[UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de fabius_2014 » 05 Aug 2022, 12:15

Nu stiu cat de scula e Balint, dar se vede din avion ca jucatorii nu au atitudine. Ca nu pot sau ca nu vor, nu stiu, dar e clar ca nu joaca la valoarea lor.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Ghostface » 05 Aug 2022, 12:27

cortinadampezzo scrie:
05 Aug 2022, 09:38
Ne-am predat prea repede si suporterii si jucatorii , parca si cu Lepzig si AEK am mai incercat marea cu degetul, nu ca acum... ne-am speriat de astia ca de real madrid .

https://youtu.be/mMR0Gy8X6cs
https://youtu.be/QLIYHr3KVzM
Cum sa nu te sperii cand ai nostri nu au nicio victorie in campionat? (Ei jucand si cu o nou promovata)
Last edited by Ghostface on 05 Aug 2022, 12:35, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2974
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Geronimo » 05 Aug 2022, 12:29

Ghostface scrie:
Bobby scrie:
05 Aug 2022, 00:06
Daca tot ii plateste salariul pe sezonul 2022-2023 (180 k), Reghe trebuia pastrat. A ratat obiectivul in campionatul trecut, a ratat cupa lamentabil - dar daca tot vrea banii la zi inca un campionat, tine-l. Practic U Craiova plateste acum 2 antrenori - o risipa mare de bani aiurea !

Zorya are 85 % sanse de calificare zic eu. Am vazut o diferenta mare de valoare intre cele doua echipe.

Va fi timp de "ziua judecatii" joia viitoare seara. Echipa are doua meciuri grele (duminica si joia viitoare) - concentare maxima pentru ambele.

P.S. Eu nu o inteleg pe asta cu antrenorii care semneaza un contract si apoi urla ca vor jucatori. Ai in contract clauza ca vor fi adusi jucatori ? Citi si pe ce bani ? Pai nu te uiti pe lot inainte de a semna ? Nu-ti asumi obiectivele si clauzele de performanta pe baza lotului de jucatori din momentul semnarii contractului ? Asta mi se pare o tiganeala. OK - zici ca te bati la titlu daca mai sint adusi 4 jucatori : pe ce posturi, pe ce bani, exista asta ca si clauza in contractul tau de antrenor ?

P.S.2 Reghe juca frumos, dar cu echipele de la coada clasamentului. Meciurile de acasa cu Rapid, Chindia sau Voluntari din primavara s-au cistigat chinuit. Parca spre finalul sezonului Craiova parea fara idei - vezi meciurile pierdute intr-o saptamina cu FCSB, Sepsi si CFR. Bine - cu Reghe echipa parea cam fara idei spre final de 2021-2022, acum echipa pare ca nu stie nici macar ce e aia o idee de joc :laughing:
Si cu gloaba de Balint (Nu ca jucatorii n-ar fi) abia de castigam un meci,Reghe de orice zice lumea e de 10 ori mai antrenor decat tipu' asta.
Nu am facut comparatia Rege - Balint. Nici nu se poate face. Indiferent de antrenor, nu se poate mai mult cu lotul( subliniez LOTUL) acutual. Ce sa faca antrenorul cand dai cu latul(ca nu poti sa dai cu ristul - cu partea ghetei de la siret) din 7 m peste poarta?!?! - faza din meciul cu Rapid.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Aug 2022, 12:43

Nu mai conteaza calitatea individuala ci randamentul scontat.
Balint poate sa fie un antrenor foarte bun, dar daca la craiova nu are randament. Pentru momentul actual nu e bun. Poate in viitor.
Ma uitam si la Hanca, are calitate dar ... Gustavo dadea un randament mai bun acolo . Sper ca Sergiu sa se integreze mai repede

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Prazake » 05 Aug 2022, 12:45

Se pare ca noi traim, pe viu, definitia nebuniei...Nimeni nu invata nimic din greseli, absolut nimeni. De la antrenori nici nu m-as astepta, ca noi incepem "aventura" europeana cu altcineva pe banca, in fiecare sezon. Dar gloabele astea, de iau zeci de mii de euro pe luna ca sa nu joace nimic iar la interviu sa vina sa "priveasca catre meciul urmator", maretul capitan care nu e in stare sa isi pastreze cumpatul si sa faca un antrenament ca lumea, ca sa nu mai fie obosit dupa ce a jucat si el 3 meciuri, nea Cartu care mereu ne zice aceleasi lucruri "sunt dezamagit, incercam in retur" dar pe un ton arogant de zici ca cine stie ce mari inginerii face el acolo. Milionul ala de transferuri cred ca e in banca pana la anu', ca sa faca pui. In timp ce FCSB da 250k pe Dulca, noi avem un milion pentru transferuri, spala-va-ti pe cap cu ei, domnilor conducatori.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Ghostface » 05 Aug 2022, 12:53

Ceva ce nu am inteles niciodata este cum jucatorii de la noi pot spune ca sunt obositi la inceputul sezonului,dracu' asta ar trebui sa fie momentul in care tu ca jucator sa fi cu energia aproape la maxim.

Stiu ca o sa-mi spuna unii cand o sa fac comparatia asta ca nu e una buna si ca nu se cuvine dar astia din vest cand incep un sezon parca sunt revigorati,fug de mananca pamantul si fac pressing.

Si aici nu e ceva legat de talent nativ (Nivel de skill cand vine vorba de ce poti face cu mingea) sau pregatire tactica (Legat de antrenor) si e doar legat de conditia fizica deci in opinia mea e corect sa compari.

Plus ai nostri fac pregatiri in Austria in fiecare vara,nu e sa zici ca fac pregatiri pe un sintetic oarecare din Craiova sau de unde naibii stie.
Dar fac pregatirea si la inceput de sezon au conditia fizica a unui jucator din vest care este la sfarsitul unui sezon.
Nici asta,jucatorii lui Liverpool anul trecut inaintea de finala Champions League cu Real Madrid cred ca aveau o conditie fizica mai buna decat ai nostri la inceput de campionat (Tinand cont ca Liverpool a ajuns si in finalele FA Cup si League Cup,si le-a castigat)

Pur si simplu m-am saturat de scuza asta eterna cu oboseala la inceput de campionat,daca acum esti obosit la finalul sezonului ce dracu' faci?
Vei fi mort?
Dracu' angajeaza un preparator fizic bun si bagai la dieta pe toti,sa nu mai manance shaorma mare cu de toate dupa fiecare antrenament (Ma uit la tine Markovic)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Aug 2022, 12:58

Daca Rotaru spune ca Markovic la 87 kg la o inaltime de 1.84 m e perfect.

Ca daca ar mai slabi ar pierde masa musculara, dar la ce ii trebuie masa musculara ca nu e pilier de rugby . Lui ii trebuie rezistenta la efort ca talent are dar daca alearga 15 minute moare.

Probabil mai sunt si altii , cocolositi de patron care le spune ca sunt, SUPER Jucatori

Ronaldinho, dintosu, avea 180m si 80 kg si era considerat supraponderal cand juca la barcelona :smoke:
Ibrahimovic are 195 si 85 kg. Marko e mai greu ca Ibra , daca Marko e mai musculos ca Ibra eu ma calugaresc
Adama Traore are 175 si 72 kg, numai ca asta face suta de metri in 3s

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 05 Aug 2022, 13:11

cortinadampezzo scrie:
05 Aug 2022, 12:58
Daca Rotaru spune ca Markovic la 87 kg la o inaltime de 1.84 m e perfect.

Ca daca ar mai slabi ar pierde masa musculara, dar la ce ii trebuie masa musculara ca nu e pilier de rugby . Lui ii trebuie rezistenta la efort ca talent are dar daca alearga 15 minute moare.
Bre, Federer cand lovea mingea puneau astia zoom-ul pe burtica lui si flencanea ceva acolo si nu era G-Force.
Deci se poate si cu burtica numai sa fie el vreun pui de Federer. :)(
FMSP :)(

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Prazake » 05 Aug 2022, 13:24

Freestate scrie:
05 Aug 2022, 13:11
cortinadampezzo scrie:
05 Aug 2022, 12:58
Daca Rotaru spune ca Markovic la 87 kg la o inaltime de 1.84 m e perfect.

Ca daca ar mai slabi ar pierde masa musculara, dar la ce ii trebuie masa musculara ca nu e pilier de rugby . Lui ii trebuie rezistenta la efort ca talent are dar daca alearga 15 minute moare.
Bre, Federer cand lovea mingea puneau astia zoom-ul pe burtica lui si flencanea ceva acolo si nu era G-Force.
Deci se poate si cu burtica numai sa fie el vreun pui de Federer. :)(
Nici macar nu trebuie sa ajungi pana la Federer...Avem exemplu aicisa, pe Budi...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1794
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Aug 2022, 14:10

Hai bă că am jucat cu Milan sau Leipzig dar nu am fost dominați ca aseară...e clar că este o problemă jucători vs antrenor și este delicată problema, dacă mai scoți câțiva in afara lotului nu rezolvi nimik dacă dai antrenorul afară tot nimik...în vară trebuia schimbat lotul 60 sau 70% , e clar că a intervenit o saturație de bine pt unii titulari și era bine să scăpăm de ei ...aici mă refer la Ivan , Baiaram , Kolici sau Markovic, dacă a primit ofertă trebuiau vânduți și gata...uite cum face ciobanul , vinde și aduce alții.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Aug 2022, 15:41

Nu știu cum e cu lotul , dar daca era Reghe cu lotul de acum sunt sigur că juca mult mai bine și aveam și goluri date..

Mie mi se pare că decurge conform așteptărilor cu Balint , fix așa vedeam începutul cu un antrenor care e defensiv , care nu are experiență și nici cv impresionant de fost jucător ..o fi serios nu contest dar noi avem nevoie de o piesa de antrenor la nivelul pe care îl dorim

Asta cu Balint e ca și cu jucătorii de perspectiva , sunt buni pe termen lung dar noi vrem rezultate astăzi , nu mai avem nivel de playout sa ne permitem experimente

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Rocain » 08 Aug 2022, 14:31

Acum sa vedem ce strategie are Balint si cum reuseste sa ii motiveze. Moral bun dupa o victorie cu incarcatura emotionala mare avem, jucam acasa in fata alor nostri, deci + la odihna si + la logistica meciului. Gazonul va fi umed, ploua de azi pana joi inclusiv. Totul pentru victorie!! :hai

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Aug 2022, 14:46

Gazonul umed cred ca ne avantajeaza pe noi. Avem talie mult mai buna si putem juca pe sus.
Acuma conteaza cat de umed e gazonul pentru ca daca este imbibat cu apa jocul lor de pase va fi incetinit, lucru care ne avatajeaza pe noi
Daca e doar umed si apa va scadea frecarea iarba-minge, mingea se va misca si mai repede si asta ii avantajeaza pe ei

Eu cred ca un joc similar cu cel de ieri cu EFM va fi o tactica buna, aglomerare de spatii si dublaj la marcaj.

As juca - Lazar, Bancu, Silva, Screciu, Capatana - Baiaram, Cretu, Nistor, Hanca - Ante - Ivan

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3503
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Freestate » 08 Aug 2022, 20:14

Io zic sa facem gropi in gazon ca sa nu le iasa jocul de pase si jucam lunga si p'a doua.
FMSP :)(

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: [UEFA Conference League] Universitatea - Zorya Luhansk

Mesaj de Prazake » 08 Aug 2022, 22:54

Freestate scrie:
08 Aug 2022, 20:14
Io zic sa facem gropi in gazon ca sa nu le iasa jocul de pase si jucam lunga si p'a doua.
Otravim si fantanile si aia e...ne-am pregatit si pentru meciul asta...

Scrie răspuns