Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Gazon nou

Poll ended at 19 Oct 2021, 18:32

Ne place iarba! 3p
20
87%
Prost gazon! 1p
2
9%
Chirila Ionuta e cel mai tare la miuita! 0p
1
4%
 
Total votes: 23

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Oct 2021, 18:32

Ultimul meci din etapa 12-a , Luni 18 octombrie

orele 20:30 intalnim acasa pe un gazon nou Academica Clinceni .
Suntem la 5 puncte de Voluntari care e pe locul 2 in acest moment.

Avem un suspendat, screech si doi accidentati, conte si vladoiu
Meciuri usoare pentru componentele din POFF, FCSB joaca acasa cu Mioveni iar Botosani joaca acasa cu Sandoi

Mirko - Bancu, Constantin, Gaman, Mitran - Nistor, Cretu, Houri - Ivan, Markovic, Gustavo

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Iancu Magheru » 16 Oct 2021, 19:54

Meci ușor, trebuie o victorie convingătoare. O da domnu' să mai marcheze și Koljic.
Cel mult 6000 de inși la meci, a mers foarte slab vânzarea biletelor, deși clubul a făcut ceva campanie de promovare a partidei ăsteia.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de fabius_2014 » 16 Oct 2021, 20:02

Victorie . 2-0

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Takeiteasy » 17 Oct 2021, 02:34

Sper sa fie gazonul decent si sa cistigam. Clinceni nu pare a juca inchis - si asta e bine pentru noi. Considerind absentele - Vladoiu, Conte, Screciu, Papp - am putea juca cu :

Pigliacelli - Vatajelu / Balasa/ Capatina, Gaman, M. Constantin, Bancu - Nistor, Cretu, Houri - Ivan, Koljic, Baiaram

Eu as incerca mai mult cu Koljic rezerva si intrat pe teren in ultimele 30-35 de minute cind aparatorii adversi sint mai obositi. Ma gindesc ca poate incepe sa marcheze si sa prinda incredere. Ma intreb daca accidentarea l-a facut sa piarda un pic din viteza de joc, viteza de reactie si incredere - si sa-l aduca intr-o zona mamutica. Eu unul am rabdare pina la vara cu Elvir. Si mai sper la o surpriza placuta de la Mihai Roman - omul practic a fost retras din fotbal 2 ani, poate ca noua sansa il face sa joace cu disperare si pasiune.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de fanatic16 » 17 Oct 2021, 13:27

Meci de golaveraj, Clinceni joaca deschis, încearcă sa joace fotbal, are jucători cu calitate tehnică, nu mai e autobaza de epave de pe vremea lui Poenaru de anul trecut.
Pigliacelli-Bancu, Constantin, Găman, Căpățînă - Houri, Nistor, Crețu, Gustavo - Ivan, Markovic

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Paul » 17 Oct 2021, 13:48

Daca si-au revenit Papp si Roman, eu as incepe cu ei, mizand pe dorinta de a juca si de a capata incredere inca din primul meci dupa revenire.
Si eu zic sa il bage pe Kolijc in repriza a doua, in ideea ca pana atunci avem deja 2-0 si nu toata presiunea pe el.
In fine, parerile noastre conteaza mai putin pana la urma, noi putem sa ajutam cu prezenta fizica.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de fanucrv » 17 Oct 2021, 15:53

Koljic este accidentat sau cel putin asa anunță presa. Mare păcat ca i-au rupt piciorul, atunci cand părea ca a depășit toate problemele anterioare. Baiatul ăsta nu cred ca mai devine ce era.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Guardiola » 17 Oct 2021, 17:05

Partea nasoala e că venim după 2 săptămâni de pauză și de fiecare data am inceput mai slab. Sper sa fie determinați și să vad agresivitate. La Clinceni am văzut că a venit Chirilă, și i-a pus la muncă. Vreau sa vad continuitate în evoluțiile bune și faptul că în aceste 2 săptămâni au mai crescut relațiile de joc între cei noi veniți și restul lotului.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Oct 2021, 21:39

Pe dreapta probabil va juca Căpățînă (de asta a fost prezent și la conferința de presă) iar soluția under 21 cred că va fi Markovici.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Oct 2021, 22:13

e incinsa treaba pe podium
FCSB castiga, UTA castiga, Voluntari castiga, probabil si Botosanii vor castiga
CFR pierde dar are de unde, Farul pierde si pare ca incepe sa se rupa clasamentul cu 7 echipe ce se bat pentru cele 6 locuri de poff

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de David Graham » 17 Oct 2021, 22:56

Rapidul cu fotbalul lui de gherila ii batura pe CFR ... daca apuca sa bage gol Rapidul, adversarul nu mai joaca, decat Rapid-ul pe contraatac. Ar fi pacat sa nu profitam.
Si UTA se inscrie in registru ...cu o tactica de succes asemanatoare.FCU au incercat si ei ceva asemanator dar sunt mai slabi in toate compartimentele decat cei de mai sus...
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Takeiteasy » 18 Oct 2021, 00:27

cortinadampezzo scrie:
17 Oct 2021, 22:13
e incinsa treaba pe podium
FCSB castiga, UTA castiga, Voluntari castiga, probabil si Botosanii vor castiga
CFR pierde dar are de unde, Farul pierde si pare ca incepe sa se rupa clasamentul cu 7 echipe ce se bat pentru cele 6 locuri de poff
Mi se pare ca acest clasament se rupe cam la locul 9.

Adica CFR, Voluntari, FCSB, Botosani, Rapid, Universitatea Craiova, Farul, UTA, FC Arges par a se desprinde in grupul care va da cele 6 pentru play off.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Paul » 18 Oct 2021, 08:05

Indiferent care altii mai vin cu noi in grupul fruntas, cred ca tot cu Fcsb si Cfr ne vom bate pana la final, nu vad Voluntariul sau Botosaniul sa fie amenintari reale, doar de conjunctura.
La cum stau lucrurile acum, avand in vedere jocul nostru, jocul celor doua contracandidate si perspectivele de crestere, eu zic ca avem motive de optimism.
Abia astept meciul de diseara, unde sper sa se confirme ca ne-am dat drumul la joc, si ca suntem pe o panta ascendenta.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Oct 2021, 09:33

Cfr a pierdut, Fcsb e decimata de Covid și accidentări, eu cred că acum e momentul să acceleram. Nu e voie să mai pierdem puncte cu echipe gen Clinceni sau Mioveni. Dacă nu batem deseară e cam lamurită treaba cu campionatul ăsta și nu faptul că rămânem la distanță de cfr sau la limita playoffului pt că oricum punctele se înjumătățesc ci faptul că avem lotul 95 % valid și nu mai avem voie să ne impiedicam de ciute de echipe.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 12: Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de marius_vl » 18 Oct 2021, 10:29

oile au facut absolut tot ce era necesar sa invinga etapa asta! L-au avut pe Buziuc pe blat in echipa alora, au jucat pe teren neutru, au fost plini de covid, au jucat fara rezerve pe banca, fara antrenori... si cu toate astea au castigat cele 3 puncte!
Asa se procedeaza cand vrei sa te lupti cu adevarat la titlu

Închis