Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1798
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Dec 2022, 08:22

Să nu exagerăm.... Sepsi și Farul au dat 15 goluri Botosaniului noi am bătut chinuit în min 93...sunt și acum echipe la care trebuie să le dai manite....dar noi jucăm cu 7 jucători defensivi...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 05 Dec 2022, 08:42

Si ? Le dadea Reghe 7-8 goluri Botosaniului ? De unde ai certitudinea asta ?
Reghe fara golurile cu Dinamo, Academica, Gazul are 35 goluri marcate in 24 de meciuri (am scos cele 6 meciuri tur-retur cu cele 3 echipe) adica o medie de 1.46/ meci. Inca nu s-a terminat campionatul regulat, Radoi poate obtine aceeasi medie.
FMSP :)(

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de TitiUCV » 05 Dec 2022, 10:29

Mi se pare aiurea adus in discutie Reghe. Radoi cu bune si cu rele momentan inca este antrenorul Craiovei si mi s-a parut singurul care a pus piciorul in prag. Sezonul asta e compromis, nu cred ca in basmele cu titlu, insa prefer sa vad formate automatisme si un schelet de baza pentru sezonul viitor.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 05 Dec 2022, 10:40

Nu ai cum sa nu vorbesti de Reghe, pai s-a intors pentru deschiderea saorneriei care vinde shaorme. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 05 Dec 2022, 10:46

Freestate scrie:Tot ca idee, anul trecut am marcat in jur de 20 de goluri cu Dinamo, Academica, Gaz Metan ...care au disparut.
Au intrat in locul lor Petrolul, Sibiul, U Cluj impotriva carora ai reusit ce ai reusit.
Sa nu ridicam in slavi perioada Reghe, fara golurile de mai sus ... nu e cine stie ce.
Sa avem grija sa nu deramjam colegii... Uitam meciul cu Academica din deplasare. ;-)

Sezonul asta ne agatam cu incredere de meciul cu Farul(singura lor infrangere de pana acum) dar uitam meciul cu Mioveni. Nu exista sezon in care sa nu ne impiedicam de unii care retrogradeaza la final.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de robertc » 05 Dec 2022, 11:30

Daca si doamna Cartu il ataca pe Ra2 e groasa,sa supart Sorin pe favoritul sau.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Tony7 » 05 Dec 2022, 14:50

fanucrv scrie:
04 Dec 2022, 21:55
Freestate scrie:
04 Dec 2022, 19:24
O pierdere mai mare decat Gustavo pare sa fie Pigliacelli...Diferenta e clara la acest joc preponderent intre fundasi+portar: pe cand italianul sub presiune ne punea pe atac, Lazar o pune in out...
Am mai spus-o ca prin plecarea lui Pigliaceli nu am pierdut doar un portar ci și pe cel mai bun mijlocaș. Am incasat 175 k , bani de un cantonament. Vai mama noastră ! Cand iei astfel de decizii te mai miri pe urma de ce nu dai înainte.
Stai linistit. Clubul a incasat 175k. Cauta afacerile oamenilor din cele 2 cluburi si s-ar putea sa gasesti ceva.
fanatic16 scrie:
04 Dec 2022, 12:45
@SLH, e grav că PN deja pierde 2 brigăzi in decurs de un an și jumătate - utopia Târgu Jiu și north lions ambele capturate de booveni
Mie asta mi se pare cea mai mare umilință, nu scorul meciului
Stai linistit si tu. Aveti pe Sezione, care indiferent ca a fost infiintata de unu care v-a furat banii si indiferent de cate steaguri, bannere pierde, nu o sa se desfiinteze. A ramas doar Sezione, Ultra s-a pierdut pe drum. Dar cativa baeti de acolo e fericiti ca vine banu si sanvisu.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2102
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de gogu2005 » 05 Dec 2022, 14:53

sa mori tu cu mititelu jr in gura ca sezione ia bani si senvisuri :)))

ba lesinatilor, voi sunteti imbracati si incaltati la propriu de familia cabalina si mai aveti tupeul sa deschideti gura gioarselor, va duhneste respiratia a [cenzurat] ca nu va mai opriti din mancat.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 05 Dec 2022, 15:00

Tony mananca c6cat cu gura plina ca doar e pranzul...
Tony, am o intrebare pentru tine : - Te-a prins maica-ta vreodata masturbandu-te dupa usa ? :)(
FMSP :)(

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Tony7 » 05 Dec 2022, 15:44

gogu2005 scrie:
05 Dec 2022, 14:53
sa mori tu cu mititelu jr in gura ca sezione ia bani si senvisuri :)))

ba lesinatilor, voi sunteti imbracati si incaltati la propriu de familia cabalina si mai aveti tupeul sa deschideti gura gioarselor, va duhneste respiratia a [cenzurat] ca nu va mai opriti din mancat.
Ia vezi ca tot baetii au recunoscut pe aici pe forum si au zis ca li se pare cat se poate de normal ca un club civilizat sa plateasca deplasarea si mancarea pentru suporteri :lol:

Iar de bani ce sa mai vorbim? Voi v-ati furat intre voi. Cativa, chiar si de pe aici au dintr-o data o situatie financiara foarte buna cu toate ca ei stau inca la buzunaru lu mama si lu tata care lucreaza la pepco si profi. Vad ca nici intre voi nu va cunoasteti prea bine.

Iar cand zici de "voi", nu stiu la cine te referi. Eu nu sustin prostia din nicio parte.
Sunt oameni normali si demni care se duc la T2/T1 si tot voi astia de pe aici ii injurati ca nu se alatura prostiei si vandutilor din peluzele romanesti.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2910
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2022, 15:53

Tony7 scrie:
05 Dec 2022, 14:50


Stai linistit si tu. Aveti pe Sezione, care indiferent ca a fost infiintata de unu care v-a furat banii si indiferent de cate steaguri, bannere pierde, nu o sa se desfiinteze. A ramas doar Sezione, Ultra s-a pierdut pe drum. Dar cativa baeti de acolo e fericiti ca vine banu si sanvisu.
Cand Mititelu Jr. recunoaste, in presa, ca finanteaza PS, eu nu stiu ce mai este de discutat. Ce sa mai discutam de " sanvis" cand o parte din membri PS sunt angajatii lui Mititelu si iau bani pe statul de plata. Tony, chiar am apreciat faptul ca in ultimile postari te-ai exprimat decent, dar incepi sa o dai in harneala ieftina si in serpeala parsiva.
Faptul ca adminul te lasa sa postezi aici, desi idolatrizezi familia cocalara, este o dovada de toleranta si civilizatie, dar daca incepi sa arunci venin atunci sa nu te miri cand primesti ceea ce meriti.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de JaneTrabant » 05 Dec 2022, 15:54

gogu2005 scrie:
05 Dec 2022, 14:53
sa mori tu cu mititelu jr in gura ca sezione ia bani si senvisuri :)))

ba lesinatilor, voi sunteti imbracati si incaltati la propriu de familia cabalina si mai aveti tupeul sa deschideti gura gioarselor, va duhneste respiratia a [cenzurat] ca nu va mai opriti din mancat.

Sendvișuri nu, bani da!

Vezi ca chiar ei au recunoscut, bine, de partea cealalalta sunt chiar angajați cu contract de munca la club, adică și aia și aia primesc bani de la cluburi. Ca se dau ei fete mari e alta…
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2910
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2022, 16:07

Tony7 scrie:
05 Dec 2022, 15:44
gogu2005 scrie:
05 Dec 2022, 14:53
sa mori tu cu mititelu jr in gura ca sezione ia bani si senvisuri :)))

ba lesinatilor, voi sunteti imbracati si incaltati la propriu de familia cabalina si mai aveti tupeul sa deschideti gura gioarselor, va duhneste respiratia a [cenzurat] ca nu va mai opriti din mancat.
Ia vezi ca tot baetii au recunoscut pe aici pe forum si au zis ca li se pare cat se poate de normal ca un club civilizat sa plateasca deplasarea si mancarea pentru suporteri :lol:
Amesteci lucrurile in mod intentionat, pentru ca nu a recunoscut nimeni ca a luat bani pe deplasare si i s-a platit mancarea. Poate e civilizat, dar nu s-a intamplat. Este o mare diferenta. Ti-am spus ca o dai in serpeala parsiveasca, dar pe forumul asta lumea este atat de scarbita de needucatii din familia Mititelu, incat este imposibil, indiferent cat de parsiv esti, sa faci pe cineva sa intoarca armele si sa se duca la booveni.
Daca esti asa obiectiv, poate ne explici si noua declaratia lui Mititelu Jr. in care recunostea ca finanteaza PS. Cred ca nu vei aborda subiectul pentru ca intotdeauna eviti subiectele " delicate ".

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1638
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de R.E.N. » 05 Dec 2022, 16:11

@fabius Ala are decenta unei vedete de bukkake care vorbeste cu "dumneavoastra", drept pentru care pretinde ca e o doamna cinstita. N-are niciun sens sa incepi sa te incurci in cretinismele lui "subversive", merita doar sa-l tratezi ca pe ceea ce e de fapt, o zdreanta.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Tony7 » 05 Dec 2022, 16:25

fabius_2014 scrie:
05 Dec 2022, 15:53
Tony7 scrie:
05 Dec 2022, 14:50


Stai linistit si tu. Aveti pe Sezione, care indiferent ca a fost infiintata de unu care v-a furat banii si indiferent de cate steaguri, bannere pierde, nu o sa se desfiinteze. A ramas doar Sezione, Ultra s-a pierdut pe drum. Dar cativa baeti de acolo e fericiti ca vine banu si sanvisu.
Cand Mititelu Jr. recunoaste, in presa, ca finanteaza PS, eu nu stiu ce mai este de discutat. Ce sa mai discutam de " sanvis" cand o parte din membri PS sunt angajatii lui Mititelu si iau bani pe statul de plata. Tony, chiar am apreciat faptul ca in ultimile postari te-ai exprimat decent, dar incepi sa o dai in harneala ieftina si in serpeala parsiva.
Faptul ca adminul te lasa sa postezi aici, desi idolatrizezi familia cocalara, este o dovada de toleranta si civilizatie, dar daca incepi sa arunci venin atunci sa nu te miri cand primesti ceea ce meriti.
Gresit. Daca ai fi urmarit postarile mele din ultimele luni, ai fi vazut ca nu idolatrizez pe nimeni.
L-as idolatriza poate pe Rotaru, care chiar a incercat sa faca ceva pana au venit toti pe langa el, incercand sa mai faca un ban.

Daca arunc cu venin, arunc in cine trebuie si cu informatii precise. Ca daca voiam sa vin pe aici doar sa vorbesc prostii, o faceam demult.
Mai lasa din naivitatea aia ca doar nu crezi ca PN care obisnuia sa-l aibe pe charlie liber e curata ca lacrima.


fabius_2014 scrie:
05 Dec 2022, 16:07
Tony7 scrie:
05 Dec 2022, 15:44
gogu2005 scrie:
05 Dec 2022, 14:53
sa mori tu cu mititelu jr in gura ca sezione ia bani si senvisuri :)))

ba lesinatilor, voi sunteti imbracati si incaltati la propriu de familia cabalina si mai aveti tupeul sa deschideti gura gioarselor, va duhneste respiratia a [cenzurat] ca nu va mai opriti din mancat.
Ia vezi ca tot baetii au recunoscut pe aici pe forum si au zis ca li se pare cat se poate de normal ca un club civilizat sa plateasca deplasarea si mancarea pentru suporteri :lol:
Amesteci lucrurile in mod intentionat, pentru ca nu a recunoscut nimeni ca a luat bani pe deplasare si i s-a platit mancarea. Poate e civilizat, dar nu s-a intamplat. Este o mare diferenta. Ti-am spus ca o dai in serpeala parsiveasca, dar pe forumul asta lumea este atat de scarbita de needucatii din familia Mititelu, incat este imposibil, indiferent cat de parsiv esti, sa faci pe cineva sa intoarca armele si sa se duca la booveni.
Daca esti asa obiectiv, poate ne explici si noua declaratia lui Mititelu Jr. in care recunostea ca finanteaza PS. Cred ca nu vei aborda subiectul pentru ca intotdeauna eviti subiectele " delicate ".
Si eu sunt la fel de scarbit ca si restul de mititelu si de cei care primesc bani de la patroni.
Stiu ce s-a intamplat. Faza cu autocarul, amenintarile, declaratiile la TV, schimbatul declaratiilor dupa amenintari. Da, e adevarat.
De cei din PS cred ca i-am invatat toti care sunt. Acum aruncati un ochi si in ograda voastra pentru ca ati scapat doar de 1, nu de toti.
Last edited by Tony7 on 05 Dec 2022, 16:26, edited 1 time in total.

Scrie răspuns