Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 15 Sep 2021, 23:33

Se pare ca si Morutan a fost vindut pe acelasi calapod cu Cic : citeva rate distribuite in timp. Primii bani incasati de FCSB pe Mrutan ar ajunge in noiembrie :

https://www.gsp.ro/international/strani ... 41863.html

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 15 Sep 2021, 23:59

Ca de obicei, Cosmin Staicu scoate bisturiul cind face analizele jucatorilor Stiintei dupa meciuri :

https://cvlpress.ro/15.09.2021/alb-alba ... sepsi-1-1/

In acest articol, Staicu propune o teorie noua, pe care eu n-am auzit-o : cica nu se poate ca Rotaru sa fi fost atit de fraier sa plateasca 500 k pe Cimpanu ! Pai s-au platit 250 k pe Capatina, nu vad de ce Rotaru nu s-ar fi fraierit si cu Cimpanu...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 16 Sep 2021, 06:40

Chiar ca e ca de obicei cu Staicu, pe el nu il multumeste nimeni si nimic niciodata si nu scapa nicio jumatate de ocazie sa ironizeze pe fiecare jucator.
Pe mine unul pe enerveaza si plictiseste stilul asta de demascator. Ok, toti fac greseli, stim asta, dar cel putin eu nu de aia ma uit la fotbal, doar sa vad ce e rau.
Sa imi spuneti si mie cand o sa scrie si el ceva pozitiv.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 16 Sep 2021, 08:34

Pai a băgat si pozitivele. Acuma, ca.s putine, nu e vina lui. Pozitiv e simplul fapt ca face această rubrică "Alb-albastrii sub lupa". Daca s-ar ocupa de balt'-albastrii ar fi mai ok?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 16 Sep 2021, 08:41

E acid ca de obicei și mie imi place stilu ăsta. Dar s-o lase mai moale cu alea cinșpe milioane din ultima jumătate de an încasate de Rotaru, ca nu e ca și cum i-au trântit turcii valizele cu marafeți de tejghea in secunda in care a călcat Cicâldău pe gazon pe Telekom Arena. Vedem și prin iarnă ce se mai racolează din banii pe transferuri.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de manex » 16 Sep 2021, 09:16

Pana una alta e ziarist si trebuie sa scrie. Ca sunt unele chestii care nu ne convin.. Asta e altceva. Dar doar din critici din astea se naste progresul. Eu am o vorba:"doar noi avem voie sa il injuram pe Ivan si restul :)" cand o fac altii le luam apararea.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 16 Sep 2021, 09:34

Adevarul e ca ducem lipsa de ziaristi acizi, si contributia acestei aciditati e vizibila, nu numai in fotbal, ci in general in societate.
Dar da, asa e, fiecare e diferit si e bine ca e apreciat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 16 Sep 2021, 10:04

Pai nu, Paul, cum zice si manex mai sus, ideea ca atunci cand criticile vin de la ai noștri, e ok. Aia, ce te referi tu cu ziaristi acizi ca.s mulți, da.i pllele noastre, sunt fcsbisti, cai, nu se pun. Si, da, critica, ironia, sunt si ele bune. Nu tot timpul, dar sunt. Fara ele am ajunge o masa de idioți. Adică fix ceea ce se cam încearcă acum pe planetă.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 16 Sep 2021, 11:00

Da, inteleg ce ziceti, dar eu unul nu sunt asa de innebunit dupa critica, mai ales cand vine intr-un moment pe care eu indraznesc sa il consider de revenire, dupa muuult timp. Daca stam cu parul la indemana mereu, in fine, zicem ca suntem vigilenti, dar e o atmosfera incordata aiurea, eu asa o vad.
Voi cand ziceti ca din critica se naste progresul, pe ce exact va bazati, ca eu va spun ca din constatarile mele in Romania suntem mega campioni intergalactici la critica, dar cu progresul stam mai moale, pe cand in alte societati unde se mai practica si incurajarea, chiar cand nu e neaparat cazul, cred ca se da mai usor inainte.
Aia cu masa de idioti depinde si de noi sa nu devenim, dar in fine, ce sa zic, eu pur si simplu sunt mai optimist de felul meu.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 16 Sep 2021, 12:01

Nu cred ca Vladoiu joaca cum joaca din cauza lui Cosmin. El atat poate in momentul asta. Putem compara criticile lui Cosmin cu cele ale deontologilor care nu au jucat fotbal nici in curtea scolii?
Credeti ca George Cimpanu sau Mihai Capatina stiu ca au facut deplasarea cu avionul sau cu autocarul?! Cautam prea multe scuze pentru unii, ce-l impiedica pe fundasul dreapta sa dea 2-3 centrari bune pe meci? Sau sa reusesti o centrare din lovitura libera/corner, cand esti fara adversar langa tine(adica nestresat de nimeni, esti doar tu si mingea)?
e.g. Vezi lovitura libera(meciul cu Sepsi) executata de Cimpanu odihnit, venit de pe banca.
Avem destui in lot care joaca la alibi. Dar e mai usor sa dai vina pe antrenor.


Sent from my iPad using Tapatalk

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 16 Sep 2021, 12:13

Fara suparare Paul, dar despre ce revenire vorbim: bambiliciul numit fotbal din campionatul romanesc ?! Pai si aici ne este greu : acum doi ani am pierdut lamentabil titlul , campionatul trecut am terminat pe 3 datorita "omeniei" cu becali, anul asta asa cum se prezinta lucrurile , nu cred ca mai prindem podiumul. Toti am vrea ca echipa asta sa fie in locul lui ...Sheriff Tiraspol. E exemplu cel mai la indemana dar nu cred ca vom atinge nivelul "moldovenilor" , nici in vis. Fotbalul romanesc a ajuns o gluma proasta iar dupa un an de scremete, iesim din primul tur cand jucam cu unii de care n-am auzit.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 16 Sep 2021, 13:20

Tânguiala asta care nu aduce nimic bun mie mi se pare inutilă. Bineînțeles că ne-am făcut de cacao cu laci, dar au fost o groază de circumstanțe acolo. La meciul retur am simțit disperare, de parcă era un blestem să nu ne calificam. Moralul era pur și simplu zob, nimănui nu ii ieșea nimic. Voi nu aveți zile din-astea, câteodată? Eu am și simt compasiune pentru alții când ii văd așa. Dacă am juca acum din nou, am câștiga la 2 goluri in ambele meciuri, dar e din ciclul dacă și cu parcă.
Nu știu cum se întâmplă la meciurile astea europene, că mereu sunt niște nori negri deasupra când e vorba să ne calificam. Cu AEK in loc să o facem de povestit nepoților cu atmosfera, stadion plin etc, am rupt-o in veselie cu petardele alea și ne-am pricopsit cu 2 meciuri suspendate. Cu tbilisi ne-au prins aia ca avem fumuri in cap, iarăși toti au fost mult sub potențial, a lipstit și șansa meciului retur, acum cu albanezii vestiar rupt, joc la întâmplare, nici că solizi in defensiva, nici că joc ofensiv, nici nimic.
Sa il lăsăm pe Reghe sa isi faca treaba și la anul in vară o să avem, in sfarsit cu spectatori, un parcurs mai nobil in Europa. Că de aici se trage frustrarea și pesimismul, că uzmești un an ca să ajungi in conference league și cand ajungi acolo mânci țărăna, in loc să ii urci pe adversari pe garduri. Dar sa avem răbdare si incredere, că dacă nici asta nu avem, ne luăm câmpii.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 16 Sep 2021, 13:33

Pana la urma individul care a aruncat cu petarda la meciul cu honvezii a fost de-al nostru, ce-a patit ? A platit ?
Rezultatul din meciul cu Laci de la Craiova este in parte tot opera lui.
:)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 16 Sep 2021, 14:31

fanucrv scrie:Fara suparare Paul, dar despre ce revenire vorbim: bambiliciul numit fotbal din campionatul romanesc ?! Pai si aici ne este greu : acum doi ani am pierdut lamentabil titlul , campionatul trecut am terminat pe 3 datorita "omeniei" cu becali, anul asta asa cum se prezinta lucrurile , nu cred ca mai prindem podiumul. Toti am vrea ca echipa asta sa fie in locul lui ...Sheriff Tiraspol. E exemplu cel mai la indemana dar nu cred ca vom atinge nivelul "moldovenilor" , nici in vis. Fotbalul romanesc a ajuns o gluma proasta iar dupa un an de scremete, iesim din primul tur cand jucam cu unii de care n-am auzit.
Da, dar nici aia cu care jucam si ne elimina nu au auzit de noi.


Sent from my iPad using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de malus dacus » 16 Sep 2021, 15:01

David Graham scrie:
16 Sep 2021, 13:33
Pana la urma individul care a aruncat cu petarda la meciul cu honvezii a fost de-al nostru, ce-a patit ? A platit ?
Rezultatul din meciul cu Laci de la Craiova este in parte tot opera lui.
A fost o discuție atunci. Că parcă de la sud, că parcă și de la Nord dar n-ai cum să previi așa ceva, nu mai rețin exact cum motivau băieții pe-aici. Dacă le zici, se opăresc instant, ești 'omu lu rotaru'.

Închis