Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Dupa 4 victorii consecutive in meciurile directe urmeaza?

Poll ended at 26 Sep 2021, 21:21

3 Miau Miau Miau
11
85%
1 Miau
1
8%
0 p
1
8%
 
Total votes: 13

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de crazy_u.craiova » 28 Sep 2021, 12:01

malus dacus scrie:
robertc scrie:
27 Sep 2021, 23:40
Dar de incidente vad ca nu ziceti nimic,ce au facut booveni? Apare prin ziar ca i -au prins pe cei de la utopia,cum naiba?
Pai să ne spună și nouă Cioc, chiar dacă suntem cetățeni și nu ultrași, cum de a fost posibil? Mergem la Nord, suportăm și noi rușinea, nu cade numai pe papagalii de la Utopia. Da ce drac să explice Cioc pe forum, când ei nu sunt în stare între ei să discute, să-si facă niște reguli, să-și ia măsuri, să nu pățească de.astea. Nu-și prind ăia mintea cu brigăzile astea mai noi, că în două luni desființează pe toate. Râsu lumii. În rest suntem smecheri, ne ocupăm să închidem gura unora care ne critică pe câte o chestie și facem cântece cu 'nordu vă calcă.n picioare'.
Pana acum ti-am citit postarile (chiar daca opiniile erau diferite de ale mele),cu oarecare interes,dar sa vii tu un neica nimeni ,sa ii numesti pe cei din utopia, papagali,cu intelect slab,ei fiind singurii din acel oras care au tinut steagul sus din prima clipa ,oameni cu deplasari,cu sacrifici si mandrie pentru culori,oameni care in inferioritate numerica ,si atacati in stil interlop,au o singura durere (nu faptul ca au fost loviti)durerea lor e ca au pierdut o nenorocita de panza,sa ii cataloghezi tu in asemenea fel ,nu ma face pe mine (cu riscu de a fi banat),decat sa te numesc un ticalos ,nenorocit si jegos care in urma ,,rusinii''suferite(desi eu cred ca e o bucurie de genulx,, ti-am zis eu'') sper si vreau sa nu mai calce niciodata pe stadion la vreun meci al Stiintei.INFECTULE.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk



marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de marius_vl » 28 Sep 2021, 12:19

eu daca eram administratorul forumului il banam direct
edit freakboy: dar, tu nu esti. eu inteleg ce zice crazy si el sigur nu o sa ia ban, tu vorbesti la fel cum vorbeste si malus. va asemanati.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de David Graham » 28 Sep 2021, 12:27

Hai s-o luam usor...Malus nu i-a facut papagali ci sensul a fost "au cazut de papagal" fiindca n-au avut protectia Nordului, au fost lasati de izbeliste.

Nu stiu de ce facem atata caz asupra unor incidente desfasurate sub standarde de violenta sau sub amenintarea cu violenta.
Daniel Vlad scarba de la Prosport ...se excitase acum cativa ani cand bunurile Stiintei erau pazite la baza de la aeroport de catre Jandarmerie. Acelasi standard ca si ieri. Spunea el ca adevaratii lui nu au nevoie de asa ceva in oras. Pai cand tu esti factorul violent normal ca nu ai nevoie de protectie.
Asa si in acest caz...
:)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de fabius_2014 » 28 Sep 2021, 12:49

Cea mai mare greseala pe care o putem face, inainte de meciul cu boovenii, este sa ne certam intre noi.
Niciunul nu este mai suporter decat altul, asa ca nu este cazul sa ne criticam intre noi. Eu cred ca ar fi mai productiv sa facem tot ce putem ca sa aratam tarii ca noi suntem cei ce sustin echipa Craiovei, iar ceilalti sunt doar sclavii unui infractor. Trebuie sa aratam ca noi reprezentam partea civilizata a Craiovei spre deosebire de animalele tzeparului si cocalarului tatuat.
Terminati cu jignirile si excluderile . Putina unitate nu strica

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de malus dacus » 28 Sep 2021, 12:51

Uau, apărură narcisele. Marea jignire ca.i facui p.aia papagali, adica fix ceea ce ne.au demonstrat ca sunt. Au tinut steagul sus, până l.au predat frumos, elegant, puzistilor sa.l întoarcă cu ccuru in sus sa.i faca poze si sa râdă toată lumea de noi. Dacă nu esti in stare, nu te apuci, ba! Poti să susții echipa și fără banner de gard. Sau, te bagi dreacu intr.o brigadă ca lumea daca esti lache. In afara ca i.au dat astia acum cu burta de pământ, ce mari fapte are Utopia? Au luat si ei vreun fular, vreo batistă de la cineva, vreodată? Eu n.am auzit. A, se duceau in deplasari. Extramorocar. Nu se puteau duce fara banner.

@ David. Ba, nu. I.am facut papagali pt. ca sunt. Cand nu esti în stare sa.ti aperi ce e al tau - steagu, muierea, orice, asta esti.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de fabius_2014 » 28 Sep 2021, 12:58

Esti ambitios si tu malus.
Hai sa trecem peste subiectul asta.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de David Graham » 28 Sep 2021, 13:03

Lasa ca se duc baietii la Paraingu in Tg Jiu si isi cumpara alta stofa si cerneluri !
Uite, de la intrarea in oras ma ofer sa ma alatur lor in caz de maxima necesitate. :)(
Refuz sa cred ca la varsta mea nu mai pot innoda ---3-4 burtosi tatuati cu pantaloni mulati si portbagaj la cvr...din PS. :)(
:)(

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de TitiUCV » 28 Sep 2021, 13:04

malus dacus scrie:
28 Sep 2021, 12:51
Cand nu esti în stare sa.ti aperi ce e al tau - steagu, muierea, orice, asta esti.
multe steaguri ai aparat tu la viata ta....

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de crazy_u.craiova » 28 Sep 2021, 13:07

malus dacus scrie:Uau, apărură narcisele. Marea jignire ca.i facui p.aia papagali, adica fix ceea ce ne.au demonstrat ca sunt. Au tinut steagul sus, până l.au predat frumos, elegant, puzistilor sa.l întoarcă cu ccuru in sus sa.i faca poze si sa râdă toată lumea de noi. Dacă nu esti in stare, nu te apuci, ba! Poti să susții echipa și fără banner de gard. Sau, te bagi dreacu intr.o brigadă ca lumea daca esti lache. In afara ca i.au dat astia acum cu burta de pământ, ce mari fapte are Utopia? Au luat si ei vreun fular, vreo batistă de la cineva, vreodată? Eu n.am auzit. A, se duceau in deplasari. Extramorocar. Nu se puteau duce fara banner.

@ David. Ba, nu. I.am facut papagali pt. ca sunt. Cand nu esti în stare sa.ti aperi ce e al tau - steagu, muierea, orice, asta esti.
Bai descreieratule, faptul ca sunt gruparile astea de 20 ,30 de oameni(la meci vin 5-6) din afara craiovei unele din afara olteniei(sibiu,timisoara,arad ,alba iulia,bucuresti,valcea,tg jiu etc)reprezinta o adevarata lovitura de imagine pentru club,si pentru toti in general,si imi creeaza si mie o bucurie pentru ca demonstreaza ca Știința e mare si iubita peste tot.oameni astia sunt tot timpul in deplasare,si au dat si facut pentru Stiinta mult mai mult decat toti idiotii ca tine la un loc.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de Paul » 28 Sep 2021, 13:09

Am ajuns sa ii apreciem pe astia care fura steaguri prin violenta? Dupa logica asta nu putem avea sustinatori fanatici decat daca sunt si in stare sa se bata cu gorilele lui Miti, pe bune? Pe mine nu numai ca nu ma fascineaza povestile astea de vitejie cu brigazi care captureaza steaguri, mi se par infantilisme si mai ales in contextul cu boovenii, frate, cum adica, asa suntem mai buni ca ei?
E ca si cum iti vin copiii batuti de la scoala si le zici ca asa si merita daca nu stiu si ei sa se bata. Asta sigur ii reprezeinta pe familisti, sper ca nu si pe noi, pe mine in niciun caz.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de Iancu Magheru » 28 Sep 2021, 13:10

Ma lasă rece incidentele de nivel anii '90. Care e mai violent, care fură altuia pânza, care devasteaza sau incendiază bunurile altuia. Chestiile astea sunt de lauda pe la sârbi, kosovari, bulgari și alte ligi in care smardoiala e in prim plan și calitatea fotbalului e foarte foarte slabă. Te pomeni ca ajungem ca rușii si polonezii, sa facem fair fight programat prin păduri...ce-i drept ăia din ps97 chiar cred că jinduiesc la exprimări de felul ăsta.
Băieții de la utopia sunt putini din câte știu, o mână de oameni. Au venit 50 de sudiști peste ei, bineînțeles ca nu aveau ce face, probabil au dat alea chiar fără să se opuna. Sunt curios getodacule daca vin cu 5 oameni pe tine tu singur si iti cer portofelul daca il dai de bunăvoie sau incerci o ripostă așa eroică si total inutila, ca danezii in ww2. Fii serios, nu suntem in jungla. Ce nu inteleg eu in toată ambuscada asta e, intr-adevar, ce facea restul PN, cum de ăștia au fost prinși singuri. Pe vremea cand frecventam peluza știu ca ne adunam drecului toți la o bodega si de acolo veneam grupat la stadion. Si pe vremea aia eram si mult mai puțini. Păi acum da-o incolo ca au fost spre 1000 de oameni in nucleul PN la meciul cu dinamo, cum sa te prindă izolat?

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de inter » 28 Sep 2021, 13:51

observ cu parere de rau ca sa mutat discutia de la evolutia echipei si mutarile antrenorului la nu stiu ce carpe arse de asa zisii ultrasi ...nepotii "SS" cu tricouri negre si ochelari de soare la ora 21.00 care daca sunt in raport de 10/1 au tupeu ... daca sunt 1/1 nu-i mai vezi|

hai sa vb de fotbal fratilor! usteag

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de malus dacus » 28 Sep 2021, 13:53

Mai, oamenilor, stati sa ne înțelegem. Si mie mi se par depasite chestiile astea. Dar daca le practicam, suntem in fenomen cu ele, afisam bannere, avem brigazi etc. hai sa le facem cum trebuie. Asta zic. Nu s.o punem cum ne convine. Cand ii prindem noi pe altii e ok, iar cand ne.o furam, sunt aia salbatici. Altfel, daca PN anunta ca se renunta la organizarea de acest tip, fiecare pe cont propriu, fara brigazi, fara steaguri, bannere, coregrafii și toate veseliile, eu n.am o problemă. N.am o problema nici ca nu captureaza ai nostri pe dracu ghem si ca nu desființează brigazile altora. Dar am o problema cu chestii de genul care s.a intamplat ieri, pt. ca e rusinos. Iar aici e vb. de organizare si sunt vinovati toti. N.ai voie sa ti se intample de.astea daca te respecti. Dar ei nu se respecta. Nici pe ei si nici intre ei. Daca se respectau, n.ar fi fost posibil sa.i pigoale aia de pe strada, ca pe gugustiuci.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de FreakBoy » 28 Sep 2021, 14:05

David Graham scrie:
28 Sep 2021, 12:27
Hai s-o luam usor...Malus nu i-a facut papagali ci sensul a fost "au cazut de papagal" fiindca n-au avut protectia Nordului, au fost lasati de izbeliste.
nu a fost lasat nimeni de izbeliste, nu mai manacati rahat. e obisnuinta de a veni acasa la meci... nu ii astepta nimeni la intrarea in oras nici inainte.
Pacat de ei, dar trebuie sa mergem inainte. o sa fie greu sa ne obisnuim ca mergem la meci acasa dar ca totusi trebuie sa ne asteptam si la confruntari/miselii.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 10. Universitatea Craiova - Dinamo

Mesaj de David Graham » 28 Sep 2021, 14:50

Mi-a placut strigarea/cantarea in ...canon a PN. Probabil sunt niste initiati in muzica pe acolo prin PN.
Nu stiu cum s-a perceput la TV.
Daca avem martori din fata TV-ului ii rog sa spuna aici.

LE. Vad ca se lauda broscoii pe paginile lor ca au capturat steagul cu pricina... Mare scofala !. O mare realizare ar fi sa captureze libress-ul lu' nevasta-mea. Aia da realizare. :)(
Last edited by David Graham on 28 Sep 2021, 17:08, edited 1 time in total.
:)(

Închis