Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim psihic ?

Poll ended at 02 Aug 2021, 21:24

Da
9
43%
Nu
10
48%
Echitabil
2
10%
 
Total votes: 21

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de iepurakis » 01 Aug 2021, 21:34

din pacate vrajeala asta cu "avem jucatori de valoare" nu prea merge...
cand cel mai bun jucator al tau e gustavo care saracu e inimos, dar in ultimii doi ani daca a adunat cateva meciuri, ar cam fi cazul sa iti pui niste semne serioase de intrebare.
si da, suntem slabi in aparare, cum am zis si anul trecut: am scapat de taica donkor, acka, dar sa mi se scuze, constantin, balasa si gaman nu sunt cine stie ce mari valori (vezi gafe).
lazar? subtire. n-are meciuri? ce ma intereseaza?? daca esti bun, aperi! azi a aratat rau, nimic in plus fata de italian.
koljic e jos. am mai zis, m-am uitat la primul antrenament a lui reghe si nu parea deloc implicat. da, e dragonul nostru si ne-a dat niste goluri valoroase DAR, nici nu a dat vreo 20 de goluri 3 sezoane la rand, asa ca hai sa il privim mai uman: e complet iesit din forma in momentul asta.
In rest, aceleasi clasice, cu nistor care trancane dar da pase de dusman, cu bancu si vladoiu nesiguri...
avem nevoie de jucatori buni!! mediocritatea asta nu are cum sa ne duca/tina sus.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Paul » 01 Aug 2021, 21:36

Speram la altceva, si nu inteleg de ce nu l-a bagat pe Markovici, chiar in locul lui Kolijc.
E foarte greu de dpus ce e de facut. Ma asteptam ca Vana sa rupa pamantul in schim mi s-a parut ca s-a cam ascuns, cum facea si Cicaldau.
Ce sa zic, suntem jos de tot.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de R.E.N. » 01 Aug 2021, 22:02

Reconstructie frate. Din temelii. Toata lumea responsabila de ratarea obiectivelor in ultimii trei ani trebuie sa se ceara afara. Toti cei care au avut functii intr-un club in care de trei ani nu s-a adus niciun jucator care sa creasca si care sa poata fi vandut, sa se ceara afara. Ca sunt legende, ca sunt portughezi, ca sunt baieti buni sau rai, nu conteaza. De trei ani ne batem joc de tot ce s-a construit.

De trei ani n-am adus NICIUN jucator ca lumea, am vandut TOT ce aveam, am ratat toate obiectivele si am pus la palmares doua eliminari din Europa de-ti crapa obrazul. Sa vina niste baieti profesionisti in organigrama clubului, iar domnul patron daca vrea sa spuna ceva despre fotbal, sa mai discute la o cafea cu antrenorul, in rest sa-si vada de treaba. E si in interesul lui.

PS am uitat sa adaug la lista de mai sus ca am reusit sa schimbam si sase antrenori.
Last edited by R.E.N. on 01 Aug 2021, 22:14, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Takeiteasy » 01 Aug 2021, 22:05

Ne-a batut azi o echipa care schimba 10 jucatori pe campionat, vinde orice, aduce doar anonimi pe gratis si joaca bine. E chestie de scouting, de motivare, de realism, lipsa de fite si fumuri, de modestie, de multa munca. Plus de antrenor care pare sa se priceapa.

Avioanele, hotelurile de 5 stele, fitele, fumurile, salariile mari fara justificare, lipsa de realism a tuturor sint cauzele reculului de la Craiova.

Sa-l aducem pe Iftime scouter la Craiova - ca se pricepe la asta mai bine decit oricine la Craiova. Fundasii centrali ai Botosaniului azi, doua name-uri platiti impreuna cu 5000 pe luna ! M. Constantin cistiga de peste doua ori mai mult. Nu mai vorbesc de Croitoru, platit probabil de 10 ori mai putin decit Reghe.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Aug 2021, 22:09

Ca sa adaug și eu, sa nu mai repet aceleași lucruri despre jucători ca și voi... oare nu e mai bine ca am luat bătaie astăzi de la o echipa care ne-a devenit rivala fără sa vrem.... pai dacă băteam astăzi, ce ziceau?! pai avem domne valoare, mai ușor cu transferurile.... Sa aducă macar 2 jucători, pe orice post vor ei dar doar de super valoare, gen Sorescu, altfel mai bine sa rămână cu echipa asta în play off ca să nu mai existe dubii..eu nu mai vreau rezerve și carpeli

Reghe mișcă, dar nu are cu cine, se vede din avion

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de marius_vl » 01 Aug 2021, 22:12

eu sa fiu in locul lui Reghe, daca saptamana asta nu mi s-ar aduce 3-4 jucatori adevarati, mi-as da demisia inaintea meciului cu voluntari

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de manex » 01 Aug 2021, 22:18

marius_vl scrie:eu sa fiu in locul lui Reghe, daca saptamana asta nu mi s-ar aduce 3-4 jucatori adevarati, mi-as da demisia inaintea meciului cu voluntari
Nu mai merge cu decizii luate la draci. Trebuie reconstructie

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de ElStef » 01 Aug 2021, 22:29

S-au la trântă la vestiare?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Geronimo » 01 Aug 2021, 22:31

ElStef scrie:S-au la trântă la vestiare?
Cine cu cine?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Aug 2021, 22:31

Rotaru are bani, tocmai ce a încasat 6,5 mil deci trebuie luat ceva mai ales că sunt echipe disperate să vândă cum e cazul lui Dinamo (Sorescu și Anton) sau care le place să vândă cum e cazul lui Hagi(ar trebui luat un fundaș și eu l-aș lua pe Ghiță, pe Boboc sau Ciobanu). Dacă aducem din străinătate liberi de contract ăia nu sunt pregătiți fizic și noi nu mai avem răbdare până să între.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de marius_vl » 01 Aug 2021, 22:34

dorumihnea2 scrie:
01 Aug 2021, 22:31
Rotaru are bani, tocmai ce a încasat 6,5 mil deci trebuie luat ceva mai ales că sunt echipe disperate să vândă cum e cazul lui Dinamo (Sorescu și Anton) sau care le place să vândă cum e cazul lui Hagi(ar trebui luat un fundaș și eu l-aș lua pe Ghiță, pe Boboc sau Ciobanu). Dacă aducem din străinătate liberi de contract ăia nu sunt pregătiți fizic și noi nu mai avem răbdare până să între.
:laughing:
ce vise umede!
ariciul isi pregateste iesirea din scena, si ce bine ar face daca ar face asta cat mai repede, sa nu ne mai tot amageasca cu iluzii desarte

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de robertc » 01 Aug 2021, 22:45

ElStef scrie:
01 Aug 2021, 22:29
S-au la trântă la vestiare?
Chiar cine are detalii ca am schimbat chiar atunci...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Aug 2021, 22:50

Dacă se pregătea de ieșirea din scenă nu îl aducea pe Reghe pe salar mare.... Omul nu se prea pricepe la jucători, este și prea generos cu ei și nu i se întoarce generozitatea de către jucători. Sper totuși că vom plomba cumva cariile din echipă cu toate că nu așa se face performanta. Reghe și - a dat seama că nu are cu cine dar ce nu îmi place mie e declarația lui care pare împrumutată din strategia aricioasa a lui Rotaru.....,,, Vrem să transferam dar nu se poate peste noapte,,,,..... Eu completez noi nu putem niciodată transfera la timp când trebuie.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de marius_vl » 01 Aug 2021, 22:52

dorumihnea2 scrie:
01 Aug 2021, 22:50
Dacă se pregătea de ieșirea din scenă nu îl aducea pe Reghe pe salar mare.... Omul nu se prea pricepe la jucători, este și prea generos cu ei și nu i se întoarce generozitatea de către jucători. Sper totuși că vom plomba cumva cariile din echipă cu toate că nu așa se face performanta. Reghe și - a dat seama că nu are cu cine dar ce nu îmi place mie e declarația lui care pare împrumutată din strategia aricioasa a lui Rotaru.....,,, Vrem să transferam dar nu se poate peste noapte,,,,..... Eu completez noi nu putem niciodată transfera la timp când trebuie.
Stai liniștit că Reghe pleacă singur după vreo 2-3 etape

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3. Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Aug 2021, 23:03

Ba da FCSB si CFR de ce nu joaca ma la 19? la 40 de grade?

M-am lamurit si cu Lazar...sa vina Messi al portarilor

Bic mai pleaca in Israel ?

Închis