Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 14 Oct 2021, 11:05

FreakBoy scrie:
manex scrie:
14 Oct 2021, 08:40
Este o facatura, clar. Dupa meciul lui Markovic unde l-au facut praf a urmat Ivan ca l-a scapat pe ala, acum chestia asta. Pai daca e sa ne gandim, astia sunt jucatorii noștri cei mai buni. Se incearca sa dea in eidin toate pozițiile. Sa le scada cota, nu stiu. Si stweardesa de ce nu a facut plangere? Unde e plangerea ei? Facatura

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Nu trebuia nici măcar să facă plângere, doar dacă își anunță căpitanul îi putea reține 100% la aterizare.
Coret. Asa se procedeaza.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 15 Oct 2021, 06:33

O pun aici - dar nu stiu cit e de credibila :

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... u-19347014

„Rotaru nu se compară cu Mititelu, are peste 300 de milioane. Mititelu a vândut un teren cu 30 de milioane. La nivel de Gigi Becali nu este însă nimeni, nici Ioan Niculae. Eu știu ce are Gigi Becali”, a spus Mitică Dragomir, la ProSport Live.

Daca boo a vindut un teren de 30 de milioane - inseamna care are bani destui pentru fotbal 10 ani de acum inainte.

Si mai detine destul teren in Balta Craiovitei.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 15 Oct 2021, 10:09

Da dar bani cash Mititelu poate sa aiba.In mod sigur a pus stop la cheltuieli pana iese el din puscarie. Rotaru, poate toate afacerile lui fac 300 milioane, unele or fi pe pierdere, altele cauta insolventa...
:)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 15 Oct 2021, 10:26

Bineinteles ca nu avea cum sa nu "preia" si Geambasu stirea cu Bairam, Campanu si Markovici si sa faca un editorial cum numai el, ziarist box-to-box poate:
https://www.gsp.ro/opinii/editorial-cri ... 44191.html
Ma gandii ca ar trebui pus la ziaristi non-grata, dar cum subiectul s-a discutat aici, zisei ca e mai nimerit. Deci a zis un nene ceva si gata, asa e, el a apreciat cel mai bine realitatea si e momentul sa fie demascati si facuti de ras pentru totdeauna acesti baieti.
Pentru mine e din ce in ce mai clar ca e cel putin o actiune concertata de a da in fix cei mai tineri fotbalisti de la noi care se preconizeaza ca au ceva potential.
Sunt convins ca nu sunt cei mai sfiosi baieti din lume cei trei, dar nu imi par in mod particular a fi amenintatori, si e cel putin suspect cum au sarit toti pe ei, au scris pe unde au putut repetand numele lor si echipa, ca sa fie clar.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 15 Oct 2021, 13:45

Paul scrie:Bineinteles ca nu avea cum sa nu "preia" si Geambasu stirea cu Bairam, Campanu si Markovici si sa faca un editorial cum numai el, ziarist box-to-box poate:
https://www.gsp.ro/opinii/editorial-cri ... 44191.html
Ma gandii ca ar trebui pus la ziaristi non-grata, dar cum subiectul s-a discutat aici, zisei ca e mai nimerit. Deci a zis un nene ceva si gata, asa e, el a apreciat cel mai bine realitatea si e momentul sa fie demascati si facuti de ras pentru totdeauna acesti baieti.
Pentru mine e din ce in ce mai clar ca e cel putin o actiune concertata de a da in fix cei mai tineri fotbalisti de la noi care se preconizeaza ca au ceva potential.
Sunt convins ca nu sunt cei mai sfiosi baieti din lume cei trei, dar nu imi par in mod particular a fi amenintatori, si e cel putin suspect cum au sarit toti pe ei, au scris pe unde au putut repetand numele lor si echipa, ca sa fie clar.
Ce bine ar fi daca cei din club nu ar mai vorbi cu presa corupta. Efectiv sa le dea ignore/disregard. La aia cu drepturile tv sa bage numai mistouri, gen: fantastic, chiar n-am observat ca am castigat, oare se pun 3 puncte in plus?! Obiectivul nostru este sa facem un numar par de puncte. Urmatorul meci? Nu stim inca cu cine jucam... Incercam sa aducem un jucator talentat din Djibouti. Avem aranjat un amical cu Nauti F.C., echipa de prima liga din Funafuti.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 15 Oct 2021, 14:19

Reghe a fost foarte clar când a zis ca nu se duce la nationala, ca are un proiect pe termen lung aici, deci de ce [****] cartu o da pe la tv ca daca plătește frf clauza pleacă reghe?
Noi in 100 de ani nu mai găsim antrenor lafel de complet ca Reghe, care sa creeze echilibru intre aparare si atac dar si sa aiba un stil ofensiv, cu presing
Reghe dacă sta in maxim 2 ani ia macar 1 titlu

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 15 Oct 2021, 14:29

Cartu a fost un fotbalist inteligent si foarte talentat. Cartu este oltean 100% cu bunele si relele lui, talentat, inteligent, ambitios, uneori cam arogant. Eu l-as lasa pe Cartu sa se ocupe de imagine si as pune pe altcineva sa vorbeasca cu televiziunile.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 16 Oct 2021, 03:02

fanatic16 scrie:
15 Oct 2021, 14:19

Noi in 100 de ani nu mai găsim antrenor lafel de complet ca Reghe, care sa creeze echilibru intre aparare si atac dar si sa aiba un stil ofensiv, cu presing
Reghe dacă sta in maxim 2 ani ia macar 1 titlu
Poate ca e o exagerare asta cu 100 de ani ? Sa vedem unde e echipa in decembrie, si unde termina sezonul asta in iunie 2022. Si sa mai vedem daca Reghe apuca sfirsitul acestui sezon. La fotbal nu prea se stie.

Apoi ne gindim la campionatul urmator...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 16 Oct 2021, 08:05

Nu care cumva sa avem pareri si asteptari pozitive, nu strica sa privim totul cu suspiciune si neincredere, ca … nu se stie.
Intr-advear o sa ne convingem de Reghe, si eu sper sa luam campionatul si cupa inca de anul asta!

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de David Graham » 16 Oct 2021, 10:15

Desi suntem la 11 puncte in urma alora, credem mai mult in campionat decat anul trecut cand in aceeasi perioada aveam multe puncte peste ei. Too strange. :)(
A aparut si asta cu "Stiinta e mare"... care tradeaza aceasta stare de euforie...
Last edited by David Graham on 16 Oct 2021, 10:34, edited 1 time in total.
:)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 16 Oct 2021, 10:31

Pai cred ca e din cauza jocului si a valorii lotului actual si prin comparatie cu celelalte pretendente la titlu, fata de cum eram acum un an, cand, chit ca aveam victorii pe linie jocul era fara orizont.
Asa ca da, “Stiința e mare”!

A, si ca sa fim si mai mari cred ca ar fi bun de luat Ronaldo Deaconu, care da niste goluri fantastice. E unul din putinii jucatori pe care cred ca ar merita sa ii avem in vedere, chit ca ar fi tot de la Gaz, de unde in afara de Marius Constantin, cred ca nu prea am adus nimic bun.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 16 Oct 2021, 10:43

Paul scrie:Pai cred ca e din cauza jocului si a valorii lotului actual si prin comparatie cu celelalte pretendente la titlu, fata de cum eram acum un an, cand, chit ca aveam victorii pe linie jocul era fara orizont.
Asa ca da, “Stiința e mare”!

A, si ca sa fim si mai mari cred ca ar fi bun de luat Ronaldo Deaconu, care da niste goluri fantastice. E unul din putinii jucatori pe care cred ca ar merita sa ii avem in vedere, chit ca ar fi tot de la Gaz, de unde in afara de Marius Constantin, cred ca nu prea am adus nimic bun.
Eu ma asteptam de la Gustavo sa vedem goluri de genul asta.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 16 Oct 2021, 13:16

Takeiteasy scrie:
16 Oct 2021, 03:02
fanatic16 scrie:
15 Oct 2021, 14:19

Noi in 100 de ani nu mai găsim antrenor lafel de complet ca Reghe, care sa creeze echilibru intre aparare si atac dar si sa aiba un stil ofensiv, cu presing
Reghe dacă sta in maxim 2 ani ia macar 1 titlu
Poate ca e o exagerare asta cu 100 de ani ? Sa vedem unde e echipa in decembrie, si unde termina sezonul asta in iunie 2022. Si sa mai vedem daca Reghe apuca sfirsitul acestui sezon. La fotbal nu prea se stie.

Apoi ne gindim la campionatul urmator...
Pe tine nu te mai întreb, ca oricum pentru tine singurul antrenor care te ar mulțumi e Petrescu :))))
Însă lumea vrea joc ofensiv efervescent, cu presing sus, exact cum am început noi sa jucam de la meciul cu Rapid
Suntem pe drumul cel bun, lotul e mai valoros decât al fcsb, desi acum 2 sezoane eram cu 7 victorii la rand in poff, era un joc la întâmplare, acum e ceva elaborat, ceva cu orizont, care place suporterilor
Noi urcam in clasament de la etapa la etapa, forza stiinta, forza reghe meister

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 16 Oct 2021, 20:39

fanatic16 scrie:
16 Oct 2021, 13:16
Takeiteasy scrie:
16 Oct 2021, 03:02
fanatic16 scrie:
15 Oct 2021, 14:19

Noi in 100 de ani nu mai găsim antrenor lafel de complet ca Reghe, care sa creeze echilibru intre aparare si atac dar si sa aiba un stil ofensiv, cu presing
Reghe dacă sta in maxim 2 ani ia macar 1 titlu
Poate ca e o exagerare asta cu 100 de ani ? Sa vedem unde e echipa in decembrie, si unde termina sezonul asta in iunie 2022. Si sa mai vedem daca Reghe apuca sfirsitul acestui sezon. La fotbal nu prea se stie.

Apoi ne gindim la campionatul urmator...
Pe tine nu te mai întreb, ca oricum pentru tine singurul antrenor care te ar mulțumi e Petrescu :))))
Însă lumea vrea joc ofensiv efervescent, cu presing sus, exact cum am început noi sa jucam de la meciul cu Rapid
Suntem pe drumul cel bun, lotul e mai valoros decât al fcsb, desi acum 2 sezoane eram cu 7 victorii la rand in poff, era un joc la întâmplare, acum e ceva elaborat, ceva cu orizont, care place suporterilor
Noi urcam in clasament de la etapa la etapa, forza stiinta, forza reghe meister
Ideea e ca trebuie sa vedem ce rezultate are echipa. Aparare, atac, joc spectaculos sau nu - astea-s detalii. Doar rezultatele conteaza. Ai rezultate ca antrenor, mergi inainte. Uite - Voluntari are 6 victorii consecutive in liga 1, la un buget sub 50 % din al Craiovei. Ce conteaza cum joaca si cine e antrenor ?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 17 Oct 2021, 01:20

Takeiteasy scrie:
16 Oct 2021, 20:39
fanatic16 scrie:
16 Oct 2021, 13:16
Takeiteasy scrie:
16 Oct 2021, 03:02


Poate ca e o exagerare asta cu 100 de ani ? Sa vedem unde e echipa in decembrie, si unde termina sezonul asta in iunie 2022. Si sa mai vedem daca Reghe apuca sfirsitul acestui sezon. La fotbal nu prea se stie.

Apoi ne gindim la campionatul urmator...
Pe tine nu te mai întreb, ca oricum pentru tine singurul antrenor care te ar mulțumi e Petrescu :))))
Însă lumea vrea joc ofensiv efervescent, cu presing sus, exact cum am început noi sa jucam de la meciul cu Rapid
Suntem pe drumul cel bun, lotul e mai valoros decât al fcsb, desi acum 2 sezoane eram cu 7 victorii la rand in poff, era un joc la întâmplare, acum e ceva elaborat, ceva cu orizont, care place suporterilor
Noi urcam in clasament de la etapa la etapa, forza stiinta, forza reghe meister
Ideea e ca trebuie sa vedem ce rezultate are echipa. Aparare, atac, joc spectaculos sau nu - astea-s detalii. Doar rezultatele conteaza. Ai rezultate ca antrenor, mergi inainte. Uite - Voluntari are 6 victorii consecutive in liga 1, la un buget sub 50 % din al Craiovei. Ce conteaza cum joaca si cine e antrenor ?
Contează faptul ca pe termen lung jocul nostru e mai sigur decat al voluntariului
Voluntari a câștigat la limita ultimele meciuri, cu mare noroc, (in victoria lor de azi cu bozgorii omul meciului fu desemnat de televiziuni portarul voluntariului) in timp ce noi ca raport de ocazii am dominat clar ultimele meciuri(botosani, voluntari, medias, rapid, sepsi, cfr in gruia,cfr in cupa, dinamo, booveni, mai puțin Argeș, fcsb și arad)
La noi problema e finalizarea si atât.
La noi nu poți zice ca nu sunt rezultate, 1 0 cu cfr in cupa, 5 0 cu dinamo(uta, echipa pe care o ridicai in slavi pe aici s a caznit sa scoata egal cu dinamo la 5 zile după ce am jucat noi cu dinamo) , 2 0 cu fcu care e greu sa i dai gol in general (fcsb nu a avut o ocazie clara cu ei tot meciul)
Anul trecut cand erau 7 victorii la rand erai nemulțumit ca jocul nu avea perspectiva si era la întâmplare, acum când avem joc bun cu orizont si ocazii multe pe fiecare meci nu ești mulțumit ca nu avem n victorii la rand.
Eu zic ca odată ce va fi reglata concentrarea la finalizare vom defila in campionat.
Dacă facem o evidenta a ocaziilor pe care le am ratat am fi meritat cel puțin egaluri cu Botoșani, UTA, cfr.
Avem meciuri accesibile acasă (Clinceni, care deși e ultima clasata nu baga autobaza si se deschide mult, si Mioveni care azi pierdu cu 3 0, e drept din penalty si gol din offside, dar nu e un adversar caruia sa nu i dai minim 2 goluri)

Închis