Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 29 Ian 2022, 21:54

Takeiteasy scrie:
29 Ian 2022, 21:14
Inchipuiti-va un duel intre asta si Cimpanu :-)

https://www.digisport.ro/fotbal/la-liga ... iv-1495405
Puteam pentru poziția aia, unde ne tot chinuie Campanu si Gustavo, sa-l luam pe Negut de la Chindia. E un jucator cu tehnică buna si destul de puternic. In plus am înțeles ca CFR ul l-a luat foarte ieftin.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 29 Ian 2022, 22:11

S-a terminat Rapid - UTA 1-1. Aradenii au ratat o victorie meritata. Terminam aceasta etapa pe locul 6, cu 35 de puncte. Ne batem la play off cu Rapid (33 de puncte), FC Arges 31 de puncte (un meci mai putin disputat), Sepsi 29 de puncte si UTA 28 de puncte. Farul are tot 35 de puncte - dar meciul lor cu Clinceni a fost aminat. Eu zic ca Farul are deja 38 de puncte, Clinceni e in liga 2 - de aceea pun Craiova pe locul 6 cu 35 de puncte.

La meciuri directe sintem peste Rapid (6 puncte in 6), dar sintem la egalitate cu FC Arges (am luat 3 puncte din 6) - in caz ca se ajunge la departajari pe meciuri directe la sfirsit de sezon regulat.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 29 Ian 2022, 22:24

fanucrv scrie:
29 Ian 2022, 21:54
Takeiteasy scrie:
29 Ian 2022, 21:14
Inchipuiti-va un duel intre asta si Cimpanu :-)

https://www.digisport.ro/fotbal/la-liga ... iv-1495405
Puteam pentru poziția aia, unde ne tot chinuie Campanu si Gustavo, sa-l luam pe Negut de la Chindia. E un jucator cu tehnică buna si destul de puternic. In plus am înțeles ca CFR ul l-a luat foarte ieftin.
Pai pe ce jucatori s-au platit sume de transfer dupa plecarea lui Mihaila : Ofosu, Lazar, Capatina, Mamut, Cimpanu (500 k :laughing: ), Houri (s-au platit bani pt imprumut). Ne uitam la lista asta acum si ne dam palme peste cap.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 29 Ian 2022, 23:07

Stie cineva vreun manager valoros care ar vrea sa vina la Craiova ?
Stie cineva vreun finantator potent care ar vrea sa investeasca la Craiova si sa faca performanta mai buna decat in perioada Rotaru ?
Cine are solutii sa le spuna .
Va spun eu ca daca pleaca actionarii care sunt acum, clubul e dus.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de robertc » 29 Ian 2022, 23:58

Vine mititelu...si avem mai multe autocare

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 30 Ian 2022, 00:20

fabius_2014 scrie:
29 Ian 2022, 23:07
Stie cineva vreun manager valoros care ar vrea sa vina la Craiova ?
Stie cineva vreun finantator potent care ar vrea sa investeasca la Craiova si sa faca performanta mai buna decat in perioada Rotaru ?
Cine are solutii sa le spuna .
Va spun eu ca daca pleaca actionarii care sunt acum, clubul e dus.
Ai dreptate. Daca pleaca astia, fuziune cu boo se face.

Dar trebuie criticati cind fac prostii, poate se indreapta cite ceva ? Daca roty vorbeste cu oameni sa-l ajute la selectie, cred ca trebuie sa-i schimbe, de exemplu. Sau mai putine fite la echipe, strinsa punga. Nu faci staruri din mamut si Vina daca-i plimbi cu avionul. Salarii mai micute, bonusuri mai mari de performanta ? Nu se poate ca Botosani sa aibe oameni cu ochi la jucatori, iar Craiova - nu ! Ia antrenori car au track record sa construiasca echipe, sa descopere / inventeze jucatori. N-ai buget sa aduci antrenori care vor transferuri de milioane ca sa faca rezultate. Lasa visele cu fotbal sampanie si 4-3-3 - ca n-ai echipa sa joci asa si sa faci rezultate. Aaa - daca aveai lotul fcsb de acum vreo 13-14 luni - Man, Tanase, Coman, Olaru, Octavian Popescu, Morutan etc. etc., ai putea sa scoti trofee plus fotbal sampanie. Dar n-ai bani si ochi sa faci asemenea lot.

Acuma serios - ce calitati si realizari avea Cimpanu asta sa dai 500 k ?? Nici macar nu este folosit pe un post pe care sa-l cresti si sa-l vinzi. Foloseste-l nene mijlocas ofensiv cu libertate de actiune, undeva in spatele virfului. Aia poate juca - o zice si Lita Dumitru, antrenorul lui de la juniori.

Promoveaza o cultura de dezvoltare a tariei fizice si mentale; antrenamentele sa fie dure, cu materiale bagate ca lumea. Nu-l plati pe Cimpanu daca nu pune 6-7 kg de muschi in 6-7 luni. Da-i amenda 50 % din salariu daca nu face faza defensiva. Eu i-as taia salariul pe 6 luni pentru ceea ce a facut cu Sepsi - golul 2 el l-a facut; l-a vazut pe ala ca a marcat si s-a trintit pe jos prefacindu-se lovit (nu a fost lovit de loc, priviti contactul de la gol). Arata a om slab mental, pipernicit fizic si psihic.

Sfature bune, 100 % gratis, pentru roty.

P.S. Cauta jucatori din astia, care muncesc din greu inainte si dupa antrenamente : "“Este un tip care muncește enorm, eu nu am mai văzut niciodată așa ceva. De nenumărate ori, staff-ul a trebuit să îi spună să se oprească. Era adesea pe teren la căderea întunericului. Când trebuia să mergem să mâncăm la prânz, era tot acolo. Când lucra la masa musculară, antrenorii îi cereau să facă mai puțin de teama de a nu i se face rău.”" (https://www.fanatik.ro/dusan-vlahovic-c ... u-19882351)

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 30 Ian 2022, 02:59

Acum vreo 3 ani cind am vazut posibilitatea ca Papi sa vina antrenor, l-am propus aici (fiind ironizat si injurat pe forum) pe Laszlo Balint la Craiova - atunci un antrenor no name din liga 2, daca un antrenor low cost era cautat pentru Stiinta. Nu cred ca am gresit atunci - de atunci Balint a facut treaba buna : a promovat UTA in liga 1, a mentinut echipa acolo sezonul trecut, si a facut-o sa joace un fotbal bunicel si ofensiv in acest sezon. Muuult peste Papi oricum.

Acum mai fac o propunere in caz ca Reghe nu perfomeaza in acest sezon - daca tot vrem un antrenor pasionat de fotbal (nu de mondene), nu foarte scump, cu ceva experienta, cu ochi la jucatori. Stiu - urmeaza injuraturile - : Marius Croitoru. Omul asta inventeaza jucatori din nimic de ani buni. Botosani a batut Sepsi cu 1-0 zilele trecute cu un atac format din Mailat (care jucase exact 30 de meciuri oficiale in ultimele 3 campionate !) plus Mihai Roman (in pauza de fotbal de exact 2 ani). Asta se cheama ca faci din rahat bici - si de astfel de antrenor are nevoie Craiova. Am cunoscut anul trecut un jucator roman care a lucrat un timp cu Croitoru la Botosani - mi-a zis ca omul e nebun de tot dupa fotbal, la nivel de obsesie dupa fotbal fiind spre Hagi si Dan Petrescu in liga 1. Sau daca nu-l aduci pe Croitoru antrenor la Craiova, adu-l director sportiv - ca pare a avea ochi la jucatori.

P.S. Tot acum ceva ani, cind il vedeam pe Acka dind cu stingu-n drepu' la Craiova, l-am propus tot aici pe Mitrea - atunci prin Slovacia. De atunci Mitrea a ajuns liber de contract la Sepsi, a jucat decent plus capitan acolo.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 30 Ian 2022, 09:53

Se pricepe domnul Mihai Rotaru dar eu il vad gambling man. Macar de i-ar iesi 2 din 5 la transferuri...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 30 Ian 2022, 11:12

Takeiteasy scrie:
30 Ian 2022, 02:59
Acum vreo 3 ani cind am vazut posibilitatea ca Papi sa vina antrenor, l-am propus aici (fiind ironizat si injurat pe forum) pe Laszlo Balint la Craiova - atunci un antrenor no name din liga 2, daca un antrenor low cost era cautat pentru Stiinta. Nu cred ca am gresit atunci - de atunci Balint a facut treaba buna : a promovat UTA in liga 1, a mentinut echipa acolo sezonul trecut, si a facut-o sa joace un fotbal bunicel si ofensiv in acest sezon. Muuult peste Papi oricum.

Acum mai fac o propunere in caz ca Reghe nu perfomeaza in acest sezon - daca tot vrem un antrenor pasionat de fotbal (nu de mondene), nu foarte scump, cu ceva experienta, cu ochi la jucatori. Stiu - urmeaza injuraturile - : Marius Croitoru. Omul asta inventeaza jucatori din nimic de ani buni. Botosani a batut Sepsi cu 1-0 zilele trecute cu un atac format din Mailat (care jucase exact 30 de meciuri oficiale in ultimele 3 campionate !) plus Mihai Roman (in pauza de fotbal de exact 2 ani). Asta se cheama ca faci din rahat bici - si de astfel de antrenor are nevoie Craiova. Am cunoscut anul trecut un jucator roman care a lucrat un timp cu Croitoru la Botosani - mi-a zis ca omul e nebun de tot dupa fotbal, la nivel de obsesie dupa fotbal fiind spre Hagi si Dan Petrescu in liga 1. Sau daca nu-l aduci pe Croitoru antrenor la Craiova, adu-l director sportiv - ca pare a avea ochi la jucatori.

P.S. Tot acum ceva ani, cind il vedeam pe Acka dind cu stingu-n drepu' la Craiova, l-am propus tot aici pe Mitrea - atunci prin Slovacia. De atunci Mitrea a ajuns liber de contract la Sepsi, a jucat decent plus capitan acolo.
Să știi că îți dau dreptate aici dar nu ești primul de pe forum care îl propune pe Croitoru 😅, eu am zis acum mai mult timp de el pentru că și mie îmi place cum omul ăla reușește să facă din străini anonimi cu salarii mici o echipa ofensiva de podium

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 30 Ian 2022, 11:16

Sincer daca Balint pleacă de la UTA cum se vehiculează ar trebui luat în calcul ca o varianta pentru noi daca pleacă Reghe
Croitoru totuși e greu de luat ,a zis Iftime că nu l da cu una cu două și că îl mai vrea minim 2 ani

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 30 Ian 2022, 11:50

Croitoru sau Balint si mie mi se par variante mult mai ok decat Sumudica sau Radoi. De Reghe nu are rost sa mai vorbesc pentru ca este istorie. Rotaru e clar ca vrea sa scape de el.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 30 Ian 2022, 12:34

Eu nu inteleg de ce vi s-a pus asa rau pata pe Reghe. Eu, in afara de insistenta cu Vana, si poate tactica cu Fcsb, nu am ce sa ii reprosez. Adica na, greseli a facut si putea face oricine, e usor sa vii dupa si sa pui in evidenta greselile, dar daca a jucat la risc putea sa ii si iasa, eu nu sunt nemultumit de el.
Nu mi se pare ca schimbatul de antrenori la mai putin de un an poate duce la ceva bun. Se transmite ideea ca indiferent de situatie se va schimba antrenorul, ceea ce e clar ca nu a rezolvat mai nimic.
Si cum adica, Croitoru ala care a zis ca ce mare echipa e si Craiova? Daca tacea era ok, dar asa, scuze, nu cred ca e cel mai potrivit, cat ar fi el de priceput si obsedat de fotbal.
Cred ca toata lumea ar trebui sa se calmeze putin, si-asa nu e ca si cum am pierdut ce castigam de obicei, mai vorbim dupa meciul cu Cfr.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 30 Ian 2022, 13:05

Paul scrie:
30 Ian 2022, 12:34
Eu nu inteleg de ce vi s-a pus asa rau pata pe Reghe. Eu, in afara de insistenta cu Vana, si poate tactica cu Fcsb, nu am ce sa ii reprosez. Adica na, greseli a facut si putea face oricine, e usor sa vii dupa si sa pui in evidenta greselile, dar daca a jucat la risc putea sa ii si iasa, eu nu sunt nemultumit de el.
Nu mi se pare ca schimbatul de antrenori la mai putin de un an poate duce la ceva bun. Se transmite ideea ca indiferent de situatie se va schimba antrenorul, ceea ce e clar ca nu a rezolvat mai nimic.
Si cum adica, Croitoru ala care a zis ca ce mare echipa e si Craiova? Daca tacea era ok, dar asa, scuze, nu cred ca e cel mai potrivit, cat ar fi el de priceput si obsedat de fotbal.
Cred ca toata lumea ar trebui sa se calmeze putin, si-asa nu e ca si cum am pierdut ce castigam de obicei, mai vorbim dupa meciul cu Cfr.
Eu l am susținut până acum pe Reghe dar semnele din ultima vreme arată că despărțirea e cat se poate de aproape
Păcat , echipa a jucat un fotbal frumos dar a lipsit șansa in prea multe meciuri

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de R.E.N. » 30 Ian 2022, 13:09

Cand ai un lot care acum doi ani a jucat ultima etapa cu titlul pe masa si ai ajuns sa te bata orice echipa muncitoare si organizata decent, sa-ti tremure chilotii la fiecare faza de atac a adversarilor, n-ai cum sa spui ca nu e vina anternorului. Avem aceeasi echipa ca in "finala" cu cfr, mai putin Cicaldau si Mihaila, dar cu Ivan si Papp. Nu se poate sa joci in halul asta. Mangia facuse o aparare decenta din petardele de Acka, Donkor si Kelic.

Nu inteleg ce v-a placut la prima repriza cu sepsi. A fost un 1-1 in care fiecare echipa a mai ratat doua ocazii mari. Gaurile din terenul nostru se vad de pe luna. Stam ca naiba in teren si oricine ne ataca cu putina organizare ne face franjuri. Sepsi in prima repriza a avut doua ocazii mari pe atacuri pozitionale. Noi numai pe recuperari sau pe pase filtrante de la fundasii centrali. Nu stim sa ne aparam, nu mai stim sa facem faze periculoase de atac. Mi se pare ca ne intoarcem in vremurile de trista amintire in care aveam niste nume de fotbalisti care se credeau vedete, declaram de la inceputul sezonului ca batem la titlu, dupa care ne faceam de ras.

E o ambitie crettina sa ii tii pe Mateiu si Nistor pe banca si sa astepti ceva de la un mijloc cu Screciu, Cretu si Vana. Mijlocul ala e cel mult de salvare de la retrogradare, si aia cu emotii. Ar fi cazul sa fim realisti si sa ne dam seama ca ajungem jos daca o tinem asa. Ne trebuie cativa jucatori care sa ridice nivelul echipei si un antrenor care sa stie naibii sa-i puna in teren. Am luat cate trei de la Arges, fecesebe si Sepsi, doua de la Botosani. Pana si Mioveni ne-a dat doua. E penal.

Nu cred ca il lucreaza nimeni pe Reghecampf, cred ca pur si simplu a ramas fara nicio idee si nu e in stare sa ridice echipa de jos. Nu mi s-a parut ca cineva nu alearga sau nu se chinuie. Eu vad numai neputina, jucatori care n-au ce sa caute la Craiova, si o organizare in teren de divizia b.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de THE LION » 30 Ian 2022, 13:44

Piti si Reghe nu sunt antrenori dar in schimb este Croitoru. Hai sa fim seriosi!
Eu nu sunt nici pe departe fan Reghe ca om dar Antrenor este cu siguranta. Poate insa ca le cere mai mult decat vor sau pot jucatorii.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis