Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa lui Pandele?

Poll ended at 10 Aug 2021, 11:44

Victorie că ar fi timpul, deci 3 puncte
14
78%
Egal - 1 punct
2
11%
Ne-o luăm pe coajă - 0 puncte
2
11%
 
Total votes: 18

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Takeiteasy » 10 Aug 2021, 00:42

Rezumatul : https://www.youtube.com/watch?v=H1EH6x0CnRA

Sper ca nimeni nu face nunta la echipa dupa meciul asta. Am avut si noroc - bara Voluntari la 0-0, si accidentarea lui Tamas si a portarului de acolo. Cel putin golul 2 a fost de portar.

Meci greu la UTA - echipa aradeana este buna.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Iancu Magheru » 10 Aug 2021, 00:52

O delectare repriza a 2-a! Mai puțin când venea mingea la Ofosu, (sau mai bine zis cand se izbea). Ma bucur pt Markovic că a marcat, prinde incredere. Ne cam amețește cu driblingurile alea care in jumate din cazuri nu ii ies, dar are potențial imens. Gustavo la moment e preferatul meu, e extraordinar de inimos, joacă cu multa determinare.
Hai că una peste alta ii umiliram pe ăia care i-au batut fără drept de apel pe fc familiștii. Abia aștept meciul direct. Inca 2 oameni in mijloc și suntem strong. Reghe știe meserie, se vede de pe Saturn schimbarea față de meciul cu Fc Argeș de exemplu.
Cred ca am fost puțin peste 6000 azi, batem și la Uta (o echipa modestă, sub plăieșii lu Croitoru) și cu Mediaș o sa fim peste 10.000.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2021, 06:08

Iancu Magheru scrie:
10 Aug 2021, 00:52
Cred ca am fost puțin peste 6000 azi
trei mii oan handrad


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2021, 11:33

Hai din capul locului să spunem că e Voluntari pllm, nu facem nuntă, clar. Altfel, încep cu Markovic. Mă bucur enorm că a marcat, pt. că chiar a meritat. Treaba cu Markovic este că e genul de jucător care pune viață în jocul echipei și în tribună. Îl face pe spectator să se ridice de pe scaun și să urmărească faza gen cum vedeți voi în documentarele de pe National Geographic, faze cu animale care-și urmăresc prada înainte de a declanșa atacul. De mult n-am mai avut la Craiova jucător să le bage iarba-n [cenzurat] la adversari. Iar golul ăla, e greu, trb. s-o salți un pic. Ivan o dădea în plasa laterală de la prima bară. Pe Marko, dacă-l țin genunchii ăia operați și încep să-l joace cum trebuie senatorii pwulii mele din echipă, care joacă doar pe cine vor ei, până in iarna uităm definitiv de Koljic. Și, chiar trebuie uitat Koljic. Cu aplauze, cu ovații, asta e, mulțumim, dar viața merge înainte.
Regheton. Reghetonul, eu m-am amagit că a început premeditat cu petardele alea, gen să bage după pe cine trebuie și să rupă. Dar nu. La conferința cică s-au antrenat ăia mai bine. Mda. Nuj ce să zic. Vasile Constantin pllm. Căpățână. În fine. Altfel, pe partea cu motivarea clar un mare plus în dreptul lui, față de mortaciunile dinainte. La sfârșitul meciului îi cheamă la mijlocul terenului în meleu, parcă-l văd în perioada lui bună de la fsbc, când făcea aceleași chestii și știu că domina tot.
Gustavo. Niciodată nu m-a dat pe spate acest jucător, dar are, cred, ca cea mai buna atitudine din toată echipa și, cumva, îi ies și niște goluri. E printre cel mai buni, dar asta nu e de bine. Dacă a ajuns Gustavo să fie jucător determinant, asta spune multe despre nivelul la care suntem.
Cimpanu. Așa, rahitic cum e, măcar are tupeu. Mai vede și câte o pasă în gaură, iar asta denotă ceva calitate. Poate da si goluri, cu condiția să prindă un portar foarte prost. Dacă ar mai crește ca fizic, ar putea ajunge un jucător bun.
Screciu. Decent pe postul ala, dar nu are alura de fundaș. Mai decent decât ca mijlocas. Atâta tot.
Bancu. Aseară a fost la varianta lui de mijloc. Oricum, n-avem altceva mai bun.
Gaman. Șeful apărării si cel mai bun transfer al nostru în ultimii trei ani;
Marius Constantin. Cred că nici el nu înțelege cum de cineva tot insistă cu prelungiri de contracte, în loc să-l lase să-și vadă de nepoți, table în parc, pescuit sau ce pasiuni o avea omu. Mă, rog, nu e vina lui.
Mateiu. Au tot venit antrenori, au tot încercat chestii, până la urmă tot Mateiu a rămas șefu pe poziția aia. Pllm, poate e un post greu, atfel nu-mi explic.
Peluza Nord. Peste așteptările mele la acest meci. Cu SLH în mare bulan, chiar inspirat, aș putea zice. Practic, primul gol îl are pe conștiință, dacă forțăm un pic nota. Hai, hai, să zicem acum și pac - golul! Cred că aia cu "baga bani Rotarule" îi dă șuturile astea de energie. Subțirelul în banca lui, bravo, celălalt bubu sau cumîlcheamă dispărut ( și ăsta te leșină când dirijează și nu simte stadionul ca lumea ) iar fulgerul, bine, ăsta nu e dirijor, dar e cea mai mare ****** - nici din palme nu bate. Una peste alta, a fost mișto, mi-a plăcut peluza aseară. Jucătorii au intors nasul, au salutat de la distanță, dar în fine, după cele întâmplate e de înțeles iar crainicul ăla saracu, își iubește meseria, deși n-o cunoaște ( cum era o replică sau ceva ) a stricat imnul de la final. Cam asta.
Hai Craiova!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Iancu Magheru » 10 Aug 2021, 12:09

Eii ce ți-e și cu peluza. Ăi cu ștate vechi sau mai impunători așa isi permit să o ardă mai chill. Daca ești mai firfiriu imediat se iau de tine ca nu cânți, nu fluturi steag etc. Dar lasa, una peste alta mișto peluza aseară.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2021, 13:47

malus dacus scrie:
10 Aug 2021, 11:33
iar fulgerul, bine, ăsta nu e dirijor, dar e cea mai mare ******
Ma potola-te ca dai de dracu :-D :)(

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de lory69 » 10 Aug 2021, 15:17

Thunder si Malus.....sunteti ca doi copii!Referitor la meci..foarte buni Gustavo,Markovic,Nistor,Gaman ,Screciu si Campanu.Reversul medaliei...Ofosu,Capatana,Vana si deceptia mea personala Vladoiu.Baiatul asta avea niste centrari foarte bune anul trecut...acum parca le da cu sila.Repriza a doua s-a vazut ca Nistor e indispensabil,in ciuda parerilor multora,iar Gustavo rezista un meci intreg,desi a fost un an in vacanta la arabi.Screciu e bun acolo ca fundas,are viteza,urca cu mingea,iar jucand langa Gaman poate creste mult.Eu nu stiu de ce Reghe nu il joaca pe Mitran fundas dreapta....macar ca incercare.Sunt curios sambata cum vom juca in atac,odata cu revenirea lui Ivan,pt ca Markovic isi cam face loc pe postul de varf.Un lucru imbucurator este si cresterea vizibila a conditiei fizice....

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2021, 15:54

Thunder scrie:
10 Aug 2021, 13:47
malus dacus scrie:
10 Aug 2021, 11:33
iar fulgerul, bine, ăsta nu e dirijor, dar e cea mai mare ******
Ma potola-te ca dai de dracu :-D :)(
Ho, bă, că te lăudai colo, da nu mă prinzi dacă e

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 10 Aug 2021, 15:56

lory69 scrie:
10 Aug 2021, 15:17
Thunder si Malus.....sunteti ca doi copii!Referitor la meci..foarte buni Gustavo,Markovic,Nistor,Gaman ,Screciu si Campanu.Reversul medaliei...Ofosu,Capatana,Vana si deceptia mea personala Vladoiu.Baiatul asta avea niste centrari foarte bune anul trecut...acum parca le da cu sila.Repriza a doua s-a vazut ca Nistor e indispensabil,in ciuda parerilor multora,iar Gustavo rezista un meci intreg,desi a fost un an in vacanta la arabi.Screciu e bun acolo ca fundas,are viteza,urca cu mingea,iar jucand langa Gaman poate creste mult.Eu nu stiu de ce Reghe nu il joaca pe Mitran fundas dreapta....macar ca incercare.Sunt curios sambata cum vom juca in atac,odata cu revenirea lui Ivan,pt ca Markovic isi cam face loc pe postul de varf.Un lucru imbucurator este si cresterea vizibila a conditiei fizice....
Nici Mitran nu știe să centreze.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de lory69 » 10 Aug 2021, 16:05

Vladoiu stia,iar acum nu mai stie.Mitran nu stia,acum....vedem!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de u2blue » 10 Aug 2021, 16:08

Markovic e scula de scula. Păcat ca i-a plăcut prea mult shaorma . Sper ca i-a venit mintea la cap fără shaorma și sarmale ajunge departe. Nu cred ca am avut un talent de genul asta în ultimii 15 ani

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de u2blue » 10 Aug 2021, 16:08

Markovic e scula de scula. Păcat ca i-a plăcut prea mult shaorma . Sper ca i-a venit mintea la cap fără shaorma și sarmale ajunge departe. Nu cred ca am avut un talent de genul asta în ultimii 15 ani

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Geronimo » 10 Aug 2021, 16:10

V.N. Constantin il urmeaza pe Robert Petre.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Takeiteasy » 10 Aug 2021, 16:21

Geronimo scrie:
10 Aug 2021, 16:10
V.N. Constantin il urmeaza pe Robert Petre.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Unde ? La vreo echipa or ca si cariera / trend ?

Închis