Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Dam o sansa FCSB-ului ?

Poll ended at 15 Mai 2022, 13:05

Da (Batem)
2
20%
Nu (Pierdem)
6
60%
Egal (sa se decida in meciul direct)
2
20%
 
Total votes: 10

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Mai 2022, 13:05

Duminica Seara jucam in deplasare cu Liderul CFR

Universitatea Craiova si-a ratat toate obiectivele dar poate arbitra lupa la titlu, iar ... din pozitia de outsider !

Stadion: Dr. Constantin Radulescu
Observator federal: Marin Petrache
Data disputarii: 15 Mai 2022, 21:30

Nu ne SPALA toata apa Jiului daca jucam cu rezervele in meciul cu CFR in fata presei FCSbiste. Insa personal cred ca este singura metoda de protest asupra lishajelor mediatice de care avem parte de cativa ani.

Lazar - Mitran, Gaman, Constantin, Vladoiu - Nistor, Gustavo, Bic - Cimpanu Ivan Baiaram

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Mai 2022, 14:47

Hai cu Benga, Călin, Atanas..

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 14 Mai 2022, 22:58

Ar putea juca cu "rezervele" sau sa isi exerseze anumite tactici, scheme.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 14 Mai 2022, 23:04

Chiar de mâine se poate decide cine ia titlul. Ori bursucul ori foștii pușcăriași (la plural, și meme și stăpânul lui). Eu regret că îi puteam prinde pe voluntari slăbiți în finala cupei. In rest, doar Știința contează :hai ucv

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 14 Mai 2022, 23:08

Eu vreau sa sufere maine cei 40% romani prosti...mwie wcsb

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Mai 2022, 23:12

suferința oilor este de neprețuit! min 87 ne-au bătut cu cel mai mare bulan jegos, în min 87 i-a bătut Dzeu în seara asta, și din ofsaid!!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2022, 23:17

Minutul 88 le-a fost fatal fecesebeilor. :)( :)( :)( Lasa sa vada si ei cum este ca pe noi ne-au topit cu goluri pe final. Maine trebuie sa fie titulari Capatana si Roguljici, eu cred ca baietii astia meritau mai multe sanse. Nu trebuie sa ne obosim, ne asteapta un baraj si trebuie sa fim in forma maxima.
Last edited by fabius_2014 on 14 Mai 2022, 23:19, edited 1 time in total.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 14 Mai 2022, 23:19

Daca Sepsi castiga si cupa si playout, cum se imparte locul in cupele europene rezultat din aceasta situatie?
Last edited by Rocain on 14 Mai 2022, 23:23, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2022, 23:20

Daca Sepsi castiga cupa nu mai conteaza locul din playout pentru ei, joaca barajul locul 8 cu 9.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 14 Mai 2022, 23:25

Danke, am înțeles o:

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 14 Mai 2022, 23:40

Acum sincer....o să ne dăm viața pt oi? Prefer CFR campioană numai pt simplul fapt că dacă vor câștiga oile campionatul presa le va compune ode....bietul Reghe are viață grea... dacă încurcăm CFR suporterii vor spune că a tras pt oi să fie campioni și când a trebuit să își îndeplinească sarcinile trasate a dat chix...

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 14 Mai 2022, 23:46

Succes, CFR! Ar fi o oarecare indulcire a amarului nostru din ultima perioada. Respect, Voluntari!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 15 Mai 2022, 05:59

Sigur ca asa cum imi doresc la fiecare meci si aici vreau victorie. Insa dpdv al rezultatului aceste ultime doua meciuri ma lasa pur si simplu rece- de altfel ca pe multi dintre noi de pe aici. Bun, cum as juca totusi daca as fi manager ? Pentru ca pe titulari ii stim ce pot si cat mai pot as rula restul de jucatori cerandu-le maxim! Daca nu pot, ''ura si la gara'', sigur daca nu intervin chestii subiective, vicieri sau varii motive din care au jucat exemplar dar au pierdut ca ... intotdeauna :) La echipa noastra problema rezervelor ne-a cam tras inapoi intotdeauna; ea ar trebui sa fie un concurent direct pentru cei din primul un'spe, sa-l faca pe titular sa-i tremure izmenele cand este schimbat. Iar atunci cand intra pe teren sa fie decisiva ! Am vazut de multe ori ca se intampla asta (de fapt nu cred ca ''doar se intampla'') la echipe de top; cu cat jucatorul care vine de pe banca este mai motivat si mai decisiv cu atat rata de succes creste.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Mai 2022, 07:52

Ha,ha,ha...au disparut brusc de pe site-uri, toate articolele cu ce pedeapsa trebuie sa primească Bancu. Fmm de netrebnici jegoși !!!
PS : și aia din cluj sunt niste aroganti care din tigani nu ne scot, așa ca pe mine ma lasa indiferent cine ia titlul . Fcsb+presa aservita =cfr+ subterane, aceeași mizerie !

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2022, 09:11

cred ca suntem niste mari cretini daca jucam in seara asta cu echipa de baza, avem destui jucatori pe care Reghe ii poate baga fara sa fim acuzati apoi ca facem jocurile bozgorilor, si pana la urma daca am fi acuzati, ma doare in [cenzurat], nu pot sa uit cum se bucura jegul ala de meme pe la oficiala, cum ne sfidau jegosii, si acum uite-i la mana noastra! Ah, fmm, cat ma bucur ca s-a ajuns aici!!
Pt noi meciul de baraj este singurul care conteaza, singurul care mai poate salva ceva, ar fi dezastru sa pierdem si meciul ala, iar Reghe nu poate fi atat de inconstient sa nu realizeze asta...
vreau sa-i vad si pe Lazar, Vina, Capatana, Nistor, Bic, Conte, Roguljic, Cimpanu, de Vatajelu trebuie avut mare grija sa nu joace prea mult in astea doua etape care au mai ramas, ca e singura varianta care ne-a mai ramas disponibila pt fundas stanga...
As juca ambele meciuri care au mai ramas pana la baraj cu Lazar, Vladoiu, Conte (fundas central), Marius Constantin, fundas stanga o improvizatie (Capatana sau Vina), la mijloc Bic, Nistor, Vina sau Capatana, in benzi cu Roguljic si Cimpanu iar in atac cu Koljic
pe finaluri de meci, dupa min 75 incolo, as baga si cativa titulari ca sa nu isi iasa din mana pt meciul care va conta, cel de baraj

Închis