UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

25 august 2022 va rămâne în istoria echipei drept

- o calificare uriașă, un punct de cotitură în istoria clubului
15
83%
- o deziluzie
3
17%
 
Total votes: 18

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de u2blue » 25 Aug 2022, 23:31

Radio prea precaut, jucători cu frica în chiloți rezultat:dimensiune europeana zero , hai sa zicem 0,2. . Chestia asta europeana ia timp și investiții. Lotul e prea sărac. Asta e ... o sa treacă.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de iepurakis » 25 Aug 2022, 23:31

cocolositi in continuare sleahta de putori sensibile care joaca cand au ei chef, etern infipti la craiova, ca de transferat cine dracu sa ii ia?! contrar a ce citesc pe aici, parerea mea e ca Screciu nu a jucat rau, din contra, a scos multe. A fost precis, dar el nu e un jucator de constructie, sa iasa cu mingea la picior, sa urce si sa construiasca. Noi nu avem asa ceva de multi ani. Pana si Silva a bagat o gherla azi, dar potoliti-va cu screciu ca macar e tanar, nu ca gloaba nevrotica numita papp care de fapt si de drept are vina principala pentru esecul de azi!
iar baiaram sa puna mana sa invete sa dea o pasa pe pozitie viitoare, sa invete sa alerge si sa loveasca mingea cum trebuie la cornere, sa puna niste muschi pe el, asta daca are de gand sa ajunga la alt nivel, vreodata.
la fel cu mateiu, e rudimentar, nu inteleg ce asteptati de la el, in afara de travaliu! iar de implicat, a fost mega implicat, mult mai activ decat multi din echipa.
in momentul in care cel mai bun pasator al echipei a plecat (broscarul), toata presiunea paselor si constructiei a trecut pe fundasi, iar astia ai nostri nu au nivel pentru asa ceva.
si acum, din nou transfermarkt, poate ne potolim cu supervalorile noastre si incepem sa ii apreciem pe toti fix la atat cat valoreaza ei (n.b. aviz si conducerii ce contracte semneaza si pe ce termene).
asteptarile noastre vor fi mereu mai mari, asta e clar, dar daca nu ramanem realisti... nu e ok. iar azi noi nu avem lot/echipa pentru performanta.
Forza Stiinta.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Aug 2022, 23:32

Este a 2-a sau a 3-a lectie pe care viata o da acestui club. Si copilu marean ala e degeaba, nici ala nu a inteles ce trebuie facut

Cu bani putini si romaneste nu faci mare branzi. Trebuie bani si tupeu ca sa faci performanta .
Clubul trebuie sa gaseasca tupeul sa sparga bisericutele, sa dea drumu la jucatorii slabi iar cand ai nevoie de jucatori - cumperi nu negociezi 4 saptamani. Degaba ai dat 250 pe Mitrea sa te ajute in cupe sau Jefferson sau x . In campionat poti sa joci si cu Vatajelu sau Martic sau Cretu fundas , mare campionat...

CFR si FCSB au adus jucatori pe care s-au putut baza in aceste meciuri de playoff. Noi negociem cu anii ... l-am adus pe silva dupa 2 ani :lol: pai atunci astepti 10 ani sa joci un playoff si 50 de ani sa intri in grupe, daca negociezi pentru un fudas 2 ani

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de manex » 25 Aug 2022, 23:37

Acum la cald putem zice multe. Radoi a fost sigur pe tactica:nu schimba nimic pana in min 90.sau nu schimba radical. Cred ca trebuia sa faca schimbari in min 80. Koljic trebuia schimbat. Trebuia incercat un jucator cu tupeu nesimtit ca si Markovic. Ivan a batut ca vedeta scolii... Si s-a vazut. Bancu oricum era c acat pe el, ceea ce e naspa pt un jucator cu atatea meciuri la nationala. Nu au ajuns pase la atacanti, nu stim sa pasam sub presiune, nu stim multe. Dar trebuie sa profitam acum de meciurile ăstora din 3 in 3 zile si sa tragem la campionat. Desi... Nu prea ai cu cine

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Prazake » 25 Aug 2022, 23:44

manex scrie:
25 Aug 2022, 23:37
Acum la cald putem zice multe. Radoi a fost sigur pe tactica:nu schimba nimic pana in min 90.sau nu schimba radical. Cred ca trebuia sa faca schimbari in min 80. Koljic trebuia schimbat. Trebuia incercat un jucator cu tupeu nesimtit ca si Markovic. Ivan a batut ca vedeta scolii... Si s-a vazut. Bancu oricum era c acat pe el, ceea ce e naspa pt un jucator cu atatea meciuri la nationala. Nu au ajuns pase la atacanti, nu stim sa pasam sub presiune, nu stim multe. Dar trebuie sa profitam acum de meciurile ăstora din 3 in 3 zile si sa tragem la campionat. Desi... Nu prea ai cu cine

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Ii prindem acum la inghesuiala pe fraieri...Ca in astea 5 sezoane, de cand ia CFR campionatul, i-am prins mereu dupa ce ne-au eliminat Laci si Dinamo Tbilisi

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Aug 2022, 23:44

Ce zice Gigi dupa ce l-a luat pe Rusu si pe Miculescu de la Mioveni si pe Tamm si Dawa ala, dupa meciul cu Viking : Trebuie neapărat să aducem un atacant și un fundaș central. Avem nevoie de un atacant. Prin urmare il cumpara pe Omrani. Rade lumea de cioban dar stie fotbal !

Pe noi ne Bate rapid si Sepsi si voi vreti campionatu

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de iepurakis » 25 Aug 2022, 23:55

cortinadampezzo scrie:
25 Aug 2022, 23:44
Ce zice Gigi dupa ce l-a luat pe Rusu si pe Miculescu de la Mioveni si pe Tamm si Dawa ala, dupa meciul cu Viking : Trebuie neapărat să aducem un atacant și un fundaș central. Avem nevoie de un atacant. Prin urmare il cumpara pe Omrani. Rade lumea de cioban dar stie fotbal !

Pe noi ne Bate rapid si Sepsi si voi vreti campionatu
pai da, diferenta e ca nea gigioaca are oo sa zboare petardele dupa doua trei meciuri si sa incerce altii si altii si uneori ii iese.
la noi sunt nascuti talente - morti sperante, forever la echipa asta, demonstrat blazati sau sub nivel.
nu, nu vreau ce face oierul, dar varianta de la noi e falimentara.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 25 Aug 2022, 23:55

Eu cred ca am avut o echipa grea. Dar vorbim in grupe. Vom vedea ce vor face israelienii. Mi-as dori sa cada in grupa cu fcsb sau cfr sa vedem valoarea ăstora de care tot vorbiți. Se minimalizează lucrurile bune și se exagerează greselile. Da, fără management clar și fără un lot valoros, nu poți spera la minuni. Dar eu cred ca israelienii, per ansamblul celor doua meciuri nu ne-au fost superiori. Și asta și datorită faptului ca am știut cum sa jucam cu ei și cum sa ii blocam. Așa, cu “gloabele” astea de jucatori ai noștri. Dar, repet, vorbim in grupe, când vom vedea ce fac alte echipe cu ber sheva.
ucv ucv ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Aug 2022, 00:01

Corect, au fost mai buni dar nu atat de buni incat sa defileze si atunci te gandesti de ce nu ai putut tu
Dar este de apreciat ca am trecut de vllaznia si zorya si am schimbat antrenorul si ne-am schimbat sistemul si jocul. Bravo lor, Bravo baietilor
Dar unde gresim noi de nu putem fi la fel de buni ca BeerSheva, ca mare echipa nu sunt si nici diferanta dintre noi si ei nu e atat de mare. Au fost mai buni in dubla asta dar eu zic ca ne-a lipsit foarte putin sa fim peste ei ba chiar cred ca ne-a lipsit putin norocul, plecand de la Papp, pana la frica din retur

Apoi cand revezi golul lui Ante, te uiti la BeerSheva ca la Sepsi ...

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Rocain » 26 Aug 2022, 00:04

Ce mai contează ce fac alții cu evreii? Noi oricum doar ne uitam la tv. Să lăsăm deoparte ce se putea întâmpla, nu contează niciunde. In nici o statistica. Pentru mine grupele nu mai contează, nu e Știința in ele.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de robertc » 26 Aug 2022, 00:15

Oricum,personal nu mai am nici o asteptare de la echipa asta...asa zic mereu si iar uit dupa o zi,dar parca
te saturi de atatea esecuri,si de lipsa de viziune a managementului.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de THE LION » 26 Aug 2022, 00:19

Cfr si fcsb se califica in ultimul minut, noi suntem eliminati la penaltyuri. Parca suntem blestemati.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Tony7 » 26 Aug 2022, 00:24

Ma baieti, sincer am tinut putin cu voi, desi stiam ca o sa faceti in final ce orice echipa din Craiova ar face.

Ce va lipseste? Eu as zice ca suporterii aia care chiar pot sa ii determine pe jucatori sa dea totul, chiar daca e nevoie sa bage frica in ei cand imbraca tricoul ala. La voi jucatorii parca ar fi niste mercenari care la finalul zilei isi incaseaza cecul si ii doare undeva de emotiile voastre. Managementul merge pe aceeasi directie iar voi sunteti doar voi. Dati banu, ii vedeti, ii aplaudati dar nu aveti puterea sa ii determinati sa faca mai mult. Dar voi sunteti Stiinta.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2148
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de fanatic16 » 26 Aug 2022, 01:47

Tony7 scrie:
26 Aug 2022, 00:24
Ma baieti, sincer am tinut putin cu voi, desi stiam ca o sa faceti in final ce orice echipa din Craiova ar face.

Ce va lipseste? Eu as zice ca suporterii aia care chiar pot sa ii determine pe jucatori sa dea totul, chiar daca e nevoie sa bage frica in ei cand imbraca tricoul ala. La voi jucatorii parca ar fi niste mercenari care la finalul zilei isi incaseaza cecul si ii doare undeva de emotiile voastre. Managementul merge pe aceeasi directie iar voi sunteti doar voi. Dati banu, ii vedeti, ii aplaudati dar nu aveti puterea sa ii determinati sa faca mai mult. Dar voi sunteti Stiinta.
Și cine determina cum trebuie jucătorii unei echipe, o mână de booveni răsfirați pe un stadion gol?
Plângi in continuare, noi pierdem playoff european voi pierdeți cu petrolul
Nu mai baga batul că nu ți merge, știi cum e, penalty urile noastre ne intra cel mai bine cu fcu 🤣🤣🤣 aviz daca prin întâmplare ajungeți în playoff in care maxim veți fi un fel de Voluntari care sa încurce ocazional cu vreun egal CFR u

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: UECL: Hapoel Beersheva - Universitatea Craiova (retur)

Mesaj de Augustus Caesar » 26 Aug 2022, 06:28

Pacat! Parerea mea este ca am pierdut calificarea asta in tur la Turnu Severin; meciul ala daca era jucat pe Oblemenco si fara greseala lui Papp cred ca ne-ar fi adus in grupe. Bun, acum nu mai conteaza decat in masura in care am fi in stare sa tragem niste invataminte; dar nu suntem si nu vom fi! Ramanem la lupta noastra pentru ''3'' si cupa.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Scrie răspuns