Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Unde crezi ca ne vom clasa la finele sezonului 2022-2023

Poll ended at 21 Iul 2022, 09:19

1. Primul loc
21
44%
2. Locurile 2-3
15
31%
3. Locurile 4-6
9
19%
4. Play-out
3
6%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 04 Iun 2023, 08:03

Vorbiti toti despre Cartu, va ciobalcariti intr-o supa de misticism....Spuneti ba cu probe, aratati probele ! Va basiti cu stropi pe aici la adresa lui Cartu.
Ce a facut Cartu de-l urati atat de mult !
El a fost presedinte foarte putin timp. Pe Rghe, Rotaru l-a dat afara, Balint a fost slab, Radaoi a fost ce-a fost toti il injurati. Ce aveti cu el ?
I-a schimbat el carma lui Mangia ?
L-a tinut el in poala pe Papura ?
A fost el nemultumit de jocul defensiv al lui Ouzunidis ? Nu Rotaru a iesit pe sticla si a spus "La noi nu se joaca asa...".
Bergodi, acolo sincer nu stiu cum a plecat omul ala...Omul se tot plangea ca aude : "Georgia, Georgia ..(ref Tbilisi)"
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Iun 2023, 08:19

Deasemea și eu sunt șocat de aversiunea de pe Facebook împotriva lui Carțu dar văd și aici aceleași păreri . În primul rând el și Balaci au fost idolii copilăriei mele urmați mai apoi de Gicanu.Mai citeam că mulți își doresc ca Gicanu să fie președinte dar eu vin și spun că nu îmi doresc să asist la molestarea unui alt idol al copilăriei mele.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 04 Iun 2023, 14:56

E mai usor sa urasti decat sa iubesti. Daca nu-l poti iubi, macar nu-l uri. Daca nu poti sa-i faci bine unui om, macar nu-i fa rau.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de ParintelePafnutie » 04 Iun 2023, 16:05

Nu inteleg de ce va mirati asa de tare ca oamenii il invinuiesc pe Cirtu? Cind echipa merge din rau in mai rau, plateste antrenorul. Dar cind s-au schimbat 6 antrenori si echipa merge din rau in mai gau, nu e normal sa plateasca cel de peste antrenor? Aka Cirtu?

Cel mai slab sezon de la renastere. Nu calificare in CL. Echipa ... joaca fara motivatie exact cind trebuia sa muste din teren (nu pot sa spun altceva, ca iar inchide topicul tovarasul Postelnicu). Echipa a doua merge la fel din mai rau in mai rau. Talentele crescute local se pierd pe drum. Jucatorii adusi cu bani grei nu confirma. Finantele clubului se degradeaza vazind cu ochii. Si 0-2 cu Boo!

Cind toate astea se intimpla, cine trebuie schimbat? O sa spuneti ca Rotaru ia toate deciziile, Cirtu e de decor. Si atunci de ce nu pleaca singur? De ce gireaza cu numele lui de fosta glorie un management manelistic care, sa zicem, nu e al lui? Nu cred ca banii ar fi o problema pentru el. Faima? Are destula.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 04 Iun 2023, 16:36

@ParintelePafnutie partial ai dreptate, dar gresesti cand spui ca "echipa merge din rau in mai rau". Practic, Universitatea Craiova are al treilea buget din superliga si a terminat campionatul pe locul 4. Suntem oarecum putin mai jos decat acolo unde era normal sa fim. Greselile din campionatul asta au fost putine, dar importante si s-au numit Balint si Radoi. Balint a fost alegerea lui Copilu si Radoi alegerea lui Cartu. Trebuie sa specificam ca Rotaru l-a ales pe Copilu, dar la fel de adevarat este ca Balint a fost si un pic sabotat. Parerea mea este ca daca incepem campionatul cu antrenorul potrivit, nu avem cum sa terminam sub locul 3 si nu avem cum sa pierdem cupele europene, desi in mod normal ar trebui sa ne batem la campionat.
Despre Neagoe, si el alegerea lui Cartu si Badea, nu am spus nimic pentru ca el a fost cam pe unde era de asteptat, desi a picat examenele cele mai importante, meciul cu FCSB si meciul cu Sepsi.
Lotul, in ciuda contestarilor, este unul bun si cu 3-4 transferuri poate deveni unul foarte bun si te poti bate la campionat.
In privinta lui Cartu, eu cred ca acesta trebuie sa-si reia vechiul rol in club, responsabil cu imaginea, fara sarcini executive, iar noi suporterii trebuie sa intelegem ca peste acte, procese, hartii si alte de-astea, faptul ca aproape toti componentii Craiovei Maxima sunt alaturi de noi, i se datoreaza lui Cartu. De-asta il si ataca salbatic Mititelu si toti sc;lavii lui.

P.S. NE TREBUIE UN ANTRENOR PROFESIONIST.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 04 Iun 2023, 16:46

Sa identificam posturile pe care trebuie adusi oameni:
1. Mijlocas avansat dreapta Isfan si Campanu sunt nuli
2. Un mijlocas la inchidere sau defensiv care sa stie si cu varza un pic pentru ca Cretu e de ajuns ca nu stie
3. Un mijlocas avansat - central in spatele varfului care poate lua rolul de al doilea varf in anumite situatii dar care sa si coboare la mijloc sa rezolve task-uri, sa lumineze un pic jocul.
4. Fundas dreapta
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 04 Iun 2023, 16:48

Freestate scrie:
04 Iun 2023, 16:46
Sa identificam posturile pe care trebuie adusi oameni:
1. Mijlocas avansat dreapta Isfan si Campanu sunt nuli
2. Un mijlocas la inchidere sau defensiv care sa stie si cu varza un pic pentru ca Cretu e de ajuns ca nu stie
3. Un mijlocas central in spatele varfului care poate lua rolul de al doilea varf dar care sa si coboare la mijloc sa rezolve task-uri, sa lumineze un pic jocul.
4. Fundas dreapta
Cam astea ar fi, cu mențiunea că mijlocașul la închidere înlocuit trebuie sa fie Mateiu, nu Cretu

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 04 Iun 2023, 16:48

Pai pe Mateiu il inlocuisem nu pe Cretu. Neagoe oricum joaca cu 2 inchizatori.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 04 Iun 2023, 16:49

Freestate scrie:
04 Iun 2023, 16:48
Pai pe Mateiu il inlocuisem nu pe Cretu.
Citisem eu greșit, nvm

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de manex » 04 Iun 2023, 16:50

Ca si presedinte nu poti gira niste nereusite si sa spui ca nu e treaba ta. Nu a ieșit nici Rotaru si nici Cartu sa spuna care e rolul lui. Daca vb Cartu zice"nu e rolul meu sa fac asta. Altul e rolul meu"
Pai eu as vrea sa stiu exact care e rolul si pentru ce trebuie sa il aplaudam sau injuram. As vtea sa stiu cate "voturi" are el cand luam un jucator, cate sedinte a facut cu staful tineretului si antrenor la seniori pentru a vedea ce jucatori trebuie promovati.. Cati bani de sponsori a adus...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fabius_2014 » 04 Iun 2023, 16:56

Freestate scrie:
04 Iun 2023, 16:46
Sa identificam posturile pe care trebuie adusi oameni:
1. Mijlocas avansat dreapta Isfan si Campanu sunt nuli
2. Un mijlocas la inchidere sau defensiv care sa stie si cu varza un pic pentru ca Cretu e de ajuns ca nu stie
3. Un mijlocas avansat - central in spatele varfului care poate lua rolul de al doilea varf in anumite situatii dar care sa si coboare la mijloc sa rezolve task-uri, sa lumineze un pic jocul.
4. Fundas dreapta
1. Trebuie sa te dezamagesc, dar in conditiile in care Rotaru a dat 1,2 milioane euro pe Isfan si Campanu, ma indoiesc sa aduca un jucator pe posturile pe care joaca ei.
2. La prestatia lui Cretu din campionatul asta, e greu sa vrei sa schimbi ceva acolo, poate doar pentru concurenta.
3. La punctul 3 sunt de acord cu tine si cred ca e nevoie.
4. Fundas dreapta vom aduce probabil unul din imprumutatii nostri la alte echipe .
Pe langa transferurile de la alte echipe eu i-as promova pe Mendy de la echipa a doua si pe Barbu de la tineret. Trebuie sa incepem sa valorificam ce avem in curte.
P.S. Cu Mateiu sunt de acord, acolo trebuie adus un jucator si trebuie sa fie experimentat.
Last edited by fabius_2014 on 04 Iun 2023, 16:58, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 04 Iun 2023, 16:57

Ca sa fiu mai explicit ce ne trebuie, posturile incadrate cu albastru stiind ca Neagoe prefera 4-2-3-1
O solutie ar fi sa treaca Bancu - mijlocas defensiv dar ii e frica sa bage piciorul si cam gafeaza la unele pase printre.
Sau Ndong trecut mijlocas defensiv si Bancu sa-si reia postul.
Putem face n combinatii luate cate k.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Geronimo » 04 Iun 2023, 17:07

Avem lot bun dar ne mai trebuie 4 jucatori, aproape 50% din 10 jucatori de camp... ciudat de bun lotul...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de fanatic16 » 04 Iun 2023, 17:09

Pe mine ce mă îngrijorează la Cartu e ca el a deschis moda maximilor de a și da cu părerea mai mult decât ar trebui pe la Rotaru, încat s a ajuns să îl luăm pe Neagoe pt că l au vrut și maximii și Badea
Una e sa fii respectat , sa ai locul tau in loja ca legendă a clubului, dar sa te implici in managementul echipei mi se pare exagerat
Daca unora de aici le e frică de faptul că fără Cartu ar pleca anumiți maximi de la echipa, nu cred că ar fi o problema
La boovean oricum nu se vor duce ,la cat i a înjurat ăla
Pur și simplu cred că e timpul ca Rotaru să pună o bariera intre angajații clubului și maximi pe tema discuțiilor și propunerile legate de viața echipei, așa ar fi corect, altfel dacă ajungi sa nu știi ce să mai faci sa nu superi pe x și y mai bine nu mai faci nimic
Poate par acid , dar un club cu adevărat profesionist face strict ce își propune prin intermediul angajaților, nu a celor din stanga și dreapta care nu ocupa vreo funcție și au pretenția să fie ascultați

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023

Mesaj de Freestate » 04 Iun 2023, 17:09

Nu nu avem un lot bun, cu adevarat bun...am pariat pe locurile 4-6 deci eu unul am spus ca avem lot de locurile 4-6.
FMSP :)(

Scrie răspuns