Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

A fost Balaci mai tare decat Dobrin ?

Poll ended at 22 Noi 2021, 10:34

1. Balaci a fost mai bun
9
47%
2. Au fost la fel de buni
7
37%
3. Dobrin a fost mai bun
3
16%
 
Total votes: 19

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 21 Noi 2021, 21:06

manex scrie:
21 Noi 2021, 20:56
Declaratia lui Reghe e pe undeva? Nu am gasit

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Reghe s-a cam luat la harta cu reporterul TV :

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... -2-1383683

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Noi 2021, 21:06

BiancoAzzurro_AS. scrie:Oricum e o performanță rara sa iei 2 galbene in 12 minute din 2 faulturi ...se presupune că un mijlocaș defensiv e inteligent că sa blocheze și să de-a pase când e in posesie ...pe Crețu nu l-am suspectat niciodată de asta
Si a fost unul care l-a adus la nationala. Ne dam seama ce "talente" avem pentru nationala...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 21 Noi 2021, 21:10

Oricum era greu anul asta cu cfr care are 14 victorii in 16 meciuri. Teoretic depindem de noi in continuare, nu? Va veni el si titlul candva.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 21 Noi 2021, 21:18

A aparut si declaratia lui Reghe care ataca foarte fin arbitrajul.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 21 Noi 2021, 21:33

marius_vl scrie:
21 Noi 2021, 20:05
si a mai trecut un an...
eram copil in 91, la ultimul titlu, acum au inceput sa imi iasa fire albe pe la tample si o sa albesc de tot pana vom castiga un nou titlu!
De fapt sunt sanse mari sa nu il prind niciodata in viata asta...
Blestemata soarta am avut noi, suporterii Craiovei, si ne-am mai pricopsit si cu nenorocitul chelios pe cap, de parca nu era de ajuns ca an de an traim dezamagiri peste dezamagiri... :

Așa este...Subscriu... :mad:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Noi 2021, 21:36

Eu va mai intreb o data pe astia care identificarati in Cretu problema noastra: fu sau nu fu fault al doilea cartonas? Si dupa ce dati raspunsul corect si anume ca da, dar trebuia fault pe invers, vin si va intreb: de ce o tineti langa?
Toti ne dorim sa castigam mereu si sa luam si titlul si tot, dar nu vi se pare ca e mai mult decat ce fotbal jucam noi si ca acelasi arbitru care ne-a rupt cu Uta ne rupe si acum?
Asta nu va deranjeaza? Ok, ai nostri nu jucara ce trebuie, dar daca nu aveam japca asta de srbitraj nu credeti ca am fi castigat relativ lejer?
La anumite chestii nu ai cum sa dovededti doar pe teren, mie mi-e clar. Si nu ma reped sa ii fac praf pe ai nostri, sper sa isi revina dupa doua meciuri pierdute, nu cred ca au nevoie de ocara nimanui.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Noi 2021, 21:48

La Cretu nu e problema la meciul asta. Problema e de ce l-am adus. Ne gandim la titlu dar aducem jucatori mediocrii. Unde a jucat Cretu impecabil? Care e logica din spatele acestui transfer? Ce nevoie aveam noi de Cretu? Intreb si eu asa ca opinia publica...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 21 Noi 2021, 21:53


Paul scrie:Eu va mai intreb o data pe astia care identificarati in Cretu problema noastra: fu sau nu fu fault al doilea cartonas? Si dupa ce dati raspunsul corect si anume ca da, dar trebuia fault pe invers, vin si va intreb: de ce o tineti langa?
Toti ne dorim sa castigam mereu si sa luam si titlul si tot, dar nu vi se pare ca e mai mult decat ce fotbal jucam noi si ca acelasi arbitru care ne-a rupt cu Uta ne rupe si acum?.
Cretu a fost imprudent. A ajuns cu viteza 1 la minge si a facut ce nu trebuia.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Noi 2021, 21:54

Niciuna si aici sunt de acord. Dar eliminarea nu a fost corecta si asta a dus in mare masura la pierderea jocului.
Cu Cretu mediocru asa cum e el, am putea sa speram la mai mult daca nu ar fi arbitraje cu dedicatie, nu stiu de ce nu va deranjeaza asta in primul rand?
Ca de-aia nu luam titlu, nu din cauza ca ia Cretu al doilea galben ca indrazneste sa intre pe bune la o minge.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 21 Noi 2021, 22:06

Geronimo scrie:
21 Noi 2021, 21:48
La Cretu nu e problema la meciul asta. Problema e de ce l-am adus. Ne gandim la titlu dar aducem jucatori mediocrii. Unde a jucat Cretu impecabil? Care e logica din spatele acestui transfer? Ce nevoie aveam noi de Cretu? Intreb si eu asa ca opinia publica...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Crețu in momentul ăla era jucător de echipa națională, care cu o câteva luni înainte a fost dorit de alții și pentru care se ofta. Nu îmi place, dar e al nostru...
Noi in momentul ăla eram pe nicăieri, toată lumea (și aici mă refer la noi) zicea că trebuie sa schimbăm majoritatea jucătorilor, că e final de ciclu, că... bine, e vorba de aceeași oameni care acum 2 săptămâni îl lăudau pe Ivan și acum iar ii găsesc probleme de fel și fel fără să știe ce înseamnă să faci efortul pe care îl face Ivan meci de meci...
Revenind la Crețu, e un bun jucător de lot, a intrat la minge fara frică de a fi lovit (am fi apreciat dăruirea daca era meci câștigat, dar așa că a dat jegul ăla fault...) și ne-a costat cam cat au costat oricare dintre Mamut, Cosici sau Matel...(și mai are 7 luni sa demonstreze)
I N I M I T A B I L I

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 21 Noi 2021, 22:46

Cred ca dacă nu era eliminarea la Crețu nu pierdeam azi. Oricum cam ușor acordat al doilea galben. Păcat ca ne pierdem din viteză. Sper sa ne revenim începând cu etapa viitoare. Din păcate nu cred ca mai putem spera la titlu, tocmai de aceea as vrea sa vad 2-3 jucători în iarna care sa fie titulari și încă vreo 2 sau 3 în vara cu care sa atacam titlul sezonul viitor.
Ar trebui sa avem un lot numeric și echilibrat, dar și un antrenor capabil sa gestioneze un astfel de lot, deoarece jucătorii buni care nu joaca pot face atmosfera urata la echipa. Trebuie sa fie și un bun pedagog care sa îi tina montați la fiecare etapa și sa scoată maximum din jocul lor.
În acest moment avem jucători buni, dar care cred ca joaca prea mult din talent, nu baga osul în fiecare meci.
Sper sa ne revenim și sa fim acolo, nu mai suport sa vad cum reușesc alții și noi nu reușim.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk


Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 21 Noi 2021, 22:56

Domnii admini, lasati-o moarta... Cretu asta e catastrofa! Nu pentru ca lua rosu pe drept sau pe nedrept. Ci pentru ca e varza murata. O dam cu argumente de genul "Nu îmi place, dar e al nostru..."? Alta catastrofa. De gandire, de data asta.
Pai ce e Cariova aici, mama ranitilor? Cor de bocitoare? Iubesc prostii ca-s ai mei? Atunci mai asteptati cateva decenii dupa titlul ala mult visat. CFR nu discuta, FCSB nu discuta cu creti din astia. Sentimentalismul nu-ti aduce titlul.
Pupati-l in fund pe Cretu ca e "prostul nostru" si dati ban alora care-l arata cu degetul pe buna dreptate! Iubiti toxic, domnilor admini!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 21 Noi 2021, 23:15

Leonard Albert scrie:
21 Noi 2021, 22:56
Domnii admini, lasati-o moarta... Cretu asta e catastrofa! Nu pentru ca lua rosu pe drept sau pe nedrept. Ci pentru ca e varza murata. O dam cu argumente de genul "Nu îmi place, dar e al nostru..."? Alta catastrofa. De gandire, de data asta.
Pai ce e Cariova aici, mama ranitilor? Cor de bocitoare? Iubesc prostii ca-s ai mei? Atunci mai asteptati cateva decenii dupa titlul ala mult visat. CFR nu discuta, FCSB nu discuta cu creti din astia. Sentimentalismul nu-ti aduce titlul.
Pupati-l in fund pe Cretu ca e "prostul nostru" si dati ban alora care-l arata cu degetul pe buna dreptate! Iubiti toxic, domnilor admini!
Perfect spus,din pacate si eu sunt cu sentimentalisme si nu as vrea nici un jucator plecat de la noi...dar avem nevoie la club de oamnei care candesc cu capul si nu cu inima.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Noi 2021, 23:19

Leonard Albert scrie:
21 Noi 2021, 22:56
Domnii admini, lasati-o moarta... Cretu asta e catastrofa! Nu pentru ca lua rosu pe drept sau pe nedrept. Ci pentru ca e varza murata. O dam cu argumente de genul "Nu îmi place, dar e al nostru..."? Alta catastrofa. De gandire, de data asta.
Pai ce e Cariova aici, mama ranitilor? Cor de bocitoare? Iubesc prostii ca-s ai mei? Atunci mai asteptati cateva decenii dupa titlul ala mult visat. CFR nu discuta, FCSB nu discuta cu creti din astia. Sentimentalismul nu-ti aduce titlul.
Pupati-l in fund pe Cretu ca e "prostul nostru" si dati ban alora care-l arata cu degetul pe buna dreptate! Iubiti toxic, domnilor admini!
E vorba de pareri diferite, atata tot, eu unul nu am niciun motiv sa imi doresc mentalitatea asta spartana, pentru ca nici nu cred ca da de fapt rezultate, ca nu doar prin jocul lor bun si selectia continua se perpetueaza Cfr in frunte, si inca o data, nu are nici un sens sa il scoti pe asta vinovat ca il elimina gratis, adica ce anume trebuia el sa faca? Bine, gata, e prost de moare, trebuie gonit cu pietre, trebuie adusa spuma spumelor ca vorba aia, noi castigam campionate nu pierdem timpul, dar eu intreb: a fost corecta eliminarea? Ca daca nu, nu e vina lui ca a fost eliminat, si punct. Sau o sa spuneti ca e vina lui ca nu a fost prudent, ceea ce inseamna ca nu trebuie cumva sa intri la minge ca lumea, de frica, si iei gol altfel pe chestia asta.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 16: F.C. Arges Pitesti - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Noi 2021, 23:34

[quote=Takeiteasy post_id=505942 time=1637521027 user_id=6008]
8 victorii si 5 infringeri are Reghe in liga 1 cu Craiova - asta nu arata ca e un super antrenor, sa fim seriosi
[/quote]


Bobi lasa-ne cu Dan Petrescu te rog eu , daca tot revii sub alt nume : takeiteasy... macar sa faci un efort sa schimbi discursul

Închis