault facut de Bancu. In sfarsit, mie imi este sila de oameni de tip Craciunescu, Porumboiu si Avram.
Personal cred ca Universitatea trebuie sa-si angajeze un om care sa aiba in fisa postului Relatia cu presa si care de dimineata sa fie prezent pe posturile TV si sa apere interesele Universitatii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mar 2023, 12:34

Si eu zic ca e necesar un om care sa ne reprezinte pe la TV, adica mai exact sa ne apere cand se intampla mizeriile astea, si sa nu fie Rotaru sau Cartu.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 21 Mar 2023, 17:16

TOTAL OFF TOPIC: NU MERGE SA INTRU DE PE TELEFON (TAPATALK), iar pe laptop se incarca ca dracu!!!!!!!
Am zis!!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 21 Mar 2023, 17:31

manex scrie:
21 Mar 2023, 17:16
TOTAL OFF TOPIC: NU MERGE SA INTRU DE PE TELEFON (TAPATALK), iar pe laptop se incarca ca dracu!!!!!!!
tapatalk nu e nici suportata si nici macar recomandata de phpbb. Nu stiu care a fost logica cand s-a facut integrarea cu tapatalk. Daca nu merge pe tapatalk, trebuie verificat cu tapatalk.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 21 Mar 2023, 19:32

Deci... Intru pe net pe telefon/laptop. Tastez www.craiova-maxima.ro
Se misca infeeect. Dau pe forum.. Pe telefon imi ia automat tapatalk(care pana acum 2 zile functiona perfect). E ceva putred acolo... Cu tot respectul... Si da, am net bun , platit la zi...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 21 Mar 2023, 19:36

manex scrie:
21 Mar 2023, 17:16
TOTAL OFF TOPIC: NU MERGE SA INTRU DE PE TELEFON (TAPATALK), iar pe laptop se incarca ca dracu!!!!!!!
La fel e si la mine

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mar 2023, 19:48

Eu sunt pe Opera/Windows 8.1 x64 si intr-adevar si ieri si astazi dai clic pe ultimul mesaj la un subiect si se incarca foarte greu. Cu exceptia diminetii, dimineata la prima ora nu au fost probleme. Editarea, trimiterea unui post dureaza mult. De asemenea intrarea pe forum dureaza mult. E ceva.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mar 2023, 20:15

Si eu am observat probleme incepand din weekend - cateodata merge foarte greu.

Scrie răspuns