Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care crezi ca va fi rezultatul meciului?

Victorie
16
76%
Egal
2
10%
Infrangere
3
14%
 
Total votes: 21

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 14 Aug 2021, 23:48

Adevarul ca la toate infringerile din acest sezon - FCSB, Botosani, Arad - adversarii au dat niste goluri imposibile. Ghinion ! Cum dracu' de le ies asa executii doar cu noi ?

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 14 Aug 2021, 23:49

Anul acesta, posibil play-out.Sper sa ma insel...

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 14 Aug 2021, 23:49

Vreau sa-l aud pe maretul director Cartu cum explica el de ce avem o mizerie de lot, o mizerie de mentalitate si o mizerie de atitudine...Vreau sa-l aid pe Rotaru cum mai minte ca Baiaram e mare jucator de viitor, cand omul n-are nimic notabil in 3 ani de Liga 1...Ar putea sa dea baietii cu zarul cand mai iau decizii la club, ca avem sanse mai mari la decizii ca lumea...

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 14 Aug 2021, 23:50

marius_vl scrie:
14 Aug 2021, 23:47
Unde dracu mergi mă tu înainte? Își dau viața toți cu noi, ce să-ti spun... Nu simți mirosul de putrefacție? Chiar nu realizezi că ariciul se pregătește să dispară din peisaj?
Fa un dus verișor.si dacă ariciul dispare, mirosul tot de la tine vine.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 15 Aug 2021, 00:00

Execrabila atitudinea jucătorilor, nu mi vine sa cred lipsa asta de atitudine, nu avusaram o ocazie clara in afara de faza lui markovic din min 15 , plus adversar de joaca abtifotbal de baga autobuzu, plus țărani de trebuiau sa ia 2 roșii (bancu rămas fara un dinte) plus lipsa de jucători importanți (mai ales ivan), plus iar gol de portar(desi nici in lazar nu am mare încredere, are vina mare la golurile botosaniului plus lipsa de rezerve decente (sa intre capatina ne arata ce lot subțire avem)
Anu ăsta ne mulțumim daca terminam peste fc familia 194. Acuma na mulți au senzația ca e dezastru echipa dar sa ne amintim ca si in 2018 dupa etapa 5 aveam 5 puncte și in cele din urma ne am redresat, ba chiar pana la plecarea lui mitrita si accidentarea lu koljic speram la titlu sezonul ala, adică acuma nu trebuie sa facem înmormântare ca ne bătura taranii aia, dar trebuie urgent transferuri și atitudine!!!
RESPECT celor ce au făcut deplasarea la Arad.
Din păcate avem o lipsa crasa de profesionalism la club, dacă nici venirea sectantilor in liga 1 nu l ambiționează pe rotaru sa ridice nivelul echipei prin transferuri de titlu atunci e naspa situația.
Markovic imi place dar e egoist, pe final trebuia înlocuit, nu mai putea
Nistor prima repriza avu niste pase foarte bune
Gustavo slab azi ma asteptam la mult mai mult
Apărarea incredibil de slaba mai ales in prima repriza
Eu zic ca ne ridicam!
Forza stiinta!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Aug 2021, 00:01

Daca la aia a intrat un jucator si a dat gol, la noi rezervele nu au adus nimic. E frustrant, pentru ca un rezultat bun aducea si public etapa viitoare. Trebuie sa strangem randurile

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 00:05

Bravo băieții din peluza, singurii la înălțime ucv

Cum prima impresie contează și a doua rămâne, ăștia de la Arad sunt clar țărani, anul trecut înjurau și aia debla securitate... Sunt cam cu 20 de ani în urma dar prefer și asa in loc de kakademica clinceni sau Mioveni etc
Echipa Aradului plina de ciobani cu Hora în frunte și o [scuzati] de arbitru... pe de alta parte nu îmi amintesc sa fi bătut vreo echipa care a avut suporteri , nu cred ca știm sa facem asta și o sa ma conving cu Rapidul

Partea buna e ca și dacă nu scăpăm prin transfer oricum meciul viitor ar trebui sa apere Lazar și paradoxul este ca am pierdut puncte cu concurenta cea mai puternica pe post... În realitate s-au încăpățânat sa îl tina titular ca să îl vândă pe italian, Lazar trebuia sa înceapă campionatul ca să prindă încredere în el

La golul lui Morutan aveam prieteni care ziceau ca nu putea Pigliacelli sa scoată șutul ala și ca nu e gol de portar, acum e mult mai clara treaba.. Gol pe mijlocul porții, când stai pe linia porții și vine mingea plouata... dar na, e portar de reflex și de joc de picior parca asa se zice prin târg

Avem timp acum, maxim 1 meci/saptamana și minim 1 salariu/luna... nu e stres... dacă e mai vindem ceva din echipa ca de asta e mercato

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 15 Aug 2021, 00:09

marius_vl scrie:
14 Aug 2021, 23:47
Unde dracu mergi mă tu înainte? Își dau viața toți cu noi, ce să-ti spun... Nu simți mirosul de putrefacție? Chiar nu realizezi că ariciul se pregătește să dispară din peisaj?
Da tu unde vrei să mergi, mă, înapoi ? Ba că să plece ariciu, ba că de ce pleacă ariciu. Nu mai suporți tu umilințele, campionule din viața reală! Îți plăcu atmosfera de o fac ăia din Arad, peluza + tribuna la unison ? Tu, când faci așa ceva ? La 3-0 în min. 88, dacă ești pe locul 1 ? Praf de suporteri sunteți unii!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 00:11

fanatic16 scrie:
15 Aug 2021, 00:00
Markovic imi place dar e egoist, pe final trebuia înlocuit, nu mai putea
Forza stiinta!!!
Pai și cu cine?
Jucam cu Vina ȘI Fedele titular... si nu am ce sa reproșez lui Reghe pe partea asta pt ca am vândut și pixul cu care scriam titularii pe foaie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Aug 2021, 00:13

BiancoAzzurro_AS. scrie:
fanatic16 scrie:
15 Aug 2021, 00:00
Markovic imi place dar e egoist, pe final trebuia înlocuit, nu mai putea
Forza stiinta!!!
Pai și cu cine?
Jucam cu Vina ȘI Fedele titular... si nu am ce sa reproșez lui Reghe pe partea asta pt ca am vândut și pixul cu care scriam titularii pe foaie
Explic-o pe asta cu pixul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 15 Aug 2021, 00:20

Forta stiinta! O sa adunam puncte.

Astia de la Uta sunt de divizia B. Stilul asta de echipe (uta, botosani..) care joaca foarte dur o sa se potoleasca cand vine Var-u. Pana atunci in functie de arbitru/noroc.

Daca luau rosile cautate era total alt joc.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2021, 00:23

manex scrie:
15 Aug 2021, 00:13
BiancoAzzurro_AS. scrie:
fanatic16 scrie:
15 Aug 2021, 00:00
Markovic imi place dar e egoist, pe final trebuia înlocuit, nu mai putea
Forza stiinta!!!
Pai și cu cine?
Jucam cu Vina ȘI Fedele titular... si nu am ce sa reproșez lui Reghe pe partea asta pt ca am vândut și pixul cu care scriam titularii pe foaie
Explic-o pe asta cu pixul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Prefer sa raman neînțeles dacă nu am reușit sa exprim ideea

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Aug 2021, 00:28

BiancoAzzurro_AS. scrie:
15 Aug 2021, 00:23
manex scrie:
15 Aug 2021, 00:13
BiancoAzzurro_AS. scrie:
Pai și cu cine?
Jucam cu Vina ȘI Fedele titular... si nu am ce sa reproșez lui Reghe pe partea asta pt ca am vândut și pixul cu care scriam titularii pe foaie
Explic-o pe asta cu pixul.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Prefer sa raman neînțeles dacă nu am reușit sa exprim ideea
Ai fost foarte clar . Sunt sigur ca pentru toată lumea, dar in seara asta cred ca multi suntem nervoși .

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Aug 2021, 00:31

Ce sa zic de Aradeni, astia sunt Fruncea
Dupa ce au vrut sa ii dea lui reghe cu o sticla in frunce, ia-o pasta

Arad☺️
Laurențiu Reghecampf in vizita la Sectia de Pediatrie 2! Suntem recunoscatori!

🤝La finalul vizitei Laurențiu Reghecampf impreuna cu echipa doneaza toate paturile necesare dotarii urmatoarei aripi a compartimentului ce urmeaza sa fie reabilitat La spitalul de pediatrie copii arad!

https://www.fanatik.ro/laurentiu-reghec ... e-19724788

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 5 UTA Arad - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Aug 2021, 00:35

Si apropo de pix : greșim amarnic daca ne imaginam ca am luat bataie ca a lipsit Ivan sau Koljic ,ca oricum altii de care sa ne mai agatam numai avem. Întotdeauna cu echipe care au abordat jocul de maniera asta am pierdut. De ce ? Sunt multe de spus si cred ca sunt in clubul ăsta destui oameni ( poate chiar prea multi) bine plătiți care sa fie in stare sa faca o analiză ce trebuie făcut.
Last edited by fanucrv on 15 Aug 2021, 00:37, edited 1 time in total.

Închis