Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Dam o sansa FCSB-ului ?

Poll ended at 15 Mai 2022, 13:05

Da (Batem)
2
20%
Nu (Pierdem)
6
60%
Egal (sa se decida in meciul direct)
2
20%
 
Total votes: 10

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 15 Mai 2022, 23:42

robertc scrie:
15 Mai 2022, 23:34
gogu2005 scrie:
15 Mai 2022, 23:32
Oficial Reghe este cel mai slab antrenor de la renaștere. Dacă nici după acest meci nu își dă demisia devine penibil. A reușit să își bată joc de întreaga echipă în ultimele meciuri amestecând jucătorii pe posturi mai ceva ca bilele de la loto. Practic ne-a [cenzurat] toate șansele la orice anul asta.
Cât de ușor a fost dat afară Bergodi deși nu avea seria “impresionantă” de înfrângeri a domnului Prodan, câtă muiie si-a luat Papură (oltean adevărat, trup si suflet pt echipă) deși nici măcar nu se apropia de seria acestui grataragiu vestit ajuns antrenor la noi ca să scape de coana mitza mop.
Taci naibii gogule cu papura ta.
vorbești ca un mititel care îl înjură gratuit pe Craioveanu. “Papura mea” își rupea picioarele pt clubul ăsta când tu erai cu degetul mic în gură.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 15 Mai 2022, 23:44

Trei Donkori in aparare (...al patrulea, originalul plecat) :)( . Imi sta inima in loc cand ajunge mingea la Screciu, Gaman o face si el, Papp e de generic. Chiar nu inteleg, putea sa simuleze un carcel, sa se intinda pe jos dar sa renunti la alergat ... Mai rar. Adica n-am mai vazut. :)(
Cazuti fizic total, se prelingeau pe teren ...au avut o repriza terenul in fata si nicio ocazie.
Cred ca trebuie sa le dea pauza 2 saptamani ca sa fie apti la meciul de baraj.
Total neprofesionisti, total lipsiti de devotament. :o:
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 15 Mai 2022, 23:45

fanatic16 scrie:
15 Mai 2022, 23:37
gogu2005 scrie:
15 Mai 2022, 23:32
Oficial Reghe este cel mai slab antrenor de la renaștere. Dacă nici după acest meci nu își dă demisia devine penibil. A reușit să își bată joc de întreaga echipă în ultimele meciuri amestecând jucătorii pe posturi mai ceva ca bilele de la loto. Practic ne-a [cenzurat] toate șansele la orice anul asta.
Cât de ușor a fost dat afară Bergodi deși nu avea seria “impresionantă” de înfrângeri a domnului Prodan, câtă muiie si-a luat Papură (oltean adevărat, trup si suflet pt echipă) deși nici măcar nu se apropia de seria acestui grataragiu vestit ajuns antrenor la noi ca să scape de coana mitza mop.
Exagerezi , spune mi tu un playoff in care sa avem atâtea victorii clare ca anul ăsta, când era bergodi intrasem în playoff la 3 p de CFR, nu la 12 și fiecare meci câștigat de bergodi era cu morcovul in [cenzurat] pt noi indiferent de adversar, tremuram pt victorie cu gaz metan
Hai să lăsăm un antrenor macar 2 ani , sa i se dea buget de transferuri și după să l schimbam daca nu ne convine, cu ce e Mirel peste Reghe?
Avem lot de locul 3, Reghe a scos maxim , daca jucam cu rezerve cu fcsb poate poate ne calificăm in finala, asta e , vina ambiției prostești a lui mihaie care știa clar că s f mici șansele la locul 2
Reghe e singurul antrenor cu care jucam fotbal după era mangia,sa fie clar , restul care au fost ori făceau antijoc de te zgâriai pe ochi, ori la ciupeala de stăteam cu morcovul in [cenzurat] tot meciul

Lasă că am terminat acum la 12 de cfr :)))
Dacă îl mai vrei 1-2 ani pe Reghe roagă-te să se împace cu proasta de mop ca să-i mai aranjeze meciurile cu jucătorii pe care ii are sub contract așa cum făcea când era argat la becali.
Barajul de cupe poate fi și cu Clinceni pt că nu ai cum să-l câștigi la cum se prezintă echipa acum. E ruptă, demoralizată și nu se rezolvă cu un grătar. Poate că e mai bine să stăm acasă anul ăsta, facem pregătirea cum trebuie și campionatul viitor o luam de la capăt. Sper să îl avem pe Mitriță înapoi și altfel vor sta lucrurile.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 15 Mai 2022, 23:59

BiancoAzzurro_AS. scrie:
15 Mai 2022, 23:35
Eu nu știu la ce fotbal v-ați uitat până acum dacă îl plângeți pe Bergodi care ne-a umilit in Europa ..daca tu aveai până acum 2 etape cel mai bun atac cu lotul asta și te declari nemulțumit atunci nu știm exact ce așteptări ai tu cu ZERO TRANSFERURI făcute ...
Adevărul e că până la Bergodi ne calificaserăm constant în grupe, ba am și câștigat vreo 5 Cupe :)))
Cel mai bun atac se premiază la final, nu cu 2 etape înainte.

Partea bună e că încă terminăm pe podium. Partea nasoală e că suntem mereu aproape dar totuși departe.
CRAIOVA NESUPUSA

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Mai 2022, 08:17

Problema noastra este că nu avem jucători puternici mental , cu ADN de campioni și o să vă spun de ce ....toate meciurile tari pe care le-am jucat cu cupa pe masă sau meciuri care ne mai țineau în viață pt lupta aceasta le pierdem , aici intră și retururi gen Laci sau Sepsi ,meciuri în care am intrat cu 0- 1 și nu am putut să întoarcem rezultatul.... bineînțeles asta ține și de antrenor cât poate el să mobilizeze echipa. Menționez că nu sunt supărat pt meciul de aseară. In continuare nu fac o previziune dar dacă Sepsi nu bate in finală și jucăm pt locul de Conference cu ei nu avem nici o șansă.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Mai 2022, 08:30

eu zic ca te inseli! imi doresc din tot sufletul sa jucam barajul cu ei

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 16 Mai 2022, 10:22

fabius_2014 scrie:
15 Mai 2022, 23:35
Cred ca ai nostri au jucat la alibi. Vreau sa cred ca nu asta e valoarea lui Ivan sau a lui Baiaram.
fabius, sa nu ne amagim ! cu sepsi au jucat la fel de prost si acolo nu putem spune ca nu aveau motivatie. valoarea unui jucator este data de constanta in joc la un nivel ridicat. altfel spus degeaba faci 3 meciuri bune daca in urmatoarele 5 esti pamant, iar atunci cand pleci afara chestia asta de curata rapid si dupa 1-2 ani te intorci acasa.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 16 Mai 2022, 11:36

Cand ne intrebam de valoarea unui jucator, sa ne uitam ce adversar(i) direct(i) a avut. Noua ne lipsesc, la mijlocul terenului, jucatori care sa stie cu mingea. Nu poti juca ofensiv cu mijlocasi defensivi. Asta si motivul pentru care fundasii arunca mingile pe Ivan, Markovic sau Koljic. Nistor are o cadere incredibila din iarna asta... poate e de la boala asta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 16 Mai 2022, 13:21

Neașteptat de bine s a descurcat Papp ca fundaș dreapta , mai ales ofensiv ,mai trebuie să exerseze la centrări, a ținut bine de minge , a combinat cum trebuie cu Baiaram și Vladoiu
Exceptăm faza spre final când nu mai avea vlaga și nu s a dus după petrila

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Mai 2022, 00:28

gogu2005 scrie:
15 Mai 2022, 23:59
BiancoAzzurro_AS. scrie:
15 Mai 2022, 23:35
Eu nu știu la ce fotbal v-ați uitat până acum dacă îl plângeți pe Bergodi care ne-a umilit in Europa ..daca tu aveai până acum 2 etape cel mai bun atac cu lotul asta și te declari nemulțumit atunci nu știm exact ce așteptări ai tu cu ZERO TRANSFERURI făcute ...
Adevărul e că până la Bergodi ne calificaserăm constant în grupe, ba am și câștigat vreo 5 Cupe :)))
Cel mai bun atac se premiază la final, nu cu 2 etape înainte.

Partea bună e că încă terminăm pe podium. Partea nasoală e că suntem mereu aproape dar totuși departe.
Pai a fost sub papura în Europa ..vrei sa mai și detaliem ? omu' are cred că toată liga1 in cv ..dar te las la Sepsi sa te convingi ... iar finala cu Cluj a fost pregătită în batjocură ..dar pe scurt că o lungim degeaba..bergodi e coiless

Îmi aduc aminte că ne lua la pl că avem pretenții de campionat , deci îți dai seama ce entuziasm și încredere a transmis în vestiar ....și la o săptămână l-a bătut neica nimeni în europa și zicea: "eeee, toată ziua vorbim doar de eșecul asta , ce atâta tam-tam.." în condițiile în care făceam doar meciuri chinuite , trase de par , egal după egal, el era deranjat ce plmm

Probabil vrei sa arunci argumentul cu campionatul ..pai el a venit într-o conjunctură de aliniere de planete cu covid , cu meciuri câștigate la noroc și cam atât pentru că se pare că presiunea suporterilor statistic nu prea ne face bine și jucând fara suporteri a fost tot un avantaj fotbalistic pe moment ....zic pe moment pentru că apoi eram petarde , a ieșit valoarea la suprafață

Aaa...și a fost bun cat a jucat koljic ..că uitasem ..

E antrenor excelent pentru echipe mici părerea mea , să tragă de un egal , sa scoată o victorie italiana ...mai vedem la Sexy daca mă pricep sau nu

Închis