[Conference League] Universitatea - FK Laci

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificăm?

Poll ended at 30 Iul 2021, 11:44

Da, ne calificăm,
19
76%
Nu, rămâne pentru anul viitor
6
24%
 
Total votes: 25

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de fabius_2014 » 30 Iul 2021, 19:36

Tot Cartu a spus ca nu vrea bataie de cap, ca nu vrea munca de raspundere, mai degraba ceva onorific.
Eu cred ca marea problema este in atmosfera de la echipa, mai exact in gasti si bisericute. Cred ca sunt jucatori buni care au plecat de la noi pentru ca nu au fost jucati de colegi si pe care noi i-am injurat ca sunt slabi. Eu cred ca Bancu, Pigliacelli, Nistor, Vatajelu, poate si altii cam fac cartile pe la echipa si cand e nevoie mai sapa un Camara sau un Ofosu si daca e nevoie si cate un antrenor.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Geronimo » 30 Iul 2021, 19:47

Cred ca Briceag, Nitu, Baicu, Mazarache, Dumitras, Herghelegiu, Jurj, Hreniuc, Gorovei, etc. au fost lucrati. La noile echipe joaca impecabil, practic fara gresala. Si Stephan Draghici a fost lucrat de bisericutele de aici cand a fost imprumutat la alte echipe. Bine ca a scapat de noi si la valoarea lui a semnat cu o echipa enorma.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de fabius_2014 » 30 Iul 2021, 20:08

Geronimo, poate o parte din cei insirati de tine, au stat pe-aici mai mult decat trebuia pentru ca faceau parte din gasti. Ma refer la cei mai in varsta. Eu am dat niste exemple, Piturca a mai spus si el cate ceva, baietii din PN au spus si ei cat s-a putut. Uneori se mai vede si in teren cand un jucator, desi este demarcat nu primeste pasa sau o primeste prea tare ca sa nu o ajunga.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de malus dacus » 30 Iul 2021, 20:18

Toata lumea ii aplauda p.aia de s.au dus la stadion/cantonament sau unde s.au dus, ca nici n.am.avut nervi sa aflu mai multe dupa ce am vazut un filmuleț.
De fapt, care.i scofala pt. care sunt aplaudati baietii astia? Eu n.am inteles exact daca aia au au vrut sa faca, sau au vrut sa faca altceva si le.a iesit ce se vede in film, cert e ca efectul e zero iar prestatia lor arata in ultimul hal.
Eu nu.s de acord din capul locului cu astfel de manifestari, dusul peste fotbalisti si chestii. Dar, sa trecem peste. Sa zicem ca e ok sa te duci sa ceri socoteală. Ma, vere, ce faci? Te duci si incepi sa canti o melodie cu ruptul piciorelor ila ila mai mai mai? Sunt sigur ca Bancu a fost atat de impresionat incat a ridicat o sprânceană spre baietii care.i cantau o melodie. Ori te duci si canti ceva ironic la misto, daca vrei sa canti, ori vii dreacu si.ti dau un coy de la mine sa poti sa injuri si sa ameninti si tu ca omu, ori stai inplm pur si simplu acasa, decat circ patetic amenintare pe melodii! Penibil!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Iul 2021, 21:26

PN e alături de jucători și la bine și la greu și le canta melodia care se potrivește contextului.... nu e obligatoriu sa rămână la Craiova dacă nu își doresc, sau dacă ii depășește sau dacă li se pare ca nu sunt apreciați la valoarea lor.
Ai și obligații când semnezi contractul ala si face departe din spectacol altfel pot merge sa lucreze 40 de ore /saptamana fără spectacol sau la o echipa fără pretenții dc insista cu meseria asta.

Cred ca suporterii au fost destul de îngăduitori în general și trebuie sa se mai facă curățenie sau selecție mai riguroasa..

Bravo băieții! ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de malus dacus » 30 Iul 2021, 21:51

Da ma, si le canti o melodie, i-ai învățat minte. Daca viitoare sigur se gandesc - ba, ce dracu ne facem daca vin aia iar peste noi si ne canta o melodie?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Iul 2021, 22:00

Asa e, ar fi trebuit sa le scrie o scrisoare deschisa :
" Dragi jucători, suntem dezamăgiți profund de prestația voastră și va rugam respectos sa jucați mai bine altfel o sa va plătim la zi și ne supărăm pe voi și nu mai venim la meci sa cantam.
Ai voștri suporteri supărați "

Era mult mai elegant și lucrurile se rezolvau frumos.... asa s-au purtat de zici ca parca erau pe stadion..

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Iul 2021, 23:34

Pe mine m-a deranjat declaratia lui Ceapa
Zice : -Asta ne e valoare
Pai daca asta iti e valoarea , du-te ma si joaca la voluntari sau la dinamo . Lasa-ne pe noi care iti platim 14000 pe luna sau cat ai

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de White&Blue » 30 Iul 2021, 23:45

Tot el e ala care zicea ca ce transferuri la Craiova, nu au loc alti jucatori.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Takeiteasy » 30 Iul 2021, 23:58

Mi-a placut mesajul fanilor de la Vechiul Spirit Ultras care le spune jucatorilor cam asa : daca asta e nivelul, atunci jucatorii trebuie platiti la nivelul albanezilor.

Am vazut Rapid - Farul : meci frumos, de buna calitate tehnica. Un asa fotbal mai vedeam cu Mangia in perioada Baluta - Mitrita - Gustavo sau Mitrita - Koljic. Doua echipe fara staruri, fara salarii ca la Craiova; Rapid are un antrenor fara nume, un nene haios dar fara anvergura de coaching.

PN a reusit indepartarea lui Papura si Blejan. Poate ca presiune inspre conducere catre reinventarea proiectului Universitatea Craiova este necesara. In acest sezon se va pierde probabil titlul de "campioni la suporteri". Rotaru vine de pe alta planeta - a naivilor; omul vrea fotbal sampanie cu Bic. El viseaza posesie, identitate de joc - dar cu ce jucatori ? Cu Mateiu, Bic ori melcul Fedele ? Adu nene jucatori inalti, rapizi, si tehnici si faci fotbal frumos. Cine dribleaza la U Craiova ? Cine scoate om din joc ? Cine joaca in viteza ?

P.S. E incredibil ca noi de 3 ani il asteptam pe Koljic. Adu nene o alternative tare ca virf de atac. CFR l-a adus de la Sibiu pe Debeluh si croatul nu joaca rau de loc. Adu 2-3 liberi de contract, ca asa l-a descoperit Sibiul pe Debeluh, si observa-i 6 luni : faci selectie pe baza de randament in meciuri oficiale. Cine stie daca si cind Koljic poate reveni, iar Markovic nu e gata sa te bati la play off.

P.S.2 Betancor ala de la Viitorul / Farul se putea lua liber de contract vara asta. Nu e rau - pare peste Mamut. Campionatul trecut Farul l-a luat liber de contract de la Iasi pe Luckacssen, vindut apoi in Turcia : tot atacant central, tot liber de contract. Daca ai ochi si minte se face fotbal ca lumea si cu jucatori liberi de contract - dar la noi banii se duc pe 1) cumpararea lui Mamut; 2) plimbarea lui Mamut cu avionul si prin hoteluri de 5 stele.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Takeiteasy » 31 Iul 2021, 04:40

BiancoAzzurro_AS. scrie:
30 Iul 2021, 21:26
PN e alături de jucători și la bine și la greu și le canta melodia care se potrivește contextului.... nu e obligatoriu sa rămână la Craiova dacă nu își doresc, sau dacă ii depășește sau dacă li se pare ca nu sunt apreciați la valoarea lor.
Ai și obligații când semnezi contractul ala si face departe din spectacol altfel pot merge sa lucreze 40 de ore /saptamana fără spectacol sau la o echipa fără pretenții dc insista cu meseria asta.

Cred ca suporterii au fost destul de îngăduitori în general și trebuie sa se mai facă curățenie sau selecție mai riguroasa..

Bravo băieții! ucv
Daca mai jucam in cupele europene vreodata, sper ca PN sa faca acest fel de actiuni INAINTE de meciurile din cupele europene, preventiv, sa trezeasca pisicile ghiftuite de la U Craiova. Ca degeaba le cam faci dupa.

Dar chinuiala in cupele europene a mai fost - sa ne amintim de meciurile cu Honved, alta echipa slaba de tot. Cu Honved am avut noroc ca n-am luat gol, si ne-am calificat la penalty-uri, ca nu marcasem nimic nici cu ei.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2021, 08:33

La Craiova se greșește cu supraevaluate jucătorilor cum e cazul lui Bancu, Nistor sau Kolici. Nu au adus jucători de valoare apropiată nu cumva să îi sară din schemă. La Cfr Deac sau Camora mai stau și rezervă dar nu comentează, la fel Coman sau Olaru la Fcsb la noi dacă numai îl scoți pe Ceapă în min 60 pleacă supărat la vestiare, celebrul Ceapă care nu juca titular deloc la Cfr. De Kolici ce să mai spun... L-am așteptat 2 ani ca pe Mesia, neaducand nimic în locul lui și acum culegem roadele.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de THE LION » 31 Iul 2021, 08:51

Anul asta aveam culoar spre grupe, puteam fi cap de serie in playoff. Anderlecht era de eliminat, au inceput foarte slab si noul sezon. Nu m-ar mira sa ii elimine si Laci.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Takeiteasy » 31 Iul 2021, 19:44

Cred ca jucatorii Craiovei au bonus financiar daca se califica in cupele europene si ii doare in palarie despre ceea ce fac in cupele europene. Stafful tehnic nu se pricepe sa-i motiveze, sa-i aduca in forma fizica, si lor nu le pasa prea mult pina la urma. Anul trecut echipa era completa, cu Koljic cu tot si tot degeaba. Eu as imparti bonusul de cupe la 3 : prima treime o iei daca te califici, a doua treime daca treci un tur, ultima treime daca treci inca un tur.

Revenind la Laci - si infringerea face parte din sport. Nici cu Tbilisi anul trecut, nici cu Honved acum 2 ani echipa n-a jucat nimic. Deci e o chestie mai profunda, nu tine de Marinos. Cirtu nu trebuia sa spuna ca sintem favoriti si ca e o rusine daca nu te califici. Cuvinte aiurea.

Reghe a facut niste mutari curajoase la meciul de joi - totusi m-a dezamagit in a doua repriza. Craiova a marcat 2 goluri in 5 meciuri sezonul asta, cind juca cu doua virfuri. Nu am inteles de ca n-a incercat cu Koljic si Markovic in a doua repriza. Spre final, incercam cu centrari in careu, si Gustavo acolo la primire. Eu l-as fi trimis in careu pe M. Constantin acolo la bataie.

Asta e viata - speram la mai mult in citeva saptamini, ca nimeni nu face minuni in 3 zile. Sper ca Reghe se poate gindi la fotbal - acum cu manelisme in presa, prodanca, divort etc.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Geronimo » 31 Iul 2021, 21:45

Takeiteasy scrie: Revenind la Laci - si infringerea face parte din sport. Nici cu Tbilisi anul trecut, nici cu Honved acum 2 ani echipa n-a jucat nimic. Deci e o chestie mai profunda, nu tine de Marinos. Cirtu nu trebuia sa spuna ca sintem favoriti si ca e o rusine daca nu te califici. Cuvinte aiurea.
Da, sunt probleme profunde, nu e o intamplare ca nu jucam mai nimic de 2 ani. As prefera sa nu mai iesim cu declaratii in media cu lupta la titlu, cupe europene, suntem favoriti, etc. Mai multa smerenie/modestie nu strica. Intai sa remediem jocul. Sa avem cateva meciuri castigate clar, la 2 goluri diferenta si apoi sa ne gandim la obiectiv mai mari. Sper sa ne ocupam si de echipa a 2-a mai mult decat pana acum(scuze ca ma repet, am si eu fixurile mele).


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis