Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 22 Noi 2022, 08:25

Nevasta-sa a postat poza cu copilul intre bancnote, dar cred ca il reprezinta si pe Ivan. Ce vrei frate, crezi ca daca a stat prin Viena e innebunit dupa vals - de unde, ca tot mai misto sunt manelele “noastre”.
Era poza clasica de nunta cu ginerica avand cea mai mare bancnota posibila prinsa cu un bold la rever, acum trebuie copiii scaldati in bani.
Sa fie el cocalar in timpul liber si sa dea goluri la Craiova.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 22 Noi 2022, 09:02

Personal mie mi se rupe de ce fac jucătorii in timpul liber atâta timp cât pe teren dau totul, nu am nimic cu manelele și cocalaria daca astea nu se reflectă în teren
Mi se pare că exageram daca criticam pentru numai atât faza cu ivan , plus că se vede clar că nu erau bani reali ci replici , dar deh
Să câștigăm noi cu boovenii și să dea Ivan hattrick sa nu mai aveți voi discuții :))

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Noi 2022, 17:54

Ronaldo e liber,
aloo nea sorin !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 25 Noi 2022, 00:02

cortinadampezzo scrie:Ronaldo e liber,
aloo nea sorin !
Unii ar putea zice: cata lipsa de profesionalism ...


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 25 Noi 2022, 20:44

Mi se pare mie , sau se rupe cu 3-5-2 pe la campionatul asta, sau sistem de 3 fundași centrali oricum , cred că am numarat peste 5 echipe Ana acum... personal sunt puțin surprins dar poate sunt și subiectiv pt că nu prea îmi place mie

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 26 Noi 2022, 07:41

Nici nu conteaza ce sistem joaca daca au jucatori incapabili sa faca un dribling, o deviere sau o pasa fina.
Pe mine nu ca ma dezamageste, dar efectiv ma revolta ce vad ca joaca Olanda, de exemplu, de la care aveam pretentii.
Fotbalul se transforma in sumo, e pe impinselea si cu joc la siguranta, totul bazat pe forta bruta.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Noi 2022, 08:10

Niciodată nu am crezut în totalitate ce spune presă , am mai citit,,printre rânduri,, sau am mai urmărit anumite poze din presă să îmi dau seama de situația reală....la fel fac și acum in legătură cu situația celor 4 exilați adăugată la situația indisponibililor din lotul Științei. Am înțeles că au fost primiți cei 4 dar că executau ture de stadion și nu se pregăteau cu ceilalți. Mi se pare o ,, încăpățânare,, exagerată a lui Rădoi in condițiile unui lot subțire înaintea dublei Chindia - fcu. Acestea sunt 2 meciuri f importante și sper că Rădoi să nu își bată joc de ele mai ales acum când suntem pe un trend ascendent. Calitatea lui de antrenor trebuie să se vadă prin jocul unui jucător mobilizat de el , jucător care sub alt antrenor nu avea randament. În afară de Fcsb care dă afară jucători sau trimite la echipa a doua suntem noi care exilăm fotbaliști și dăm de mâncare la presă două săptămâni. Sper ca orgoliul lui Rădoi să nu facă rău echipei.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 26 Noi 2022, 08:35

dorumihnea2 scrie:
26 Noi 2022, 08:10
Sper ca orgoliul lui Rădoi să nu facă rău echipei.
prea tarziu :-(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de R.E.N. » 26 Noi 2022, 12:04

dorumihnea2 scrie:
26 Noi 2022, 08:10
Calitatea lui de antrenor trebuie să se vadă prin jocul unui jucător mobilizat de el , jucător care sub alt antrenor nu avea randament. În afară de Fcsb care dă afară jucători sau trimite la echipa a doua suntem noi care exilăm fotbaliști și dăm de mâncare la presă două săptămâni.
Nistor parca si-a rescris softul. Cretu si Vatajelu sunt la cel mai bun nivel de pana acum.

Presa mananca ccacat pentru ca asa face mereu. Si mereu ne baga batul prin gard si noi ne intaratam. Problema e simpla, Radoi vrea ca toata lumea sa munceasca serios si sa faca ce spune antrenorul, iar unii cred ca pot sa faca totul din talent si sunt invatati ca cineva ii tine in brate. Radoi a demonstrat ca poate sa-i faca sa joace foarte bine, prima repriza cu Rapid a fost fantastica. Daca s-ar antrena toti ca Cretu am fi mult mai sus. Dar noi dam vina pe Radoi ca nu stie cum sa-i mangaie pe Markovic si compania, pentru ca asa spune gesepe. Il iubesc pe Markovic, e un baiat super talentat, dar Cosmin Staicu avea dreptate, indiferent ca Markovic e mai talentat decat amandoi fratii C-o stea la un loc.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2022, 06:39

Nu are legatura cu U Craiova, dar are mare legatura cu fotbalul :
https://www.gsp.ro/gsp-special/special/ ... 80281.html

Stiu - e ursuz, e defensiv, injura, nu face spectacol. Daca ar antrena Rapid, ar juca acolo cu stadionul plin - Mutu tot defensiv cam joaca si joaca cu public mult. Petrescu e serios, fanatic dupa meserie si realist; nu are freza de smecher, ceasuri de 50 k de Euro, figuri de Capello de Dimbovita sau circ pe youtube. El zice ca derby-urile nu se joaca, se cistiga. Si vede corect ca n-ai cum sa te bati in cupele europene cu fotbal ofensiv cind ai buget mult mai mic :

"Și atunci, cum poți câștiga într-o astfel de competiție? Să-i spargi roata, să faci ceva! Când jucăm cu formații precum Celtic, Lazio, noi trebuie să inventăm ceva! Dacă jucăm de la egal la egal n-avem nicio șansă."

Deocamdata exista doua echipe in liga 1 care sint lucrate ca lumea : CFR si Farul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 27 Noi 2022, 07:47

Bobby, tu cu ce anume ai vrea sa cadem de acord cu tine de ni-l tot lauzi pe Dan Petrescu?
Eu, vorbind pentru mine, nu vad fenomenul fotbalistic ca o competitie pe viata si pe moarte, in care doar rezultatul conteaza si pentru obtinerea lui se sacrifica orice altceva.
Mie nu imi place absolut deloc vibeul asta emanat de Petrescu, ofticos, nervos, nu doar ursuz ci efectiv dezagreabil, unde e respectul lui fata de spectatori de exemplu? El o tot da mereu ca vai Doamne, el nu e respectat si ca el munceste. Ok, dar el respecta spectatorii de exemplu? Spune clar ca nu il intereseaza ce ofera, daca bate cu 1-0 e perfect.

Eu vreau ceva care poate nu mai exista, dar asta e idealul meu: o echipa frumoasa, cu oameni care joaca cu mult talent si daruire pentru suporteri, si sunt prieteni intre ei, asa cum a fost Craiova Maxima. Dan Petrescu nu are un loc in tabloul asta.

Suntem diferiti si asta e bine, dar tocmai de-aia mie imi vine greu sa o las pe asta sa treaca, adica uitatul asta cu jind la Petrescu si Cluj, CFR Cluj.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2022, 08:04

Paul scrie:
27 Noi 2022, 07:47
Bobby, tu cu ce anume ai vrea sa cadem de acord cu tine de ni-l tot lauzi pe Dan Petrescu?
Eu, vorbind pentru mine, nu vad fenomenul fotbalistic ca o competitie pe viata si pe moarte, in care doar rezultatul conteaza si pentru obtinerea lui se sacrifica orice altceva.
Mie nu imi place absolut deloc vibeul asta emanat de Petrescu, ofticos, nervos, nu doar ursuz ci efectiv dezagreabil, unde e respectul lui fata de spectatori de exemplu? El o tot da mereu ca vai Doamne, el nu e respectat si ca el munceste. Ok, dar el respecta spectatorii de exemplu? Spune clar ca nu il intereseaza ce ofera, daca bate cu 1-0 e perfect.

Eu vreau ceva care poate nu mai exista, dar asta e idealul meu: o echipa frumoasa, cu oameni care joaca cu mult talent si daruire pentru suporteri, si sunt prieteni intre ei, asa cum a fost Craiova Maxima. Dan Petrescu nu are un loc in tabloul asta.

Suntem diferiti si asta e bine, dar tocmai de-aia mie imi vine greu sa o las pe asta sa treaca, adica uitatul asta cu jind la Petrescu si Cluj, CFR Cluj.
E OK sa fim diferiti ca nu e Coreea de Nord, Rusia sau Iran. Dar sint chestii de invatat de la fiecare, chiar si de la Petrescu. Asta e una la mina.

Doi - am dat exemple de doua echipe lucrate in liga 1 : CFR si Farul. Stiluri diferite.

Trei - Craiova Maxima e bine mersi in amintirile noastre. Imi e dor de o primavara europeana - ca n-am avut una de 40 de ani. Si ma tem ca fara hei rup nu vedem noi asa ceva inca 40 de ani inainte.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 27 Noi 2022, 08:15

Mie mi s-a parut ca e totul despre Cluj si DP, Farul a fost efectiv mentionat ca ultimul cuvant dintr-un post lung, fara niciun context.
In fine, eu tot nu vad de ce anume ar fi asa de imposibil sa ai succes, pana la urma, si sa ajungi in primavara europeana, fara a copia stiulul CFR, ci mai degraba prin a incerca ceva mai aproape de spiritul jocului si mai putin de o competitie fara scrupule.
Adica daca ma intrebi pe mine, in ciuda dominatiei evidente pe plan intern, CFR nu e un model de urmat - echipa de mercenari straini batrani care joaca pentru ei si atat.
Din punctul meu de vedere decaderea nationalei in halul in care am ajuns poate fi legata si de aceasta politica de club, adoptata de multe cluburi, nu jumai de CFR.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2022, 09:02

Paul scrie:
27 Noi 2022, 08:15
Adica daca ma intrebi pe mine, in ciuda dominatiei evidente pe plan intern, CFR nu e un model de urmat - echipa de mercenari straini batrani care joaca pentru ei si atat.
Din punctul meu de vedere decaderea nationalei in halul in care am ajuns poate fi legata si de aceasta politica de club, adoptata de multe cluburi, nu jumai de CFR.
Craiova e cea mai batrina echipa de prima liga, nu CFR. Clujenii au si jucatori straini buni la virste rezonabile : Muhar (26 de ani). Scuffet (26 de ani), ca sa nu vorbesc despre Yeboah (19 ani). CFR are doar 3 jucatori trecuti bine de 30 de ani : Hoban, Camorra si Deac. Doi sint romani :laughing: La noi ai Silva, Nistor, Gaman, Papp, Mitrea, Martic. Avem noi mai multi mercenari batrini in comparatie cu CFR :laughing:

Din punctul meu de vedere, fotbalul romanesc se va ridica doar cind cluburile isi vor permite sa aduca jucatori straini mai buni; asa nivelul competitiei va creste, iar romanii vor progresa intr-un mediu fotbalistic mai puternic.

Decaderea nationalei e din cauza ca jucatorii romani nu au valoare tehnica, fizica, psihica si tactica pentru secolul 21. Ce fotbalist strain de la Craiova l-a impiedicat pe Ivan sa ajunga jucator de top la nationala ?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2022, 10:02

Pentru mine inseamna altceva, inseamna ca Bobby vine din cand in cand si arunca cate un link de click bait, care nu are treaba cu Universitatea, ca sa faca si GSP-u accesari :lol:


Altfel, pana si Mironica se pricepe mai bine decat ai nostrii [miti] :lol:
Aflat în direct prin telefon în emisiunea „Ora exactă în sport”, Cârțu a primit o recomandare de la moderatorul Mihai Mironică: „Nu-l luați pe Țicu, e țeapă! Este o mare enigmă cum a ajuns căpitan la România U21! Dacă vă uitați câte goluri se iau la Petrolul pe bulevardul Țicu...”.

Scrie răspuns