Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Urcam pe podium?

Poll ended at 03 Oct 2021, 14:41

DA
23
92%
NU
2
8%
 
Total votes: 25

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 18:47

Iancu Magheru scrie:
04 Oct 2021, 18:32
Takeiteasy scrie:
04 Oct 2021, 18:25
- Prima repriza slaba, asa cum a recunoscut si Reghe, ala era scenariul de care imi era frica (autobaza la cai, impotenta ofensiva la noi); din fericire dupa pauza echipa s-a trezit, si cu cele doua erori mari ale cailor, am cistigat;

- EFM a avut vreo 3-4 ocazii foarte bune la Botosani, incluzind si golul marcat; m-a mirat ca in meciul de ieri n-au miscat deloc; probabil ca si noi i-am luat un pic mai in serios;

- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai

- Incredibil Gradinescu cu "csu"; o rusine !

- am reprosat pe forum politica de PR a clubului saptamina trecuta; am fost contactat de cineva care mi-a dovedit ca Rotaru a spus la TV ca noi am mai jucat cu o ALTA echipa a lui mititelu in 2013; nu stiam ca a zis asa ceva; mi s-a trimis si clipul : la minutul 21 si 22 secunde aici : https://www.youtube.com/watch?v=CxZCj4HKWiA

- Frumos gestul lui Reghe de a incepe conferinta de presa dupa meci prin a prezenta condoleante familiei fanului boovean care a decedat; Mutu nu a spus nimic pe tema asta !

- Frumos gestul lui Reghe la conferinta de presa de nu comenta balariile in afara de jocul de fotbal; fac o comparatie cu Mutu care ne spunea el care e Universitatea Craiova - sictir mutule !

- Mi-ar fi placu ca sutul lui Capatina din minutul 90 sa fie gol; e executie splendida - putin pe linga vinclu;

- Inspirat Reghe la schimbari : Cimpanu si Baiaram au participat la cele doua goluri.
Ai amintit deunăzi ca fcu a luat punct la botoșani in primul lor sezon in liga 1, in timp ce noi am înregistrat 5 sau 6 înfrângeri in toate deplasările la plăieși de pana in 2018 cred. Dar nu ai mai zis și ca noi in primul nostru sezon am terminat pe 5, in 2015, iar caii mă tem ca nici pe 5 in play-out nu sunt in stare sa finalizeze sezonul. Fii mai echilibrat, cu tot pesimismul tău cu tot!
Nici un om nu poate include o prezentare completa a realitatii intr-un post pe forum. E imposibil ca eu sa prezint ceea ce important pentru tine. Am amintit de meciul cailor la Botosani pentru ca era nevoie sa fie luati in serios, de fani si echipa, la meciul de ieri.

Daca sintem realisti, probabil ca vor deveni mai buni la meciurile viitoare cu noi - si meciurile astea vor deveni mai grele si mai echilibrate. Vor schimba antrenorii, vor aduce jucatori mai buni etc. E o batalie de 5-10 ani, pina cind una dintre parti va ceda.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2021, 18:51

Takeiteasy scrie:- Prima repriza slaba, asa cum a recunoscut si Reghe, ala era scenariul de care imi era frica (autobaza la cai, impotenta ofensiva la noi); din fericire dupa pauza echipa s-a trezit, si cu cele doua erori mari ale cailor, am cistigat;

- EFM a avut vreo 3-4 ocazii foarte bune la Botosani, incluzind si golul marcat; m-a mirat ca in meciul de ieri n-au miscat deloc; probabil ca si noi i-am luat un pic mai in serios;

- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai

- Incredibil Gradinescu cu "csu"; o rusine !

- am reprosat pe forum politica de PR a clubului saptamina trecuta; am fost contactat de cineva care mi-a dovedit ca Rotaru a spus la TV ca noi am mai jucat cu o ALTA echipa a lui mititelu in 2013; nu stiam ca a zis asa ceva; mi s-a trimis si clipul : la minutul 21 si 22 secunde aici :

- Frumos gestul lui Reghe de a incepe conferinta de presa dupa meci prin a prezenta condoleante familiei fanului boovean care a decedat; Mutu nu a spus nimic pe tema asta !

- Frumos gestul lui Reghe la conferinta de presa de nu comenta balariile in afara de jocul de fotbal; fac o comparatie cu Mutu care ne spunea el care e Universitatea Craiova - sictir mutule !

- Mi-ar fi placu ca sutul lui Capatina din minutul 90 sa fie gol; e executie splendida - putin pe linga vinclu;

- Inspirat Reghe la schimbari : Cimpanu si Baiaram au participat la cele doua goluri.
- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai


Ieri a fost judecata. Sunt morți. Nu mai contează. Orice "maraton" va mai fi, va fi poate cu alte enspe mii de procese deschise de ajica. Deși, și aici am dubii. Nu mai "e" gloanțe. Ieri, Știința le-a stins lumina.

PS. Tu chiar ești atât de pesimist, sau fan al stării depresive?ImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2021, 18:54

Takeiteasy scrie:
Iancu Magheru scrie:
04 Oct 2021, 18:32
Takeiteasy scrie:
04 Oct 2021, 18:25
- Prima repriza slaba, asa cum a recunoscut si Reghe, ala era scenariul de care imi era frica (autobaza la cai, impotenta ofensiva la noi); din fericire dupa pauza echipa s-a trezit, si cu cele doua erori mari ale cailor, am cistigat;

- EFM a avut vreo 3-4 ocazii foarte bune la Botosani, incluzind si golul marcat; m-a mirat ca in meciul de ieri n-au miscat deloc; probabil ca si noi i-am luat un pic mai in serios;

- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai

- Incredibil Gradinescu cu "csu"; o rusine !

- am reprosat pe forum politica de PR a clubului saptamina trecuta; am fost contactat de cineva care mi-a dovedit ca Rotaru a spus la TV ca noi am mai jucat cu o ALTA echipa a lui mititelu in 2013; nu stiam ca a zis asa ceva; mi s-a trimis si clipul : la minutul 21 si 22 secunde aici :

- Frumos gestul lui Reghe de a incepe conferinta de presa dupa meci prin a prezenta condoleante familiei fanului boovean care a decedat; Mutu nu a spus nimic pe tema asta !

- Frumos gestul lui Reghe la conferinta de presa de nu comenta balariile in afara de jocul de fotbal; fac o comparatie cu Mutu care ne spunea el care e Universitatea Craiova - sictir mutule !

- Mi-ar fi placu ca sutul lui Capatina din minutul 90 sa fie gol; e executie splendida - putin pe linga vinclu;

- Inspirat Reghe la schimbari : Cimpanu si Baiaram au participat la cele doua goluri.
Ai amintit deunăzi ca fcu a luat punct la botoșani in primul lor sezon in liga 1, in timp ce noi am înregistrat 5 sau 6 înfrângeri in toate deplasările la plăieși de pana in 2018 cred. Dar nu ai mai zis și ca noi in primul nostru sezon am terminat pe 5, in 2015, iar caii mă tem ca nici pe 5 in play-out nu sunt in stare sa finalizeze sezonul. Fii mai echilibrat, cu tot pesimismul tău cu tot!
Nici un om nu poate include o prezentare completa a realitatii intr-un post pe forum. E imposibil ca eu sa prezint ceea ce important pentru tine. Am amintit de meciul cailor la Botosani pentru ca era nevoie sa fie luati in serios, de fani si echipa, la meciul de ieri.

Daca sintem realisti, probabil ca vor deveni mai buni la meciurile viitoare cu noi - si meciurile astea vor deveni mai grele si mai echilibrate. Vor schimba antrenorii, vor aduce jucatori mai buni etc. E o batalie de 5-10 ani, pina cind una dintre parti va ceda.
Chiar dacă e dublu post, dar nu mă pot abține...

". E o batalie de 5-10 ani, pina cind una dintre parti va ceda."

Ești pe legale?? Una din părți va ceda?!? Vai P. Ll. M.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 18:57

sorialis scrie:
04 Oct 2021, 18:51
Takeiteasy scrie:- Prima repriza slaba, asa cum a recunoscut si Reghe, ala era scenariul de care imi era frica (autobaza la cai, impotenta ofensiva la noi); din fericire dupa pauza echipa s-a trezit, si cu cele doua erori mari ale cailor, am cistigat;

- EFM a avut vreo 3-4 ocazii foarte bune la Botosani, incluzind si golul marcat; m-a mirat ca in meciul de ieri n-au miscat deloc; probabil ca si noi i-am luat un pic mai in serios;

- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai

- Incredibil Gradinescu cu "csu"; o rusine !

- am reprosat pe forum politica de PR a clubului saptamina trecuta; am fost contactat de cineva care mi-a dovedit ca Rotaru a spus la TV ca noi am mai jucat cu o ALTA echipa a lui mititelu in 2013; nu stiam ca a zis asa ceva; mi s-a trimis si clipul : la minutul 21 si 22 secunde aici : https://www.youtube.com/watch?v=CxZCj4HKWiA

- Frumos gestul lui Reghe de a incepe conferinta de presa dupa meci prin a prezenta condoleante familiei fanului boovean care a decedat; Mutu nu a spus nimic pe tema asta !

- Frumos gestul lui Reghe la conferinta de presa de nu comenta balariile in afara de jocul de fotbal; fac o comparatie cu Mutu care ne spunea el care e Universitatea Craiova - sictir mutule !

- Mi-ar fi placu ca sutul lui Capatina din minutul 90 sa fie gol; e executie splendida - putin pe linga vinclu;

- Inspirat Reghe la schimbari : Cimpanu si Baiaram au participat la cele doua goluri.
- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai


Ieri a fost judecata. Sunt morți. Nu mai contează. Orice "maraton" va mai fi, va fi poate cu alte enspe mii de procese deschise de ajica. Deși, și aici am dubii. Nu mai "e" gloanțe. Ieri, Știința le-a stins lumina.

PS. Tu chiar ești atât de pesimist, sau fan al stării depresive?ImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
Eu nu cred ca sint morti. Doryn spunea aceeasi chestie in 2015 cind parca s-a dat verdictul in procesul marcii. Boo cel batrin are o masa devotata de fani personali - mai vedem unde sintem in urmatorii ani.

Prin 2017 speram ca cei de la U Craiova vor face demersuri la FRF ca sa existe reguli clare in ceea ce priveste identitatea, siglele asemanatoare, culori, in pregatire pentru venirea cailor in liga 1. Si ideea asta acum 4 ani era intimpinata cu glume. Mai vedem - eu mi-as dori ca ei sa dispara, dar nu vad asta intimplindu-se foarte curind, sau DACA se va intimpla.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 19:00

sorialis scrie:
04 Oct 2021, 18:54
Takeiteasy scrie:
Iancu Magheru scrie:
04 Oct 2021, 18:32


Ai amintit deunăzi ca fcu a luat punct la botoșani in primul lor sezon in liga 1, in timp ce noi am înregistrat 5 sau 6 înfrângeri in toate deplasările la plăieși de pana in 2018 cred. Dar nu ai mai zis și ca noi in primul nostru sezon am terminat pe 5, in 2015, iar caii mă tem ca nici pe 5 in play-out nu sunt in stare sa finalizeze sezonul. Fii mai echilibrat, cu tot pesimismul tău cu tot!
Nici un om nu poate include o prezentare completa a realitatii intr-un post pe forum. E imposibil ca eu sa prezint ceea ce important pentru tine. Am amintit de meciul cailor la Botosani pentru ca era nevoie sa fie luati in serios, de fani si echipa, la meciul de ieri.

Daca sintem realisti, probabil ca vor deveni mai buni la meciurile viitoare cu noi - si meciurile astea vor deveni mai grele si mai echilibrate. Vor schimba antrenorii, vor aduce jucatori mai buni etc. E o batalie de 5-10 ani, pina cind una dintre parti va ceda.
Chiar dacă e dublu post, dar nu mă pot abține...

". E o batalie de 5-10 ani, pina cind una dintre parti va ceda."

Ești pe legale?? Una din părți va ceda?!? Vai P. Ll. M.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
Boo se doreste stapinul fotbalului Olteniei. E obsedat de asta. Rotaru zice ca se retrage - nu pare obsedat de a fi stapinul fotbalului Craiovei. Deci cum crezi ca se sfirsi acest dans ? Dispare boo cel batrin, ramine la comanda plodul tatuat.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 04 Oct 2021, 20:50

Ne doare-n p*** cum se termina razboiul. Pt moment, după meciul de ieri, suntem pe mititelu m*u*i*e mititelu. De 2 x ça numarul de goluri.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 22:12

Raportul la faulturi a fost 14 - 9 pentru noi : foarte bine. Face parte din joc !

Saracul Vina nici banca de rezerve n-a prins-o la meciul asta. La FCSB nu mai conta - vad ca nici la noi nu face mai mult.

Reghe are un lot stufos acum.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 04 Oct 2021, 22:33

Am fost la tribuna 1, putini care erau nebuni cu mititelu, sub 5% din cei prezenți. In rest mulți neutrii și cu Știința. Cei neutrii știau ambele echipe deși eu habar nu știu mai mult de 4 jucători de la ei. Mă cam așteptăm la prima repriză să fie cu autobaza lui Mutu. Nu trebuia scos Vatajelu, Bancu a jucat sub valoarea lui. Kolici iar rangă, iar Câmpeanu nu a intrat conectat la joc. L-am văzut pe Markovici cum se incalzea și era de departe cel mai neserios. In rest noroc cu italianul de care îmi era frica că a confundat sporturile. Mi-a plăcut de LR că zbiera la ei să facă pressing și că face schimbări odată ce simte că nu e ce trebuie. Momentan are și banca, sper sa mai aducă jucători în următoarea pauză. Rușinos era daca le dădeam și golul 3, dar la ce au jucat, parca îmi aduceam.aminte ce zicea moldoveanul cu refuzatul jocului. Am arătat a echipa cu pretenții și sper ca pauza sa ne ajute la omogenitate.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 04 Oct 2021, 22:34

Suntem la 3 puncte de locul 2 :))

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 04 Oct 2021, 23:46

cortinadampezzo scrie:
04 Oct 2021, 12:20
Pe sigla FIFA, FRF, LPF scrie Fair Play.
Eu cred ca ar trebui sa se autosesizeze pentru ironiile si glumitele pe care le-au facut la meciul asta. Nu conteaza ce se intampla prin tribunale, cand esti intro competitie sportiva trebuie sa ai respect.
Daca mai tineti minte si noi le-am facut-o lor... :)(
"Clubul Universitatea Craiova a luat decizia ca in toate comunicarile oficiale despre meciul de liga 3 desfasurat vineri pe stadionul Extensiv, numele noii echipe infiintate de familia Mititelu sa fie „oaspeti”. Aceeasi denumire s-a folosit si pe biletele de meci, vindute la 2 lei celor 300 de membri ai galeriei familiei Mititelu."
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 05 Oct 2021, 01:03

David Graham scrie:
04 Oct 2021, 23:46
cortinadampezzo scrie:
04 Oct 2021, 12:20
Pe sigla FIFA, FRF, LPF scrie Fair Play.
Eu cred ca ar trebui sa se autosesizeze pentru ironiile si glumitele pe care le-au facut la meciul asta. Nu conteaza ce se intampla prin tribunale, cand esti intro competitie sportiva trebuie sa ai respect.
Daca mai tineti minte si noi le-am facut-o lor... :)(
"Clubul Universitatea Craiova a luat decizia ca in toate comunicarile oficiale despre meciul de liga 3 desfasurat vineri pe stadionul Extensiv, numele noii echipe infiintate de familia Mititelu sa fie „oaspeti”. Aceeasi denumire s-a folosit si pe biletele de meci, vindute la 2 lei celor 300 de membri ai galeriei familiei Mititelu."
Da - si tu ai dreptate. Dar este si prostia FRF : cum sa accepti o noua echipa care copiaza sigla unui membru afiliat FRF ? Cum sa accepti in FRF o echipa care are numele inspirat din denumirea altui club ? Varianta scurta de la Universitatea Craiova este U Craiova. Cum naiba sa ai o echipa Universitatea Craiova si alta U Craiova ? Ca si cum in Italia ai Juventus Torino si Internazionale Milano, si accepti alte doua echipe noi cu numele Juve Torino si Inter Milano. Sau daca ai in Romania Politehnica Iasi, mai accepti alta echipa cu numele Poli Iasi. O timpenie !

Eu nu stiu de ce clubul nu-l da in judecata pe boo sa-l oblige sa-si schimbe numele firmei din U Craiova 1948 in orice altceva, cum a facut Steaua cu SRL-ul lui Becali. Domnu' Pavel Badea, se aude ?

P.S. Si sper ca la meciul retur cei de la club sa foloseasca ocazia sa spuna adevarul tarii; in primul rind nu mai prezenta sigla cu leul pe care scrie "Fotbal Club Universitatea 1948" pentru ca acea sigla nu are valoare legala, nu e recunoscuta de OSIM si de nimeni.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Oct 2021, 09:37

Am spus ca la meciul asta cu boovenii cel mai sigur loc este la nord si am avut dreptate.
Impresionant clipul de pe facebook " Iubirea alb-albastră nu poate fi îngrădită! "

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 05 Oct 2021, 10:40

Grădinescu ăsta mare javră "ii port tatălui tău >Mititelu Senior< un mare respect pt nebunia cu care iubește fotbalul". Scursură.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 05 Oct 2021, 11:38

Iubeste Fotbalul dar nu iubeste Bugetul Statului la care noi toti cotizam...
:)(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Oct 2021, 16:54

Mi-e super sila sa il aud pe gradinescu comentand. Cateodata nu merge ca lumea vpn-ul si trebuie sa ma uit pe primaplay, pentru pentru ca nu sunt in tara. Mizeria aia sinistra nu stie sa spuna decat CSU si Craiova lui Rotaru, si se vede ca ii face deosebita placere. O sa ma uit atent sa vad daca putem sa-i facem o plangere la CNA fecesebistului iubitor de mititei.

Digi pentru mine are o bila alba de cand l-amauzit pe un baiat care meciul meciul de cupa al mititeilor spunand ca “fcu are in weekend derby cu rivala din oras, Universitatea Craiova”.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis