Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Aducem supercupa la Craiova?

Da, de data asta supercupa vine la Craiova
12
67%
Nu, rămâne la Cluj.
6
33%
 
Total votes: 18

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Bogho » 09 Iul 2021, 09:47

Mâine pe 10 iulie, de la ora 20:00, incepem sezonul fotbalistic 2021/2022.
Vom întâlni CFR Cluj în supercupa României.

Meciul era programat la Tg Jiu, dar datorită restricțiilor de audiență, acestă partidă a fost mutată la București, pe Arena Națională pentru a avea mai mulți spectatori.

Am mai întâlnit o dată CFR Cluj într-un meci de supercupă, pe 14 iulie 2018, chiar pe stadionul Ion Oblemenco. Am pierdut atunci cu 1-0.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de robertc » 09 Iul 2021, 19:41

Parca nu prezinta nici un interes meciul asta....

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de THE LION » 09 Iul 2021, 20:06

Este mai important decat o noua cupa a Romaniei. Ar fi prima supercupa din palmares.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Takeiteasy » 09 Iul 2021, 21:45

Vedem ce echipa aliniaza Marin - eu sper ca Elvir Koljic nu e titular. Bosniacul trebuie protejat si introdus incet incet cu grija, sa nu riste o recidiva. In primele 4-5 meciuri oficiale eu l-as baga cite 30-35 de minute. Ivan sau Markovic pot juca acolo mai mult, pina Elvir revine la o forma buna : fizica si mentala.

Sper sa nu mai vad 4-3-3 ca n-avem lot pentru asa ceva.

Daca ar fi alegerea mea, as juca cu : Lazar - Conte, Balasa, Constantin, Vatajelu - Screciu, Nistor - Gustavo, Cicaldau, Ivan - Markovic

Bancu si Baiaram probabil ca nu sint recuperati 100 % sa joace in acest meci.

Evindent, CFR Cluj e echipa superioara, la toate nivelele - si e favorita clara.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 09 Iul 2021, 22:39

Si eu l-as forta pe Screciu titular,ca solutie under.Imi pare mai puternic ca Mateiu,iar jucand meci de meci poate urca in valoare.In aparare l-as baga pe Gaman in locul lui Balasa.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Takeiteasy » 10 Iul 2021, 02:17

Iar sta tricoul umflat pe Markovic :

https://www.facebook.com/UCVOficial/pho ... =3&theater

O fi scapat din nou la fast food ?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Iul 2021, 06:42

Într-adevăr în lipsa lui Baiaram, care se pare că nu e refăcut, mi-aș dori să îi văd pe poziția de under pe Screciu sau Markovici dar grecul care este consecvent până în măduvă (a demonstrat-o de n ori) va începe spre decepția noastră cu Câmpanu și cu Bălașa. Singura modificare a lui va fi pe dreapta cu Conte în locul lui Vladoiu. Grecul este un antrenor ușor de citit care nu aduce nici o inovație în joc, nimic nou tactic din păcate și de asta adversarii știu cum să ne închidă. TOTUȘI speranța moare ultima și ținând cont că acum 2 luni am bătut și pe fcsb și pe CFR într-o săptămână mă gândesc că poate facem o surpriză. Probabil că vom aceleași probleme cu echipele mici..... Nu știu ce va fi anul ăsta vom vedea.... Probabil speranța conducerii e poziția de atacant unde ii avem pe Kolici sau Markovici, dar bosniacul se rupe ușor iar lui Jovan ii place shaorma....

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 10 Iul 2021, 06:50

Takeiteasy scrie:
09 Iul 2021, 21:45
Vedem ce echipa aliniaza Marin - eu sper ca Elvir Koljic nu e titular. Bosniacul trebuie protejat si introdus incet incet cu grija, sa nu riste o recidiva. In primele 4-5 meciuri oficiale eu l-as baga cite 30-35 de minute. Ivan sau Markovic pot juca acolo mai mult, pina Elvir revine la o forma buna : fizica si mentala.
Total de acord. Baiatul asta ar trebui jucat maxim 30 min repriza a doua si asta timp de o lună, doua pana cand este complet recuperat . In meciurile amicale s-a vazut ca este total iesit din formă si nici fizic nu sta prea bine. Momentan, numai este Koljic care il stiam cu toții si trebuie sa fii prost sau disperat sa-l fortezi din primul minut. Poate îți nimerește un gol, nu zic ca nu e posibil, dar riști sa-l pierzi iar pentru 3-4 luni.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 10 Iul 2021, 08:48

Las-o incolo de menajare, daca si acum il mai menajeaza, dupa ce l-au menajat tot playofful, pai inseamna ca nu are absolut niciun sens sa ne mai bazam pe el si ar trebui sa ne strangem mainile! Am mai vazut si eu jucatori predispusi la accidentari, dar ca asta, parca e din sticla, numai cu lunile sta pe bara la orice lovitura! Sunt deja peste 10 de luni de cand i-a rupt ala piciorul, da-o dracu de menajare, nu mai exista absolut nicio scuza, trebuie sa ne bazam pe el 100% si punct

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de fanUCV » 10 Iul 2021, 09:04

. . 'neața! .. tocmai făcui un test antigen .. prin urmare, hai/ne vedem la meci! .. curios, câți vom fi ..
cu tricourile astea, poate, avem o șansă .. cu jocul, speranțe cam mici .. hai Știința ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 10 Iul 2021, 09:52

As miza pe Gaman fara ezitare in fata lui Balasa. La mijloc avem trei insi care se calca pe picioare - Mateiu, Bic, Screciu. Orice alegere ai face, intr-un final te face sa crezi ca ai ales prost. Parca tot Mateiu ramane soluția mai buna. In fata, iar probleme. Pe Koljic nu l-as baga in ecuatie. Ramane de vazut ce se va întâmpla cu el. Parca as alege varf Ivan, după Markovic.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 10 Iul 2021, 19:01

Baiaram e accidebtat sau de ce nu e nici rezerva?

Ivan iti bati joc de el daca il joci aripa. Trebuie gasit un sistem cu doua varfuri ca sa incapa si el si Koljic. La ce lot avem merge un 3-5-2 mult mai bine decat formula asta in care pasam numai in spate si lateral.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Takeiteasy » 10 Iul 2021, 19:14

Marin e obsedat cu Cimpanu asta - care mai nimic nu face. Ce cauta baiatul asta titular la Craiova ? Viteza n-are, forta n-are, pasa n-are, sut n-are, joaca intr-un picior - ce naiba vede asta la el si eu nu vad ? Orice minge ii dai, pierde vremea sa si-o puna pe piciorul sting.

Da - Baiaram este in refacere, de aia nu e nici rezerva azi. La fel ca si Bancu.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Iul 2021, 19:45

Consecvent până în măduva oaselor grecu.... Așa cum am bănuit Câmpanu și Bălașa titulari, doar francezul dintre noi veniți joacă..... Din păcate nu,, cunoaște,, jucătorii asa cum se laudă....

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Supercupa - Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de robertc » 10 Iul 2021, 20:23

Da nici fotbalisti nu avem,e clar,nu are cine sa faca o patrundere.

Închis