Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Profităm de sezonul slab al secuilor?

- Da, avem moral bun dupa victoria cu Rapid
10
56%
- Scoatem doar egal
4
22%
- Nu, va fi răzbunarea lui Bergodi
4
22%
 
Total votes: 18

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 29 Ian 2022, 20:57

THE LION scrie:
29 Ian 2022, 17:53
Ce antrenor sa mai vina? Nici Piti, nici Ouzounidis, nici Reghe nu sunt antrenori de noi? Sa fim seriosi, problema este in alta parte. Trecerea la urmatorul nivel nu cred ca tine de lipsa unui antrenor.
Astea cu Radoi sau Sumudica care vin si fac treaba sunt povesti. Trebuie regandita strategia dpdv sportiv, nu mai merge cu unu luat de la Medias si altul de la Botosani.
Speranta mea acum este Copilu, sa vedem ce stie si ce poate face.
Depinde ce iei de la Botosani si Medias :laughing: Uite - Burca si Bordeianu au performat OK la CFR adusi pe bani putini de la Botosani, ba chiar au ajuns la nationala. Olaru, luat de la Medias, a jucat decent la FCSB. Pina in acest moment eu vad ca doar trei antrenori, toti straini, au facut ceva memorabil la Craiova ultimilor ani : Mangia (cupa si locul 3), Bergodi (fantastic la ppm, vicecampion) si Marinos (cupa, supercupa, locul 3). Eu ii doresc lui Reghe sa faca si el cupa plus locul 3 - vedem ce va fi (ultimele 3 meciuri jucate in liga 1 cu echipele calificate in semifinalele cupei, 2-3 cu Arges, 1-1 cu Voluntari, 1-3 cu Sepsi nu ne dau motive de optimism degajat).

Eu cred ca din vara anului 2018 (cupa, vinzarile bune ale lui Screciu, Baluta si Gustavo) pina acum proiectul asta a pierdut sansa de a se duce la alt nivel, desi tunurile Mitrita, Mihaila si Cic au asigurat resurse financiare sa se faca acest salt. Managementul sportiv a dat destule rateuri si nu prea cred ca doar Copilu, un necunoscut noua - nu stiu daca el a descoperit vreodata un jucator - poate revitaliza clubul. Ii doresc succes lui Copilu - desi aducerea lui Sumi la CFR nu mi s-a parut o miscare e manager inteligent. Se vede de departe ca Sumi si CFR au stiluri diferite.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 29 Ian 2022, 21:02

dorumihnea2 scrie:
29 Ian 2022, 09:12
Păi nu spunea Rotaru că nu există în România jucători mai valoroși decât avem noi pe fiecare post in parte?
Asta e mare naivitate. Daca el chiar crede asta, e o mare problema.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 30 Ian 2022, 08:24

Dar voi ce ati vrea sa spuna, sa inceapa sa isi critice jucatorii si stafful pe la tv cum face Becali, sau sa avem un Dan Petrescu care isi injura jucatorii si ii arunca sub autobuz cu prima ocazie?
Normal ca spune ca ai lui sunt cei mai buni, e un om diplomat si educat, si indiferent cat li se pare unora ca e de habarnist in fotbal, eu zic ca la vanzari le-a dat clasa la toti de cand a aparut. Ce, nu e asa? Ce a vandut CFR in ultimii ani? Sau chiar Fcsb. Fata de noi si de investitiile facute, cred ca le dam ceata totala.
Cred ca stie si el, vede care e situatia, si nu se isterizeaza si nu da cu parul, ceea ce nu inseamna ca e habarnist, e doar diferit fata de altii.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Ian 2022, 18:40

Mă bucur că nu critică jucătorii cum face jiji dar e ridicol să zici că ai tăi sunt cei mai buni din liga 1 și faptul că nu face nici un transfer ne arată că și crede ce spune . Sunt banii lui iar dacă el crede că jucători ăștia îl vor duce în play off și în vară în cupe greșește. Dă salarii mari pt liga 1 și asigură condiții la niște jucători care au câștigat 1 singur meci în ultimele 9 meciuri.Cu alte ocazii când intră echipă în vrie și nu bătea pe nimeni schimba antrenorul sau făcea transferuri dar acum e liniște totală într-o perioadă neagră a echipei poate cea mai neagră perioadă.Nu mi-ar place să îl văd pe Reghe demis , mie chiar îmi place de el că antrenor ,dar mi-ar place să văd fețe noi in rândul jucătorilor...nu contează în momentul ăsta să fie transferuri de o valoare cu mult peste ce avem în lot , eu zic că totul ține de motivație (un jucător nou care vine își dă sufletul ca să impresioneze) ....lotul actual, de fapt unii dintre jucători nu mai pun suflet , nu vor mai mult , suferă de plafonare ....eu așa cred.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 30 Ian 2022, 19:06

La ce foame de bani este la Medias, cred ca este foarte usor sa-l aduci pe Yuri. 100k-150k euro cred ca sunt suficienti ca sa cumperi de la Medias si Yuri este la varsta potrivita, mai da si goluri si sigur, la ce aparare avem, are loc la noi.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 30 Ian 2022, 20:48

Paul scrie:
30 Ian 2022, 08:24
Dar voi ce ati vrea sa spuna, sa inceapa sa isi critice jucatorii si stafful pe la tv cum face Becali, sau sa avem un Dan Petrescu care isi injura jucatorii si ii arunca sub autobuz cu prima ocazie?
Normal ca spune ca ai lui sunt cei mai buni, e un om diplomat si educat, si indiferent cat li se pare unora ca e de habarnist in fotbal, eu zic ca la vanzari le-a dat clasa la toti de cand a aparut. Ce, nu e asa? Ce a vandut CFR in ultimii ani? Sau chiar Fcsb. Fata de noi si de investitiile facute, cred ca le dam ceata totala.
Cred ca stie si el, vede care e situatia, si nu se isterizeaza si nu da cu parul, ceea ce nu inseamna ca e habarnist, e doar diferit fata de altii.
Nu trebuie sa injuri jucatorii la TV, dar poti sa fii cu adevarat diplomat si sa nu-i lauzi ca fiind cei mai buni. Astea sint extreme; daca jucatorii aud la TV ca roty spune ca sint cei mai buni, aia poate chiar cred :laughing: Eu as zice la TV ca rezultatele echipei dau valoare jucatorilor - si atit. Fara extreme - adica critici sau laude exagerate.

CFR nu prea a vindut pentru ca au avut alt model de business - jucatori maturi, bani din grupele EL; e un model bun pentru ca iti creeaza coeficient UEFA care te tine in viata ani buni. Doar jucatori tineri si foarte tineri se pot vinde bine - CFR nu prea a folosit acest tip de jucatori. FCSB a dat tunurile Man (mai scump decit Mihaila, desi mai in virsta !) si Morutan. Si cred ca vor face bani multi cu Octavian Popescu - ala nevazut de roty jucator de top.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 31 Ian 2022, 22:24

Analiza interesanta :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/univer ... 53352.html

Incredibile cifrele lui Vina si Cretu platiti cu salarii mari la Craiova.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 01 Feb 2022, 19:36

se explică, atunci .. o petiție pentru dezbrăcarea lui Vână de no.10 ar fi numai bună .. păi Donose, păi Pavel Badea, păi Luțu, păi chiar și Domocoș .. !

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Închis