Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 27 Noi 2022, 17:48

Da, @Bobby, numai ca la Craiova e ceva de data recenta cu aducerea de veterani, iar majoritatea dintre acestia sunt romani, deci in teorie eligibili pentru nationala.
Pe cand Clujul a implementat aceasta politica in mod constant, adica ne arata ca efectiv nu ii intereseaza nationala, absolut deloc.
Sunt convins ca intelegi ce anume am vrut sa scot in evidenta.
Eu cred ca la Craiova se pune cu mult mai mult problema ca trebuie sa existe si tineri promovati din pepiniera proprie sau macar romani, decat s-a pus vreodata sau o sa puna CFR si/sau Dan Petrescu.
Ca nu iese, e altceva, dar nu e ceva practic exclus, cum e la CFR.
Si scuze, daca sunt asa de buni, cum se face ca au 2000 de spectatori? Nu ar trebui ca asta sa fie scopul suprem, sa fie lumea interesata si sa vina din pasiune?
Acum o sa o bagi pe-aia ca doar rezultatul conteaza, care e doar o parere, pe care nu toata lumea o are, unii mai vor si altceva.
Nu e un atac la ce spui, te cred ca asa crezi tu ca e de bine, dar mie imi vine pe dos chestia asta si nu ma pot abtine 🤷‍♂️

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Ghostface » 29 Noi 2022, 10:04

Paul scrie:
27 Noi 2022, 17:48
Da, @Bobby, numai ca la Craiova e ceva de data recenta cu aducerea de veterani, iar majoritatea dintre acestia sunt romani, deci in teorie eligibili pentru nationala.
Pe cand Clujul a implementat aceasta politica in mod constant, adica ne arata ca efectiv nu ii intereseaza nationala, absolut deloc.
Sunt convins ca intelegi ce anume am vrut sa scot in evidenta.
Eu cred ca la Craiova se pune cu mult mai mult problema ca trebuie sa existe si tineri promovati din pepiniera proprie sau macar romani, decat s-a pus vreodata sau o sa puna CFR si/sau Dan Petrescu.
Ca nu iese, e altceva, dar nu e ceva practic exclus, cum e la CFR.
Si scuze, daca sunt asa de buni, cum se face ca au 2000 de spectatori? Nu ar trebui ca asta sa fie scopul suprem, sa fie lumea interesata si sa vina din pasiune?
Acum o sa o bagi pe-aia ca doar rezultatul conteaza, care e doar o parere, pe care nu toata lumea o are, unii mai vor si altceva.
Nu e un atac la ce spui, te cred ca asa crezi tu ca e de bine, dar mie imi vine pe dos chestia asta si nu ma pot abtine 🤷‍♂️
CFR-ul nu are multi fani care merg la stadion deoarece atunci cand ei au inceput sa castige trofee U Cluj deja isi crease un fanbase solid in zona Clujului.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Paul » 29 Noi 2022, 11:35

Mie nici U Cluj nu mi se pare ca are multi fani, sunt doar ceva mai activi si mai cu filme de ultras in cap, deh - infratiti cu cainii din B, asa ca poate ca la Cluj lumea nu are chef de fotbal, sunt cu baschetul sau cu tenisul, nu degeaba e Boc primar si vine cu toba in tribune.
CFR zic ca sunt din 1907 or whatever, deci au pretentii de club cu vechime.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Noi 2022, 17:18

Fanii lui CFR sunt mai mulți decât cei ai lui U și o să vă spun și de ce nu se vede pe stadion treabă asta.....bătrânii pensionari și cei de pe la țară toți țin cu CFR nimeni nu interesează U.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 29 Noi 2022, 19:52

CFR-ul in 2005 era echipa de cartier si acum e aproape de noi la fani la nivel national. Perioada buna i-a adus fani in Ardeal.
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de robertc » 29 Noi 2022, 23:38

Apropo am avut 3 saptamani suspendat contul pt ca am scris "voi oltenii"...multa mmumuie lui gostface si la ala de m-a suspendat!!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Noi 2022, 09:15

Mirel Rădoi și-a ieșit din minți în timpul meciului contra Chindiei
Mirel Rădoi a fost potolit cu greu de un coleg din staff, iar la interviul de după meci a explicat că a fost atât de deranjat pentru că Ivan Martic s-a arătat nemulțumit că nu joacă mai mult, iar când a primit șansa să evolueze a acuzat o accidentare.

Antrenorul chiar a lăsat de înțeles că Ivan Martic nu va continua la echipă.

”Nu e de ghinion, vă spun. Eram supărat că avem momente când jucătorii sunt nemulțumiți că nu joacă. Sunt meciuri când trebuie să joace, 'Păi nu mai putem'.

Trebuie să înțeleagă faptul că, atunci când ești nemulțumit, trebuie să joci 90 de minute. Când ai nemulțumirile astea, trebuie să te antrenezi mai mult, să mă impresionezi și să mă pot baza pe tine.

În momentul în care ești nemulțumit că nu joci, apoi ai momentele astea, înseamnă că nu ai ce căuta la o echipă cu pretenții, simplu!”, a declarat Mirel Rădoi.

Ivan Martic a jucat 79 de minute contra Chindiei
În ciuda nemulțumirii, Mirel Rădoi s-a văzut obligat să-l schimbe pe Ivan Martic în minutul 78 al meciului de la Ploiești, cu Alexandru Mateiu.

Uneori sunt curios ce poate sa faca Mirel daca ii dai mana libera. Pe cine arunca si pe cine aduce ?! sunt curios ce viziune de jucatori are el. Florescu, Mitrea ?

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Prazake » 30 Noi 2022, 09:49

Eu am urmatoarea viziune pentru a aduce jucatori romani: Le pui jucaria aia cu gauri in forma de patrat cerc si triunghi, le dai 3 forme si ei trebuie sa le potriveasca in gauri. Cine face in sub 10 secunde trece la nivelul urmator =)).

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 30 Noi 2022, 11:38

cortinadampezzo scrie:Mirel Rădoi și-a ieșit din minți în timpul meciului contra Chindiei
Mirel Rădoi a fost potolit cu greu de un coleg din staff, iar la interviul de după meci a explicat că a fost atât de deranjat pentru că Ivan Martic s-a arătat nemulțumit că nu joacă mai mult, iar când a primit șansa să evolueze a acuzat o accidentare.

Antrenorul chiar a lăsat de înțeles că Ivan Martic nu va continua la echipă.

”Nu e de ghinion, vă spun. Eram supărat că avem momente când jucătorii sunt nemulțumiți că nu joacă. Sunt meciuri când trebuie să joace, 'Păi nu mai putem'.

Trebuie să înțeleagă faptul că, atunci când ești nemulțumit, trebuie să joci 90 de minute. Când ai nemulțumirile astea, trebuie să te antrenezi mai mult, să mă impresionezi și să mă pot baza pe tine.

În momentul în care ești nemulțumit că nu joci, apoi ai momentele astea, înseamnă că nu ai ce căuta la o echipă cu pretenții, simplu!”, a declarat Mirel Rădoi.

Ivan Martic a jucat 79 de minute contra Chindiei
În ciuda nemulțumirii, Mirel Rădoi s-a văzut obligat să-l schimbe pe Ivan Martic în minutul 78 al meciului de la Ploiești, cu Alexandru Mateiu.

Uneori sunt curios ce poate sa faca Mirel daca ii dai mana libera. Pe cine arunca si pe cine aduce ?! sunt curios ce viziune de jucatori are el. Florescu, Mitrea ?
Pentru ca joaca la alibi. ;-) Omul nu poate dar noi trebuie sa tinem de el ca ne lauda pe centurile de socializare. Nu e vina lui, e a celor care l-au readus. Noi luam reper meciurile fara miza pentru adversari dar uitam meciul cu fcsb inainte de plecare. :-)
Asta e argument sa aduci jucatori straini?! Sa joace decent cu adversarii fara obiectiv?!
Oare e usor sa ne amintim un meci mare facut de Andrei cu fcsb/cfr sau in liga conferinta?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Ghostface » 30 Noi 2022, 13:49

robertc scrie:
29 Noi 2022, 23:38
Apropo am avut 3 saptamani suspendat contul pt ca am scris "voi oltenii"...multa mmumuie lui gostface si la ala de m-a suspendat!!!!
Suspendare meritata.
Nu eu te-am suspendat ci administratorul.
Si nu te mai plange ca si eu am fost suspendat 2 saptamani o data.
Plus la ce te astepti cand tu in mod indirect cu acel statement jignesti majoritatea oamenilor care sustin aceasta echipa si majoritatea fotbalistilor care au facut performante aici.
E ca si cum eu sa spunem as fi fan al CFR-ului,si m-as duce la ei pe forum sa le zic "voi ardelenilor..." cu conotatie negativa,aia m-ar lua la rost in mod meritat.
Daca nu poti respecta regiunea pe care aceasta echipa o reprezinta,oamenii care sustin aceasta echipa si unii oameni care joaca pentru ea eu te sfatuiesc sa-ti susti echipa ta locala,poate te vei simti mai reprezentat.

P.S: Mmuie tie,de la toti oltenii

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanucrv » 01 Dec 2022, 16:59

O măsură mult prea dură in opinia mea..Ca s-a injurat cu Ghostface e una și regretabila ,dar sa-i dai ban permanent ca a considerat ca sunt mulți idioți in Oltenia e altceva. La câți prostovani se uita in gura lui mititelu, nu era departe de adevar..

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de marius_vl » 01 Dec 2022, 17:30

si eu consider ca nu merita "robertc" un ban permanent, este un membru vechi al forumului, a avut tot timpul comentarii pertinente si a demonstrat ca e fan adevarat Stiinta! cred ca a fost doar o scapare nevinovata expresia aia "voi, oltenii", nu cred ca a avut intentia de a jigni pe cineva!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 01 Dec 2022, 18:32

Pokere, aia cu voi oltenii e mestecabila.
Last edited by Freestate on 01 Dec 2022, 18:44, edited 1 time in total.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 01 Dec 2022, 18:37

Freestate scrie:
01 Dec 2022, 18:32
robertc scrie:
15 Noi 2022, 08:51
cortinadampezzo scrie:
15 Noi 2022, 08:47
Rotaru spune ca el nu se mai ocupa "executiv" de club de 2 ani de zile, septembrie 2020, dupa ce am pierdut finala campionatului cu CFR.

Cine se ocupa executiv de club ? Pe Marcel l-ati mai vazut prin tara? :lol:
Copilu nu mai este
Dani Coman nu vrea sa vina ca cica sunt putini bani.
Cirtu are restaurantul lui .
Gica Cr. s-a distantat total, e in spania lui.
Costesin? Asta cine e ?

Avem nevoie de un conducator OLTEAN, care cunoaste spiritul Universitatii !!! Nu Copilu, Balaj, Mara, Danut Stanciu, Coman, Prunea, [*****]...
Ce conducator oltean? Nu vezi ca voi aveti numa valori ca mititelu, Olguta...sa nu mai zic de altii
Asta l-a costat 2 saptamani. Am inteles ca a mai facut din astea.
Condescendenta sau superioritate, spuneti-i cum vreti ! Olguta (cu ea ce-o fi avut, e misogin?) Mititelu si altii nu sunt singurele noastre valori decat daca vrei tu sau daca nu ti-ai scos barna din ochi.
Apoi i-a injurat pe frik si pe pokerface ...Acum nu stiu, frik e invatat cu injuriile ...ar fi trebuit sa le absoarba si pe acestea. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 01 Dec 2022, 18:43

Cam putine bilete vandute pentru sambata. Unde este pasiunea de altadata ?
FMSP :)(

Scrie răspuns