Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Urcam pe podium?

Poll ended at 03 Oct 2021, 14:41

DA
23
92%
NU
2
8%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 04 Oct 2021, 08:26

Mutu nu are nicio vina, a cazut la mijloc de papagal. Intemnitatul i-a facut lotul, are in cap reminiscente din sezonul 2008-2009 cand a ocupat cel mai bun loc al sau, cand a primit cele mai putine goluri si a ocupat locul 6 la final.
Se vede clar din estetica jocului ...Compagno sau Balan se vor a fi Njock. Se joaca lung pe ei si apoi fie ce-o fi. Dar Woobay nu este pe acolo. Sidibeanu nu poate fi Woobay.
In mod clar Mutu e doar de fatada, antrenorul adevarat este la Pelendava. :)(

Nu stiu care ati vazut in Compagno cel mai bun om al lor ...este rinocerul din magazinul cu portelanuri, un necioplit care faulteaza la fiecare atingere de balon.
:)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Oct 2021, 08:48

Ba ati vazut ce pute gazonu ala de cand au lasat caii pe el

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 04 Oct 2021, 09:18

incepand de azi cica se schimba gazonul

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 04 Oct 2021, 09:26

1. O saptamana perfecta si din punct de vedere fotbalistic si din punct de vedere al imaginii. Fotbalistic, ne-am spulberat adversarii si am intrat in zona de playoff. Ca imagine am castigat mai mult datorita gafelor facute de booveni. Vandalizarea casei lui Cartu, mizeriile cu biletele, declaratiile de neam de balta facute de cocalar au aratat tarii ca Universitatea Craiova reprezinta partea civilizata a cetatenilor Craiovei.
2. Dupa terminarea meciului de ieri cred ca ar trebui acordate niste premii.
Premiul pentru - Prostul serii - si cred ca Vasilica ala de la FCU il merita deplin. Aiuritul ala de preparator nu si-a dat seama ca este singurul care contesta ceva ce nimeni altcineva nu punea la indoiala. :)(
Apoi premiul pentru - Cea mai idioata declaratie - si asta cred ca trebuie acordat lui Radu Negru care este singurul om din lume care a vazut ca in prima repriza FCU " a fost superioara ". :lol: :lol: :lol:
Premiul pentru - Cea mai mare aroganta- care trebuie acordat lui Cartu care a declarat ca dupa victorie ii lasa pe cocalari sa ii mai vopseasca gardul o data. apld apld apld
3. David Graham, lotul l-a facut intemnitatul, dar cam asta e stilul lui Mutu de antrenor. Am vazut la nationala de tineret ca tot pe aparare a jucat Mutu. De asemenea, cred ca daca FCU juca pe atac, ii bateam rau de tot.
usteag usteag usteag

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 04 Oct 2021, 10:37

Meciul asta mi-a adus aminte de primul an cand a promovat Ajica si a avut meci cu Dinamo. Si atunci a facut circ toata saptamana , moaamaa ce le fac, moaamaa ce le dreg, i-a dat Ganea 4 boabe de a plecat plangand de la stadion. Radea Rednic de el dupa meci si ii multumea ironic ca i-a motivat jucatorii. Aseara nu am jucat grozav , miza si-a pus amprenta, dar am controlat tot meciul si daca baietii erau mai dezinhibati puteau face scor lejer.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Oct 2021, 11:25

E inceputul sfârșitului pt mititelu, sau mai bine zis un nou capitol din "sfârșit". Bineînțeles, el se ambiționează prelungească acest final apoteotic al existenței lui in fotbal cu epilog dupa epilog. Daca in 2013, apele fiind tulburi in ce privește continuitatea și palmaresul, 80-90% din suporterii vechii echipe s-au reorientat către echipa lui, in ziua de azi chiar pot să spun ca fcu mai supraviețuiește exclusiv datorită peluzei sud și câteva restrânse grupuri de suporteri ramificați pe la T2. Craiovenii țin cu Universitatea Craiova, asta s-a văzut ieri. Am urmarit cu atentie reacția de la tv la finalul meciului, multi de la T2 erau in picioare si aplaudau. Probabil câteva sute de fani fcu au fost pe tot stadionul. Mititelu nu mai are cum să câștige teren. Cum ziceați si voi mai sus, nu mai stiu exact cine, ghiolbănismul lui adi giunior și agresivitatea peluzei sud au îndepărtat suporterii nornali de echipa asta jucărie personală a unui singur om. Miti nu va mai fi niciodată in postura din noiembrie 2013 sa aiba un stadion de partea lui. Poate se va mai agata, va mai rezista nechezolul lui club prin liga 1 sau 2, dar in Craiova mereu va fi Universitatea pe prim plan, detașat.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Oct 2021, 12:20

Pe sigla FIFA, FRF, LPF scrie Fair Play.
Eu cred ca ar trebui sa se autosesizeze pentru ironiile si glumitele pe care le-au facut la meciul asta. Nu conteaza ce se intampla prin tribunale, cand esti intro competitie sportiva trebuie sa ai respect.


Ivan este cu un tempo inaintea tuturor, din pacate nimeni din atac sau din linia de mijloc nu reuseste sa tina pasul cu Ivan. Toti par defazati. De multe ori cred ca ne trebuie un jucator in locul lui Koljic care sa poata juca cu Ivan.


Houri aduce un mare plus, acopera mult teren. Este un castig pentru noi. Ne va costa 600 000 sa il cumparam.
Cretu se integreaza incet, este puternic, sigur pe el. Ne ajuta mult pe faza defensiva.
Gaman cred ca este cel mai bun transfer din ultimii 3 ani. A adus o mare siguranta in aparare. Cred ca am primit 10 goluri in 3-4 meciuri in care nu a jucat Gaman.
Gustavo nu mai da randament de cand joaca in dreapta. Cimpanu e peste el acolo in banda. Imi placea cand juca in spatele varfului.
Koljic pare ca abia acum isi revine fizic, mi se pare ca si-a recapatat viteza si forta. Asteptam sa isi revina si mental.
Capatana joaca cam mult cu spatele la poarta, paseaza prea mult inapoi.
Fedele cred ca fost cel mai slab aseara, a mai avut vreo 1-2 meciuri cand a fost foarte slab.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 04 Oct 2021, 12:35

Meciul ca meciul. Daca cele doua goluri veneau ceva mai devreme,eram mult mai linistiti. Castigul a fost altul, mai important: prestatia debordanta a Peluzei Nord. Cu un lider de portavoce in mare verva, galeria a facut sa ne simtim cum era normal: acasa. Asta, desi organizatorii au reusit limitarea numerica a suporterilor Stiintei. Respect, Peluza Nord!

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 04 Oct 2021, 13:02

Mutu e pa de la cabaline

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Oct 2021, 13:12

valentin0001 scrie:
04 Oct 2021, 00:36
David Graham scrie:
03 Oct 2021, 23:13
O poza facuta de unul de-ai nostri din gura lupului (calului...). :)(
Am avut ceva oameni la T2 dar au stat cuminti la locul lor.
Au fost crva incidente la tribuna a 2 a pana sa inceapa meciul. Dupa acele scandaluri, jandarmii au permis timp de 5 minute trecerea suporterilor de la tribuna a 2 a la peluza nord. Unii (printre care si eu) au putut sa ajunga in acele minute in peluza. Dupa mititeii s-au organizat si s-au mutat fix la punctul de trecere spre peluza nord tocmai ca sa puna presiune pe ai nostri care nu au apucat sa se mute si sa stopeze acest transfer din tribuna a 2 a spre peluza nord.
Au mai ramas o parte destul de mare de-ai nostri la tribuna a 2a, se putea observa dupa reactia lor de a sta jos cand boovenii se ridicau la faze.
Cam câtă lume de la T2 s-a bucurat la goluri?

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 04 Oct 2021, 13:24

Iancu Magheru scrie:
04 Oct 2021, 13:12
valentin0001 scrie:
04 Oct 2021, 00:36
David Graham scrie:
03 Oct 2021, 23:13
O poza facuta de unul de-ai nostri din gura lupului (calului...). :)(
Am avut ceva oameni la T2 dar au stat cuminti la locul lor.
Au fost crva incidente la tribuna a 2 a pana sa inceapa meciul. Dupa acele scandaluri, jandarmii au permis timp de 5 minute trecerea suporterilor de la tribuna a 2 a la peluza nord. Unii (printre care si eu) au putut sa ajunga in acele minute in peluza. Dupa mititeii s-au organizat si s-au mutat fix la punctul de trecere spre peluza nord tocmai ca sa puna presiune pe ai nostri care nu au apucat sa se mute si sa stopeze acest transfer din tribuna a 2 a spre peluza nord.
Au mai ramas o parte destul de mare de-ai nostri la tribuna a 2a, se putea observa dupa reactia lor de a sta jos cand boovenii se ridicau la faze.
Cam câtă lume de la T2 s-a bucurat la goluri?
Au fost cam timorati la goluri din cauza boovenilor, nu s-au exteriorizat. In acest clip se poate proba ce am zis eu, ca au fost oameni care nu au apucat sa treaca de la tribuna a 2-a la Peluza Nord cand jandarmii au permis trecerea https://www.youtube.com/watch?v=ECRpXoUkO4U
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Oct 2021, 17:06

Din punctul meu de vedere comentatorii de pe digi sunt parfum față de cei de la Telekom. Gradinescu este o jigodie ordinară, nu ne-a scos tot meciul din CSU și echipa lui Rotaru iar la faza cu tortele mai că ne-a executat public, era oripilat. Pe digi nu am avut parte de astfel de comentator, părerea mea.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 04 Oct 2021, 17:27

De departe cea mai mare umilinta a sectantilor. Bineinteles, ei tot n-au priceput nimic si continua cu interlopismele de 2 lei. Mutu Out.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 18:25

- Prima repriza slaba, asa cum a recunoscut si Reghe, ala era scenariul de care imi era frica (autobaza la cai, impotenta ofensiva la noi); din fericire dupa pauza echipa s-a trezit, si cu cele doua erori mari ale cailor, am cistigat;

- EFM a avut vreo 3-4 ocazii foarte bune la Botosani, incluzind si golul marcat; m-a mirat ca in meciul de ieri n-au miscat deloc; probabil ca si noi i-am luat un pic mai in serios;

- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai

- Incredibil Gradinescu cu "csu"; o rusine !

- am reprosat pe forum politica de PR a clubului saptamina trecuta; am fost contactat de cineva care mi-a dovedit ca Rotaru a spus la TV ca noi am mai jucat cu o ALTA echipa a lui mititelu in 2013; nu stiam ca a zis asa ceva; mi s-a trimis si clipul : la minutul 21 si 22 secunde aici : https://www.youtube.com/watch?v=CxZCj4HKWiA

- Frumos gestul lui Reghe de a incepe conferinta de presa dupa meci prin a prezenta condoleante familiei fanului boovean care a decedat; Mutu nu a spus nimic pe tema asta !

- Frumos gestul lui Reghe la conferinta de presa de nu comenta balariile in afara de jocul de fotbal; fac o comparatie cu Mutu care ne spunea el care e Universitatea Craiova - sictir mutule !

- Mi-ar fi placu ca sutul lui Capatina din minutul 90 sa fie gol; e executie splendida - putin pe linga vinclu;

- Inspirat Reghe la schimbari : Cimpanu si Baiaram au participat la cele doua goluri.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11: fcu - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Oct 2021, 18:32

Takeiteasy scrie:
04 Oct 2021, 18:25
- Prima repriza slaba, asa cum a recunoscut si Reghe, ala era scenariul de care imi era frica (autobaza la cai, impotenta ofensiva la noi); din fericire dupa pauza echipa s-a trezit, si cu cele doua erori mari ale cailor, am cistigat;

- EFM a avut vreo 3-4 ocazii foarte bune la Botosani, incluzind si golul marcat; m-a mirat ca in meciul de ieri n-au miscat deloc; probabil ca si noi i-am luat un pic mai in serios;

- batalia cu boo va dura ani buni de acum inainte (e un maraton, nu un sprint), ieri nu s-a cistigat, nu s-a pierdut nimic; probabil ca va veni si o infringere in viitor; fiind primul meci in liga 1 - ramine in istorie cu rezultatul dorit de noi :hai

- Incredibil Gradinescu cu "csu"; o rusine !

- am reprosat pe forum politica de PR a clubului saptamina trecuta; am fost contactat de cineva care mi-a dovedit ca Rotaru a spus la TV ca noi am mai jucat cu o ALTA echipa a lui mititelu in 2013; nu stiam ca a zis asa ceva; mi s-a trimis si clipul : la minutul 21 si 22 secunde aici : https://www.youtube.com/watch?v=CxZCj4HKWiA

- Frumos gestul lui Reghe de a incepe conferinta de presa dupa meci prin a prezenta condoleante familiei fanului boovean care a decedat; Mutu nu a spus nimic pe tema asta !

- Frumos gestul lui Reghe la conferinta de presa de nu comenta balariile in afara de jocul de fotbal; fac o comparatie cu Mutu care ne spunea el care e Universitatea Craiova - sictir mutule !

- Mi-ar fi placu ca sutul lui Capatina din minutul 90 sa fie gol; e executie splendida - putin pe linga vinclu;

- Inspirat Reghe la schimbari : Cimpanu si Baiaram au participat la cele doua goluri.
Ai amintit deunăzi ca fcu a luat punct la botoșani in primul lor sezon in liga 1, in timp ce noi am înregistrat 5 sau 6 înfrângeri in toate deplasările la plăieși de pana in 2018 cred. Dar nu ai mai zis și ca noi in primul nostru sezon am terminat pe 5, in 2015, iar caii mă tem ca nici pe 5 in play-out nu sunt in stare sa finalizeze sezonul. Fii mai echilibrat, cu tot pesimismul tău cu tot!

Închis