Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mateiu al nostru este mai tare la bautura decat Tamas

+3 Cu siguranta Mateiu il baga sub masa
17
77%
+1 Sunt amandoi la fel de buni
1
5%
0 Nu degeaba Tamas a jucat la Dronkaster
4
18%
 
Total votes: 22

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 13 Dec 2021, 17:37

malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 17:31
Nu tineam cu 'clona' in 2015. M.am dumirit mai pe parcurs. Probleme?
Ar trebui sa-i apreciem sinceritatea. :)(
Bine ca nu ai venit cu ...Supercupa, desi si atunci era bine ! :)( Nu era tarziu Maluse sa fii fan din vara lui '21. :)(
Stii, in Tinerete fara Batranete ... in final are loc ... punctul culminant al povestii:
"... ridica capacul chichitei si un glas slabanogit ii zise:
- Bine ai venit ca de mai intarziai, si eu ma prapadeam.
O palma ii trase moartea, care se uscase de se facuse carlig in chichita, si cazu mort, si indata se facu tarana. "

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Dec 2021, 17:39

asmodeU scrie:Maluse, ce marca + model de frigider ai ? :)(
Nu are frigider, are minibar...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 13 Dec 2021, 17:41

Geronimo scrie:
13 Dec 2021, 17:39
asmodeU scrie:Maluse, ce marca + model de frigider ai ? :)(
Nu are frigider, are minibar...
Maioneza se foloseste la cocktail-uri ? :)(

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Dec 2021, 17:42

asmodeU scrie:
13 Dec 2021, 15:44
Maluse, ce marca + model de frigider ai ? :)(
Un Bosch vechi, nici de.al dreacu nu se strica, sa pot sa.l arunc si eu fara regrete. Singura relicva pe care o mai am in casa si care strica tot dizainu. Baga.ti in el, nu ma supăr.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Dec 2021, 17:50

malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 17:31
Iancu Magheru scrie:
13 Dec 2021, 12:30
malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 12:14
Pe stadion voi fi si eu. Dar nu sa-i incurajez, da.i inpllm. Mă duc să râd.
La câte meciuri pe extensiv ai fost in 2015? Dar pe vechiul Oblemenco, când eram in liga 2?
Nu tineam cu 'clona' in 2015. M.am dumirit mai pe parcurs. Probleme?
Nicio problemă. Voiam doar să văz ce tipologie de suporter ești. Te-am văzut înflăcărat când echipa câștiga frecvent și era pe locurile 1-2. Acum când echipa e ceva mai jos e greu să nu vii cu ironii. Și eu sunt dezamăgit, imi puneam mari speranțe pt sezonul ăsta, dar au fost prea multe meciuri la care am asistat in perioada aia tenebroasă 2013-2016, ca să mă apuce ifosele că suntem acuma pe 5.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Dec 2021, 18:02

^ n.am ifose ca suntem pe 5. Dar mă scoate din sărite să fiu luat de prost în așa hal cu lozincile cu lupta la titlu de trei ani încoace, când noi aducem numai paparude. Hai în Vulcan și numai harneli, iar noi luptăm la titlu cu Bălașa și Antoni Ivanov. Nu e prosteală chestia asta?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 13 Dec 2021, 18:09

malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 17:33
Paul scrie:
13 Dec 2021, 15:38
malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 12:14
Pe stadion voi fi si eu. Dar nu sa-i incurajez, da.i inpllm. Mă duc să râd.
Sa razi? Ce ti se pare de ras? Cand cineva trece printr-o pasa proasta tot asa faci, il dai in plt si razi de el, a? Bravo, macar sa stim si noi, multumim pentru marturisiri.
Pai râd când bat toate cornerele între ei sa scoată aut.uri, de ex. Nu e amuzant?
Te referi la mirabolanta schemă intre Gustavo si Nistor ? Atunci nici out n-am scos ci doar un contraatac al voluntariului. Sunt multe amănunte de genul ăsta si apoi plangem ca n-am bătut.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Dec 2021, 18:26

Vindem cicaldau și luam Houri +2 resigilati :Cretu, Vina, vindem Mihăilă și luam ofosu sau campanu , plătești la jumate vs. Oieri sau mafioții din Cluj , subterane nici stat , nu luam jucători puternici, atleți ... sa fim serioși cu titlul în următorii 2-3 ani... nu vad argumente

strategie pare sa fie ca sa promovam tineri : campanu, screciu, vladoiu, baiaram, Markovic că sa încasăm ceva ....nici un prost nu mai cumpără peste 23,maxim 24 de ani din liga 1 și noi incercam sa facem marfa de export pe schelet de echipa gen bancu,gaman,Nistor,Ivan,Koljic

Problema e că dacă dai pe Ivan și Koljic , ținerii care vin sa inlocuiasca nu mai sunt ce trebuie (Marko e talent dar am dubii cu fizicul , accidentările) și e cam [cenzurat] treaba.... sună mai degrabă a incasez ce mai pot și exit

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Dec 2021, 18:27

malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 18:02
^ n.am ifose ca suntem pe 5. Dar mă scoate din sărite să fiu luat de prost în așa hal cu lozincile cu lupta la titlu de trei ani încoace, când noi aducem numai paparude. Hai în Vulcan și numai harneli, iar noi luptăm la titlu cu Bălașa și Antoni Ivanov. Nu e prosteală chestia asta?
Păi atunci râzi de Rotaru, nu de jucatori. E de vina Bălașa că n-are meclă de titlu? Ai vrea să plece de unul singur de la echipă, sa zica ba vere eu sunt onest merit să joc la Chindia, nu la U Craiova care vrea grupe de Conference, așa că mă duc colo pe o treime de salariul de il luam dincoace.
Nu ai ce sa faci cu cei fara valoare, ne mulțumim cu ce avem și încurajăm macar băieții care mai și muncesc. Cu alte cuvinte era mai cinstit să zici "ma duc la meci să încurajez echipa și să il injur pe Rotaru din xy motive". Dar nu ca mergi să râzi de cei câțiva trogloditi din echipa, doar pt ca sunt slabi cu mingea la picior.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Dec 2021, 19:20

Fă vere cum vrei, eu prefer să râd. Vorba vine, mă, doar nu-ți închipui ca mă apuc să hăhăi ca proasta în târg. Mă uit și tac, îmi văd de treabă. Nici nu-i înjur, dar nici nu-i încurajez. Nu-i încurajez din simplul motiv că n-ai pe cine. A, dacă era concurs de sărit garduri cu găini la subraț, să zicem așa prin absurd, îl încurajam pe bairam, de ex. Dar e fotbal. Ce face bairam cu încurajările mele? Il ajută la ceva? Nu cred. În schimb, risc să par cretin față de oamenii normali.
Nici pe Rotaru nu-l înjur, pt. că a făcut și chestii bune. Rotaru merită înjurat pt. că ne spune că se bate la titlu cu Bălașa, Vînă, Căpățână etc. Dar n-ai cum să separi lucrurile, să-i spui concret pt. ce îl injuri. Așa că cea mai bună chestie e să-ți vezi de treabă.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 13 Dec 2021, 19:34

BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Dec 2021, 18:26
Vindem cicaldau și luam Houri +2 resigilati :Cretu, Vina, vindem Mihăilă și luam ofosu sau campanu , plătești la jumate vs. Oieri sau mafioții din Cluj , subterane nici stat , nu luam jucători puternici, atleți ... sa fim serioși cu titlul în următorii 2-3 ani... nu vad argumente

strategie pare sa fie ca sa promovam tineri : campanu, screciu, vladoiu, baiaram, Markovic că sa încasăm ceva ....nici un prost nu mai cumpără peste 23,maxim 24 de ani din liga 1 și noi incercam sa facem marfa de export pe schelet de echipa gen bancu,gaman,Nistor,Ivan,Koljic

Problema e că dacă dai pe Ivan și Koljic , ținerii care vin sa inlocuiasca nu mai sunt ce trebuie (Marko e talent dar am dubii cu fizicul , accidentările) și e cam [cenzurat] treaba.... sună mai degrabă a incasez ce mai pot și exit
apld

Scouting plus pregatirea jucatorilor sint zonele de imbunatatit. Sint de acord - nu vad sanse reale la titlu in urmatorii ani, dar sper ca putem ramine intre primele 3-4.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Dec 2021, 19:59

Scoutingul costa , nu poți face același scouting cu bani sensibil mai puțini decât fcsb sau CFR ....mai există doar varianta de a creste poate , sa investești puternic acolo , altfel locul 2 rămâne performanță la banii investiți ...asta e adevărul ce sa mai

Mai e și varianta sa avem casa închisă meci de meci și sa vina un șeic că suntem mare brand , dar ceva îmi spune că nu e cazul

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19. Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 13 Dec 2021, 20:01

malus dacus scrie:
13 Dec 2021, 12:14
Pe stadion voi fi si eu. Dar nu sa-i incurajez, da.i inpllm. Mă duc să râd.
Ia-ti o guma, ia-ti o geaca. Kiss FM :lol:
usteag usteag usteag

Închis