Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce cadou primim de Crăciun?

-În sfârșit o victorie, dar scremută
8
44%
-În sfârșit o victorie convingătoare
5
28%
-Încă un punct colosal
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 20 Dec 2021, 19:00

Despre asta este vorba.
ucv ucv ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 20 Dec 2021, 19:03

Geronimo scrie:
20 Dec 2021, 18:47
Takeiteasy scrie:
G.Ovidiu-Catalin scrie:
20 Dec 2021, 17:39
Lui ii place statistica și Dan Petrescu.
Bine - succesul nu e garantat cu un antrenor de top, dar merita sa incerci. Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Nu l-am dat afara, a plecat secretar de stat.


Sent from my iPad using Tapatalk
In fine - totul e istorie. Nu mi-a zis nimeni ce s-a intimplat cu adevarat :-) Rezultatele nu erau pe masura asteptarilor - si aia o fi fost o iesire eleganta din scena. De aia am scris "l-a dat afara parca" - dar nu cunosc dedesubuturile acelei despartiri, evident.

Ideea era ca se merita sa aduci oameni care au performat, dar asta nu iti va garanta succesul. Nea Imi era din categoria galactica de antrenori - alaturi de Stefan Covaci si Mircea Lucescu. Dupa 90 Rapidul a fost reinventat de Mircea Lucescu. Mi-as dori si eu un asemenea antrenor "galactic" - dar nu cred ca vom vedea asa ceva prea curind.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 20 Dec 2021, 19:13

Facem noi unul galactic si gata :) Mie Dan Petrescu mi se pare galactic cam ca Gala Galaction :)
Dar cum cazuram toti de acord, e bine sa nu fim de acord.

Eu de exemplu am sperat, in prostia mea, ca Piti va face ce a facut in 95, cand a jucat probabil cel mai ofensiv fotbal la Craiova de dupa Craiova Maxima. Noi am castigat ultimul titlu cu aparare si ciupeala, inainte de aveni Piti atunci, nu ne-am remarcat cu nimic in constructie sau atac, daca suntem sinceri cu noi insine. Iar cand a venit atunci Piti, nu stiu cum a reusit dar jucau super, cu Gicanu, Papura la mijloc (da, chiar Papi), Stanga, Augustin Calin si Gane. Eu unul asa ceva imi doresc, si la fel, in prostia mea, dupa seria aia de victorii cu 5 goluri date, speram ca facem asa ceva acum cu Reghe. Dar s-a cam ales praful de la meciul cu Farul. Bine, stiu ca nu e cel mai bun moment sa aduc vorba de arbitraj, dar daca la meciul cu Arges nu ne manca Barbu ala, si bateam, cred ca in primul rand bateam la scor din nou, si nu o luam la vale asa cum am luat-o. Da, ok, nu e normal sa depinzi practic de o singura eliminare, dar daca astia ai nostri sunt labili psihic, cum sa faci? Ca sa fie tari trebuie sa castige la rand, dar nu pot ca sunt labili. E ca la contractele mari - iti trebuie experienta cu alte contracte mari ca sa le castigi, dar nu ai cum sa faci experienta ca nu iti da nimeni un contract mare ca nu ai experienta cu contracte mari :)
E complicat, il lasam pe Mihai Rotaru sa o gandeasca, ca de cand i-a trecut de Papi pare ca nu e chiar asa de habarnist cum il prezinta unii. A vandut de 4 catralioane de ori mai mult decat Galactica CFR, asa ca e si asta ceva.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Dec 2021, 19:28

sorinyki scrie:
19 Dec 2021, 16:03
pe lista neagră a lui Laurențiu Reghecampf, printre care și câteva nume surpriză: Pigliacelli, Vlădoiu, Bălașa, Ivanov, Fedele, Crețu, Căpățână, Gustavo, Vână și Roman.
Ok, nu comentez ... astia s-a constatat ca nu sunt buni. Suntem la mijlocul clasamentului. Ok hai sa scapam de de ei.
Bun! Ce aduci in loc ??? vreau sa vad si o lista cu preferatii lui reghe :-x :-x :-x

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 20 Dec 2021, 20:21

Paul scrie:
20 Dec 2021, 19:13
Facem noi unul galactic si gata :) Mie Dan Petrescu mi se pare galactic cam ca Gala Galaction :)
Dar cum cazuram toti de acord, e bine sa nu fim de acord.

Eu de exemplu am sperat, in prostia mea, ca Piti va face ce a facut in 95, cand a jucat probabil cel mai ofensiv fotbal la Craiova de dupa Craiova Maxima. Noi am castigat ultimul titlu cu aparare si ciupeala, inainte de aveni Piti atunci, nu ne-am remarcat cu nimic in constructie sau atac, daca suntem sinceri cu noi insine. Iar cand a venit atunci Piti, nu stiu cum a reusit dar jucau super, cu Gicanu, Papura la mijloc (da, chiar Papi), Stanga, Augustin Calin si Gane. Eu unul asa ceva imi doresc, si la fel, in prostia mea, dupa seria aia de victorii cu 5 goluri date, speram ca facem asa ceva acum cu Reghe. Dar s-a cam ales praful de la meciul cu Farul. Bine, stiu ca nu e cel mai bun moment sa aduc vorba de arbitraj, dar daca la meciul cu Arges nu ne manca Barbu ala, si bateam, cred ca in primul rand bateam la scor din nou, si nu o luam la vale asa cum am luat-o. Da, ok, nu e normal sa depinzi practic de o singura eliminare, dar daca astia ai nostri sunt labili psihic, cum sa faci? Ca sa fie tari trebuie sa castige la rand, dar nu pot ca sunt labili. E ca la contractele mari - iti trebuie experienta cu alte contracte mari ca sa le castigi, dar nu ai cum sa faci experienta ca nu iti da nimeni un contract mare ca nu ai experienta cu contracte mari :)
E complicat, il lasam pe Mihai Rotaru sa o gandeasca, ca de cand i-a trecut de Papi pare ca nu e chiar asa de habarnist cum il prezinta unii. A vandut de 4 catralioane de ori mai mult decat Galactica CFR, asa ca e si asta ceva.
Cred ca aveam echipa cu jucatori ofensivi mai buni in 1994-1995 comparativ cu ceea ce a gasit Piti in 2019 (Da - acea echipa juca ofensiv, dar n-a cistigat nimic). Nistor nu era la echipa, Koljic accidentat si Ivan abia reintors din Rusia - diferenta enorma fata de anii 90. Mie Piti mi-a aratat ca este un om complet rupt de realitate cind a venit la Craiova in 2019 si vorbea de grupele Champions League. Si nu a fost o intimplare atunci - anul asta se plingea la TV ca Rotaru doar supravietuieste la Craiova (adica doreste ca acest club sa se autofinanteze, ca orice business sanatos din lumea asta). Pai in 2019 toata lumea stia ca asta e modelul de business la Craiova. Cum sa te duci intr-un loc si sa te plingi de regulile locului ala ? Nu-ti plac regulile, nu te duci. Ce jucator, un singur jucator !, din lotul Craiovei in 2019 cind a venit Piti avea fata de grupele CL ? Aia era o nebunie, fanteziile unui om fara simtul realitatii. Antrenorii de succes au succes si pentru ca se duc acolo unde pot obtine acel succes - adica exista lot, bani, subterane etc, care cresc sansele de succes.

Pastrind proportiile, si Reghe tot vorbea de titlu intr-un campionat in care acum Craiova e la 25 de puncte de lider dupa 21 de etape. Unde e simtul realitatii ?

Si acum fiind cinstiti, care antrenor are o statura morala mai pregnanta - unul care face circ pe marginea terenului, injura jucatorii si joaca cinic, sau unul care este prins trisind la cazino, ori altul care a parut implicat in mafia pariurilor si are legaturi strinse cu manelisti de top ?

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 20 Dec 2021, 21:10

Dan Nistor, fusese cerut de Pițurcă și a sosit la extrem de puțin timp după plecarea "satanei" ..
și lasă că, manele, ascultă și cei din IT .. și nu o melodie, două ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 20 Dec 2021, 22:03

Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 17:25
BiancoAzzurro_AS. scrie:
20 Dec 2021, 09:15
Sper sa îl mai scoateți din priza pentru că iar a început să posteze convulsiv , are bale la gura :)(
Ceea ce faci tu se cheama cyber bullying / cyber harassing. Si o faci pentru ca asta e rolul tau - dar regula forumului e sa discuti idei, si nu oamenii care produc aceste idei.

Interesant de ce ai aterizat tu pe acest forum si de ce oare te focusezi obsesiv, ca tot vorbesti tu de "bale la gura", pe un individ. Totul vine din deficiente psihologice adinci sau pentru ca tu ai o misiune aici ?
Tu ai mai multe forme de manipulare dar preferata ta e "Hotul striga hotii" , adică tu ai fost dat afara de pe forum pt că postai obsesiv și acceasi idee și eu nu fac decât să îți amintesc că ești MINCINOS ORDINAR care a avut și mândria la cacealma să zică că nu mai intra , dar nici măcar nu ți-ai păstrat identitatea și mai ai tupeu sa vorbești de corectitudine curva ordinară , ești genul care ar calca și pe cadavre dacă așa zice în cărțile alea de vânzări și manipulare pe care le-ai dus la nivel de biblie

Cu misiunea ai acceasi strategie de a acuza pe altul pt că tu apari doar la eșecuri și mereu ai o concluzie măsluită ..daca am deficiente psihologice să mergem pe ideea asta totuși nu exclude că pot să observ un troll care postează cate o pagină cu acceiasi idee și cu concluzii ce omit argumente clare ...așa că hai sictir JAVRA că mi se pare că ne iei de prosti :-x

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2021, 22:39

Sa incercam sa nu fim rai. Vin sarbatorile. Speram ca anul viitor sa jucam mult mai bine.


Sent from my iPad using Tapatalk

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 20 Dec 2021, 23:16

Totusi am avut un an reusit, a 8-a cupa si prima supercupa.
Ca sa mai indulcim amarul unui sfarsit de tur lamentabil, anul asta chiar ca nu aveam nici o sansa la titlu cu un cfr care are 19 victorii in 21 etape.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 20 Dec 2021, 23:28

BiancoAzzurro_AS. scrie:
20 Dec 2021, 22:03
Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 17:25
BiancoAzzurro_AS. scrie:
20 Dec 2021, 09:15
Sper sa îl mai scoateți din priza pentru că iar a început să posteze convulsiv , are bale la gura :)(
Ceea ce faci tu se cheama cyber bullying / cyber harassing. Si o faci pentru ca asta e rolul tau - dar regula forumului e sa discuti idei, si nu oamenii care produc aceste idei.

Interesant de ce ai aterizat tu pe acest forum si de ce oare te focusezi obsesiv, ca tot vorbesti tu de "bale la gura", pe un individ. Totul vine din deficiente psihologice adinci sau pentru ca tu ai o misiune aici ?
Tu ai mai multe forme de manipulare dar preferata ta e "Hotul striga hotii" , adică tu ai fost dat afara de pe forum pt că postai obsesiv și acceasi idee și eu nu fac decât să îți amintesc că ești MINCINOS ORDINAR care a avut și mândria la cacealma să zică că nu mai intra , dar nici măcar nu ți-ai păstrat identitatea și mai ai tupeu sa vorbești de corectitudine curva ordinară , ești genul care ar calca și pe cadavre dacă așa zice în cărțile alea de vânzări și manipulare pe care le-ai dus la nivel de biblie

Cu misiunea ai acceasi strategie de a acuza pe altul pt că tu apari doar la eșecuri și mereu ai o concluzie măsluită ..daca am deficiente psihologice să mergem pe ideea asta totuși nu exclude că pot să observ un troll care postează cate o pagină cu acceiasi idee și cu concluzii ce omit argumente clare ...așa că hai sictir JAVRA că mi se pare că ne iei de prosti :-x
Cuvintele astea le-ai auzit probabil in familie - de la taica-tau la maica-ta sau de la tine la maica ta ? - "javra ordinara". "curva", "calci pe cadavre" ? Tu oi fi avut cadavre pe care calcai, curve si javre (ordinare sau extraordinare) in familie mai baiete, dar nu toata lumea a copilarit asa.

Ce cauti mai baiete cu asa limbaj in public ?

Eu nu te iau de prost - ca nu ma interesezi asa de mult; nu-ti da asa de multa importanta.

Sint 7.7 miliarde de oameni pe planeta asta. Fiecare om se poate uita la o situatie si poate avea o perspective diferita. Ce e clar pentru tine, nu e clar pentru altul - ai trait in comunism unde doar un punct de vedere conta ? Iar daca cineva avea un punct de vedere diferit era platit de "agenturili straine" cum zicea ceasca ? Daca nu-ti place punctul de vedere al cuiva - pot sa-ti exprimi alt punct de vedere si viata merge inainte. Sau nu exprimi nimic - ca nu te obliga nimeni. Atunci cind te legi de cineva si jignesti pe cineva e o problema - esenta democratiei e dialogul si puterea de a spune "let's agree to disagree".

Sa-mi spui si mie ce carti "de vinzari si manipulari" am adus la nivel de Biblie :-) Te referi la Gustave Le Bon, "The psychology of the masses" ? O carte buna - care arata ca spiritul de turma anuleaza inteligenta si gindirea critica individuala. Si eu asta prefer - gindirea critica, nu spiritul colectiv.

Intr-o lume in care nici un om, fie el Einstein sau Newton, nu are (si nu poate avea) "dreptate" 100 % si in orice - tu crezi ca perspectiva ta e un soi de dogma ? Daca cineva vede realitatea diferit, poate ca e oportunitate nu sa jgnesti, dar sa inveti ceva, sa evoluezi, sa progresezi.

P.S. 900 de pagini de lectura interesanta, pe bune : http://repository.poltekkes-kaltim.ac.i ... %20%29.pdf

P.S.2 Ca tot vorbesti de "curva ordinara". "Ordinar" inseamna obisnuit, normal, comun (https://dexonline.ro/definitie/ordinar). Daca tot vrei sa jignesti pe cineva nu e mai de impact sa spui "curva / javra extraordinara" ? "Curva obisnuita" e poate o exprimare prea blinda, daca tot vrei sa dai cu parul ? (Citeva sinonime ca sa-ti diversifici putin limbajul : "CURVĂ s. cocotă, prostituată, tîrfă, femeie de stradă, (pop. și fam.) damă, madamă, (înv. și reg.) pîrțotină, telăliță, teleleică, (reg.) lele, madaranță, scorțotină, tearfă, tîrnoață, (prin Transilv.) bandură, bulă, (prin Bucov.) crăiță, (prin Maram.) landră, (prin Mold. și Bucov.) mișarcă, (înv.) magopață, tălaniță, femeie publică, (fam.) fleoarță, fleorțotină, șuleandră, (fig.) buleandră, pupăză, ******, tîrîtură, (reg. fig.) haită, pupezoaică, terfeloagă, (Transilv. fig.) gudă, (prin Mold. fig.) ruptură, (arg.) maimuță, marcoavă, mastroacă.") de pe https://dexonline.ro/definitie/curv%C4%83

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Dec 2021, 00:24

Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 19:03
Geronimo scrie:
20 Dec 2021, 18:47
Takeiteasy scrie:
Bine - succesul nu e garantat cu un antrenor de top, dar merita sa incerci. Craiova a avut antrenor cistigator de Champions League si recordman absolut de titluri la intern (dupa unii acel record a fost egalat de Petrescu) - dar l-a dat afara parca dupa 10 meciuri...
Nu l-am dat afara, a plecat secretar de stat.

Ce simpatic ești. Pai și care era antrenorul ăla de Champions League, pana la urmă??? Statisticile presupun ca ne pot lămuri.

Sent from my iPad using Tapatalk
In fine - totul e istorie. Nu mi-a zis nimeni ce s-a intimplat cu adevarat :-) Rezultatele nu erau pe masura asteptarilor - si aia o fi fost o iesire eleganta din scena. De aia am scris "l-a dat afara parca" - dar nu cunosc dedesubuturile acelei despartiri, evident.

Ideea era ca se merita sa aduci oameni care au performat, dar asta nu iti va garanta succesul. Nea Imi era din categoria galactica de antrenori - alaturi de Stefan Covaci si Mircea Lucescu. Dupa 90 Rapidul a fost reinventat de Mircea Lucescu. Mi-as dori si eu un asemenea antrenor "galactic" - dar nu cred ca vom vedea asa ceva prea curind.

Pai și care era antrenorul ăla câștigător de Champions League? Ca nu m-au lamurit statisticile. Mesajul in care îți spuneam ca între Champions League și Cupa Campionilor, ca și competiții, diferența este uriașă, a fost șters. La fel cum te întrebam ce super-antrenor este Petrescu??? Urziceni moarta de mult, CFR viitoare moarta in maxim 2-3 ani când va dispărea susținerea politica. Ce a făcut la Rapid, in Rusia sau in China?
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Dec 2021, 00:44

Nu este frumos sa ne jignim. Fiecare avem părerea noastră. Dar nici sa manipulăm sau sa nu citim nu este frumos. “Curva ordinara” este o expresie. Iar in DEX, ordinar nu înseamnă doar ce vrei tu , Take, sa însemne.

ORDINÁR, -Ă, ordinari, -e, adj. 1. Obișnuit, normal; de rând, comun. ◊ Fracție ordinară = raportul a două numere întregi. Sesiune ordinară = sesiune convocată conform regulamentului de funcționare. ◊ Loc. adv. (Franțuzism înv.) De ordinar = de obicei. ♦ (Mil.; înv.; substantivat, în expr.) A trece (sau a înscrie) la ordinar = a înscrie în registrul de evidență a rațiilor alimentare și a soldei. 2. De calitate inferioară, fără valoare, prost. ♦ Vulgar, grosolan, josnic. – Din fr. ordinaire, lat. ordinarius, germ.

😊
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 21 Dec 2021, 00:48

Nu este frumos sa ne jignim. Fiecare avem părerea noastră. Dar nici sa manipulăm sau sa nu citim nu este frumos. “Curva ordinara” este o expresie. Iar in DEX, ordinar nu înseamnă doar ce vrei tu , Take, sa însemne.

ORDINÁR, -Ă, ordinari, -e, adj. 1. Obișnuit, normal; de rând, comun. ◊ Fracție ordinară = raportul a două numere întregi. Sesiune ordinară = sesiune convocată conform regulamentului de funcționare. ◊ Loc. adv. (Franțuzism înv.) De ordinar = de obicei. ♦ (Mil.; înv.; substantivat, în expr.) A trece (sau a înscrie) la ordinar = a înscrie în registrul de evidență a rațiilor alimentare și a soldei. 2. De calitate inferioară, fără valoare, prost. ♦ Vulgar, grosolan, josnic. – Din fr. ordinaire, lat. ordinarius, germ.

😊
ucv ucv ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 21 Dec 2021, 01:10

G.Ovidiu-Catalin scrie:
21 Dec 2021, 00:48
Nu este frumos sa ne jignim. Fiecare avem părerea noastră. Dar nici sa manipulăm sau sa nu citim nu este frumos. “Curva ordinara” este o expresie. Iar in DEX, ordinar nu înseamnă doar ce vrei tu , Take, sa însemne.

ORDINÁR, -Ă, ordinari, -e, adj. 1. Obișnuit, normal; de rând, comun. ◊ Fracție ordinară = raportul a două numere întregi. Sesiune ordinară = sesiune convocată conform regulamentului de funcționare. ◊ Loc. adv. (Franțuzism înv.) De ordinar = de obicei. ♦ (Mil.; înv.; substantivat, în expr.) A trece (sau a înscrie) la ordinar = a înscrie în registrul de evidență a rațiilor alimentare și a soldei. 2. De calitate inferioară, fără valoare, prost. ♦ Vulgar, grosolan, josnic. – Din fr. ordinaire, lat. ordinarius, germ.

😊

Eu n-am auzit de expresia asta si nici nu stiu ce inseamna. Normal ca ma duc la primele definitii din dictionar; "Obișnuit, normal; de rând, comun.". Sa dea omul sinonime daca tot da cu parul. M-am oprit la "fractie ordinara" in dictionar - OK ? Nu pentru mine - ci pentru el. Ca nu stiu daca are chef sa se dueleze in matematica. Desi anumite notiuni de Hilbert space, de exemplu, ar putea sa fie ordinare pentru el (adica de rind, obisnuite).

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 21 Dec 2021, 01:34

G.Ovidiu-Catalin scrie:
21 Dec 2021, 00:24
Takeiteasy scrie:
20 Dec 2021, 19:03
Geronimo scrie:
20 Dec 2021, 18:47

Nu l-am dat afara, a plecat secretar de stat.

Ce simpatic ești. Pai și care era antrenorul ăla de Champions League, pana la urmă??? Statisticile presupun ca ne pot lămuri.

Sent from my iPad using Tapatalk
In fine - totul e istorie. Nu mi-a zis nimeni ce s-a intimplat cu adevarat :-) Rezultatele nu erau pe masura asteptarilor - si aia o fi fost o iesire eleganta din scena. De aia am scris "l-a dat afara parca" - dar nu cunosc dedesubuturile acelei despartiri, evident.

Ideea era ca se merita sa aduci oameni care au performat, dar asta nu iti va garanta succesul. Nea Imi era din categoria galactica de antrenori - alaturi de Stefan Covaci si Mircea Lucescu. Dupa 90 Rapidul a fost reinventat de Mircea Lucescu. Mi-as dori si eu un asemenea antrenor "galactic" - dar nu cred ca vom vedea asa ceva prea curind.

Pai și care era antrenorul ăla câștigător de Champions League? Ca nu m-au lamurit statisticile. Mesajul in care îți spuneam ca între Champions League și Cupa Campionilor, ca și competiții, diferența este uriașă, a fost șters. La fel cum te întrebam ce super-antrenor este Petrescu??? Urziceni moarta de mult, CFR viitoare moarta in maxim 2-3 ani când va dispărea susținerea politica. Ce a făcut la Rapid, in Rusia sau in China?
Numele si formatul competitiilor s-a schimbat dar ce a cistigat Ienei, o performanta uriasa, era cea mai importanta competitie intercluburi. I-am auzit pe Mitran si Craioveanu spunind ca U Craiova a fost in semifinalele Europa League - de fapt era cupa UEFA, dar prin extensie unii folosesc EL. Mi se pare OK, mie nu altora, sa spun ca Ienei a cistigat CL.

Petrescu e doar unul din antrenorii romani cu rezultate. Eu cred ca e bun, meme stoica il numea "geniu" (https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... tlu-737921). A cistigat de citeva ori titlul de antrenorul anului. A obtinut trofee in Romania cu Urziceni, Tirgu Mures si CFR. A obtinut un trofeu in China - Cupa Chinei. A promovat cu Kuban din liga 2 in liga 1 in Rusia. A avut si esecuri - evident. Multi antrenori de top au si esecuri - dar ca rezultate e unul din antrenorii de succes din ultimii 30 de ani in Romania, lejer in top 10.

El a creat o echipa campioana la Urziceni din nimic - si vezi cite puncte a facut in grupele CL. Cu un buget mic - si o echipa creata de el 100 %. Unic in Romania. Nu e vina lui ca echipa a disparut - patronul de acolo s-a plictisit.

El are un stil aparte - evident, dar stilul asta pragmatic a facut istorie. Gica Popescu zicea zilele astea ca e satul sa vada Farul atacind si pierzind - vrea si el sa joace pragmatic si sa cistige. Atletico Madrid & Simeone cum au facut rezultate ? Ei n-au banii Realului sau Barcei - asa ca au facut rezultate cum au putut. Pastrind proportiile, Petrescu e Simeone al Romaniei : defensiva, contraatac, faze fixe.

Perioada Rapid ? 7 meciuri la Rapid sint definitorii ? Tot are ppm peste Reghe la Craiova in liga 1 :-)

Pina la urma, poate sa vina si chelul antrenor, numai sa faca rezultate. Voiam ca Petrescu sa se duca la nationala, poate avem si noi o sansa in 1-2 ani la campionat. Apreciez ce a facut Rotaru in ultimii 8 ani - dar am si eu damblaua asta, la fel ca multi fani, sa vad Craiova campioana. Si nu prea vad cum in urmatorii ani.

Sanatate si numai bine ! Dau de baut daca Reghe cistiga vreun trofeu la Craiova si lanseaza 1-2 jucatori de top. Vedem la vara, corect ?

Închis