[UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de marius_vl » 11 Aug 2022, 23:01

meciul cu israelienii se joaca la Severin, joia viitoare

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Aug 2022, 23:02

E severinu capabil sa gazduiasca meciuri europene ?
Stiu ca am jucat cu Milan acolo dar aveam impresia ca s-au schimbat regulile

Se baga VAR in POFF parca ...
Daca se va putea la severin atunci meciul va fi 100% la severin , altfel probabil va fi la Bucuresti

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 11 Aug 2022, 23:10

Victorie !!! Mare victorie mare !!!
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de fanucrv » 11 Aug 2022, 23:14

In seara asta s-a dat restart sezonului . Inspirată ideea de a-l aduce pe Mirel Radoi !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Paul » 11 Aug 2022, 23:14

Cel mai bun meci din ultimii 10 ani cred, nu speramsa ii subordonam asa.
Bravo Radoi si bravo baieti!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de dorumihnea2 » 11 Aug 2022, 23:18

Întreb...de.ce am jucat rău în meciurile cu Balint și de ce am jucat f bine in meciul din seara asta? Sper că în sfârșit Rotaru își va da seama că un antrenor bun poate face diferența....gata cu experimentele.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Rocain » 11 Aug 2022, 23:18

Am avut mari emoții cu jocul asta,dar în același timp îmi făceam și niste calcule fanteziste, as fi avut doar 500 km de condus până la Lugano.
Jumate din repriza 2 am văzut-o în mașină pe tableta, in timp ce vorbeam la telefon, ascultam navigatorul google maps la telefon și vorbeam cu pasagera sora-mea. Ii înțeleg pe taximetriștii multifunctionali :laughing: Golul 3 s-a nimerit exact când eram la stop, le dădeam prioritate la niste pietoni. Pietoni care nu înțelegeau de ce șoferul urla la ei și strânge pumnul amenințător. Orice gol este eliberare de endorfine, dar unele goluri sunt efectiv unice. Așa e la Craiova, așa va fi mereu!! :up: apld :hai ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Aug 2022, 23:23

Dupa 1-1 in bucuresti , FCSB cu Dica antrenor bate pe BeerSheva prin doua goluri ale lui Gnhoeree introdus in min 70 , scor 2-1 in israel
https://youtu.be/VnqUsUata5Y

Dupa 16 ani, suntem prima echipa romaneasca care elimina o echipa din Ukraine intr-o competitie oficiala europeana.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 11 Aug 2022, 23:34

Daca tot e frumos asta seara , hai sa felicitam și conducerea , pe Roty&Co pentru că au avut coaee sa schimbe pe Giusi , îți trebuie puțin nerv totuși (știu că anul trecut a fost la fel) sa te schimbi în 2 zile și să îți joci șansa..Bv lor , când iese iese

P.s. au scos și banii pe rezilieri asta seara(Reghe + Giusi)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2022, 00:08

Cârcotași ce sunt, mie nu mi-a placut Jovan, parca nu face parte din echipa, atitudinea lui a lasat de dorit, nu are viteza, nu stie sa stea pe teren, pare distrat tot timpul ...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2022, 00:14

Din pacate Reghe a pierdut calificarea in play off Conference League dupa prelungiri, in fata echipei Rapid Viena. Omul a avut si ghinion in aceasta dubla...

Din discursul lui Radoi dupa meci am retinut doua chestii (bravo !) :

- i-a multumit lui Balint si staffului lui pentru ca a pregatit echipa pina acum, spunind inclusiv ca din punct de vedere fizic echipa nu sta rau;
- a spus ca pozitia pe care poate juca G. Cimpanu este in spatele virfului (cam ce a jucat si Baiaram azi); da- Cimpanu nu este jucator de banda desi a fost fortat la Craiova aproape 2 ani in pozitia asta; insusi Cimpanu prefera sa joace in spatele virfului - si Lita Dumitru avea aceeasi opinie; e fabulos ca nici un antrenor nu l-a folosit pe baiatul asta pe un asa post la Craiova.

Radoi pare nebun dupa fotbal - ca pasiune, si asta e foarte bine.
Last edited by Bobby on 12 Aug 2022, 00:30, edited 1 time in total.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Aug 2022, 00:27

29.7.2021 "S-a întâmplat și cacatu suprem bai frate. 180 de minute fără gol marcat cu anonimii planetei. Mai anonimi decat tbilisi, aia macar stiu sa ii arăt pe harta mută.
Sezon de compromis, ne revenim in 3 4 etape, ii batem pe mititelu și terminam pe 3 iar. Între timp mai aducem si jucători ceva. La anu ne calificăm in grupe. Mark my words."
Ia vezi bobby, pe asta o mai știi?

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de THE LION » 12 Aug 2022, 00:29

Da, asta stiam si eu despre Campanu. Sa vedem, acum suntem euforici.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de florinkeke » 12 Aug 2022, 00:39

Bah baieti,cum am putut juca in seara asta.Am mancat jar la propriu.Incredibil.Si golul luo Baiaram....a la Zidane.Sa ne bucuram,Mirel pare exact ceea ce avem necoie noi.Este de al nostrubdin momentul in care a pasit in vesitar.Bravo mah...Forza Stiintza

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de csm310 » 12 Aug 2022, 01:51

Fantastic meci, dupa dezastrul din ultimii 2 ani din Europa, cred ca am mai capatat ceva experienta, incredere, jucatorii nu sunt rai, dar sunt lepre cum spune cineva mai sus, Houri si Mitrita daca ii aveam acum... una peste alta, am eliminat o echipa care in mod normal in Romania s ar bate la primele 3 la noi, pe alocuri am crezut ca jucam cu fcsb, fix acelasi stil il au ucrainienii, foarte talentati, cum mangaie mingea, dar si noi ne am depasit pe noi insine. Avem sanse bune la grupe, am vazut acum rezumatul cu Lugano, fabulos cum le au dat doar 3 parnailor de elvetieni, cat de prost puteau sa stea in teren, si ce posirici de goluri au dat, deci fara nicio exagerare, Lugano din ce am vazut pe rezumat e echipa pe care o bate si Arges, ireal cat de slabi, nu ma asteptam sa treaca israelienii initial, iar Beer Sheva e sub Zorya, puteti sa mi spuneti orice, Beer Sheva nu mai e echipa care batea Inter tur retur in grupe acum 5 6 ani, sau cea cu care a jucat fcsb, il aveau pe Tony care a jucat la U Cluj atunci, si un fundas care a fost pe la Dinamo, acum mi se par o echipa de nivelul lui Sepsi. Eu zic ca ne calificam.

Scrie răspuns