Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Continuăm drumul spre a 9-a cupă?

Da, este singurul trofeu accesibil anul ăsta
8
89%
Nu, legenda Filiașului continuă
1
11%
 
Total votes: 9

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Takeiteasy » 02 Dec 2021, 21:15

Ma bucur pentru Koljic ca a marcat - desi a fost aproape sa o dea in bara, singur in fata portii...Sper ca Elvir sa-si revina incet incet - deocamdata e departe de forma de acum un an.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Dec 2021, 21:22

gogu2005 scrie:
02 Dec 2021, 21:08
Sunt probleme la tribuna 2? Au scăpat căluți printre oameni?
Eram la 20-30 de metri de incident, nu am înțeles ce a fost, oricum nu bătaie. Niște oligofreni se injurau și scuipau.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de asmodeU » 02 Dec 2021, 21:25

Care este tontalaul care a votat la poll : "Legenda Filiasului continua" ?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Takeiteasy » 02 Dec 2021, 22:36

fanucrv scrie:
02 Dec 2021, 19:54
Takeiteasy scrie:
02 Dec 2021, 19:27
Incredibil - jucam cu cea mai buna echipa in mare !

Lazar - Capatina, Papp, Balasa, Vatajelu - Cretu, Nistor - Cimpanu, Houri, Ivan - Koljic

Fedele nici rezerva - probabil ca Reghe vrea sa renunte la el ? Nu l-am mai vazut de multisor - nu cred e accidentat.

Reghe nu pare a-l place pe Vladoiu - prefera sa joace cu improvizatia Capatina decit sa puna acolo un om de meserie, Vladoiu (sau Mitran).
Asta spune multe despre câtă încredere este in jucatorii de rezerva ! Sper sa nu ii aud dupa meciul cu botoșani, ca au fost obosiți.
N-am inteles deloc tinerea in teren al lui Ivan vreme de 82 de minute si a lui Nistor tot meciul - avem meci greu la Botosani luni. Ambii au jucat tot meciul cu FCSB. Inteleg sa-i tin in teren pe cei care n-au jucat tot meciul cu FCSB - Vina, Cimpanu, Markovic, Baiaram etc.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Dec 2021, 22:50

Va propun sa facem o petitie, sa semnam si sa-i cerem clubului schimbarea numarului de pe tricou al lui Vina. Nu are ce sa caute nr 10 la Vina

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Dec 2021, 22:52

O prestație lejeră, nu am forțat și ne-am impus cu un scor bun. Mi-a plăcut Houri in mod deosebit, o fi văzut și el ca era in scadere de formă și a băgat niște combustibil azi. Vînă e jalnic, merită trimis la echipa a 2-a până găsim cui să il vindem. Mă bucur pt Benga și Bană care au intrat pe parcurs, dar nu au jucat mare lucru, amândoi s-au precipitat puțin cand aveau mingea la picior. Dar e normal, au avut emoții, sunt foarre tineri, sper să crească și sa ii vedem oameni de baza in 3 4 ani.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de fabius_2014 » 02 Dec 2021, 23:10

Capatana a jucat bine, Vatajelu la fel.
Vana e la fel de bun ca Mamut.
Ivan si Nistor trebuiau odihniti la 3-0.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Takeiteasy » 02 Dec 2021, 23:46

Iancu Magheru scrie:
02 Dec 2021, 22:52
Vînă e jalnic, merită trimis la echipa a 2-a până găsim cui să il vindem.
Crezi ca-l cumpara cineva pe Vina ? Mai ales ca vrea salariu mare - pe care il si are la Craiova. Poate il vor imprumuta pe Vina la alta echipa in iarna (daca nu tine cu dintii de salariu, ca nimeni in liga 1 nu-i ma da banii pe care ii ia aici) - baiatul asta pare departe de ce vem noi la Craiova.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Takeiteasy » 03 Dec 2021, 00:24

E bine ca luam in serios aceasta competitie : "Universitatea Craiova se califică pentru a cincea oară în semifinală în ultimele şase ediţii ale Cupei României, în două dintre ele cucerind şi trofeul, care îi este la îndemână şi în acest sezon." (https://cvlpress.ro/03.12.2021/stiinta- ... ul-de-asi/). Voluntari si Viitorul ne-au scos in semifinale in ultimii ani, atunci cind n-am cistigat trofeul.

Nu prea exista outsideri acum in semifinale - Sepsi, Voluntari, Arges si U Craiova propunind un tablou echilibrat, totusi cu Stiinta avind cel mai valoros lot acum. Semifinalele se joaca in aproape 5 luni - mai e destul timp pina atunci sa iesi/intri in forma.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de csm310 » 03 Dec 2021, 00:54

Au alergat Capatina si Houri meciul asta cat pt toata echipa, recunosc nu mi-a placut Capatina la inceput, dar daca am mai avea macar 3 jucatori cu atitudinea lui nu mai eram la 17 p de cfr, Cretu saracu e baiat bun, dar a fost slab si la mijloc si in aparare, Papp foarte bun dupa 7 luni, peste Screciu.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Takeiteasy » 03 Dec 2021, 01:30

Capatina, Papp si Tudorie au fost adusi la Craiova la solicitarea lui Bergodi. Papp mi-a placut in primavara, mare pacat de accidentarea lui. Acum revine dupa o lunga pauza - probabil ca trebuie sa avem rabdare cu el.

Da - vad ceva semne de viata la Capatina, desi el nu este un fundas dreapta, ci mijlocas. Ii acord merite si lui Reghe pentru semnele astea de viata aratate de Capatina. Sper ca Vladoiu nu e uitat pe banca - e de-al nostru si trebuie ajutat sa progreseze.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Dec 2021, 07:44

Dar ce se întâmplă cu gazonul de se alunecă în haalul ăsta? Am observat și la meciul cu oile ca și la meciul ăsta jucătorii parcă erau pe patine. Udă prea tare gazonul administratorii dar jucătorii nu își iau ghetele adecvate pt terenul ăsta. Despre joc doar atât.... Crețu și Vânâ au fost la nivelul de joc al adversarilor. Suntem la o turație de joc mică dovadă și jocul dar și scorul.... Dacă acum o lună băteam adversarele din liga 1 la 5 goluri acum ne chinuim practic să dăm un gol la o echipă amatoare. Sper la un egal la Botoșani.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de Geronimo » 03 Dec 2021, 09:46

dorumihnea2 scrie:Dar ce se întâmplă cu gazonul de se alunecă în haalul ăsta? Am observat și la meciul cu oile ca și la meciul ăsta jucătorii parcă erau pe patine. Udă prea tare gazonul administratorii dar jucătorii nu își iau ghetele adecvate pt terenul ăsta. Despre joc doar atât.... Crețu și Vânâ au fost la nivelul de joc al adversarilor. Suntem la o turație de joc mică dovadă și jocul dar și scorul.... Dacă acum o lună băteam adversarele din liga 1 la 5 goluri acum ne chinuim practic să dăm un gol la o echipă amatoare. Sper la un egal la Botoșani.
LOV e de vina. S-a apucat ea sa schimbe gazonul :-) in general asa, nimic nu e bine. Noi o sa fim de vina si cand o sa se incalte unul cu ghetele invers. Mai e si frig afara...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de asmodeU » 03 Dec 2021, 10:09

Si in meciul cu oile numai ai nostri alunecau. Intr-un fel normal fiindca oaspetii se bazeaza pe asezare, pe aparare pe cand noi care atacam suntem nevoiti sa facem dese schimbari de directie cu ceva miscari mai saturate. In acel moment se aluneca. Nu cred ca aia aveau ghete pentru acest gazon si noi nu.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României: Universitatea Craiova-ACSO Filiași

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Dec 2021, 11:05

Ceva e..... Mă gândesc că bieții de la Filiași cu ghetele lor din decathlon au jucat și ei cu ce au avut dar frate ai noștrii zici că sunt la olimpiadă la patinaj viteză....

Închis