Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

A fost Balaci mai tare decat Dobrin ?

Poll ended at 22 Noi 2021, 10:34

1. Balaci a fost mai bun
9
47%
2. Au fost la fel de buni
7
37%
3. Dobrin a fost mai bun
3
16%
 
Total votes: 19

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 22 Noi 2021, 20:31

Dupa meciul cu FC Arges sunt foarte dezamagit, dar asta nu din cauza jocului sau a rezultatului ci din cauza noastra, a suporterilor. Noi trebuia sa vedem ca am fost victima unui arbitraj golanesc, kurvesc si in frustrarea provocata de asa ceva e normal sa apara si greselile, in schimb asa cum ne sta in fire noi, suporteii, am inceput cu reprosuri, cearta si alte de astea specifice noua. In loc sa ne unim la greu, noi ne departam de echipa. E normal sa critici cand treaba nu merge, dar nu e normal ca dupa ce ne da arbitrul in cap sa ne mai dam si noi cu tesla la bijuterii . Echipa noastra a inceput meciul jucand 11 contra 14 si din minutul 12 a jucat 10 contra 14. Sa joci cu un om mai putin 80 de min. nu este usor si necesita un efort deosebit, in plus jucatorii nostri nu mai intrau la deposedare de frica sa nu fie sanctonati de Barbu. Cine are indoieli asupra arbitrului Barbu, trebuie sa vada meciul nostru cu UTA, acolo unde kurva asta de arbitru i-a invitat pe aradeni sa joace la rupere si apoi sa vada cat de usor si incorect a fost eliminat Cretu. Pe langa cornerul pe care Barbu nu ne-a lasat sa-l executam la sfarsitul primei reprize, la sfarsitul meciului mai aveam de executat un hentz la 30 m de poarta lor, pe care Barbu nu ne-a lasat sa-l executam .
Pentru cei nerabdatori, trebuie sa aducem aminte ca Universitatea Craiova a promovat in prima liga in 1964 si a castigat primul campionat in 1974.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 22 Noi 2021, 20:44

fabius_2014 scrie:Dupa meciul cu FC Arges sunt foarte dezamagit, dar asta nu din cauza jocului sau a rezultatului ci din cauza noastra, a suporterilor. Noi trebuia sa vedem ca am fost victima unui arbitraj golanesc, kurvesc si in frustrarea provocata de asa ceva e normal sa apara si greselile, in schimb asa cum ne sta in fire noi, suporteii, am inceput cu reprosuri, cearta si alte de astea specifice noua. In loc sa ne unim la greu, noi ne departam de echipa. E normal sa critici cand treaba nu merge, dar nu e normal ca dupa ce ne da arbitrul in cap sa ne mai dam si noi cu tesla la bijuterii . Echipa noastra a inceput meciul jucand 11 contra 14 si din minutul 12 a jucat 10 contra 14. Sa joci cu un om mai putin 80 de min. nu este usor si necesita un efort deosebit, in plus jucatorii nostri nu mai intrau la deposedare de frica sa nu fie sanctonati de Barbu. Cine are indoieli asupra arbitrului Barbu, trebuie sa vada meciul nostru cu UTA, acolo unde kurva asta de arbitru i-a invitat pe aradeni sa joace la rupere si apoi sa vada cat de usor si incorect a fost eliminat Cretu. Pe langa cornerul pe care Barbu nu ne-a lasat sa-l executam la sfarsitul primei reprize, la sfarsitul meciului mai aveam de executat un hentz la 30 m de poarta lor, pe care Barbu nu ne-a lasat sa-l executam .
Pentru cei nerabdatori, trebuie sa aducem aminte ca Universitatea Craiova a promovat in prima liga in 1964 si a castigat primul campionat in 1974.
Atât! Imagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 22 Noi 2021, 21:25

fabius_2014 scrie:
22 Noi 2021, 20:31
Dupa meciul cu FC Arges sunt foarte dezamagit, dar asta nu din cauza jocului sau a rezultatului ci din cauza noastra, a suporterilor. Noi trebuia sa vedem ca am fost victima unui arbitraj golanesc, kurvesc si in frustrarea provocata de asa ceva e normal sa apara si greselile, in schimb asa cum ne sta in fire noi, suporteii, am inceput cu reprosuri, cearta si alte de astea specifice noua. In loc sa ne unim la greu, noi ne departam de echipa. E normal sa critici cand treaba nu merge, dar nu e normal ca dupa ce ne da arbitrul in cap sa ne mai dam si noi cu tesla la bijuterii . Echipa noastra a inceput meciul jucand 11 contra 14 si din minutul 12 a jucat 10 contra 14. Sa joci cu un om mai putin 80 de min. nu este usor si necesita un efort deosebit, in plus jucatorii nostri nu mai intrau la deposedare de frica sa nu fie sanctonati de Barbu. Cine are indoieli asupra arbitrului Barbu, trebuie sa vada meciul nostru cu UTA, acolo unde kurva asta de arbitru i-a invitat pe aradeni sa joace la rupere si apoi sa vada cat de usor si incorect a fost eliminat Cretu. Pe langa cornerul pe care Barbu nu ne-a lasat sa-l executam la sfarsitul primei reprize, la sfarsitul meciului mai aveam de executat un hentz la 30 m de poarta lor, pe care Barbu nu ne-a lasat sa-l executam .
Pentru cei nerabdatori, trebuie sa aducem aminte ca Universitatea Craiova a promovat in prima liga in 1964 si a castigat primul campionat in 1974.
Fiecare om are o prespectiva - si perspectiva ta e exprimata coerent, decent si fara a arata cu degetul inspre cineva anume.

Cosmin Staicu are o perspectiva un pic diferita : https://cvlpress.ro/21.11.2021/in-triva ... a-la-vale/

Ii da o nota de 6 arbitrului, asta inseamna ca nu a fost catastrofal dar nici excelent - dar si sanctioneaza prestatiile unor jucatori de la noi. Acelasi Cosmin Staicu ce daduse note de 10 tuturor jucatorilor Stiintei la meciul cu fc calu.

Pavel Badea zicea si el zilele trecute, elegant dar la obiect, ca echipa nu pare a avea anvergura de campioana. Mai zicea Badita ca U Craiova ar fi trebuit sa aibe mai multe puncte.

Eu cred ca Reghe e un antrenor bun si un comunicator bun - dar nu imi arata deocamdata ca e un super antrenor. Daca esti super antrenor, faci rezultate peste buget si valoarea lotului pe hirtie. Craiova e pe 3 la buget si la valoarea lotului pe transfermarkt - sa fii pe locul 3 in liga 1 inseamna ca-ti faci treaba decent, dar nu ca esti super antrenor. Parerea mea - care e normal sa fie diferita de a altora, pentru ca nu sintem in Koreea de Nord.

E normal sa fim cu echipa si la bine si la greu - dar e de asemenea normal sa avem o doza de realism. In acest moment, realismul pentru mine e sa cistigam Cupa, sa intram in play off, si sa obtinem locul 3. Daca oierul isi face de cap la fcsb, poate reintram un pic si la lupta pentru locul 2 - daca fcsb il avea pe iedi (sau oricare antrenor cit de cit) nu cred ca aveam sanse. Evident - sper ca realitatea sa devina mult mai pozitiva decit realismul comunicat aici, dar e mai mult o speranta in vint.

P.S. Asta nu inseamna ca nu vad arbitrajele si subteranele. Tocmai de aceea ma asteptam ca Reghe sa fie un pic mai prudent in declaratiile ca ne batem la titlu.

P.S.2 Nu vad rostul acestui 4-3-3 cu Ivan pe stinga. Joaca cu 2 virfuri si lasa-l pe Ivan sa ameninte careul advers.

P.S.3 Daca avem nevoie de antrenor care sa joace ofensiv si poetic, il putem aduce pe Teja. Daca vrei antrenor care sa-ti face si rezultate, sa aibe stiinta obtinerii de rezultate, nu-l aduci pe Teja.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Noi 2021, 22:03

Pot sa ghicesc eu ce antrenor vine si face rezultate chiar daca stinge lumina la spectacol? Lasa, mai bine nu.
Cum a zis si Fabius mai sus, pare ca noi ne dam cu arbitrul si smenarii care i-au trasat sarcinile, si ne punem pe ai nostri, care devin victime de doua ori in felul asta, in loc sa aratam sustinere.
Iar despre Cosmin Staicu, ce sa zic, stiu ca va place multora dar mie mi se pare ca o cucoana cu pretentii care la prima nemultumire ii face praf pe toti, mai baga si jigniri, ca e “dur”, ce sa mai, daca ar fi el la butoane ar schimba lotul de doua ori pe luna, ce Dan Petrescu, ala e soft.
Cred ca vi s-a intamplat fiecaruia sa gresiti la servici, sau in trafic, sau fata de un prieten, fara sa fi dorit asta si fiind cat se poate de atenti. Cum ar fi sa va luati o ploaie de injuraturi, sa vina un analist care doar citeaza “epitetele” altora, cum ar veni nu te face el muratura si catastrofa, altii zic si el decat reda.
Asta mi se pare mie aiurea, sa ai doar pretentii si sa nu te pui o clipa in locul celui pe care deodata il privesti cu dispret.
Si la un moment dat intervine si argumentul suprem: are X euro pe luna, e inadmisibil asa ceva, cum frate ca eu iau a n-spea parte. De parca fotbalistii isi pun singuri salariu, nu e nici piata, si ei ar trebui din proprie initiativa sa ceara mai putin, ca dupa 35 de ani se apuca de carte si se fac doctori.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Noi 2021, 22:34

Dupa ce postai citii renumitul articol sub lupa al lui Staicu, in care il face nesimtit si rebut pe Cretu. Voua vi se pare normal asa ceva? Si cum se face, se ia si de salariu lui, cu o manie proletara corespunzator calibrata.
Dupa care ne mai spune a mia oara ca e vina lui Campanu ca s-au dat 500K pe el. Culmea e ca l-a remarcat si el pe Isfan, dar sti ce, nu se pune, ca asta am vazut toti doar la meciul asta: smecherie era sa il fi vazut cand nu stia nimeni de el.
Urat si trist, pe mine nu ma reprezinta atitudinea asta de om ofticos si lipsit de respect si intelegere.
Normal ca nu zice nimic de arbitraj. De-aia le si merge ma vere la nemernicii astia, isi bat joc si lumea dup-aia ii considera vinovati pe cei furati, victimele sunt hulite iar calaul/violatorul e uitat.
Bun anslist si mare caracter, nu am ce zice. Fair play total, dai in cineva cand e cazut jos, asta da curaj.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 22 Noi 2021, 22:42

Paul scrie:
22 Noi 2021, 22:03
Pot sa ghicesc eu ce antrenor vine si face rezultate chiar daca stinge lumina la spectacol? Lasa, mai bine nu.
Cum a zis si Fabius mai sus, pare ca noi ne dam cu arbitrul si smenarii care i-au trasat sarcinile, si ne punem pe ai nostri, care devin victime de doua ori in felul asta, in loc sa aratam sustinere.
Iar despre Cosmin Staicu, ce sa zic, stiu ca va place multora dar mie mi se pare ca o cucoana cu pretentii care la prima nemultumire ii face praf pe toti, mai baga si jigniri, ca e “dur”, ce sa mai, daca ar fi el la butoane ar schimba lotul de doua ori pe luna, ce Dan Petrescu, ala e soft.
Cred ca vi s-a intamplat fiecaruia sa gresiti la servici, sau in trafic, sau fata de un prieten, fara sa fi dorit asta si fiind cat se poate de atenti. Cum ar fi sa va luati o ploaie de injuraturi, sa vina un analist care doar citeaza “epitetele” altora, cum ar veni nu te face el muratura si catastrofa, altii zic si el decat reda.
Asta mi se pare mie aiurea, sa ai doar pretentii si sa nu te pui o clipa in locul celui pe care deodata il privesti cu dispret.
Si la un moment dat intervine si argumentul suprem: are X euro pe luna, e inadmisibil asa ceva, cum frate ca eu iau a n-spea parte. De parca fotbalistii isi pun singuri salariu, nu e nici piata, si ei ar trebui din proprie initiativa sa ceara mai putin, ca dupa 35 de ani se apuca de carte si se fac doctori.
Nu e treaba mea sa propun antrenori, ca nu conduc eu clubul asta. Atita timp cit am al treilea buget si al treilea lot ca valoare in liga 1, voi putea sa zic ca am super antrenor daca antrenorul asta imi cistiga titlul, in conditiile din Romania. Doar atita spun.

Dupa 3 dusuri in vestiarul Craiovei il faceam pe Donkor super star european. Cam la fel cu Houri (bine - Houri chiar e fotbalist, chiar daca nu pare a fi la nivelul unui star de liga 1). Batem pe Baia Mare cu 4-0 si il facem pe Reghe super antrenor. Hai sa asteptam pina la iarna, si apoi pina la vara sa vedem care e super, care e bun, si care nu a facut fata. Pina la urma loc 3 si cupa au facut si Mangia, si Marinos. Bravo lor.

Deocamdata, in 14 etape de liga 1, Craiova condusa de Reghe a facut 3 cu puncte mai putin decit Voluntari (cotata pe locul 12 ca valoarea a lotului in liga 1 de transfermarkt). Cind Reghe a preluat Craiova, Voluntari avea zero puncte, Stiinta avea 3 puncte. 14 etape mai tirziu, Stiinta si Voluntari sint la egalitate.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 22 Noi 2021, 22:44

Paul scrie:
22 Noi 2021, 22:34

Culmea e ca l-a remarcat si el pe Isfan, dar sti ce, nu se pune, ca asta am vazut toti doar la meciul asta: smecherie era sa il fi vazut cand nu stia nimeni de el.
Istvan a fost in vizorul Stiintei campionatul trecut - cind juca la liga 2. Mai multe nu spun.

P.S. Unul dintre cei care l-au remarcat mai de mult pe Istvan asta a fost si Panduru.

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Noi 2021, 18:38

isfan asta ajunge fotbalist cand voi ajunge eu C.E.O la Microsoft.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 23 Noi 2021, 20:35

Vedeți ca arbitrul de la meciul cu UTA a fost Cojocaru, nu Barbu...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Levhjg
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 20 Noi 2021, 00:06

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Levhjg » 23 Noi 2021, 20:43

BadBoysBlue scrie:
23 Noi 2021, 20:35
Vedeți ca arbitrul de la meciul cu UTA a fost Cojocaru, nu Barbu...
Perversii, au inceput sa-si schimbe numele !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 23 Noi 2021, 20:54

Oops, eram in stare sa pun si pariu ca a fost acelasi arbitru.
Bine, stiti cum e si aia cu Iliada, care daca nu a fost scrisa de Homer, atunci a fost scrisa de alt barbat cu acelasi nume 👍
Deci trebuie tinuti minte amandoi - Cojocaru si Barbu, gata, notat!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 24 Noi 2021, 04:04

fabius_2014 scrie:
22 Noi 2021, 20:31
Dupa meciul cu FC Arges sunt foarte dezamagit, dar asta nu din cauza jocului sau a rezultatului ci din cauza noastra, a suporterilor. Noi trebuia sa vedem ca am fost victima unui arbitraj golanesc, kurvesc si in frustrarea provocata de asa ceva e normal sa apara si greselile, in schimb asa cum ne sta in fire noi, suporteii, am inceput cu reprosuri, cearta si alte de astea specifice noua.
Ma intreb daca divortul lui Reghe afecteaza echipa la un nivel vizibil. Divortul e o experienta intensa si negativa, oricum ai da-o. Poate omul are probleme cu inspiratia, concentrarea, motivarea celorlalti. Am vazut la Reghe meciuri in care a ridicat nivelul echipei in repriza a doua. La meciul cu Farul echipa a jucat mai prost in repriza a doua. Am vazut scaderi si superficialitati la meciurile cu Mioveni, Farul si Arges - desi stafful ar trebui sa fie mai puternic dupa venirea lui Panduru. Arata echipa tactic mai bine si jucatorii mai motivati dupa venirea lui Pandi ? E divortul lui Reghe un factor perturbator puternic pentru randamentul lui ca antrenor ? Habar n-am, intreb si eu.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Noi 2021, 08:14

E posibil dar nu e ca si cum exista o alta solutie decat sa ii dea inainte. Desi e ultimul subiect pe care l-as discuta eu, e clar ca presa toata traieste din asta si probabil e foarte enervant sa iti vezi numele in toate ziarele in aceleasi povesti reciclate, cu Prodanca facand fie pe interesanta fie pe razboinica. Adica daca ma enerveaza pe mine, imi inchipui ca nu il lasa rece pe Reghe.
Una peste alta, daca reuseste sa se bata la titlu si sa il mai si ia, ca la cupa nici nu ma gandesc ca o putem pierde, atunci am intra in sfarsit pe fagasul pe care trebuie, cu o participare in grupe, fie chiar si În Conference, cred ca am trece la urmatorul nivel.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Noi 2021, 10:01

Takeiteasy scrie:
fabius_2014 scrie:
22 Noi 2021, 20:31
Dupa meciul cu FC Arges sunt foarte dezamagit, dar asta nu din cauza jocului sau a rezultatului ci din cauza noastra, a suporterilor. Noi trebuia sa vedem ca am fost victima unui arbitraj golanesc, kurvesc si in frustrarea provocata de asa ceva e normal sa apara si greselile, in schimb asa cum ne sta in fire noi, suporteii, am inceput cu reprosuri, cearta si alte de astea specifice noua.
Ma intreb daca divortul lui Reghe afecteaza echipa la un nivel vizibil. Divortul e o experienta intensa si negativa, oricum ai da-o. Poate omul are probleme cu inspiratia, concentrarea, motivarea celorlalti. Am vazut la Reghe meciuri in care a ridicat nivelul echipei in repriza a doua. La meciul cu Farul echipa a jucat mai prost in repriza a doua. Am vazut scaderi si superficialitati la meciurile cu Mioveni, Farul si Arges - desi stafful ar trebui sa fie mai puternic dupa venirea lui Panduru. Arata echipa tactic mai bine si jucatorii mai motivati dupa venirea lui Pandi ? E divortul lui Reghe un factor perturbator puternic pentru randamentul lui ca antrenor ? Habar n-am, intreb si eu.
Reghe a mai fost casatorit, prima doza. Cu Ana a fost in rapel matrimonial si acum ii e putin rau. Urmeza doza a treia, booster-ul matrimonial...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Levhjg
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 20 Noi 2021, 00:06

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Levhjg » 24 Noi 2021, 10:40

Asta e, cand femeia nu primeste calciul cu miros de Domestos :)( enerveaza pe toata lumea inclusiv pe noi.

Închis