Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu crapizii?

Victorie, le rupem lanțu și speriem ciorile
19
70%
Egal, nu putem sa le depășim bătrânii din apărare
3
11%
Înfrângere, situația devine grea
5
19%
 
Total votes: 27

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Aug 2021, 00:25

Takeiteasy scrie:Ma uitam la golul lui Koljic - sut de pe loc, fara elan, brutal de puternic, aproape de vinclu. Nu stiu daca am mai vazut asa gol de la un atacant central al Craiovei de la Oblemenco. Gol de poveste, cu piciorul ala beteag.

P.S. Era sa uit : sta-i-ar in git sampania lui Rotaru ca daca mai prind un meci ca asta mor cu zile !
Nu.. Nuuu... Mai bine asa decat ce am jucat in primele etape. Poti spune ca asta a fist fotbal sampanie :)

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 29 Aug 2021, 00:28

Baiaram și-a mai reglat sutul :) Markovic sper sa fie mai serios totuși, dacă mai face 2 meciuri asa se exclude singur... Nistor sa se uite la cum joaca el în pllm de la atitudine, tactica spirit de echipa și pana la pase +tehnica

De rapid eram curios cum se comporta la înfrângere și cam delireaza.. Belu smardoiu trebea sa stea vreo câteva etape după ce a dat cu pumnu în meciul cu oile, oricum a jucat prea mult.. sunt pe agresivitate și în fotbalul de azi dispari instant la vestiare cu genul asta de abordare... oricum o sa joace vreo 2etape fără spectatori, mare minune dacă nu

Și in sfârșit koljicccccc....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Aug 2021, 01:15

Am vazut si eu declaratiile de dupa meci.
Dar vai ce victime sunt ciorile astea. Au un aer de inferioritate de zici ca se asteapta sa se prabuseasca de acum. Zici ca au pierdut liga campionilor cu noi.
Niste speriati

Mi-au placut schimbarile lui Reghe, baga pe cine are dar ma bucura oarecum revenirea lui Ivanov . Si Vata sa miscat mai bine azi, mult peste ultimele lui evolutii

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 29 Aug 2021, 07:44

Ce zice Cosmin Staicu (https://cvlpress.ro/29.08.2021/oltenii- ... rapidului/) :

Pigliacelli 6 – Vlădoiu 4 (Ivanov ’54) 5, Găman 7, Screciu 6 (V. Constantin ’81), Bancu 7 – Nistor 6, Fedele 5 (Vînă ’46) 5 – Cîmpanu 7, Gustavo 5 (Koljic ’54) 7, Vătăjelu 4 (Baiaram ’46) 7 – Markovic 7.

P.S. Reghe pare a arunca la cos cuplul de fundasi centrali Balasa - M. Constantin, titularii de anul trecut. In ceea ce -l priveste pe Vladoiu / fundas dreapta, Craiova are doua alternative - Borta si I. Sirbu - imprumutate in liga 2; vad ca amindoi par titulari la Chiajna si respectiv Metaloglobus.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 29 Aug 2021, 08:28

Ma uit la meci in reluare pe looksport. Acum ca știu rezultatul parca nici prima repriză nu mi s-a mai părut asa catastrofala :)) . Felicitari echipei si galeriei ! Nu am crezut ca ne alegem cu ceva dupa meciul ăsta ,dar in realitate am castigat nu doar 3 puncte ci si multă atitudine si incredere, care ne-au cam lipsit la începutul asta de campionat.
Toata admiratia baietilor din tribună si cred ca ar trebui sprijiniți mai mult de catre club.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 29 Aug 2021, 08:40

Dincolo de limitele personale ale jucatorilor, e vorba de atitudinea acestora in teren. După cativa ani de seceta, Bancu a facut un meci decent, dar echipa trebuie sa joace si fara el. Mai mult, statutul de rezervă i-ar putea da lui , dar si lui Nistor, o energie pozitiva pentru echipa, atunci cand acestia sunt introdusi in teren. Exemplul Pigliacelli. In ciuda golului parabil, italianul a arătat altceva de cand a venit Lazar. Iar Kolic, magistral! Una peste alta, ne mai trebuie jucatori compatibili pentru primul 11 si nimeni sa nu mai fie senator de drept, Iar Rotaru sa ignore eventualele jalbe ale celor care se plang.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 29 Aug 2021, 10:26

Ce dimineata misto ucv ucv

Meciul asta a fost exact ce aveam nevoie ca sa ne revenim. Bancu din nou unul din motoarele echipei (dupa cateva luni, nu ani), Koljic care se bucura ca un copil la sfarsit si care fix de asta avea nevoie, Baiaram intr-una din zilele in care poate sa treaca de oricine. Si cata ambitie si nerv la toata lumea in repriza a doua. Chiar de la Mangia nu cred ca am mai jucat asa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Aug 2021, 11:30

Un meci excelent din toate punctele de vedere, pe care il vazui de inca 2 ori in reluare, pe Look si Digi, in dimineata asta.
Eu zic ca suntem exact unde trebuie inainte de pauza cu nationala, o sa revina si Ivan, poate vin 2-3 transferuri, si cel mai important, a reintrat in cadenta Kolijc.
Bai nene, sut de la 23-25 m de pe loc cu o asemenea forta si plasament, tot el o sa mai dea la noi in campionat, ca altcineva nu are cine!
Cred ca multi, daca si-ar citi comentariile din timpul meciului, pana la egalare, ar trebui sa le fie un pic rusine, uite ca baietii au crezut si au luptat pana la sfarsit, iar noi ca siporteri macar atat am putea face, sa ii sustinem si sa ne abtinem de la a-i face praf cand nu e cazul.

Avatar utilizator
empedocle
membru
membru
Mesaje: 123
Membru din: 10 Aug 2021, 20:55

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de empedocle » 29 Aug 2021, 11:56

Are Sapunaru ala niste basini in el cand da un interviu ! Nu inteleg de ce jurnalistii ii accepta golanului astuia sictirit toate astea ? Pai dai interviu sau esti in familie cu tac-tu sau cu muma-ta ?
Am avut vaga impresie ca am vazut un blond pe teren in echipa taranilor de sub Grant. Este adevarat ?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 29 Aug 2021, 12:07

@Paul : imi fac mea culpa. Recunosc. Dar rămân la părerea ca mai avem nevoie de intariri si este îmbucurător cum Reghe reușește sa schimbe asezarea atunci cand jocul nu merge. A riscat cu Markovici si Koljic simultan. 90% din antrenori il schimbau pe unul cu celălalt.

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 29 Aug 2021, 12:11

Ce meci! Forta Stiinta! Si pentru cine consider ca ca am fost dominati pana la rosu ii invit sa vada in reluare meciul (cum zicea fanucrv). Eu consider ca ne suiam pe ei oricum. Asta era deznodamantul. Ei au inceput tare cu pressing sus si usor usor nu mai aveau energie sa il faca. Dar a prins pensatu ala sutu carierei (astia prind toti cu noi goluri d-astea : pap pe vremuri, morutan, albu, etc)

In fine echipa rapidului in afara de spirit si emulatie cam slabuta. Cred ca un loc 5-10 o sa fie decent pentru ce au ei acolo.

(Sper ca de meciul viitor usor usor sa se creeze si la noi emulatia din trecut in jurul echipei caci chiar a inceput sa joace frumos Stiinta- pentru cei ce aveau nevoie de argumentul asta)

* Felicitari peluzei nord pentru prestatie, desi nu foarte multi, s-au facut auziti pe stadion.

Cat despre fanii rapidisti nu pot spune decat ca printre ei sunt si oamenii ok dar majoritate sunt niste borati care cred ca baga frica in adversari cu bataia (divizia D style)

Apropo imi poate spune si mie cineva ce sistem am folosit pe final cand in teren mai era doar gaman fundas?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Aug 2021, 12:56

Eu cred ca sistemul cu 2 varfuri - Marko si Kolijc acum, si mai poate si Ivan sa urce varf - nu e deloc rau, nu e de aplicat doar in situatii de criza de timp, merge si de la inceput.
Mijlocas coordonator ne trebuie, nu putem sta numai in Nistor, eu asa cred. Vana nu a aratat mai nimic pana acum, dar vad ca Reghe ii da sanse, si lui si altora, ceea ce e bine. Mie mi se pare ca si Ivanov se misca bine, iar Gustavo este clar leader la atitudine, si cu inca 2 saptamani de pregatire cred ca va zburda tot meciul.
Prestatie mult imbunatatita si la Bairam si la Campanu, in sfarsit driblinguri eficiente si suturi plasate. Daca mai pun un pic de muschi pe ei si dau mai cu forta, stam bine.
De Marko vreau sa zic ca de prima data de cand l-am vazut intrand pe teren, la un meci cu Braila in cupa acum vreo 4 ani si ceva, m-am asteptat sa ajunga atacant de baza la noi. Intra cu mingea la picior in forta si stie sa tina si sa depaseasca din corp, are ceva din Coras, dulap tehnic, dar cu potential mult mai mare.
Una peste alta stam bine, iar venitea lui Reghe e exact ce trebuia!

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 29 Aug 2021, 13:13

fanatic16 scrie:
28 Aug 2021, 23:55
fanatic16 scrie:
28 Aug 2021, 23:48
Tradiția topicurilor mele se continuă așadar FELICITĂRI echipei, lui Reghe, suporterilor care au făcut deplasarea!!!
Jucam in sfarsit fotbal, poa sa zica oricine ca a ca avura aia eliminat ca nuj ce dar cu o echipă care nu iese din propria jumătate toată repriza sa ti creezi atâtea ocazii clare, ținând cont ca noi mereu dadeam chix cu echipele care se pun pe 2 linii, eu cred ca trebuie sa admitem ca e un progres clar.
Forza Știința, **** la tigani si nu in ultimul rand **** fc booveni!!!
Ba taica la cat s-a ratat aseara, am vaga senzatie ca ai norocu` pe terminate... zic si io... :smoke:
Paul scrie:
29 Aug 2021, 12:56
Intra cu mingea la picior in forta si stie sa tina si sa depaseasca din corp, are ceva din Coras, dulap tehnic, dar cu potential mult mai mare.
tocmai ca aseara n-a reusit nici macar o singura patrundere...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Aug 2021, 13:21

N-o fi reusit aseara, dar a reusit cu Fcsb si Gaz cateva cum nu am mai vazut de ani de zile. Eu pentru de-astea ma uit la fotbal, nu pentru spiritul de luptator atat de laudat gen Camora. Cum zicea Cirtu cred, decat un gol nasol mai bine o ratare frumoasa 😀
Glumesc putin, vreau si eu rezultate, dar vreau si spectacol care sa vina din talent.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 29 Aug 2021, 14:30

Cu greu m.am abtinut si eu sa nu.mi vars nervii pe.aici la pauza. Vatajelu atacant si gol din out, e greu sa rumegi asa ceva.
Koljic alaturi de Markovic pe final, asta da miscare la Reghecampf. Nu m.am așteptat. Credeam ca face post pe post, dar a citit bine jocul, i-a iesit. In schimb, pare deficitar la alte chestii Reghe. Ce.o fi fost in capul lui sa inceapa cu Vatajelu in pozitia aia? Cam ce credea el ca urmeaza sa se întâmple, cam cum vedea el jocul, asta as fi curios sa ne spună. Prestație buna Baiaram dupa ce a intrat. Bravo! Screciu incepe sa fie sef in poziția aia de aparator. Bravo si lui! Dezamagitor si Vladoiu. Pacat de calitatile lui. Trebuie sa.si asume mai multe, sa joace mai cu determinare, ceva ii trebuie, pt. ca eu cred ca poate mai mult. Ce sa mai, victorie frumoasa. Magneții jalnici si in teren și la interviuri.

Închis