[Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Primul meci

Poll ended at 23 Iul 2021, 09:49

3p
10
67%
1p
2
13%
0p
3
20%
 
Total votes: 15

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Iul 2021, 22:32

Takeiteasy scrie:
22 Iul 2021, 22:25
Golul primit a aratat o echipa dezorganizata si naiva : centrare in careul albanezilor, Conte ataca poarta adversa ca un virf impins si sare la cap pe linia de fund (!), contraatac pe partea dreapta a noastra unde bate vintul (Conte ramas la odihna in careul advers, Cimpanu alearga inapoi la alibi), albanezii ataca linistiti pe dreapta noastra, si omul lui Bancu inscrie din fata portii. Ca Bancu nu are ADN de fundas - jucator cu excelente calitati de constructie, dar nu fundas.
Tactic la gol eu zic ca au gresit asa, in ordinea fazei, nistor+mateiu jaloane la mijloc, cimpanu care nu coboara, balasa care o ia printre picioare si bancu care pierde omu

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 22 Iul 2021, 22:52

Un singur remarcat: GUSTAVO!...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Iul 2021, 22:54

adi_g scrie:Un singur remarcat: GUSTAVO!...
Da. Nu inteleg de ce nu a fost titular in locul lui U21.


Sent from my iPad using Tapatalk

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 22 Iul 2021, 23:37

mai devreme glumeam cu papura.
era doar o ironie la ideile fixe ale conducerii.
un lucru e clar: fotbal placut nu jucam.
la fel de clar e ca nici fotbal nu jucam.
pacat ca oamenii chiar au facut treaba au avut mult mai putina sustinere!
poate o fi bun grecul, dar pe echipa asta clar nu stie.
mai prost moment decat asta in care au aparut mititeii nici ca exista.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 23 Iul 2021, 03:12

In entuziasmul nostru de suporteri, noi cred ca nici nu ne dam seama cat de jos este echipa fotbalistic vorbind ! Si cred ca inca n-am ajuns la fund, continuam caderea. Nu-mi doresc si aceasta ratare ca sa ''scapam'' de pseudo- fotbalisti-antrenori-conducere tehnica din lot, dar e ceva putred acolo care ''ne tine'' la fund. Pare ca antrenorul nu are nici o legatura cu echipa, nu-l vad capabil sa resusciteze echipa asta nici daca jucam cu ACS FULGERUL MAGLAVIT. La nivel de jucatori, jumate' din ei trebuie sa schimbe rapid aerul Baniei si asta nu neaparat ca nu au valoare ci doar ca in loc sa ''transpire'' tricoul pe ei, ei ''transpira suficienta''. Sa fie clar, vreau calificarea asta dar imi doresc si sa scap de tot si de toti care ne-au tinut in ultimii ani acolo...locul 2-3, mai o cupa, mai un tur preliminar si ...atit! Adica, nimic care sa ne arate ca se doreste saltul spre performanta. Daca ar fi sa folosesc un singur cuvant pentru a caracteriza Stiinta de astazi acesta ar fi ...AUTOSUFICIENTA ! Si asta e la fel de periculoasa ca si celelalte forme de ''lipsa de chef''. Imi pare rau sa-mi critic echipa dar daca continuam asa va fi rau.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 23 Iul 2021, 03:20

...sper sa aud astazi de niste disponibilizari !
https://www.fanatik.ro/marinos-ouzounid ... v-19707187
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Iul 2021, 07:46

Mi se pare ca jucatorii astia ai nostri nu joaca cu draci, cu determinare, cu pasiune, sa moara cu adversarul de git, cu tupeu, in viteza; cistigi intii prin psihic - si apoi cu picioarele. Sint platiti bine, au conditii extraordinare - ce le mai trebuie fotbal ? Timpul trece, leafa merge.

Eu n-am vazut nici o idee de joc in amicale. OK - e bine sa te aperi, dar ce trasee de atac si dinamica de joc ai ? Nu-mi aduc aminte de ultimul gol marcat de Craiova pe un contraatac rapid.

Are Craiova o conditie fizica la nivelul CV-urilor preparatorilor fizici ? Eu nu vad asta.

Avem jucatori care sa scoata adversar din joc prin dribling ?

Ei i-as fi dat imprumut pe Markovic (la liga 2) si pe Cimpanu (liga 1 sau liga 2) - sa joace meci de meci si sa creasca. Markovic a jucat 300 de minute in campionatul trecut; Cimpanu a venit in liga 1 de la liga 3 - si n-are tupeul si energia lui Octavian Popescu; ar putea creste in alta parte.

O prezenta numeroasa la stadion e singurul factor care-i poate trezi. Vedem unde sintem intr-o saptamina, dupa cele doua meciuri care urmeaza. Nu cred ca-l da afara pe Marin zilele astea.

P.S. Ar fi bine ca jucatorii sa nu mai fie cocolositi de actionari. Spunea un jucator ca Rotaru e fain, de treaba, ca un frate mai mare pentru jucatori. Si atunci care e seful la clubul asta ?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Iul 2021, 08:03

Anul trecut cu 2 zile înainte de finala campionatului era antamată petrecerea de la Preajba (în articolul dintr-un ziar din vremea aceea se spunea că indiferent de rezultat se ține petrecerea), vara asta i a dus pe câțiva în Mikonos cu avion privat.... Pt ce? Se cheltuie prea mulți bani pe putori. Ai determinare joci, nu atunci tușa... Voi vedeți când ne scăpăm de câte o vedetă de a noastră cine ii ia... Liga a 2a, Indonezia sau liga 2a Portugalia...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2021, 08:39

Rotaru ar trebui sa faca o sedinta, sa le spuna cine vrea sa plece e liber sa plece pe 100 000 eur. Plecati si lasati-ne sa jucam fotbal

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 23 Iul 2021, 09:03

cortinadampezzo scrie:
23 Iul 2021, 08:39
Rotaru ar trebui sa faca o sedinta, sa le spuna cine vrea sa plece e liber sa plece pe 100 000 eur. Plecati si lasati-ne sa jucam fotbal
Nu e asa simplu ! Dar de schimbat ceva, e obligatoriu. Clubul asta nu e club de fotbal ci de vacanta, pentru multi jucatori si nu numai.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 23 Iul 2021, 09:04

Aseara eram prea suparat ca sa mai scriu ceva. Pana la meciul retur nu mai citesc nici un ziar de sport.
E momentul in care trebuie sa se hotareasca cine vrea sa dea totul pentru echipa si restul sa plece.
Avem o atitudine de superioritate nejustificata. Fitze, figuri de vedete si chestii de-astea. Cicaldau zici ca a jucat la Real, asa bashini are in cap.
Trebuie sparte bisericutele care fac legea prin vestiar. La noi au fost jucatori care au plecat pentru ca au fost sapati de colegi. Declaratii de tipul " Nu au loc Craiova" trebuie sa dispara sau sa dispara cine face astfel de declaratii. Legea in vestiar trebuie sa o faca antrenorul nu Pigliacelli sau Nistor.
Terminati cu antrenori de tip Bon, Papura si alti de astia, noua ne trebuie ceva tip Grozav, Uhrin, exigenti sa bage spaima in ei si sa scoata untul din ei la antrenamente.
Pana dupa meciul retur cu Laci nu o sa se faca nici o schimbare, asa e normal, dar dupa trebuie mutari masive.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 23 Iul 2021, 09:57

Deși cred că în retur vom întoarce rezultatul, este clar că atâta timp cât anumiți jucători (Cic și Campanu) sunt titulari eterni deși abia se mișcă in teren, rezultatele vor fi proaste.
S-a văzut clar o dinamizare a jocului după intrările lui Gustavo și Markovic, dar alții trebuie vânduți și nu pot fi trași puțin pe bancă.

Iar la Bălașa nu înțeleg dacă noi îl plătim să joace sau vine cu bani de acasă? Omul este paralel cu sportul ăsta.
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 23 Iul 2021, 10:13

Dam foarte, foarte greu gol. Cand am avut ultimul meci in care sa dam 2-3 goluri? Nu inteleg de ce aglomeram jocul pe centru contra echipelor care se apara aglomerat. Nu avem pe nimeni sa scoata adversar prin dribling. Cel mai mult ma enerveaza cand cei din conducere vorbesc de titlu prin presa. Ce ne costa sa fim mai realisti si sa cautam jucatori mai buni decat ce avem acum!?


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Iul 2021, 10:35

Geronimo scrie:
23 Iul 2021, 10:13
Nu inteleg de ce aglomeram jocul pe centru contra echipelor care se apara aglomerat.
Sent from my iPad using Tapatalk
Una dintre cauze ar putea fi ca oamenii de banda joaca pe picior invers si cauta sa intre pe centru, pentru a putea folosi piciorul de baza (exemplu, Cimpanu) ?

Eu daca as fi antrenor i-as pune pe astia de banda - Ivan, Cimpanu - sa faca schimb de locuri in timpul meciurilor.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Conference League] FK Laci - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 23 Iul 2021, 11:21

Eu stau si ma intreb daca grecul asta e antrenor....Pai cum mama dracu,vezi de 20 meciuri ca echipa nu merge si nu incerci sa schimbi ceva.Cicaldau e epava de cand l-a urcat intre linii...dar tor asa joaca.Schimba bai ceva,pune-l pe Gustavo sau pe Nistor acolo si retrage-l pe Cicaldau.Mateiu e o umbra,dar tor el e titular,cand il ai pe Screciu pe banca.E mai tanar,mai puternic,si daca greseste nu o poate face mai grav decat Mateiu.Balasa e praf,iar acolo il ai pe Gaman care e xu 2 clase peste el.Ma intreb de ce nu l-a debarcat rotaru inca de aseara pe grec,pt ca Bon si Benga ar face cred mai bine pana la numirea unui nou antrenor.Iar pt postul asta eu l-as aduce pe Galca....

Închis