Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ingenunchem in fata lui Barbut, Balasa, Dimitrov si Tudorie pentru a 4-a oara consecutiv ?

Poll ended at 15 Iul 2022, 09:10

1
13
57%
x
2
9%
2
8
35%
 
Total votes: 23

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Iul 2022, 09:10

Incepem noul sezon pe teren propriu, gazduim formatia din Sf. Gheorghe ce ne-a eliminat din cupa in sezonul precedent, invingandu-ne in dubla mansa dar si in campionat.
Covasnenii au de jucat supercupa romaniei contra CFR-ului in aceasta sambata.

Universitatea Craiova - Sepsi OSK
se va disputa vineri, 15 Iulie 2022, ora 21:30, pe stadionul “Ion Oblemenco”
Biletele s-au pus in vanzare de ieri.

Echipa vine astazi din Austria, urmat de un weekend liber. Pregatirile pentru meciul cu ungurii incep de Luni.
Mirko - Vatajelu , Screciu, Silva, Bancu - Cretu, Mateiu - Cimpanu, Baiaram, Ivan - Markovic usteag

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marius_vl » 08 Iul 2022, 10:21

cortinadampezzo scrie:
08 Iul 2022, 09:10

Echipa vine astazi din Austria, urmat de un weekend liber. Pregatirile pentru meciul cu ungurii incep de Luni.
Mirko - Vatajelu , Screciu, Silva, Bancu - Cretu, Mateiu - Cimpanu, Baiaram, Ivan - Markovic usteag
cum poti sa il pui pe Silva titular cand nici nu stii ce dracu e cu el? ala probabil va intra cateva minute prin etapa a 5, o data cu numirea lui papura!
iar Bancu e suspendat inca 3 etape :smoke:
iar pe Mateiu daca il vad titular inaintea meciului, eu nu mai intru pe stadion
Last edited by marius_vl on 08 Iul 2022, 10:23, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 08 Iul 2022, 10:22

Bre, eu nu ingenunchez ...am niste julituri in genunchi, nu va spun de la ce. :eek:
Ar trebui sa batem, ei vin de la racoarea depresiunii lor si nu vor fi invatati cu canicula de la noi. Se vor molesi osekeii. Vad un 3-0 sec pentru noi.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 08 Iul 2022, 10:50

Trei goluri marcate de Silva : unu cu capu, unu cu burta si -unu cu curu
L.e.: p-ala cu curu il da Bancu

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Iul 2022, 11:27

marius_vl scrie:
08 Iul 2022, 10:21

cum poti sa il pui pe Silva titular cand nici nu stii ce dracu e cu el? ala probabil va intra cateva minute prin etapa a 5, o data cu numirea lui papura!
iar Bancu e suspendat inca 3 etape :smoke:
Citisem eu ca am contestat suspendarea lui bancu si s-a redus la 2 etape. Nu e asa ?
L-am pus pe Silva titular ca Papp si Gaman nu mi-au placut in amicale

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Augustus Caesar » 09 Iul 2022, 05:28

Eu vad o remiza fara goluri din pacate. As vrea sa fiu mai optimist asa cum eram acum 1 luna de zile insa ...miscarile din jurul echipei mi-au scazut entuziasmul; in fine sa de-a Domnul sa ne inselam toti pesimistii de pe-aici si sa fie bine ca sa nu fie rau :) Echipa.. o cam stim pe de rost din pacate nu din motivul din care stiam si Maxima. Asta e, mergem inainte ...in sensul trecerii anilor peste noi nu in sensul performantei !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marius_vl » 09 Iul 2022, 11:17

Augustus Caesar scrie:
09 Iul 2022, 05:28
Eu vad o remiza fara goluri din pacate. As vrea sa fiu mai optimist asa cum eram acum 1 luna de zile insa ...miscarile din jurul echipei mi-au scazut entuziasmul; in fine sa de-a Domnul sa ne inselam toti pesimistii de pe-aici si sa fie bine ca sa nu fie rau :) Echipa.. o cam stim pe de rost din pacate nu din motivul din care stiam si Maxima. Asta e, mergem inainte ...in sensul trecerii anilor peste noi nu in sensul performantei !
un mesaj trist de adevarat :mad:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Iul 2022, 14:25

Nu mai fac topicuri , zici ca e Clubul bocitoarelor SRL aici

Bergodi l-a linistit pe Reghe in ultimele 3 meciuri. 31 21 si 10
Ghiuszyi a pierdut in deplasare 01 si a invis acasa 10 pe Bergodi . iar anul trecut au facut egal 00

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Augustus Caesar » 10 Iul 2022, 06:59

cortinadampezzo scrie:
09 Iul 2022, 14:25
Nu mai fac topicuri , zici ca e Clubul bocitoarelor SRL aici
Si crezi tu ca, ''clubul'' asta a aparut asa... fara nici un motiv? Sigur ca o sa-mi spui ca depinde la ce ne raportam si este adevarat. Mie imi place sa cred ca noi toti suporterii Stiintei facem asta in raport cu performanta. Mai mult, an de an ne este si alimentata foamea asta cu iluzii gen ''cupa si campionatul'' si dupa 10 runde ne cam iau toti in bascalie. Si ca sa-ti fie clar, am fost-raman si voi fi mereu suporterul Stiintei doar ca imi doresc cumva ca echipa asta sa iasa din pluton, sa rupa randurile, sa se intample ceva nu doar la nivel declarativ. Ar fi mai bine daca ar tace toti si sa lase ''fotbalul sa vorbeasca''. Zic si eu!
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Paul » 10 Iul 2022, 10:21

Cred ca cel mai mult dezamageste faptul ca nu s-a facut nimic pentru imbunatatirea constructiei jocului, unde avem mijlocasi cu tehnica si inspiratie foarte limitate. Rogulici si Bairam nu au dovedit ca pot fi ce ne trebuie la mijloc 90 de minute in fiecare meci, si asa ca putem anticipa un joc de hei rup cu mingi direct de la Pigliacelli la Ivan, ceea ce este practic exact ce nu este apreciat la Craiova.
Se putea evita asta, sunt total surprins ca nu s- a facut nimic.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de lory69 » 10 Iul 2022, 10:42

Ma uitam aseara la meci si ma intrebam....oare Rotaru nu putea sa il ia pe Matei?Nu e extraordinar,dar decat Vana care e nul,il preferam pe el.In plus....era gratis!Acum deja e prea tarziu...un nr 10 trebuoe sa isi cunoasca foarte bine colegii,sa stie ce calitati au fiecare,pt a sti cum sa construiasca fazele.Daca il iei acum,o sa fie pregatit pentru retur...poate.Daca il vindem si pe Mirko e groasa...el era singurul care construia jocul pe atac.Sa vezi atunci plictiseala,parca vad La,ar pase la Gaman,el paseaza la Mateiu,inapoi la Gaman,iar la Lazar,el la Bancu,iar la Mateiu.....si asa avem posesie de 80% si o sa reusim sa luam bataie.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Iul 2022, 22:53

Meciurile cu Sepsi le vad mereu plictisitoare , in general fara fotbal și acum că e macaronarul ăla acolo cu atat mai mult vad doar stat la cutie ..iar cum noi nu mai antrenam atacul , ci doar atitudinea, răutatea și disciplina adaugand căldura aferentă perioadei, lipsa specifica de ritm și tracul atunci mizez pe un meci egal adormitor deși am votat victorie că sa fiu optimist

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Iul 2022, 17:06

Am vazut o statistica. De 7 meciuri nu i-am mai batut pe astia ? De pe 22 august 2020 nu i-am mai batut pe sepsi?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Paul » 11 Iul 2022, 19:30

cortinadampezzo scrie:
11 Iul 2022, 17:06
Am vazut o statistica. De 7 meciuri nu i-am mai batut pe astia ? De pe 22 august 2020 nu i-am mai batut pe sepsi?
Cred ca da, cu golul din offside al lui Kolijc - parea cam offside, dar au facut mare iures la TV ca si cum ar fi fost flagrant.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 11 Iul 2022, 21:19

N-a fost offside la golul lui Koljic, pe facebook chiar au dovedit baietii nostri folosind Teorema Fundamentala a Asemanarii (ca doar suntem studenti) :)( ca nu a fost offside.
FMSP :)(

Scrie răspuns