Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Gaseste Balint solutia victoriei ?

Poll ended at 24 Iul 2022, 22:08

1
1
6%
x
5
29%
2
11
65%
 
Total votes: 17

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Iul 2022, 22:08

Duminica, 24 Iulie
Ora 18.30 jucam in deplasare cu U Cluj. O echipa noi promovata care a facut o galagie de transferuri

Cătălin Popa (Pitești) va arbitra Universitatea Cluj - Universitatea Craiova. 👤
A1: Tunyogi Ferencz (Zalău)
A2: Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa)
Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad)
Arbitru AVAR: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)
R1: Moroiță Andrei (Ploieşti)
Obs. arbitri: Onicaș Ioan (Zalău)

Ambele echipe vin dupa egaluri , Noi Sepsi ei FCSB

Balint isi pupa-n [cenzurat] semenii bozgori
Laszlo Balint, semnal de alarmă înaintea partidei U Cluj – Universitatea Craiova: „Are jucători cu experiență bogată la nivelul primei ligi”
Antrenorul Universității Craiova a declarat că U Cluj are în componență jucători cu experiență în Superliga, care știu cum să gestioneze confruntarea. Laszlo Balint a mărturisit că doar o victorie împotriva clujenilor poate să fie considerat un rezultat bun pentru formația din Bănie.

„Un duel dificil, U Cluj este o echipă de tradiție, cu suporteri. Echipa revine pe prima scenă, după o perioadă destul de îndelungată, entuziasmul lor s-a văzut în prima etapă. Pe lângă acest aspect aș adăuga unul foarte important, Universitatea Cluj are jucător cu experiență bogată la nivelul primei ligi”, a spus Laszlo Balint.
„Acești jucători vor știi să abordeze un meci împotriva Universitatea Craiova. Sper să fim pregătiți din toate punctele de vedere, pentru a scoate un rezultat bun. Pentru noi poate să fie doar victoria. Adversara și-a depășit condiția de nou-promovată”, a mai spus tehnicianul oltenilor.

Linkar, fost antrenor si la Universitatea Craiova ramane obiectiv in comparatie cu aberatiile lui Balint.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 24 Iul 2022, 07:06

Eu zic ca iese o remiza fara goluri desi as vrea ca echipa sa-mi rastoarne pronosticul. Pentru noi mai important este meciul urmator iar clujenii stiu asta si ne vor lua tare, vor juca la intimidare; cum noi nu prea stim sa jucam meciurile astea ...
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 24 Iul 2022, 08:11

Cu Gyusi la timona, n-a fost meci sa nu luam gol(uri). Eu sper sa dăm si noi ca de luat, sigur luăm.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 24 Iul 2022, 09:02

.. păi, cum să mai luăm goluri çând Lazar D. era mai salvattore decât Pigliacelli .. ?! .. o înfrângere, uneori, poate fi de bun augur .. pentru Balint & co. .. !

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 24 Iul 2022, 12:35

@cortina nu prea văd unde pupă Balint și care sunt “bozgorii” în filmul ăsta.
Jucăm cu U Cluj totuși care vine după un egal cu fcsb, adică moral mai bun ca noi dar valoric sub noi.

Vom câștiga probabil cu 3 sau 4-1 și mergem mai departe.

Balint va face maximul cu jucătorii plafonați pe care ii are la dispoziție. Nu am văzut până acum ca echipa să joace mai prost. Ba din contră, se văd mici îmbunătățiri la nivel de agresivitate și dacă s-ar regla capacitatea de efort am putea fi mai optimiști. Balint așa cum e el ungur vorbește muuuult mai bine românește decât Reghe si Pițurcă la un loc.

Nu înțeleg de ce era mai bine cu sclavul prodancei, grataragiul manelist care se lingea cu berbecii familiei becali la orice interviu. Chiar ați uitat poza scârboasă cu el lingându-se prin gard cu memelul? Sau că a ratat lamentabil toate obiectivele pe anul trecut deși cupa era la îndemână.
CRAIOVA NESUPUSA

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 24 Iul 2022, 12:47

Gogu 2005, subscriu. Balint e un om serios....

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 24 Iul 2022, 13:30

Și eu, și adaug că oricine folosește "bozgor" e in urma tare dpdv intelectual.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Iul 2022, 13:55

Cortina cred că baga mult prea devreme berea de dinainte de meci de are idei din astea mereu

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Iul 2022, 14:11

Astăzi mă aștept la un meci bun, victorie 1-3, 0-1 la pauza, gol Markovic din pasa lui Ivan
Ivan ar trebui sa iasă la rampă azi și mai mult, având în vedere adversarul pe partea sa , Roberto Romeo care sincer nu spune nimic
Apreciez cum a jucat U Cluj cu FCSB, ii felicit , dar acolo a contribuit mult delăsarea fcsb, care se așteptau să nu aibă probleme, însă noi daca intram montați, cu atitudine, vom fi în regulă
Lazar-Vata, Screciu, Papp, Căpățînă (cea mai decenta varianta, Martic e praf)-Mateiu, Crețu -Ivan, Roguljic, Gustavo- Markovic
Le doresc omologilor de la cluj să ajungă în playoff , au pus pe pagina lor un rezumat din cupa României 92-93 dintr un meci cu noi și au scris că suntem Universitatea Craiova de atunci

mflorin
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 24 Iul 2022, 14:29

fanatic16 scrie:
24 Iul 2022, 14:11
Screciu, Papp, Căpățînă (cea mai decenta varianta, Martic e praf)-Mateiu
eu as zice ca esti pe mana cu rotaru, poate tu esti ala de care se zice ca nu a venit Radoi, daca ar fi adevarat, desi nu cred ca ar fi exista o astfel de declaratie. Cum sa bagi 2 jucatori, ar fi prea mult sa zic de fotbal, cred ca sunt multi suporteri mai buni ca ei: screciu si mateiu. Il ai pe Silva, Gaman sau oricare chiar de la echipa a 2-a. ma mir ca l-ai inclus pe Gustavo. Inchei cu felicitari pentru Mihaila pentru gol.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Iul 2022, 14:44

mflorin scrie:
24 Iul 2022, 14:29
fanatic16 scrie:
24 Iul 2022, 14:11
Screciu, Papp, Căpățînă (cea mai decenta varianta, Martic e praf)-Mateiu
eu as zice ca esti pe mana cu rotaru, poate tu esti ala de care se zice ca nu a venit Radoi, daca ar fi adevarat, desi nu cred ca ar fi exista o astfel de declaratie. Cum sa bagi 2 jucatori, ar fi prea mult sa zic de fotbal, cred ca sunt multi suporteri mai buni ca ei: screciu si mateiu. Il ai pe Silva, Gaman sau oricare chiar de la echipa a 2-a. ma mir ca l-ai inclus pe Gustavo. Inchei cu felicitari pentru Mihaila pentru gol.
Raul Silva va fi menajat pt Conference , îți dai seama că mi se pare piesa pe lângă ce avem , eu l as incerca mijlocaș defensiv pentru viziunea paselor pe care o are, cat despre Screciu îl pusai pt că mai mult ca sigur gaman și Silva sunt menajați, iar pe Mateiu îl pun că nistor e și mai praf , nu avem alții acolo
Cat despre Gustavo, îl pun că se lipește golul de el când nu se așteaptă nimeni XD

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 24 Iul 2022, 15:01

Mateiu nu este suspendat?!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 24 Iul 2022, 15:23

adi_g scrie:
24 Iul 2022, 15:01
Mateiu nu este suspendat?!!
Bine ca ne-ai adus de acasa, deja incepusem sa-mi fac griji vazandu-l in echipa. :)(
FMSP :)(

mflorin
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 24 Iul 2022, 15:54

fanatic16 scrie:
24 Iul 2022, 14:44
Cat despre Gustavo, îl pun că se lipește golul de el când nu se așteaptă nimeni XD
eu am zis ca mir ca l-ai pus pe Gustavo, pentru ca se doreste de catre conducere sa fie vandut si deci de a se considera ca sunt altii mai buni ca el. eu cred ca ar trebui sa fie mai bine platitt si sa ramana la echipa, fiindca e greu sa gasesti un jucator ca el. nu sunt bani, am o intrebare daca cineva stie sa raspunda. ce a facut copilu de cand a venit, inteleg ca Silva e depistat mai demult. celelalte echipe n-au sau poate au necunoscuti, care au gasit cred eu jucatori buni. cine nu cred pot da exemple acum la inceput care vor confirma.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 24 Iul 2022, 17:30

Vad o victorie chinuita sau un egal,nu stiu cum unii cred ca i-am putea decima pe cei de la U.
Pur si simplu nu vad echipa asta la nivelul actual sa domine clar vreun adversar,numai daca adversarul e de nivelul lui dinam0 sa zicem.

Scrie răspuns