Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu franarii

Batem, profitam de jocul prost al lor
12
55%
Egal, ratam din nou prea mult
5
23%
Înfrângere, franarii ne țin în sah
5
23%
 
Total votes: 22

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 20 Sep 2021, 23:28

manex scrie:
20 Sep 2021, 23:25
Petrescu ne aburește acum, ca nu baga echipa asta, ca joaca cu tineri... Vrajeli. Sper sa nu cadem in capcana.
Pana una alta, a cazut mitul cu cine face topicul. Hai, altul care se simte in bulan

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
nu ne abureste, ne sfideaza, se pise pe noi cu jet!
chiar va veni cu echipa a doua ca sa se rada de noi!
V-am batut fraierilor cand am vrut eu, luati si voi acum amarata aia de cupa

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 20 Sep 2021, 23:28

Cred ca joi ne cam linistim pt tot sezonul.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 20 Sep 2021, 23:35

Trebuie anu asta obiectivul podiumul și cupa, echipa juca azi bine, dar ivan mare ghinionist, sincer am batut cfr jucând mai slab decât azi în alte meciuri cu ei, culmea ironiei
Asta e fotbalul, jocul e bun, atrage lumea, dar mingea nu vrea sa între în poarta de vreo 4 meciuri
E drept și jucătorii s indolenți la finalizare, dar echipa e pe drumul cel bun, dacă Reghe va rămâne cel puțin un an, cu siguranță ne vom bate la campionat clar cu șanse reale sezonul următor.
Vreau sa l vad pe Vatajelu pe teren, Vladoiu ne ingroapa
Azi Koljic slab, Gustavo slab, azi doar Houri, Ivan și Campanu au creeat faze periculoase.
Gaman mi a plăcut în apărare

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 20 Sep 2021, 23:40

marius_vl scrie:
20 Sep 2021, 23:28
manex scrie:
20 Sep 2021, 23:25
Petrescu ne aburește acum, ca nu baga echipa asta, ca joaca cu tineri... Vrajeli. Sper sa nu cadem in capcana.
Pana una alta, a cazut mitul cu cine face topicul. Hai, altul care se simte in bulan

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
nu ne abureste, ne sfideaza, se pise pe noi cu jet!
chiar va veni cu echipa a doua ca sa se rada de noi!
V-am batut fraierilor cand am vrut eu, luati si voi acum amarata aia de cupa
Sa vina, eu ma bucur dacă luam iar cupa aia, e un trofeu, ne au trebuit 25 de ani sa luam un trofeu, nu mai strâmbati din nas la cupe și supercupe
Faptul ca suntem pe 9 e pentru ca schimbam antrenorii prea repede, acum în sfârșit după 2 ani, jucam fotbal, jucam frumos, avem și ceva lot, dacă Reghe ar fi fost instalat în vara, ar fi făcut el pregătirea și transferurile eram pe primul loc
Reghe trebuie ținut minim 2 sezoane nu câteva luni ca alții
Last edited by fanatic16 on 20 Sep 2021, 23:59, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 20 Sep 2021, 23:48

Oricum avem toate șansele dacă batem cfr ul să picam cu fcsb, Botoșani sau rapid, cărțile sunt împotriva noastră în cupă anul asta, nu ca anul trecut ar fi fost ușor, am picat cu botosaniu, chindia, care la vremea aia era o echipa de speriat și foarte putini o bateau
Vedem ce se întâmplă în cupă, mâine forta vulpile analfabete, sa piardă caii plii sa i se facă și mai jet lu mutu sa plece
Mutu dacă pleacă nu vad cine mai salvează fc calu
Sincer eu nu ma supăr dacă nu luam niciun trofeu anul asta, dacă continuam sa jucam fotbal frumos ofensiv
Va veni momentul când ne vom da drumul, acum situația e opusa, cu grecul eram pragmatici la maxim și dadeam un gol din o ocazie și după ne apăram
Am luat 2 trofee anul asta cu un joc a la cfr, pragmatism și o apărare foarte bine organizata, pe mine încă ma bântuie accidentările din playoff, bătusem cfr si fcsb
Pe noi nu ne a sabotat jocul fără idei cât accidentările și programul din 3 în 3 zile în playofful ala
Avem anul asta un lot clar mai bun, Houri, Găman, Markovic, Gustavo, Cretu, Lazăr sunt plusuri mari pentru echipă
Eu zic răbdare și tutun ca vor veni și victoriile la rand
Sezonul asta vreau mai mult ca orice sa batem caii la zero și catelele
Joi sper sa nu crească rata peste 3,azi era 2,67
Vedem
Macar 9000 vom fi, pe eventim mai sunt bilete disponibile doar la peluza

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 20 Sep 2021, 23:53

Bravo fanatic, cerebral ca intotdeauna.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 20 Sep 2021, 23:57

Iancu Magheru scrie:
20 Sep 2021, 23:53
Bravo fanatic, cerebral ca intotdeauna.
Ma bucur ca suntem pe aceeași lungime de unda, m am saturat sa vad atata pesimism pe aici, am senzația ca unii se uita la meci pe flashscore, nu la tv și vin sa si verse frustrarea aiurea
Ma distrează astia de cred ca nu prindem playoff ul
Ma amuzai la un comentariu pe fb, zicea un boovean ca daca ei aveau arbitrajele noastre, aveau încă 10 puncte în clasament 🤣🤣🤣
Vedea i as la matineu cu Selimbar la anu

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 21 Sep 2021, 00:07

marius_vl scrie:
20 Sep 2021, 23:28
manex scrie:
20 Sep 2021, 23:25
Petrescu ne aburește acum, ca nu baga echipa asta, ca joaca cu tineri... Vrajeli. Sper sa nu cadem in capcana.
Pana una alta, a cazut mitul cu cine face topicul. Hai, altul care se simte in bulan

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
nu ne abureste, ne sfideaza, se pise pe noi cu jet!
chiar va veni cu echipa a doua ca sa se rada de noi!
V-am batut fraierilor cand am vrut eu, luati si voi acum amarata aia de cupa
Vezi ca pentru petrescu echipa a doua înseamnă figueiredo în poarta, ciobotariu, cestor, chipciu, Tahiti, Rodriguez, jucători care au fost titulari meci de meci cu sumudica(mai puțin portarul) și care au jucat un fotbal ofensiv, cu multe ocazii, cum de altfel e și stilul lui sumudica
Mie personal îmi e mai frică de jucătorii astia decât ăia de azi, pentru ca astia de la asa zisa echipa a doua vor sa demonstreze ca merita sa joace și au mai multa calitate tehnica decât mijlocul lui cfr de azi
Petrescu va forta la maxim și n cupa, veți vedea, nu vine în excursie dar măcar știm ca va fi un meci și mai deschis și plăcut ochiului, așadar Forza Știința, nu vreți voi cupa, o vreau eu, vedem cu ce 11 abordam meciul, luni avem cu catelele, care sunt slabe dar botosani a avut de furca repriza a doua cu ei

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 21 Sep 2021, 00:15

N.am nimic cu Reghe, imi place mult mai mult jocul fata de perioadele anterioare, dar, infrangerea asta fu a lui, părerea mea. Știe si mamaie care vinde leuștean in piata jocul lui Dan Bursuc. Si cum te bate ma, Dan Bursuc cu jocul lui anost din faza fixa? Stiai lotul, ca de.aia esti antrenor, stiai ca ala n.are atacanti si ca singurul care putea sa marcheze cu capul din faza fixa e fix cel care a marcat - Burca. Si, atunci, cum ajunge ma Burca sa fie luat in primire de Scerciu, cel mai praf din lotul nostru la jocul aerian? Pe bune, chestiile astea nu se fac la antrenament, la sedinta tactica, la alea? Pai, regula nr. 1 la acest meci ar fi fost - Gaman marcaj la Burca. Regula nr. 2 - cat mai puține cornere si nu produci faulturi in zonele laterale, aproape de careul nostru. Si gata. Cu regulile astea două nu pierdeai meciul. Aveai asigurat egalul. Pai, la noi a fost festival de lovituri libere centrate in careu, era imposibil sa nu luam gol de la o echipa care asta antreneaza si asta joaca. Asa da gol. In rest, că Nistor, că Ivan, că ratări nici nu mai contează. Reghetonu marea dezamagire la acest meci, jucatorii mai la urma.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 21 Sep 2021, 00:49

Anul trecut, pe vremea asta , aveam 24 puncte din 9 meciuri, acum avem 13 puncte....Putin mai mult de jumatate din punctele de anul trecut. Catastrofal. Iar infrangeri, cu duiumul..Cred ca doar prin 2015-2016, am mai stat asa rau...:(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 21 Sep 2021, 04:50

Victorie meritata a CFR-ului. Fotbalul se joaca pe goluri si se cistiga la detalii.

Il las pe Vochin din Fanatik.ro sa explice ce si cum :

"În minutul 21, s-a întâmplat inevitabilul. Corner Petrila, cap Burcă, 1-0. Scenariul cunoscut. Cum de a ajuns Screciu și nu Găman să-l ia în marcaj pe cel mai periculos om al fazelor fixe de la CFR?, iată o întrebare la care ar trebui să răspundă tehnicianul oaspeților.

Cât despre ADN-ul defensiv al lui Houri, care, pus la bară, a lăsat capul în jos în loc să respingă, asta e o altă dilemă, dar nu a mea, ci a celor care, seduși de o fentă de-a latul, ajung să compare un jucător obișnuit cu o mare stea."


Eu ii doresc succes in cariera lui Screciu - dar nu se poate ca aproape fiecare gol incasat de echipa sa-l aibe cu-autor pe baiatul asta. Nu poti sa faci rezultate invatindu-l pe Screciu sa joace fundas central; il trimiti un an la alta echipa sa-si faca ucenicia pe postul asta. Dar nu e vina lui - e vina celor care viseaza cai verzi pe pereti, inclusiv antrenorul acestei echipe.

Nu cred ca pe primul 11 al CFR -ului, toti jucatorii luati la un loc, s-a platit suma de transfer platita pe Ivan (1.5 milioane). Cind n-ai cap, e vai de picioare.

Pentru cine stie cu adevarat dedesubturile fotbalului romanesc, Craiova parca il are antrenor pe Teja : se lauda cu ocazii, dar se zbate in anonimat. De-aia Teja n-o sa fie niciodata antrenor - pentru ca iti trebuie cap, pragmatism si stiinta de a antrena ca sa faci rezultate. Plus un manager de club care se pricepe.

Mare noroc ca juca, cu schopii de la dinamo etapa viitoare.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Sep 2021, 07:07

Eu nu vad asa motive de pesimism. Dezamagire, aia da, dar nu e ca si cum nu am fi jucat nimic si nu are rost sa ne facem sperante.
Au fost cateva greseli, cea mai importanta fiind scaparea lui Burca din marcaj la gol, dar de la asta pana la a ii face praf pe toti ai nostri, care totusi au jucat frumos, legat, mi se pare aiurea.
Eu am incredere si sper sa nu mai rateze atat, sa isi revina Kolijc si Bancu, si poate sa mai stea si Nistor pe banca un pic.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 21 Sep 2021, 07:25

Ne facem iluzii când avem impresia ca am jucat ceva aseară: am jucat fix cât ne-a lăsat cfr-ul. In prima parte până la gol NIMIC, iar in jumatate din repriza a doua, foarte lent si previzibil. Contăm doar in niște pasaje din joc si atât, iar atunci ratăm cu seninătate.
Anul ăsta singura "performanța ", va fi clasarea deasupra boovenilor și cam atât. Sa speram ca va fi asa. Oricum in cupele europene suntem niște bieți figuranți și chiar e mai bine sa nu ne mai facem de râs si p-acolo. Asa cum se prezintă lucrurile, scăpăm de rusinea asta. Poate unii dintre suporteri sunt încântați de jocul si ratarile echipei, dar astea nu îți bagă niciun punct in clasament iar etapele trec ,obiectivele declarate se prăbușesc iar noi rămânem cu impresia ca puteam sa câștigăm lejer și o vom face data viitoare. Iar atunci o luam de la capăt, cu același joc și cu aceleași comentarii ,aici pe forum.
Last edited by fanucrv on 21 Sep 2021, 10:17, edited 1 time in total.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Sep 2021, 08:33

Corect. CFR ul lui Petrescu după ce îți dă gol te lasă să joci și să domini. Problema e că primele 20 de minute ai nostrii nu au avut nici o tactică, au fost înghesuiți în propria jumătate. Ar trebui să ne mai uităm și la meciurile Botoșaniului să învățăm cum să răpunem granzii, bineînțeles nu intra în discuție meciurile lor cu fcsb.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 9:CFR Cluj-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Sep 2021, 09:21

dorumihnea2 scrie:Corect. CFR ul lui Petrescu după ce îți dă gol te lasă să joci și să domini. Problema e că primele 20 de minute ai nostrii nu au avut nici o tactică, au fost înghesuiți în propria jumătate. Ar trebui să ne mai uităm și la meciurile Botoșaniului să învățăm cum să răpunem granzii, bineînțeles nu intra în discuție meciurile lor cu fcsb.
Ne lipseste forta fizica, si nu de azi. Nu stam bine la duelurile 1 la 1, gol dam foarte greu. Cate meciuri castigate clar(diferenta de 2,3 goluri) avem in ultimii 3 ani?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Închis