Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce cadou primim de Crăciun?

-În sfârșit o victorie, dar scremută
8
44%
-În sfârșit o victorie convingătoare
5
28%
-Încă un punct colosal
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 20 Dec 2021, 16:33

Sunt foarte de acord ca nu trebuie scuzat antrenorul cu orice pret, si la fel nu trebuie nici scuzati nici atacati jucatorii, este clar ca au fost meciuri in care sm aratat rau si din pacate nu am aratat ca am invatat mare lucru din asta.
Chestia asta cu vorbitul pe nas ca vrem titlul pe mine nu ma deranjeaza, o consider o chestie de motivare, nu ma intereseaza daca ne judeca altii ca nu se materializeaza, oh well.
Acum e interesant de vazut ce o sa faca in pauza asta, care nici macar nu e prea mare.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 20 Dec 2021, 17:25

BiancoAzzurro_AS. scrie:
20 Dec 2021, 09:15
Sper sa îl mai scoateți din priza pentru că iar a început să posteze convulsiv , are bale la gura :)(
Ceea ce faci tu se cheama cyber bullying / cyber harassing. Si o faci pentru ca asta e rolul tau - dar regula forumului e sa discuti idei, si nu oamenii care produc aceste idei.

Interesant de ce ai aterizat tu pe acest forum si de ce oare te focusezi obsesiv, ca tot vorbesti tu de "bale la gura", pe un individ. Totul vine din deficiente psihologice adinci sau pentru ca tu ai o misiune aici ? Cyber bullying / cyber harassing de obicei indica deficiente psihologice adinci - dar exista si posibilitatea ca tu sa fii plantat aici cu un scop specific.

Daca exista citiva membri ai forumului care exprima aceeasi idee - tu ramii obsedat pe mine. Asta indica doar cyber bullying / cyber harassment - asa la o prima strigare. Problema mare nu e cu mine, ma doare la basca - dar imi e mila de ceilalti oameni care sint pe linga tine in viata reala. Nu e usor sa tolerezi un asmenea personaj zi de zi.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 17:39

Eu chiar nu sunt cu Take ( Bobby), m-a jignit suficient și pana la urma l-am lăsat sa își facă damblaua ( nu am mai postat nimic ). Dar chiar nu cred ca trebuie sa ne certam între noi. Fiecare avem “damblalele” noastre. Lui ii place statistica și Dan Petrescu. Și? Nu trebuie sa fiu de acord cu el, dar și mie îmi place fotbalul și un antrenor care joaca ofensiv. Asta nu înseamnă ca el ar trebui sa fie de acord cu mine. 😊
ucv ucv ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 20 Dec 2021, 17:52

G.Ovidiu-Catalin scrie:
20 Dec 2021, 17:39
Lui ii place statistica și Dan Petrescu.
A avea idei diferite e sanatos, ca de acolo vine progresul.

Statistica si data analytics devin din ce in ce mai importante nu doar in sport, ci tot ceea ce exista in viata de zi cu zi. Astea sint motoare de progres si profit. A folosi aceste mijloace nu garanteaza succesul - dar pot creste probabilitatea de succes.

Mie imi plac oamenii care pot obtine rezultate in mai multe organizatii - asta inseamna ca au ceva deosebit. Ca opinie personala - mi se pare o eroare catastrofala ca U Craiova i-a incercat ca antrenori pe Mogosanu sau Papi, dar nu i-a oferit o sansa si lui Petrescu. Sau de ce Piti si de ce nu Petrescu ?

Bine - succesul nu e garantat cu un antrenor de top, dar merita sa incerci. Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 20 Dec 2021, 18:10

Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 17:52
Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Scuze... ce?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 18:16

R.E.N. scrie:
20 Dec 2021, 18:10
Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 17:52
Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Scuze... ce?
Nici eu nu știu, de aceea am întrebat.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 18:18

A, nu mi s-a aprobat mesajul, ii răspunsesem lui Take, dar văd ca nu intra. Printre altele, și eu îl intrebasem care este antrenorul ăla câștigător de Champions League.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 18:23

Cică nu pot scrie atât de curand un mesaj fata de cel anterior. Asta mi-a fost explicația apărută. Ok. Nu mai scriu. 😊
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 18:24

Jos cenzura!!! 😂😂😂
ucv ucv ucv

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 20 Dec 2021, 18:44

Emeric Jenei
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 20 Dec 2021, 18:44

R.E.N. scrie:
20 Dec 2021, 18:10
Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 17:52
Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Scuze... ce?
Emerich Jenei, recordman de titluri la intern (parca 5 titluri de campion ca antrenor), si cistigator de Champions League (bine - CCE, vechea denumire), plus fost antrenor de succes al nationalei (a calificat nationala la CM din 1990) a antrenat Craiova in anii 90. E de departe cel mai titrat antrenor care a fost si probabil care va mai fi vreodata la Craiova.

Bine, nea Imi era un gentleman ca antrenor, greu de gestionat fobalul Baniei cu asa temperament...Dar adopta un stil ofensiv, jucat in viteza. Promitea si spectacol, si rezultate. Din pacate in vremurile de azi ale Romaniei, cred ca poti obtine ori una, ori alta.
Last edited by Takeiteasy on 20 Dec 2021, 18:49, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2021, 18:47

Takeiteasy scrie:
G.Ovidiu-Catalin scrie:
20 Dec 2021, 17:39
Lui ii place statistica și Dan Petrescu.
Bine - succesul nu e garantat cu un antrenor de top, dar merita sa incerci. Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Nu l-am dat afara, a plecat secretar de stat.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 20 Dec 2021, 18:52

Plus ca acum are peste 80 de ani - asta daca cumva e sugerata venirea lui, desi ma rog, nu cred. Faptul ca am pierdut timpul cu Papura si cu Mogosanu este regretabil, dar macar s-a invatat ceva si din asta, speram, si anume, ca nu mai facem asa ceva.
Cum este intr-unul din filmele mele preferate Burn after reading:

CIA Supervisor:
Jesus F***ing Christ. What did we learn, Palmer?

Palmer:
I don't know sir.

CIA Supervisor:
I don't f***ing know either. I guess we learned not to do it again. I'm f***ed if I know what we did.

Palmer:
Yes sir, it's hard to say.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 18:55

Geronimo scrie:
20 Dec 2021, 18:47
Takeiteasy scrie:
G.Ovidiu-Catalin scrie:
20 Dec 2021, 17:39
Lui ii place statistica și Dan Petrescu.
Bine - succesul nu e garantat cu un antrenor de top, dar merita sa incerci. Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Nu l-am dat afara, a plecat secretar de stat.


Sent from my iPad using Tapatalk
In afara de faptul ca nu l-am dat noi afara, așa cum corect spui, ci a plecat el pentru funcție, nu era nici câștigător de Champions League. Este diferența uriașă între Cupa Campionilor și Champions League. Iar la faza cu “recordmeni de campionate câștigate “ pe vremea aia… No comment…
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 18:59

Paul scrie:
20 Dec 2021, 18:52
Plus ca acum are peste 80 de ani - asta daca cumva e sugerata venirea lui, desi ma rog, nu cred. Faptul ca am pierdut timpul cu Papura si cu Mogosanu este regretabil, dar macar s-a invatat ceva si din asta, speram, si anume, ca nu mai facem asa ceva.
Cum este intr-unul din filmele mele preferate Burn after reading: https://www.youtube.com/watch?v=J6VjPM5CeWs

👍, fain, despre asta este vorba.
CIA Supervisor:
Jesus F***ing Christ. What did we learn, Palmer?

Palmer:
I don't know sir.

CIA Supervisor:
I don't f***ing know either. I guess we learned not to do it again. I'm f***ed if I know what we did.

Palmer:
Yes sir, it's hard to say.
ucv ucv ucv

Închis