Transferuri vara lui '21

Moderator: grup_moderatori

Închis
cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Sep 2021, 20:37

Cota unui jucator creste daca el evolueaza intr-o echipa buna, echipa ce ii poate pune in valoare calitatile ; cota creste si cu trofee.
Daca iei un jucator cu 500 000- 1 mil. Castigi un campionat, deja el valoreaza 3 mil, daca mai da si 10 goluri si 5 asisturi valoreaza 5 milioane.

Valoarea tehnica si fizica a jucatorului fiind aceeasi ca atunci cand l-ai cumparat. Doar ca evolutia lui intr-o echipa buna face ca cota lui de piata sa creasca.
Avand moral bun si rezultate
Astazi cel mai scump jucator al nostru este Bancu - 2 mil. Ia trimite-l la Gaz Metan, in 10 meciuri nici 1 milion nu mai valoreaza.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 11 Sep 2021, 21:26

dorumihnea2 scrie:
09 Sep 2021, 11:31
Dacă ne uităm înapoi la momentul transferului lui Căpățînă 90% din cei de aici erau toți de acord cu mutarea.... Deci s-o lăsăm moartă..... Rotaru a cheltuit f mulți bani în trecut pe juniori f "" talentați,, gen Burlacu, Hreniuc, Jurj, Miculaiciuc etc și a plătit sume de peste 50 de mii pe ei și de confirmat doar Mihăilă deci....
Eu nu am fost incintat de Capatina; se vorbea ca si CFR il dorea anul trecut - as fi incercat vara asta sa-l dau acolo si sa iau altceva la schimb. Poate Petrescu sa faca fotbalist din el.

Eu nu inteleg unde e bun Capatina asta; mijlocas defensiv nu poate. Mijlocas ofensiv - parca nici asta nu poate sa faca foarte bine. Inter - nici atit. Parca e putin din toate astea, dar nu suficient de bun pe nici o pozitie. Viteza n-are, agresivitate n-are, tehnica sa scoata om din joc n-are, pasa filtranta sau sut n-a aratat la Craiova. Dar poate nu vad eu bine si ma lamureste altcineva. Nici cu Fedele nu m-am lamurit daca poate juca la echipa de play off (probabil ca nu) - dar macar asta mai trage la poarta o data la 3 meciuri, am vazut si niste pase, cit de cit.

Unde poate juca baiatul asta Capatina la echipa de play off in 4-3-3, 4-4-2 sau 4-2-3-1 ? De ce este tinut in lot ?

Ce a facut Capatina la Craiova - 32 jocuri, zero goluri, zero pase de gol - imi aminteste de Qaka. Si ala zero pe linie. Si ala a costat bani.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Sep 2021, 09:02

La fel cred și eu despre el doar că am menționat că părea un transfer bun și nu numai eu am crezut asta. Vroiam doar să arât că nu e ușoară munca asta de scouting o știm și de la noi, o vedem și la echipe mari (ex. Griezmann și Dembele la Barca, Hazard sau Jovic la Real au dat chix).

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 12 Sep 2021, 09:10

Eu am fost încântat si de Capatana si de Ofosu si de Campanu, cand au fost transferați. Recunosc. Norocul meu este ca doar scriu anonim pe forum și nu am plătit sau decis transferul lor :lol:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Paul » 12 Sep 2021, 09:31

Pai cine a fost de acord cu Capatana s-a luat dupa cum juca si cum dadea goluri la Voluntari, si nu cred ca existau motive sa nu il vrei. Chiar asa, poate discutam despre cei care “nu l-au vrut”, pe ce anume s-au bazat cand au zis “nu” - asta asa, de fenta, ca noi putem sa vrem sau sa nu vrem orice, si tot la fel rasare si apune soarele.
Eu cred ca problema este ca nu prea ai ce lua, in general, nu exista certitudini care stau in vitrina, iar cum au zis toti, scoutingul in afara meciurilor televizate e mult mai greu decat pare.
Eu as vrea sa vad si cate un jucator pe an provenit din pepiniera proprie, asta m-ar bucura foarte mult.

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de empedocle » 12 Sep 2021, 09:49

Si eu am aprobat transferurile lui Oposum si Capatana. Mi s-a parut a fi peste ce aveam noi in benzi anul trecut. Capatana in banda dreapta pentru ca acolo il stiu ca juca, mi se parea mai versatil decat liniarul si impiedicatul de Barbut. Campanu - Nu ... cand il vad ca isi clateste piciorul stang inainte de a face eternul sau dribling spre stanga imi aduce aminte de ani 70-80.
In fine ...eu am fost mai chiciricios tot timpul cu privire la ...tineri. Uite spre exemplu niciodata nu mi-a placut Mihaila, nici acum nu pot sa spun ca ma da pe spate si nu vad sa ajunga la nivel de jucator cu adevarat important pentru Romania.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 12 Sep 2021, 09:52

Mama, greu cu pepiniera aia proprie, vere. M.am uitat acum, cu Filiasiul. Lasand la o parte rezultatul, nu vezi nimic sa.ti ia ochii pe.acolo. O gadila ei un pic, paseaza, dar nu e unul sa pui mana pe el - uite, ba, asta are calitati sa ajunga mare fotbalist! Nu excelează niciunul, la nimic. Bana ala, mare speranta, numai mingi pierdute. Danciu la fel. Era un copil pe.acolo Alberto Calin care mi s.a parut a avea ceva calitati fata de restul - a dispărut. L.or fi dat, o fi plecat, s.o fi lasat, dracu stie. La grupele mici, intradevar, au rezultate am vazut, dar cineva pe care sa.l iei in calcul pt. perioada imediat următoare - nexam.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Paul » 12 Sep 2021, 10:20

E greu cu pepiniera, stiu, dar va fi si mai greu daca o tinem asa, la vrajeala.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 12 Sep 2021, 10:51

Se auzea anul trecut ca Bergodi a insistat la transferul lui Capatina la Craiova. Asa ca asta nu poate fi pus in circa la "analistii" :laughing: lui Rotaru (eu nu cred ca exista asa ceva).

Da - a marcat ceva goluri la Voluntari, dar daca tot exista obsesia de 4-3-3 la Craiova - pe ce pozitie il luai pe Capatina si ti-a dovedit ca putea sa joace la nivel de play off ? L-ai urmarit cu atentie in meciurile cu adversari tari - CFR, FCSB, Craiova - sa vezi cum performeaza ? Ai vazut ce personalitate are si daca are tupeu si minte de campion ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 12 Sep 2021, 15:48

Takeiteasy scrie:Se auzea anul trecut ca Bergodi a insistat la transferul lui Capatina la Craiova. Asa ca asta nu poate fi pus in circa la "analistii" :laughing: lui Rotaru (eu nu cred ca exista asa ceva).

Da - a marcat ceva goluri la Voluntari, dar daca tot exista obsesia de 4-3-3 la Craiova - pe ce pozitie il luai pe Capatina si ti-a dovedit ca putea sa joace la nivel de play off ? L-ai urmarit cu atentie in meciurile cu adversari tari - CFR, FCSB, Craiova - sa vezi cum performeaza ? Ai vazut ce personalitate are si daca are tupeu si minte de campion ?
Eu m-am inselat cu 2: Ionita si Capatina. Credeam ca dam lovitura. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de David Graham » 30 Sep 2021, 13:52

Hai sa zicem ca mai este vara. Voua nu vi se pare ca baiatul asta seamana al naibii de bine cu ... Barbut ? :)( :eek: Desigur, Barbut avea niste urechi mai asa...de elf. :)(
Sper sa fie doar o impresie, o prejudecata a mea si o exagerata apreciere de sine/mine cum ca as recunoaste ... un fotbalist (...dar fotbalist) dupa figura. :)(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Sep 2021, 15:44

Acu 2 zile se bătea Rotaru cu pumnu în piept că Rogulici va semna pe 3 luni și o să fie testat și hop cu contract până în 2025....sper să nu fie o țeapă gen Mamut

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 30 Sep 2021, 15:50

dorumihnea2 scrie:Acu 2 zile se bătea Rotaru cu pumnu în piept că Rogulici va semna pe 3 luni și o să fie testat și hop cu contract până în 2025....sper să nu fie o țeapă gen Mamut
Poate e mai bun decat Maries.


Sent from my iPad using Tapatalk

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fanucrv » 30 Sep 2021, 15:53

dorumihnea2 scrie:
30 Sep 2021, 15:44
Acu 2 zile se bătea Rotaru cu pumnu în piept că Rogulici va semna pe 3 luni și o să fie testat și hop cu contract până în 2025....sper să nu fie o țeapă gen Mamut
I-a fost teama ca dupa trei luni la noi, pun ochii pe el toti granzii europei si-l pierde gratis :)( . Cand te frigi cu popescu, sufli si-n inghetata !

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fabius_2014 » 30 Sep 2021, 16:10

dorumihnea2 scrie:
30 Sep 2021, 15:44
Acu 2 zile se bătea Rotaru cu pumnu în piept că Rogulici va semna pe 3 luni și o să fie testat și hop cu contract până în 2025....sper să nu fie o țeapă gen Mamut
A semnat pana in 2025, dar clubul are clauza de reziliere dupa 3 luni. Exact asa a spus Rotaru. Noi putem sa il facem pe Rotaru cum vrem, dar mie nu mi se pare ca ar fi prost. Nu zic ca nu si-a luat tepe, dar a dat si niste tunuri... ohoho

Închis