Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Gaseste Balint solutia victoriei ?

Poll ended at 24 Iul 2022, 22:08

1
1
6%
x
5
29%
2
11
65%
 
Total votes: 17

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2022, 20:43

Jucau bine in meciurile fara miza... ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2022, 20:52

Pe Ionut Cartilaj la apasat numarul de pe tricou, acum nu mai are 10, are numarul lui Lionel "Murdarel".

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 24 Iul 2022, 20:54

Pai asta a fost un meci fara miza si nu am vazut nimic.Prima repriza a fost praf,insa nici dupa pauza nu am facut mare brinza,tot faze fixe si nimic legat de la mijloc in sus.Problema cea mai mare imi pare a fi faptul ca Giusy nu reuseste sa capaciteze jucatorii si nici nu parem a avea o idee de joc.Dar,eu sunt suporter ,nu antrenor.Sper sa ma insel...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Iul 2022, 20:55

In prima repriza, am crezut ca jucatorii nostri il sapa pe antrenor, dar acum sunt convins ca o parte din ei sunt indolenti si lipsiti de bun simt. Vana nu prea are ce cauta in lot, Baiaram trebuie sa inteleaga ca doar talentul nu este destul pentru a ajunge un jucator de valoare, iar Martici, in acest moment, este departe de ce trebuie. Singurul care a jucat bine a fost Lazar.
In repriza a doua, odata cu intrarea lui Roguljic si Koljic echipa a inceput sa joace mai bine. Este adevarat ca ardelenii au facut un efort imens in prima repriza, iar in repriza a doua nu prea se mai tineau pe picioare.
Din punctul meu de vedere, Balint trebuie sa se califice mai departe in Conference si din etapa urmatoare echipa trebuie sa inceapa sa castige.
Rotaru spera ca Baiaram este urmatoarea bomba financiara dar, nu poti sa-l tii pe Roguljic rezerva doar ca sa-i faci cota lui Baiaram. Avem nevoie de rezultate.
Sunt convins ca la meciul cu albanezii echipa o sa arate mult mai bine si ne vom califica.

Am uitat de Campanu care in meciul de astazi a avut limita spre zero. Nimic spre zero.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2022, 21:00

florinkeke scrie:Pai asta a fost un meci fara miza si nu am vazut nimic.Prima repriza a fost praf,insa nici dupa pauza nu am facut mare brinza,tot faze fixe si nimic legat de la mijloc in sus.Problema cea mai mare imi pare a fi faptul ca Giusy nu reuseste sa capaciteze jucatorii si nici nu parem a avea o idee de joc.Dar,eu sunt suporter ,nu antrenor.Sper sa ma insel...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Dupa mine, problema cea mai mare e lotul de jucatori. Antrenori am tot schimbat si nu am vazu progres. E.g. meciuri fara miza: meciul de la Pitesti din play-off, meciul cu Viitorul de acasa din play-off. Meciuri cu miza: dubla cu Pepsi OSK din cupa Romaniei.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Iul 2022, 21:01

Cred ca Sumudica a avut dreptate cand a spus ca trebuie lucrat la lot pentru ca e multa blazare.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2022, 21:02

Si eu tot asa cred.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Iul 2022, 21:40

Ce e clar este ca ceva trebuie schimbat, ce au aratat in noul sezon este opusul la ce ne dorim cu totii, si din punct de vedere al ambitiilor si din puct de vedere a ideilor de joc.
Speram ca venirea lui Hanca va da impulsul necesar, dar nici el nu e vreun dribleur de finete, ci doar impinge jocul si este cat de cat exact.
Eu raman la parerea ca noua ne trebuie o glezna fina, un jucator care stie ca lumea cu mingea, nu pierde posesia si pune atacul in situatii de gol. Pe scurt, Mitrita sau ceva de genul. Ar fi fost bun acum.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2022, 21:48

Problema noastra la cei 4 din atac e ca pierd multe mingi. Nu reusesc nici sut pe poarta, nu scot nici corner, nici o lovitura libera. De recuperat nu recupereaza niciunul, se mai elimina si usor cu pressingul la alibi. Pe faza ofensiva cei 2 de la mijloc nu pot da o pasa mai lunga de 5 m. Ne bazam pe mingi lungi in tusa pe Ivan sau pe cel care joaca in partea dreapta. Si asta de 3 sezoane, nu de 3 meciuri.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Iul 2022, 21:51

Geronimo scrie:Te rog... nu se poate. Pai eram suparati ca l-a bagat prea tarziu cu "albanujii". Cu Sergiu in pozitia lui cred ca aratam mai bine.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Eu eram suparat ca nu l-a bagat. Dupa ce am vazut azi.. Mai bine ca a jucat doar 2 minute.
In alta odrine de idei.. Screciu nu a jucat rau, dar nu are curaj sa paseze decisiv. Dupa meciul de joi vom afla daca Balint ramane sau nu. Mi-e clar.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 24 Iul 2022, 21:55

Asteptam dupa Alexandru-George cum am asteptat dupa Burlacu. Pe scurt, Cimpanu e un fel de Phil Foden dupa o perioada in Chiajna.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 24 Iul 2022, 21:59

Geronimo scrie:
24 Iul 2022, 21:00
florinkeke scrie:Pai asta a fost un meci fara miza si nu am vazut nimic.Prima repriza a fost praf,insa nici dupa pauza nu am facut mare brinza,tot faze fixe si nimic legat de la mijloc in sus.Problema cea mai mare imi pare a fi faptul ca Giusy nu reuseste sa capaciteze jucatorii si nici nu parem a avea o idee de joc.Dar,eu sunt suporter ,nu antrenor.Sper sa ma insel...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Dupa mine, problema cea mai mare e lotul de jucatori. Antrenori am tot schimbat si nu am vazu progres. E.g. meciuri fara miza: meciul de la Pitesti din play-off, meciul cu Viitorul de acasa din play-off. Meciuri cu miza: dubla cu Pepsi OSK din cupa Romaniei.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Asa avea si Reghe seriile alea de victorii cu echipele de la coada clasamentului. Jucatori fara caracter, fara respect fata de meserie, fara valoare umana si fotbalistica, platiti gras - mai mult decit dublu fata de cit merita. Asta aduci, asa ii platesti si ii alinti - asa ii ai. Ma distreaza Balint ca el mai vrea jucatori - de parca 22 de lenesi si ratati pot fi treziti prin aducerea altui ratat ca Rivaldinho, ala de nici la catastrofa Dinamo nu misca. Roty i-a adus pe alde Cimpanu, Vina, el le-a prelungit contractele unora ca Mateiu sau Nistor - ce vedem la stadion e opera unui singur autor. Si nu e problema ca unul pe aici e optimistul de serviciu, drama ca optimismul fara legatura cu realitatea vine de la insusi roty, ala care viseaza ca plateste cei mai buni jucatori din Romania. Drama si incompetenta acestui proiect s-a vazut azi in doua exemple :

- Cretu a jucat foarte prost sezonul trecut in 4-3-3; si Balint cu asta in incepe, 4-3-3 !
- Ride primarul din Mioveni ca noi vrem sa scapam de Vina si nimeni nu-l vrea; si Vina joaca titular la Craiova ! Adica unul refuzat de Mioveni.

P.S. Vina asta trebuie luat pe sus de galerie si aruncat naibii din oras, putoarea secolului.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Iul 2022, 22:05

Eu nu as fi suparat cu accente de violente pe Vana sau pe altul ca nu le mai iese nimic, oamenii fac ce pot ei la momentul asta.
Problema e cum ii faci sa lege jocul, ca e clar ca de la ei, prin talent si inspiratie, nu te astepti la multe.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 24 Iul 2022, 22:13

Ma intreb si eu.....Rotaru si Cartu vad ca mijlocul nostru e varza.....oare de ce nu au incercat aducerea lui Deaconu?Asta oricum e Messi pe langa Vana si Nistor.Facu Rapid 2-0.....oile ne-au luat-o pe urme!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 2: U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 24 Iul 2022, 22:18

1. Cred ca Balint a vrut sa odihneasca, astazi, o parte din jucatori, pentru meciul cu Vllaznia si de aceea au aparut in echipa Vana sau Campanu.
2. Din cate am inteles, Reghe a fost cel care a insistat pentru prelungirea contractelor " unora ca Mateiu sau Nistor ". Sunt de acord cu faptul ca Rotaru ii rasfata nemeritat pe jucatori si asta nu e bine.

Scrie răspuns