Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 03 Iun 2023, 08:09

“Vai de capul nostru” e o parere, Bobby, de exemplu parerea mea e diferita in ceea ce il priveste pe Mitrita, abia astept sa merg la meci si sa il vad cum dribleaza, paseaza si are plecarile alea de pe loc si ruperile alea de ritm care ii lasa in urma pe toti fundasii aia gen Cfr, fara mare talent dar cu fizic de haidamaci.
Deci depinde de fiecare ce isi doreste sa vada, tie iti place de Dan Petrescu, un om deosebit, in majoritatea timpului incruntat, cu spume la gura si injurand fara retinere, si spui ca doar rezultatul conteaza in fotbal. Inca o data, doar o parere, ai putea la fel de bine sa nu mai uiti la niciun meci si sa te extaziezi citind doar rezultatele si clasamentul, daca efectiv doar asta e ce conteaza.
De cand am ramas fara dribleuri, ne chinuim ca Sisif sa ajungem cu mingea in careu si acolo sa ne uitam cum sa o dam in spate.
Eu sper ca Mitrita va dinamiza jocul, ai nevoie de cineva care creaza actiuni imprevizibile, ai nevoie de 2-3 optiuni in fata pe care el sa le puna in situatie de a marca, arta fiind ca doar el stie ce va urma, cei din fata se duc in locuri diferite, iar apararea adversa e facuta mat.
Vad ca pentru multi o intoarcere acasa e un pas inapoi, un esec, cine pleaca nu are decat sa traiasca printre straini, si acasa e totul rau in timp ce afara e totul bine.
Daca cineva nu poate sa inteleaga ce inseamna dorul de casa si de familie, nu pot sa spun decat ca e ceva trist din punctul meu de vedere.
Mitrita se simte bine acasa, la Craiova, asta e un motiv de admiratie pentru mine, si de bucurie.
Nu poti sa dai verdicte in numele altora, fiecare are alegerile lui in viata, nu toti apreciaza aceleasi lucruri, nu sunt banii, ordinea si disciplina totul in viata, mai exista si alte aspecte umane, de emotie, pe care daca nu le intelege toata lumea, nu inseamna ca ele nu exista.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Iun 2023, 10:33

Mitrita nu a avut oferte serioase.

e un jucator care se apropie de 30 de ani, de talie mica.

Vine liber de contract la noi, arabii nu au vrut sa il cumpere, americanii nu au vrut sa prelungească. Alte echipe nu i-au facut oferte serioase.

El nu mai este nici la nationala. Pentru noi este foarte bun, pentru un club cu pretentii, mitrita poate fi doar o rezerva de sclipire. Sa nu uitam, daca il marchezi om la om cu un fundas cu talie, mitrita nu mai joaca nimic in meciul ala.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 03 Iun 2023, 14:27

Mitriță ii va pune in [cenzurat] pe toți așa zisii fundași buni din liga 1, va fi cel mai bun playmaker zic eu

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de ParintelePafnutie » 03 Iun 2023, 16:01

fanatic16 scrie:
03 Iun 2023, 14:27
Mitriță ii va pune in [cenzurat] pe toți așa zisii fundași buni din liga 1, va fi cel mai bun playmaker zic eu
Nu l-am mai vazut pe Mitrita de muult jucind. Si asa, MLS nu e neaparat ceva la care vrei sa te uiti.

Problema nu e Mitrita si nu e Ivan. Problema e la Marko, la Koljic si la Baiaram. De Cimpanu si Isfan nu mai zic, ca ei au plecat, nu-i asa?

Mangia facuse echipa cu Mitrita, Baluta si Gustavo pentru ca avea o idee de joc. Si acum ma uit cu placere la finala Cupei cu Inter Sibiu. Nu inteleg viziunea lui Neagoe. Ma tem ca venirea lui Mitrita e doar o miscare de PR sa imbuneze suporterii. E foarte adevarat ce spui tu ca exista potential ca Mitrita sa fie playmaker. Dar daca incepem la stil "ii punem in teren si se descurca ei cumva", nu prea vad mari schimbari. Sa o zic altfel: regret, Neagoe mi-e drag ca jucator (pe vremea aia cind juca cu Cioroianu, Badea, Pigulea si haha, CeGheorghe) dar ca antrenor n-o sa scoata nici jumate din potentialul lui Mitrita.

Amintiti-va ca Mitrita era pe panta descendenta cind l-a luat Mangia si l-a reinventat. Asa cum omul sfinteste locul, antrenorul sfinteste echipa.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 03 Iun 2023, 16:17

cortinadampezzo scrie:
03 Iun 2023, 10:33
Mitrita nu a avut oferte serioase.

e un jucator care se apropie de 30 de ani, de talie mica.

Vine liber de contract la noi, arabii nu au vrut sa il cumpere, americanii nu au vrut sa prelungească. Alte echipe nu i-au facut oferte serioase.

El nu mai este nici la nationala. Pentru noi este foarte bun, pentru un club cu pretentii, mitrita poate fi doar o rezerva de sclipire. Sa nu uitam, daca il marchezi om la om cu un fundas cu talie, mitrita nu mai joaca nimic in meciul ala.
Asta cu nationala este irelevanta, eu nici nu ma mai uit la meciurile lui Iedi care face ce vrea el si nu stie ce face, unde sunt bagati pe interese diversi jucatori.
Si daca ar fi sa il tina om la om cineva, asta inseamna ca aia joaca in mod constant cu un om in minus, si macar de doua trei ori tot mai scapa din marcaj. Nu e ca il anihilieaza, joaca ei in zece, se creaza spatii. Iar la viteza, mai ales la plecarile de pe loc, cred ca nu exista in Liga 1 cineva care sa ii faca fata. Mai vorbim.
Da, nu suntem Real Madrid sau Barcelona, ne multumim si cu Mitrita, ce sa facem acum.
Dupa 3 ani de seceta in ceea ce priveste driblingurile si ruperile de ritm, mi se pare cel putin ciudat sa existe orice altceva decat entuziasm legat de venirea lui acasa.
Dar cum sunt si multe alte chestii pe care nu le inteleg, merg asa mai departe si in prostia mea ma entuziasmez de venirea piticului atomic.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 03 Iun 2023, 17:41

Sunt unii care nici cu venirea lui haaland nu s ar fi bucurat , mă jur!
După campani și isfani sa vina Mitriță e ceva wow, sincer la ce scouting incompetent avem , macar repatriem cel mai bun jucător de la renaștere încoace și avem o șansă în plus la obiectivele noastre

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Iun 2023, 19:36

Universitatea Craiova: 33. R. Vlăsceanu – 18. Mocanu (3. Nețoiu, 46), 5. Mitrache, 4. Brășfăleanu, 2. Dragu (15. Raicovici, 57) – 6. Sala (17. Dumitru, 75), 8. Lăpădătescu, 10. Cîrpici-cpt. (14. Tomșa, 57) – 11. Tamaș, 19. Dr. Popa, 20. Barbu (7. Călin, 57). Antrenor: Ștefan Florescu
Rezerve: 1. Goga – 9. Melniciuc, 21. Olaru, 69. Domnu.

Luara Supercupa Poneii Tineri 2-1 **** fcsb

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Leonard Albert » 03 Iun 2023, 19:49

Degeaba va zbateti. Daca nu cititi "Multumim, Sorin Cartu!" e in zadar.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 03 Iun 2023, 19:59

Leonard Albert scrie:
03 Iun 2023, 19:49
Degeaba va zbateti. Daca nu cititi "Multumim, Sorin Cartu!" e in zadar.
:hai :hai :hai o:

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 03 Iun 2023, 21:01

Nu stiu ce aveti cu Cartu, sunteti copii de supt la san ca sa credeti toti influencerii din oras ?
Nea Sorin e "Painea lui Dumnezeu", va furati singuri caciula introcandu-va impotriva alor vostri ! Rusine acelora care-l detesta pe Cartu !
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 03 Iun 2023, 21:12

Freestate scrie:
03 Iun 2023, 21:01
Nu stiu ce aveti cu Cartu, sunteti copii de supt la san ca sa credeti toti influencerii din oras ?
Nea Sorin e "Painea lui Dumnezeu", va furati singuri caciula introcandu-va impotriva alor vostri ! Rusine acelora care-l detesta pe Cartu !
Spune mi și mie o realizare a lui Cartu ca președinte, in afara de antrenori săpați! Ca s tare curios daca a realizat cumva ceva și nu am văzut eu bine

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 03 Iun 2023, 21:19

A sapat el antrenori !!???! :o S-au sapat singuri, jocul si rezultatele au vorbit. Nea Mihai a fost la inchiderea contractului lui Reghe nu Cartu.
Radoi ? L-ai mai fi vrut ? L-a demis Doamna Cartu ? Bine a facut. :)(
Puneti asa repede botul la influencerii infiltrati in comunitatea noastra !
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 03 Iun 2023, 21:28

Jocul și rezultatele au vorbit? De aia 14 victorii din 18 meciuri cu Bergodi și cel mai bun atac al ligii 1 cu Reghe nu au fost suficiente pentru pretențiile lui nentu Cartu? Sau Cupa plus Supercupa in premiera plus cea mai buna apărare de după revoluție a unei echipe de liga 1 nu au corespuns nici ele? Sa înțeleg că numai cumetrii olteni ca alde Neagoe corespund cu standardele lui nea Sorin?
Declarația lui Ouzonidis după înfrângerea cu osk 0-2 venită după victoriile cu fcsb și CFR: ,, Nu asta am antrenat pt azi. Știu de ce jucătorii nu joacă ce ii antrenez eu , dar nu pot spune public motivul." Ce îți spune declarația asta? Ca e totul frumos și e un mediu sănătos de lucru pentru un antrenor la noi?
Ca joc și rezultate numai Rădoi și Balint meritau demiși, dar și la Rădoi am o mare necunoscuta vizavi de gradul de implicare al anumitor jucători în mod deliberat după exilarea lui Ivan , Marko și hanca din lot. Sau mai simplu zis, diferența între repriza 1 cu rapid și meciul cu fcu jucat următoarea etapă.....
Nici Rădoi nu era antrenor, dar nici nu am încredere că toți jucătorii s au implicat 100 la sută și au vrut să joace sub comanda lui după episodul de la meciul cu rapid
Unele lucruri sunt prea pe față ca să poată fi băgate sub preș my friend 😉
Pe Mangia de ce nu l a deranjat nimeni 2 ani până la episodul Răzvan Popa? Și ce să vezi coincidență, Cartu nu a fost președinte până în februarie 2019 , iar Mangia a fost dat în gât fix o lună și puțin mai târziu, ca instalat sa fie cornelus până la apariția satanei
PS: poate exagerez , dar cum drc se face că fix simpatizanții lui nea Sorin privesc cu scepticism întoarcerea lui Mitriță și Băluță și aici , dar și pe fb ?
Probabil coincidență

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 03 Iun 2023, 22:35

Mitrita e cel mai bun lucru care ni s-a întâmplat de ceva timp. Suntem nebuni sa nu ne bucuram. Si ce daca nu l-a vrut alt club? Ei nu stiu ce zace in baiatul asta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Leonard Albert » 04 Iun 2023, 01:15

Freestate scrie:
03 Iun 2023, 21:01
Nu stiu ce aveti cu Cartu, sunteti copii de supt la san ca sa credeti toti influencerii din oras ?
Nea Sorin e "Painea lui Dumnezeu", va furati singuri caciula introcandu-va impotriva alor vostri ! Rusine acelora care-l detesta pe Cartu !
Faci misto sau crezi ce spui, ca nu ma prind...?

Scrie răspuns