Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai avem șanse la titlu?

Da și ne luăm revanșa
11
55%
Nu prea, facem egal
2
10%
Adio, dar rămâi cu Știința
7
35%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3515
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Paul » 30 Noi 2021, 12:46

robertc scrie:
30 Noi 2021, 11:41
fmm Andrei Dicu
Te referi la mizeria asta presupun:
https://www.fanatik.ro/andrei-cordea-un ... u-19821840

Cine e asta ma? Parca fanatik astia nu erau pe statul de plata la improscat cu rahhat. Bine, eu nu ma uit decat daca am un link altfel nu deschid.
Si da, din inima un FMM Andrei Dicu si de la mine!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2480
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de marius_vl » 30 Noi 2021, 13:20

https://www.facebook.com/andreigeorge.dicu
Puteti sa ii transmiteti aici gandurile voastre acestui [cenzurat]!
Si-a postat articolul inclusiv pe pagina personala de fb

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de asmodeU » 30 Noi 2021, 13:53

Astia nu mai au deontologie, nu mai respecta nimic. Sunt pe fata pentru unii si impotriva altora. Fiecare isi apara valorile personale. Cele general valabile au ramas la coada calului.
Jigodiile de la Digisport spun despre penalty-ul nostru "acordat usor" dar pentru aceeasi tinere de scurta durata in cazul lui Raicea (FC Calu) spun ca trebuia penalty.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de R.E.N. » 30 Noi 2021, 16:40

Paul scrie:
30 Noi 2021, 12:42

Exact, daca vrei sa se aleaga praful incepi sa instaurezi atmosfera asta cu sabia deasupra capului. Dovada cea mai buna ca incep deja o campanie in jegsepe, supliment la aia cu divortul care clar are o componenta speciala pentru enervarea lui Reghe.
La noi nu e vorba de instaurat, ci de continuat. De cand a plecat Mangia si, intamplator sau nu, de cand a revenit Cartu, antrenorii au fost tocati la Craiova. Daca pana acum exista scuza ca toti antrenorii de dupa Mangia au fost niste incercari, nu nume cu greutate, acum scuza aia nu mai exsita. Si chiar suntem bboii boilor daca incepem sa discutam despre schimbat antrenori. Lot, stabilitate, seriozitate si lavorare. Ca tot radeau toti imbbecilii de Mangia cand repeta asta. Nasul mai jos si la munca. Toata lumea, de la jucatori la presedinti.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2884
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de fabius_2014 » 30 Noi 2021, 17:40

Daca suporterii isi arata sustinerea pentru Reghe, nu cred ca profesionistii in ale schimbarilor vor avea succes. Am observat ca Rotaru nu este adeptul schimbarilor, este destul de rabdator si nu asculta de JEGSP. Problema este sa nu bata vantul schimbarilor in interiorul clubului, poate unora le este dor de Papi sau de un antrenor ascultator si prietenos. Eu nu am auzit nimic de felul asta si cred ca trebuie sa avem rabdare pentru ca echipa, in ciuda rezultatelor, pare pe drumul cel bun.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3515
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Paul » 30 Noi 2021, 17:47

Ceva s-a pus in miscare, ca jegsepe nu mai conteneste cu titlurile de-a dreptul jignitoare:

CFR, campioană și în ciocnirile granzilor » CS Universitatea Craiova e rușinea topului

Ma vere, chiar asa suntem "rusinea" si CFR e campioana.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de asmodeU » 30 Noi 2021, 17:49

Facura topul dupa 2 etape din retur, nu tu la finele turului nu la finele sezonului regulat. Ca sa iasa procentul mai rau pentru noi. Ai dracu sunt ! Astia trebuie scuipati in ochi daca-i intalnesti.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 734
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de FreakBoy » 30 Noi 2021, 17:56

M u ie gsp
M ui e digisport
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2884
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de fabius_2014 » 30 Noi 2021, 17:56

Sa nu-l uitam pe Gradinescu .

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2942
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Geronimo » 30 Noi 2021, 19:17

fabius_2014 scrie:Sa nu-l uitam pe Gradinescu .
Clar, asta s-a facut comentator sportiv sa-l auda familia lui... Habar nu are de fotbal...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de asmodeU » 30 Noi 2021, 19:56

Gradinescu sa ne dea niste limbi pe boasele afumate cu basini !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 30 Noi 2021, 22:58

R.E.N. scrie:
30 Noi 2021, 16:40
Paul scrie:
30 Noi 2021, 12:42

Exact, daca vrei sa se aleaga praful incepi sa instaurezi atmosfera asta cu sabia deasupra capului. Dovada cea mai buna ca incep deja o campanie in jegsepe, supliment la aia cu divortul care clar are o componenta speciala pentru enervarea lui Reghe.
La noi nu e vorba de instaurat, ci de continuat. De cand a plecat Mangia si, intamplator sau nu, de cand a revenit Cartu, antrenorii au fost tocati la Craiova. Daca pana acum exista scuza ca toti antrenorii de dupa Mangia au fost niste incercari, nu nume cu greutate, acum scuza aia nu mai exsita. Si chiar suntem bboii boilor daca incepem sa discutam despre schimbat antrenori. Lot, stabilitate, seriozitate si lavorare. Ca tot radeau toti imbbecilii de Mangia cand repeta asta. Nasul mai jos si la munca. Toata lumea, de la jucatori la presedinti.
Eu nu cred ca cineva discuta despre schimbat de antrenori. Dar exista niste semne de intrebare - si e OK ca lumea sa puna aceste intrebari. Ca asa progresezi. Cind ai un lot echilibrat, conditii exceptionale de pregatire si performezi mai slab ca in anii precedenti e normal sa-ti pui intrebari.

Eu nu prea am vazut antrenori tocati la Craiova. Piti a plecat singur; lui Marinos i s-a aratat usa pentru ca jocul era prea defensiv si pierduse cu Laci. La Bergodi a fost ceva ciudat - Bergodi trebuia sa continue, nu sa plece. Reghe a ratat doua obiective din 3 - returul cu Laci si campionatul - si pare sa fie sprijinit 100 %.

Pina la urma : a) echipa trebuie sa stea in top 3, b) sa cistige trofee (cupa cel putin), c) sa promoveze jucatori tineri, si d) sa faciliteze progresul jucatorilor din lot. e) Plus fotbal-sampanie :-)

Fara a)-e) va fi greu pentru orice antrenor sa stea la Craiova. Ca o ia proiectul la vale. Sa comparam lotul avut de Papi si Marinos sezonul trecut cu lotul lui Reghe de acum - diferenta consistenta. Asta inseamna si asteptari la rezultate macar similare daca nu mai bune.

P.S. Eu nu sint fanul vreunui antrenor - sint fan U Craiova. Daca boo vine ca antrenor si ne cistiga titlul plus grupele conference league, foarte bine atita timp cit echipa cistiga si progreseaza :laughing:

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de Takeiteasy » 01 Dec 2021, 02:44

R.E.N. scrie:
30 Noi 2021, 16:40
Paul scrie:
30 Noi 2021, 12:42

Exact, daca vrei sa se aleaga praful incepi sa instaurezi atmosfera asta cu sabia deasupra capului. Dovada cea mai buna ca incep deja o campanie in jegsepe, supliment la aia cu divortul care clar are o componenta speciala pentru enervarea lui Reghe.
La noi nu e vorba de instaurat, ci de continuat. De cand a plecat Mangia si, intamplator sau nu, de cand a revenit Cartu, antrenorii au fost tocati la Craiova. Daca pana acum exista scuza ca toti antrenorii de dupa Mangia au fost niste incercari, nu nume cu greutate, acum scuza aia nu mai exsita. Si chiar suntem bboii boilor daca incepem sa discutam despre schimbat antrenori. Lot, stabilitate, seriozitate si lavorare. Ca tot radeau toti imbbecilii de Mangia cand repeta asta. Nasul mai jos si la munca. Toata lumea, de la jucatori la presedinti.
Inca ceva - dupa Mangia au fost aduse 4 nume cu greutate (Piti, Bergodi, Ouzonidis, Reghe) plus o singura incercare (Papi, Bon a fost de tranzitie 1-2 meciuri). Din cite am inteles, doar grecul a fost demis, in rest toti cei cu greutate cam au plecat singuri. La Bergodi s-a spus ca unii din anturajul echipei - Cristescu - comentau nefavorabil, dar Cirtu era fan al italianului. Rolul lui Sorin este sa apara in mass media, si sa isi ofere opiniile lui Rotaru doar atunci cind ii sint cerute. Mie nu mi-a placut atitudinea lui Rotaru dupa plecarea lui Bergodi - a declarat in media ca Bergodi nu facea antrenamente tari. Pai bine ma nene nu te interesezi de cum face unul antrenamentele INAINTE de a-l aduce ? Totusi Bergodi a antrenat in Serie B si Serie A. Vorbind de Bergodi, el are mai mult de 2 puncte pe meci la citeva echipe romanesti (!) : U Craiova, FCSB, CFR si Rapid, si asta e performanta rara. El a plecat dupa 10 etape sezonul trecut : 8 victorii si 2 infringeri cu echipe autobaza (Clinceni si Chindia, cind il pierdusem pe Koljic). Reghe are acum 8 victorii, 6 infringeri, un egal plus un lot mai numeros si echilibrat. Era bine ca Bergodi sa fi ramas sezonul trecut - macar pina in iarna.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Dec 2021, 10:54

Aberand putin . Daca derulam si vedem afacerile lui Becali cu pamanturile MAPN intelegem ca este "omul lor".
Astazi, patronul spiritual al CFR Cluj , Vasila Dincu este Ministrul MAPN.
Universitatea este ca un copil rasfatat, asa am fost in toata istoria noastra, in toata nebunia noastra, nu ne-am supus sistemului.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2112
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 17. Universitatea Craiova - Fscb

Mesaj de fanatic16 » 01 Dec 2021, 14:47

Takeiteasy scrie:
30 Noi 2021, 22:58
R.E.N. scrie:
30 Noi 2021, 16:40
Paul scrie:
30 Noi 2021, 12:42

Exact, daca vrei sa se aleaga praful incepi sa instaurezi atmosfera asta cu sabia deasupra capului. Dovada cea mai buna ca incep deja o campanie in jegsepe, supliment la aia cu divortul care clar are o componenta speciala pentru enervarea lui Reghe.
La noi nu e vorba de instaurat, ci de continuat. De cand a plecat Mangia si, intamplator sau nu, de cand a revenit Cartu, antrenorii au fost tocati la Craiova. Daca pana acum exista scuza ca toti antrenorii de dupa Mangia au fost niste incercari, nu nume cu greutate, acum scuza aia nu mai exsita. Si chiar suntem bboii boilor daca incepem sa discutam despre schimbat antrenori. Lot, stabilitate, seriozitate si lavorare. Ca tot radeau toti imbbecilii de Mangia cand repeta asta. Nasul mai jos si la munca. Toata lumea, de la jucatori la presedinti.
Eu nu cred ca cineva discuta despre schimbat de antrenori. Dar exista niste semne de intrebare - si e OK ca lumea sa puna aceste intrebari. Ca asa progresezi. Cind ai un lot echilibrat, conditii exceptionale de pregatire si performezi mai slab ca in anii precedenti e normal sa-ti pui intrebari.

Eu nu prea am vazut antrenori tocati la Craiova. Piti a plecat singur; lui Marinos i s-a aratat usa pentru ca jocul era prea defensiv si pierduse cu Laci. La Bergodi a fost ceva ciudat - Bergodi trebuia sa continue, nu sa plece. Reghe a ratat doua obiective din 3 - returul cu Laci si campionatul - si pare sa fie sprijinit 100 %.

Pina la urma : a) echipa trebuie sa stea in top 3, b) sa cistige trofee (cupa cel putin), c) sa promoveze jucatori tineri, si d) sa faciliteze progresul jucatorilor din lot. e) Plus fotbal-sampanie :-)

Fara a)-e) va fi greu pentru orice antrenor sa stea la Craiova. Ca o ia proiectul la vale. Sa comparam lotul avut de Papi si Marinos sezonul trecut cu lotul lui Reghe de acum - diferenta consistenta. Asta inseamna si asteptari la rezultate macar similare daca nu mai bune.

P.S. Eu nu sint fanul vreunui antrenor - sint fan U Craiova. Daca boo vine ca antrenor si ne cistiga titlul plus grupele conference league, foarte bine atita timp cit echipa cistiga si progreseaza :laughing:
Tu ești cel puțin rău dacă i imputi lui reghe necalificarea cu laci, pentru ca el era decât de 3 zile la club vere, ce ai fi vrut sa schimbe in 3 zile?
A, ca rezultatele sunt sub așteptări acum da, iti dau dreptate, însă eu cred ca problema la noi consta si in foarte multa lipsa de șansă si presiune pusă aiurea pe antrenori de când a venit Cartu președinte. Insa vrei sa ti zic ceva, e o ironie a sortii dar anul trecut cu bergodi/papi/ouzo având un joc fara orizont la voia intamplarii am terminat anul calendaristic 2020 la 2 puncte de locul 1, iar anul asta cu un joc frumos, spectaculos, care atrage, cu cel mai bun atac al ligii 1 suntem la 17 puncte sub locul 1 aproape de finalul anului 2021.
Parerea mea e ca e vorba de bulan, amintiti va câte victorii trase de par am avut sezonul trecut, de la 1 0 urile chinuite ale lui bergodi la victoria total nemeritata din Gruia cu cfr cluj cand cfr ne a călărit aproape tot meciul si a dat tudorie gol in min 89.
Anul trecut se punea prea mult accentul pe defensiva iar anul asta se pune exclusiv pe ofensiva. Însă per total punctele tin foarte mult si de bulan ca daca facem o evidenta a ocaziilor si jocului avute in înfrângerile din sezonul actual nu meritam sa pierdem decât maxim 2 meciuri (cu fcsb 1 4 si cu uta arad) in timp ce cu botosani ocazii cu carul, cu cfr cluj ocazii rarisime ratate de ivan pe banda rulanta, cu farul ocazii ratate, cu Argeș rosu luat aiurea dar si ocazii mari ratate si cu fcsb joc bun si goluri luate aiurea pe erori de liga 5

Închis