Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Ian 2022, 18:41

Takeiteasy scrie:
19 Ian 2022, 17:37
Cica Roguljic e iar accidentat - alt mare transfer reusit de roty...I-o fi activat si astuia clauza de contract pe termen lung ?

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dan-ni ... 52330.html
Roguljic s-a mișcat bine atat cat a jucat. Iar judeci un transfer dupa 3 meciuri și 2 accidentari? Cum poți să apreciezi că e vina lui Rotaru că un om se accidenteaza, vrei sa imi spui cum ți-a ieșit concluzia asta?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 19 Ian 2022, 19:05

Se poate ca accidentarea lui Roguljic sa se " datoreze " faptului ca nu putem sa aliniem 13 jucatori valizi.
Mie mi-a placut Roguljic si sper ca Rotaru sa plateasca clauza si sa-l transfere.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 19 Ian 2022, 19:31

Iancu Magheru scrie:
19 Ian 2022, 18:41
Takeiteasy scrie:
19 Ian 2022, 17:37
Cica Roguljic e iar accidentat - alt mare transfer reusit de roty...I-o fi activat si astuia clauza de contract pe termen lung ?

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dan-ni ... 52330.html
Roguljic s-a mișcat bine atat cat a jucat. Iar judeci un transfer dupa 3 meciuri și 2 accidentari? Cum poți să apreciezi că e vina lui Rotaru că un om se accidenteaza, vrei sa imi spui cum ți-a ieșit concluzia asta?
Da' unde vezi tu o concluzie ? Si nu - nu sint eu ala care judeca un transfer dupa 3 meciuri, ma confunzi. Vezi ca sint unii pe aici care il faceau pe Donkor jucator de 10 milioane dupa 3 dusuri la stadion, iar Houri era peste Cic dupa 1 meci si jumatate. Eu nu ma ambalez - ai nevoie de 10-20 de meciuri sa vezi pe cineva in detaliu. Asta e una la mina.

Doi - in linkul pus e o lista de accidentati care, ciudatenie mare, include 3 achiziti din toamna trecuta : Houri, Roguljic si Conte. Nu e prima accidentare la nici unul dintre ei. Asa o coicindenta mare sa fie :laughing: ? Unii jucatori sint mai fragili, mai sint si alti factori pentru accidentari dese - dar nu le mai dau aici.

Trei - pe Roguljic asta cica l-a adus cu contract de incercare pina in ianuarie, si clauza de prelungire pe citiva ani. Din tot ceea ce a aratat Roguljic pina acum plus accidentarile dese, eu as da "eject" rapid, nu i-as prelungi contractul inca 2-3 ani. Are calitati ? O avea, dar foarte tinar nu mai e, agresivitate n-are, nu pare jucator sa te bati la podium. Poate mai mult ? O putea - dar noi ne uitam in sus la Botosani si Voluntari, adica avem nevoie jucatori care pot acum.

P.S. Intrebare pentru un fan - a aratat Koljic tendinta de accidentari dese si fragilitate fizica inainte de transferul la Craiova, da sau nu ? Spoiler alert - raspunsul e "da". Da' nentu roty tot s-a dus ca berbecul inainte acolo unde altii au spus "pas". Adica Elvir a fost luat de o echipa imprumut cu clauza de cumparare, din pacate s-a accidentat des acolo, si acel club a spus "pas". Citeva luni mai tirziu,Craiova il cumpara frumusel. Are calitati extraordinare ca jucator - dar cind faci achizitii te mai uiti si la alte aspecte in ceea ce priveste acel jucator. De ce Steaua anilor 1985-1988 juca vagoane de meciuri cu vreo 13-14 jucatori si nimeni nu se accidenta ? Eeeh - de aia n-are ursul coada ca trebuie sa te pricepi la sportul asta.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanUCV » 19 Ian 2022, 19:47

@Takeiteasy am un LIKE pentru postul despre (ne)aducerea lui Budescu .. ar fi fost, probabil, o mutare inspiratà dar .. poate că, nu avea nicio relație de amiciție/prietenie cu cineva din cadrul clubului care să îl propunà .. cum ar putea avea zombalăul de Arlauskis sau Chipciu prin copilul "minune" ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de R.E.N. » 19 Ian 2022, 21:27

Cei mai fraieri am fost ca n-am dat 800k pe Sorescu. Nu exista niciun jucator de banda dreapta atat de bun in ro, iar noi n-am mai avut un fotbalist acolo de pe vremea lui Martic.

De banii astia i-am luat pe Qaka, Capatana si Bic... Nu inteleg de ce cumperi jucatori la kil in loc sa-ti pastrezi banii si sa-i dai pe unii care sunt cu adevarat buni.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 19 Ian 2022, 21:42

R.E.N. scrie:
19 Ian 2022, 21:27
Cei mai fraieri am fost ca n-am dat 800k pe Sorescu. Nu exista niciun jucator de banda dreapta atat de bun in ro, iar noi n-am mai avut un fotbalist acolo de pe vremea lui Martic.

De banii astia i-am luat pe Qaka, Capatana si Bic... Nu inteleg de ce cumperi jucatori la kil in loc sa-ti pastrezi banii si sa-i dai pe unii care sunt cu adevarat buni.
o:

Eu vreau ca roty sa re-energizeze proiectul, ii doresc sa reuseasca, macar sa fie stabil pe la locurile 2-3 daca lupta la titlu te poate dezechilibra financiar, vreau sa fie acolo aproape de top, dar trebuie sa faca unele chestii mai bine. Il doare pe el la basca de 3 amatori de pe acest forum - sper ca are oameni sa-i spuna unde poate fi imbunatatita viziunea. Nu de alta, dar nu vad pe altul sa preia clubul asta curind, si o fuziune cu boo sugerata de pe la primarie m-ar face sa zic stop fotbalului.

Eu cred ca roty vede anumite deficiente - acum vreo 2 ani zicea pe la tv ca scouting e slabut la noi, recunostea la radio saptamina trecuta starea precara la centrul de copilu si juniori (roty a spus saptamina trecuta ca ii e rusine de ceea ce se intimpla la copilu si juniori), vedea recent ca anumite achzitii care veneau dupa o pauza la Craiova se accidentau des, vedea deficientele pe partea de pregatire fizica etc.

P.S. Varela ar fi fost un transfer bun : https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19397842
Eu m-as uita si dupa Paul Anton - bun acolo intr-o zona unde suferim. M-as mai uita si dupa alti esuati de la Hagi, daca pot sa-i aduc doar gratis : T. Baluta, Matan.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 21 Ian 2022, 03:01

Aici la minutul 21.15 Naum il intreaba pe Rotaru despre relatia cu fc calu si despre laturile varsate de tatuat la TV zilele trecute :

https://www.youtube.com/watch?v=sGDc3jeQ230&t=2s

Raspuns bun - bravo.

Naum il intreaba pe roty si despre Camataru - om cu pozitii mai speciale, pe placul lui Daniel Vlad, sluga chelului care-l suna pe Cami pentru declaratii din alea usor enervante. Cami se plingea de venirea lui Copilu, spunind astfel ca gloriile Maximei sint marginalizate. Roty ii da putin sah mat si lui Cami - spunind ca l-a ofertat acum 7 ani sa fie presedinte la Universitatea Craiova, dar Cami n-a prea dorit. Buna treaba - asta trebuia sa fie titlu de presa, pentru ca nea Rodion de vreo citiva ani mai da cu bita=n balta cind este sunat (provocat ?) de Daniel Vlad.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de TitiUCV » 21 Ian 2022, 09:59

Ieri intr-o declaratie la PRO X l-am auzit pe Cartu despre refuzul lui Varela si el spunea ca pe o parte e mai bine asa, ca el personal prefera o alta varianta, mai de buget din Liga 1. De atunci m-am tot uitat la cine ar putea sa fie si nu prea imi dau seama... singurul de-mi vine in minte e Celea de la Chindia, care recent si-a declarat si dragostea fata de echipa. In rest toti mi se par scumpi... De la Botosani, Farul nimic nu e "de buget", iar de la FCSB si CFR ma gandesc ca e cam exclus ( poate doar Mike Cestor aflat in ultimele luni de contract )


edit - https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ta-1479227
Aici se afla si declaratia scrisa. Zice clar fundas central din Liga - solutie accesibila.

edit 2 - alta variante gandite de mine ar putea sa fie Paul Iacob tot de la Chindia sau Branislav Ninaj de la Sepsi. Vad ca la Chindia a ajuns recent Pitian ( fundas central ) si Butean ( fundas dreapta ). E posibil ca sa fie lasat unu din cei 2 sa plece, mai ales ca si Capusa ( fundasul lor dreapta ) poate evolua la nevoie in centru.
Last edited by TitiUCV on 21 Ian 2022, 12:03, edited 4 times in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanucrv » 21 Ian 2022, 10:19

@ TitiUCV: La Celea m-am gandit si eu. Oricum mi se pare o decizie pripita sa platesti atatia bani pe un fundas . Ai nevoie de jucatori buni , nu neg asta , dar mai poti masca defectele jucatorilor si printr-o organizare de joc mai buna si o implicare fizica pe toata durata meciului , nu doar 60- 70 min. Eu asta astept de la Reghe .

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de R.E.N. » 21 Ian 2022, 14:32

De Mateiu se mai aude ceva, ca tot n-avem niciun inchizator?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 21 Ian 2022, 14:40

R.E.N. scrie:De Mateiu se mai aude ceva, ca tot n-avem niciun inchizator?
A zis nea Mihai la gigisport ca e accidentat.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de gogu2005 » 21 Ian 2022, 16:04

Takeiteasy scrie:
De ce Steaua anilor 1985-1988 juca vagoane de meciuri cu vreo 13-14 jucatori si nimeni nu se accidenta ? Eeeh - de aia n-are ursul coada ca trebuie sa te pricepi la sportul asta.
steaua 85-88 avea fix 4 meciuri serioase în campionat: două cu dinamo și două cu Craiova. În rest plimbări prin parc și eventual se accidentau prin 2-3 balerine.
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 21 Ian 2022, 17:54

Iar transferam la la GMM?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de TitiUCV » 21 Ian 2022, 17:55

Mda, se pare ca țintele sunt Yuri de la Mediaș sau ca rezervă Turda de la Fc Argeș

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 21 Ian 2022, 21:24

gogu2005 scrie:
21 Ian 2022, 16:04
Takeiteasy scrie:
De ce Steaua anilor 1985-1988 juca vagoane de meciuri cu vreo 13-14 jucatori si nimeni nu se accidenta ? Eeeh - de aia n-are ursul coada ca trebuie sa te pricepi la sportul asta.
steaua 85-88 avea fix 4 meciuri serioase în campionat: două cu dinamo și două cu Craiova. În rest plimbări prin parc și eventual se accidentau prin 2-3 balerine.
Avea meciuri cu echipele rebele - Craiova, Rapid -, cu Dinamo, cu Victoria, Flacara Moreni si alti sateliti de militieni. Iti aduci aminte de celebrul meci cu FC Bihor care a tinut aproape de 100 minute ? Plus cupele europene - cistiga CCE, ajung in semifinalele CCE (cu Benfica) plus inca o finala de CCE cu Milan. Steaua era lejer in primele 10 echipe din Europa ani buni atunci, Totul in 13-14 jucatori.

Închis