Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Spargem cohorta lui Sandoi ?

Poll ended at 22 Oct 2021, 08:59

1p
4
33%
0p
1
8%
3p
7
58%
 
Total votes: 12

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 24 Oct 2021, 13:14

robertc scrie:
24 Oct 2021, 13:06
Sorry ,dar sunt emigrant :)
Nu-ti face reprosuri, nimeni nu-i perfect. :)(
Cel mai rau e sa fii emigrant in propria tara...
:)(

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 24 Oct 2021, 13:30

@robertc: păcat! Cârnații tai și vinul meu rupeau de Crăciunul asta. Nu-i nimic, mulțumesc pentru răspuns!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 24 Oct 2021, 15:37

Takeiteasy scrie:
24 Oct 2021, 03:10
Citeva ginduri despre acest meci :

- felicitari echipei, antrenorilor si fanilor prezenti pentru victorie; a fost un meci greu, asa cum anticipam; si apoi vine Mioveniul in Banie - tot cu autobaza;
- pe mine m-a suprins primul 11 : cu Koljic si Ante titulari; ambii au jucat slabut - intuitia mea a fost corecta;
- Capatina pare un pic mai cu viata de cind a venit Reghe; ma mira totusi ca nu este folosit ca fundas dreapta cineva care a jucat mult pe postul asta, ca Balasa; daca tot il trezim pe Capatina, sa-l vedem la mijloc pe postul lui; am vazut citeva centrari si suturi bune ale lui Capatina in ultimele meciuri - deci la mijloc cu el;
- se pare ca Piturca a avut dreptate propunindu-l pe Ivan drept atacant central; Ivan a facut destule faze la nivel bun ca atacant central - golul marcat, faza in care a incercat sa marcheze cu calciiul etc.; Ivan devine jucatorul nostru determinant - bravo si la mai mare;
- ma uitam la combinatia Baiaram - Markovic prin minutul 85 si la usurinta cu care Jovan dribleaza in careu un fundas de la Chindia; acel dribling vine din talent pur - nu-mi aduc aminte un alt numar 9 la Craiova in ultimii 30-35 de ani cu asa usurinta in dribling;
- nu se poate sa faci ceva in fotbal daca ratezi 3 din cele 4 penalty-uri primite in liga 1; nu vad prea multe reussite la fazele fixe (cornerul lui Gustavo in bara a fost frumos !).
Câteva gânduri vis.a.vis de gândurile tale:

* Koljic nu e ce trebuie la ora actuală, dar Reghecampf a explicat destul de clar - dacă n-are meciuri, n-are cum să-și revină. Rogulic a fost abia la al doilea meci. Ce mari pretenții să avem? Calități are, părerea mea;
* Căpățână s-a descurcat f. bine ca fundas dreapta în meciurile în care a fost folosit. Să vii acum cu permutări de-astea cu Bălașa, mi se pare cam fără rost. Bălașa cel mai bine joacă rezervă;
* Ivan nu vreun fotbalist uau, indiferent unde l-ai pune, dar compensează mult prin calitățile fizice, ceea ce-l face un jucător bun. Se pare că, totuși, ca vârf este mult mai util, produce mai mult pericol;
* Jovan e talent pur. Ciudat cum are cotă doar 400k pe Transfermarkt. Dacă îi ieșea aia acolo, cred bubuia spre 1,5 - 2 mil. Dar, e chestiune doar de timp, până îi intră câteva mai deosebite;
* Cu penalty-urile cred că se va regla, nu mi-aș face probleme. Cred ca tu ai zis de Găman, și, da, ar cam fi rândul lui. Dar și ceilalți pot fără probleme - Nistor, Koljic, Gustavo, chiar dacă în ultima perioadă au ratat.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 24 Oct 2021, 16:58

N-am mai câștigat de ceva timp împotriva unei echipe care bagă autobaza in poarta, efectiv. Ivan pe lângă prostiile pe care le face pe teren, muncește foarte mult și asta se vede de la meci la meci, încă nu și-a atins vârful de forma. La penalty e bine ca am ratat in meciurile astea și nu in alea când chiar avem nevoie, pe final la scor egal, etc.

Reghe știe ce face băgând și jucătorii care nu sunt in forma in meciurile astea, prind încredere, au timp jucat in picioare.

Stiinta e mare!
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 24 Oct 2021, 18:07

Rezultatul este bun nu doar ca am reușit sa invingem o echipă cu un stil de joc care nu ne convine ,ci și ca moment. De multe ori ,dupa vreo doua meciuri entuziasmante, tranteam un rezultat prost care ne tăia serios avântul. Pare ca au inceput sa se regleze lucrurile si daca reusim sa fim si mai eficienți, inclusiv de la 11 m, avem șanse bunicele sa ne luptăm din nou pentru campionat.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 24 Oct 2021, 19:51

Am mai castigat si impotriva autobazei Rapidului si a lui FC Kalu...gata, nu mai pierdem puncte cu echipe mici (Sepsi, Botosani considerandu-le din alt spectru). Exceptie UTA care are si ea autobaza ei...
Last edited by David Graham on 24 Oct 2021, 19:53, edited 1 time in total.
:)(

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 24 Oct 2021, 19:52

E important ca au marcat toti din penalty in supercupa. Acum daca echipa castiga, mai trecem cu vederea.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 25 Oct 2021, 01:23

malus dacus scrie:
24 Oct 2021, 15:37

* Jovan e talent pur. Ciudat cum are cotă doar 400k pe Transfermarkt. Dacă îi ieșea aia acolo, cred bubuia spre 1,5 - 2 mil. Dar, e chestiune doar de timp, până îi intră câteva mai deosebite;
Exista destule chestii dubioase cu Transfermarkt si Universitatea Craiova.

- la golul Craiovei cu Chindia Markovic a dat pasa decisiva pentru Ivan; dar golul lui Ivan nu apare cu pasa decisiva pe transfermarkt;

- inca una strigatoare la cer; Houri a marcat din penalty la Craiova - Dinamo 5-0. Nu apare jucator cu assist la golul lui Houri (Ivan, jucatorul faultat nu apare cu assist la acel gol asa cum se face de obicei) : https://www.transfermarkt.us/universita ... ht/3652039

- la intimplare, Academia Puskas a batut zilele astea cu 3-0, golul 1 din penalty, si ca assist apare, asa cum se face de obicei, jucatorul faultat : https://www.transfermarkt.us/debreceni- ... ht/3652575

Sint chestiile astea intimplari ? Exista oameni in Romania care furnizeaza informatii catre transfermarkt si saboteaza voit U Craiova ? Alta explicatie n-am. Care se hotaraste, poate clubul ?, sa protesteze catre transfemarkt ?

P.S. Hai sa va mai dau una de pe transfermarkt. Sa luam unul de la Gigi - Keseru. Omul apare ca avind 47 de selectii la echipa nationala, numar corect : https://www.transfermarkt.us/claudiu-ke ... in_id/3447

Cite selectii are Ivan la echipa nationala dupa transfermarkt : 9 - https://www.transfermarkt.us/andrei-iva ... ler/271282
Fals - are 11.

Cite selectii are Bancu la echipa nationala ? 20. Transfermarkt zice ca 19 : https://www.transfermarkt.us/nicusor-ba ... in_id/3447

M-am uitat la alt fecesebist : Tanase; transfermarkt da corect numarul lui de selectii la nationala.

Toate astea la adresa Stiintei nu pot fi simple intimplari. Assist-uri masluite, selectii la nationala date in minus, cote dubioase ale unor jucatori de talent (comparati pe transfermarkt pe Markovic si Octavian Popescu, numar de goluri si assisturi raportat la numarul de minute jucat in liga 1). Asta pare lucratura a unuia din tara, facuta cu tema.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 25 Oct 2021, 06:55

Cred ca ai dreptate, si fireste ca nu se pune problema ca, daca pontul ar fi dat ziaristilor, ei sa investigheze si sa demaste lucraturile, deci toata speranta e in club. Ar putea sa se intereseze cine furnizeaza informatii catre transfermarket si o face asa de tendentios, dupa care sa corecteze si sa dea si un comunicat. Astia vor sa fure ca la voturi cand se schimbau sacii.

Închis