Transferuri vara lui '21

Moderator: grup_moderatori

Închis
R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de R.E.N. » 24 Iun 2021, 18:15

malus dacus scrie:
24 Iun 2021, 17:54
La saormerie ar fi ok sa-l primeasca?
Inainte sa pui intrebari, asigura-te ca au legatura cu ce s-a spus inainte. Eu am spus ca suntem Universitatea Craiova si avem un blazon, tu ma interbi daca e ok sa angajeze fosti puscariasi la taxi pelicanul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 24 Iun 2021, 20:42

REN, fratiuer, las.o asa

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de R.E.N. » 24 Iun 2021, 21:27

As lasa-o, dar te faulteaza logica atunci cand incerci prea tare, si esti si impertinent. Va dati cu ccurul de pamant ca vai gogoasa ce animal, vai peluza puz ce animale, dar cand vine un jucator care bate femei si loveste oameni cu bata in cap e ok, de ce sa-l judeci, ca e doar fotbalist si e al nostru. E foarte sanatos sa n-ai standarde duble.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 24 Iun 2021, 22:00

R.E.N. scrie:As lasa-o, dar te faulteaza logica atunci cand incerci prea tare, si esti si impertinent. Va dati cu ccurul de pamant ca vai gogoasa ce animal, vai peluza puz ce animale, dar cand vine un jucator care bate femei si loveste oameni cu bata in cap e ok, de ce sa-l judeci, ca e doar fotbalist si e al nostru. E foarte sanatos sa n-ai standarde duble.
Si ce sa facem acum? Toti gresim, cum putem judeca, daca nu stim exact ce s-a intamplat cand avea omu' nostru 22 de ani? Noi ne luam dupa presa? A jost judecat si a primit o pedeapsa. Trebuia condamnat la moarte? Trebuie exilat? Da, si eu zic ca putea sa fie mai rau pentru el daca se termina cu omor. Nu exista reabilitare? Nu se poate indrepta? E greu sa traiesti daca nu poti ierta.


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Iun 2021, 22:44

Și pe dincolo se scot certificate medicale ca în România, iei o palmă și îți pușcă timpanul dar nu despre asta e vorba.... Se cheamă reabilitare și sper să existe și în cazul fotbalistului nostru dar el a fost adus aici să joace fotbal și eu cred că e un fotbalist bun pe care dacă nu avea problemele penale nu aveam cum să îl luăm.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Paul » 25 Iun 2021, 05:55

Si eu cred ca nu trebuie sa ne grabim cu judecatul unui om, pentru ca nu putem sti exact ce s-a intamplat. Nu ii face cinste fapta, daca a aexistat in forma in care a fost prezentata, dar nu putem sti cu siguranta ca asa a fost, si cum au spus si colegii mai sus, orice greseala poate fi pedepsita dupa care ar trebui sa existe iertare, nu se poate sa pui un om la index pentru o fapta.
Da, m-as fi revoltat si eu daca il aduceau pe unul care se comporta ca Dani Mocanu, nu ca l-as urmari, dar am vazut ca face parada ca el face ce vrea cu femeile, le bate si le tine legate daca are chef si e tare, si avem multe alte exemple, in frunte cu Becali care e mare mare credincios dar nu se sfieste sa spuna chestii jignitoare si umilitoare despre femei, la care prezentatorii nostri idioti din studiouri chicotesc si ei putin, dar aici nu e cazul, nu cred cel putin.
Bineinteles ca presa nu a gasit altceva de spus pentru introducere despre baiatul asta decat greseala pentru care trage, ca atat asteapta vulturii nostri.
Eu zic sa ii uram bun venit, sa speram ca e ce trebuie, si sa nu mai judecam fara sa stim totul, dupa eticheta cu care s-a ales, poate cand si-a pierdut temporar mintile.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de zeddDarko » 25 Iun 2021, 11:28

Primul interviu al lui Mărieș, se pare ca băiatul e modest și are ceva in cap, nu îl tine sa nu-l ploua in gât. Felicitări lui!

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Koson » 25 Iun 2021, 17:56

R.E.N. scrie:
24 Iun 2021, 21:27
As lasa-o, dar te faulteaza logica atunci cand incerci prea tare, si esti si impertinent. Va dati cu ccurul de pamant ca vai gogoasa ce animal, vai peluza puz ce animale, dar cand vine un jucator care bate femei si loveste oameni cu bata in cap e ok, de ce sa-l judeci, ca e doar fotbalist si e al nostru. E foarte sanatos sa n-ai standarde duble.
Bro, de acord ca nu se face sa pui mana pe bata. Dar una e sa-i dai o scatoalca "lu' muiere-ta", ca sa ma exprim asa, daca o prinzi la babardeala cu altul sau dracu' stie ce-o fi fost intre ei si apare un Don Juan calare pe cal alb si te iei cu el la poceala si scoti bata, poate de frica poate de pierdere a luciditatii, mai ales ca la varsta aia urlau hormonii in ei...si alta e sa cobori ca animalul si sa dai in cap unei femei pe care nu o cunosti doar pentru ca a parcat pe "locul tau", care de fapt nu e al tau. Hai sa nu punem egalitate.
Nu ma erijez in aparatorul "contelui" astuia de Senegal...dar nu fi asa dur cu baiatul...Orice om are o sansa daca e om si nu gogoasa, corect? :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de fabius_2014 » 25 Iun 2021, 19:00

1. Facem prea mult caz pentru trecutul tumultos al lui Conte si eu cred ca e cazul sa lasam trecutul in urma. Daca baiatul confirma si este un fotbalist bun, putem spune ca l-am ajutat sa se reabiliteze, daca nu, il consideram un transfer nereusit in care scouterii nu au luat in seama un aspect foarte important.
Nu este caracteristic Universitatii Craiova sa aiba in componenta angajati cu cazier, dar alte echipe au patroni cu cazier, presedinti ale caror neveste au probleme cu legea, sefi de galerie cazieristi urangutani batausi si drogangii. In concluzie, transferul e putin jenant, dar daca baiatul isi vede de treaba si e scula, cred ca merita.
2. Felicitari pentru interviul lui Maries. Emotiv, cu mult bun simt si cuvintele erau la el. Bravo !

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de robertc » 25 Iun 2021, 19:16

fabius_2014 scrie:
25 Iun 2021, 19:00
1. Facem prea mult caz pentru trecutul tumultos al lui Conte si eu cred ca e cazul sa lasam trecutul in urma. Daca baiatul confirma si este un fotbalist bun, putem spune ca l-am ajutat sa se reabiliteze, daca nu, il consideram un transfer nereusit in care scouterii nu au luat in seama un aspect foarte important.
Nu este caracteristic Universitatii Craiova sa aiba in componenta angajati cu cazier, dar alte echipe au patroni cu cazier, presedinti ale caror neveste au probleme cu legea, sefi de galerie cazieristi urangutani batausi si drogangii. In concluzie, transferul e putin jenant, dar daca baiatul isi vede de treaba si e scula, cred ca merita.
2. Felicitari pentru interviul lui Maries. Emotiv, cu mult bun simt si cuvintele erau la el. Bravo !
E ardelean:)

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Thunder » 27 Iun 2021, 12:55

Koson scrie:
25 Iun 2021, 17:56
Dar una e sa-i dai o scatoalca "lu' muiere-ta", ca sa ma exprim asa, daca o prinzi la babardeala cu altul sau dracu' stie ce-o fi fost intre ei si apare un Don Juan calare pe cal alb si te iei cu el la poceala si scoti bata, poate de frica poate de pierdere a luciditatii, mai ales ca la varsta aia urlau hormonii in ei...
Io zic ca in scenariul asta toata lumea tre` sa ia bataie cu bata. :)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Takeiteasy » 28 Iun 2021, 06:23

Rotaru zice aici ca Markovic a slabit 11 kg in ultima luna. Asta e o performanta, daca e adevarata. Markovic trebuie sa mearga la psiholog - mincatul excesiv vine sa umple goluri adinci emotionale; sper ca cei de la club au minte sa inteleaga asta :

https://www.youtube.com/watch?v=NeI_lfHH-qg

Rotaru cica e in Austria cu echipa. Una dintre ultimele lui miscari de acest gen, dupa anticipatul pas in spate pe care il face odata cu alegerea noului presedinte la inceputul anului 2022.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de malus dacus » 28 Iun 2021, 07:46

^pai de unde sti ca nu candidează si ca nu e ales in 2022?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de Geronimo » 04 Iul 2021, 18:11

Sa asteptam ziua de miercuri, 6 iulie, poate se face anuntul legat de numarul 28.


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Transferuri vara lui '21

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 04 Iul 2021, 22:23

Cine e nr 28?

Închis