Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de marius_vl » 07 Dec 2021, 19:12

eu ma gandesc la Grigoras, care se tot cere sa antreneze pe undeva!
cred ca pe un salariu decent ar accepta sa preia echipa a doua sau grupele de juniori

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 07 Dec 2021, 19:50

De Bondrea ce ati zice ?

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 07 Dec 2021, 19:58

lory69 scrie:
07 Dec 2021, 18:18
as aduce 2 antrenori buni,din astia pensionari,care nu mai au sanse sa antreneze in liga1 sau 2.Pe unul l-as pune la echipa a doua,iar pe celalalt la echipele de juniori.Garantat in maxim 2 ani am avea un puhoi de tineri la prima echipa.
Deja ma faci sa vad in zare asa ...tineri, puhoi, 'nalti, frumosi, mandri nevoie mare, cu mingea la picior ...dar jucand Minecraft pe aifon ! :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 07 Dec 2021, 21:08

Aria de selectie e mica. La fotbal poate veni doar copilul familiei "de dreapta". E greu pentru un copil sa faca scoala/fotbal daca familia nu poate sa-l sprijine.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 07 Dec 2021, 23:17

Declaratii Linkar dupa Petrolul - Cluj 1-0 in liga 2, meci cistigat din faza fixa.

https://liga2.prosport.ro/seria-1/detal ... p-19213672

"Știam de forța lor la fazele fixe, sunt jucători care bat foarte bine și cornere, lovituri libere. Cred că acesta e cel mai impotant lucru, cel care bate faza fixă să ducă mingea exact în zona în care se face schema."

"O fază fixă schimbă tot jocul. Ne-am pregătit, voiam mai multă responsabilitate de la anumiți jucători, dar s-a întâmplat din nou, cum a câștigat Petrolul și alte meciuri din faze fixe.Știam forța lor la fazele fixe, am lucrat asta. "


Fazele fixe, la fel ca faza de aparare, face parte din joc. Liderul detasat al ligii 2, Petrolul, a cistigat destule meciuri din faze fixe. Nu inteleg cum antrenorul de la Ploiesti poate sa faca asta, dar antrenorul de la Craiova nu pare a avea mult spor la chestiile astea.

P.S. In ultimele 2 etape, Craiova a incasat doua goluri de la FCSB si un gol de la Botosani din faze fixe !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 08 Dec 2021, 18:08

Cica Voluntari vinde bilete la 100 de lei pentru meciul cu Craiova de simbata - ce derbedei !!!

Acum citeva luni au marit pretul la 50 de lei cind au jucat cu fc calu.

Sper ca Reghe si jucatorii nostri sa intre ultra motivati pe teren si sa-i bata pe Voluntari pentru magaria asta.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2124
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2021, 18:17

Takeiteasy scrie:
08 Dec 2021, 18:08
Cica Voluntari vinde bilete la 100 de lei pentru meciul cu Craiova de simbata - ce derbedei !!!

Acum citeva luni au marit pretul la 50 de lei cind au jucat cu fc calu.

Sper ca Reghe si jucatorii nostri sa intre ultra motivati pe teren si sa-i bata pe Voluntari pentru magaria asta.
Citind interviul pe care l-ai pus aici luat lui Badea nu pot sa nu te întreb ,ce se mai aude de procesul pentru palmares?
Vor înțelege juriștii in ceasul al 12 lea că până nu vor prezenta la judecători actele care arata continuitatea dintre Vechiul Club Sportiv Universitatea și actualul Club Sportiv Universitatea care am înțeles că este o entitate diferita de cea care a funcționat până în 95 din cauza unei legi de reorganizare a activității economice sau ceva de genul ăsta?
La Steaua au prezentat actul care arăta că actualul Club Sportiv Al Armatei e același care s a înființat în 47 la ei existând undeva prin 93 o reorganizare a clubului sportiv cu toate secțiile similară cu cea de la noi din 95.
Acum unii zic că vechiul Club Sportiv Universitatea a falimentat in 95, eu am auzit că a fost reorganizat pe alta societate că așa ar fi cerut o lege sportivă,dar de asta întreb fiindcă tu trebuie sa știi adevărul sau ceva mai apropiat de adevăr fata de cat știu eu

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 08 Dec 2021, 19:12

Takeiteasy scrie:
08 Dec 2021, 18:08
Cica Voluntari vinde bilete la 100 de lei pentru meciul cu Craiova de simbata - ce derbedei !!!
Acum citeva luni au marit pretul la 50 de lei cind au jucat cu fc calu.
Sper ca Reghe si jucatorii nostri sa intre ultra motivati pe teren si sa-i bata pe Voluntari pentru magaria asta.
Macar de-ai lua loc si ai vedea meciul intr-un stadion first - class dar te baga in cotetul ala numit Sparanghel Iordanescu si-ti mai ia si milionul ! :)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 08 Dec 2021, 19:23

Interesanta declaratia lui Rotaru de azi :

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... lu-1411979

Din nou el zice ca vrea sa se retraga in 2023 : "”După zece ani de mină, pot să mă pensionez. La un club cu pretenții, să reziști emoțional, ai două variante: fie ești sociopat, nu îți pasă de ce se întâmplă în jurul tau, nu îți pasă de suporteri, fie ai atât de mulți bani încât nu îți mai pasă și, pentru tine 10 milioane de euro sunt doar bani de țigări”"

Omul zice ca nu are bani foarte foarte multi (asta se stie) si nici ca este sociopat, adica nu ii pasa de ce se intimpla.

Ce se ve intimpla cu aceasta echipa dupa ce Rotaru se pensioneaza ?
Last edited by Takeiteasy on 08 Dec 2021, 20:16, edited 1 time in total.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 08 Dec 2021, 19:26

fanatic16 scrie:
08 Dec 2021, 18:17
Citind interviul pe care l-ai pus aici luat lui Badea nu pot sa nu te întreb ,ce se mai aude de procesul pentru palmares?
Vor înțelege juriștii in ceasul al 12 lea că până nu vor prezenta la judecători actele care arata continuitatea dintre Vechiul Club Sportiv Universitatea și actualul Club Sportiv Universitatea care am înțeles că este o entitate diferita de cea care a funcționat până în 95 din cauza unei legi de reorganizare a activității economice sau ceva de genul ăsta?
La Steaua au prezentat actul care arăta că actualul Club Sportiv Al Armatei e același care s a înființat în 47 la ei existând undeva prin 93 o reorganizare a clubului sportiv cu toate secțiile similară cu cea de la noi din 95.
Acum unii zic că vechiul Club Sportiv Universitatea a falimentat in 95, eu am auzit că a fost reorganizat pe alta societate că așa ar fi cerut o lege sportivă,dar de asta întreb fiindcă tu trebuie sa știi adevărul sau ceva mai apropiat de adevăr fata de cat știu eu
1. Oameni buni, daca clubul sportiv a avut pauza un an in perioada aia 94-95, adio palmares ! Ciumetii astia de judecatori nu o sa-i dea palmaresul... Nu stiu de ce acea judecatoare ...susceptibila (manca-i-as pasarica ei corupta ! :)( ) a mentionat in acea explicatie la decizia din 2017 cum ca acesta i-ar apartine lui F.C. Universitatea Craiova cand nu a verificat continuitatea acelei societati si documentele prin care l-ar fi dobandit aceasta ?
Parerea mea, s-a incercat, se incearca pedepsirea electoratului (rosu) din Craiova prin niste decizii revansarde. Este politic totul, dragii mei !

2. Nu stiu de ce nu s-a mers pe obtinerea palmaresului de catre Universitatea din Craiova ?
Institutia are continuitate, clubul a fost al ei, nu a predat patrimoniul...
Bun, carcotasii ar putea spune: - Da dar n-a mai avut activitate fotbalistica de mult timp !
Si ce daca ? Daca o societate de panificatie obtine o diploma si premiul de "Cel mai bun in domeniu..." de la Casa de Comert si peste 10 ani acea societate se reprofileaza si incepe sa faca saibe si piulite, inseamna ca pierde premiul obtinut in urma cu ani de zile ?

Universitatea din Craiova ar fi putut obtine cu usurinta palmaresul si ar fi intrat si ea in asociere...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 08 Dec 2021, 19:37

Exista pe undeva declaratia integrala video a lui Miaie?

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 08 Dec 2021, 19:49

De ce intrebi, vrei sa-i vezi dantura ? :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de manex » 08 Dec 2021, 20:06

Hai cu topicul pt meci! Sa le dam mumu la tarani!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 08 Dec 2021, 20:24

Declaratii ale lui Rotaru despre Reghe - antrenorul pare sa fie sprijinit 100 % :

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ta-1411937

Pare ca Rotaru ia in calcul si un esec de calificare in play off. Ciudata mi se pare aceasta propozitie a lui Rotaru : "Prefer să construim pe un joc spectaculos, fără a avea punctele meritate.". Asta nu e OK. De aia ai in baschet Harlem Globetrotters - care doar face show. Un club sportiv intr-o competitie sportiva trebuie sa-si propuna sa si cistige puncte.

P.S. Sa vedem daca ne pedepsesc arbitrii pentru asta : https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... sa-1411981

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 08 Dec 2021, 20:30

asmodeU scrie:
08 Dec 2021, 19:26
fanatic16 scrie:
08 Dec 2021, 18:17
Citind interviul pe care l-ai pus aici luat lui Badea nu pot sa nu te întreb ,ce se mai aude de procesul pentru palmares?
Vor înțelege juriștii in ceasul al 12 lea că până nu vor prezenta la judecători actele care arata continuitatea dintre Vechiul Club Sportiv Universitatea și actualul Club Sportiv Universitatea care am înțeles că este o entitate diferita de cea care a funcționat până în 95 din cauza unei legi de reorganizare a activității economice sau ceva de genul ăsta?
La Steaua au prezentat actul care arăta că actualul Club Sportiv Al Armatei e același care s a înființat în 47 la ei existând undeva prin 93 o reorganizare a clubului sportiv cu toate secțiile similară cu cea de la noi din 95.
Acum unii zic că vechiul Club Sportiv Universitatea a falimentat in 95, eu am auzit că a fost reorganizat pe alta societate că așa ar fi cerut o lege sportivă,dar de asta întreb fiindcă tu trebuie sa știi adevărul sau ceva mai apropiat de adevăr fata de cat știu eu
1. Oameni buni, daca clubul sportiv a avut pauza un an in perioada aia 94-95, adio palmares ! Ciumetii astia de judecatori nu o sa-i dea palmaresul... Nu stiu de ce acea judecatoare ...susceptibila (manca-i-as pasarica ei corupta ! :)( ) a mentionat in acea explicatie la decizia din 2017 cum ca acesta i-ar apartine lui F.C. Universitatea Craiova cand nu a verificat continuitatea acelei societati si documentele prin care l-ar fi dobandit aceasta ?
Parerea mea, s-a incercat, se incearca pedepsirea electoratului (rosu) din Craiova prin niste decizii revansarde. Este politic totul, dragii mei !

2. Nu stiu de ce nu s-a mers pe obtinerea palmaresului de catre Universitatea din Craiova ?
Institutia are continuitate, clubul a fost al ei, nu a predat patrimoniul...
Bun, carcotasii ar putea spune: - Da dar n-a mai avut activitate fotbalistica de mult timp !
Si ce daca ? Daca o societate de panificatie obtine o diploma si premiul de "Cel mai bun in domeniu..." de la Casa de Comert si peste 10 ani acea societate se reprofileaza si incepe sa faca saibe si piulite, inseamna ca pierde premiul obtinut in urma cu ani de zile ?

Universitatea din Craiova ar fi putut obtine cu usurinta palmaresul si ar fi intrat si ea in asociere...
Procesul cu palmaresul e acum in limbo. Nu avem informatii despre cum vrea sa clarifice clubul sportiv cererea initiala de recunoastere a palmaresului. Pavel Badea zice ca in Romania exista acum precedentul din cazul CSA Steaua - din pacate exista multe cazuri in justitia din Romania in care precedentul judiciar este ignorat (de acord - aberant).

Daca acum Badea ar cere ca justitia sa certifice faptul ca fosta FCU Craiova nu detine acum palmaresul istoric, probabil ca ar cistiga. Dar asta ar trebui sa fie un proces nou.

Închis