Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm marșul spre locul 1?

- da, câștigăm ca o echipa mare, fără emoții
10
83%
- mai anevoie, pseudo-sașii ăștia ne văduvesc de 2 puncte
2
17%
- trăim umilința de a fi învinși de niște jucători care vara asta au fost plătiți mai prost decât puștanii care vând bilete la magazinul nostru UCV din mall
0
No votes
 
Total votes: 12

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Sep 2022, 22:48

Cretu are partea lui de vina la gol...a trecut pasa decisiva la 2 m de el si n-a facut niciun gest...sa joace pe picioare sa stea cracanat sa se duca spre pasator. Nimic nimic...Si Cretu si Mateiu doua deziluzii la mijloc.
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Sep 2022, 22:49

Strigăm de 3 luni pe Facebook că ne trebuie mijlocași și nimeni nimic , e clar suferim la centrări și la ultima pasă.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 01 Sep 2022, 22:51

Noi il avem pe Capatina, stati linistiti ca-si da drumul la joc.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Sep 2022, 22:53

Mă pis pe ele de gazoane , asta nu e fotbal ...după ce că aia așteaptă doar la cutie totuși mingea aia se duce doar unde vrea ea ...de data asta nu pot sa dau vina pe ei..daca vrei fotbal frumos de europa combinativ și modern trebuie minim teren ....ok, pierdem dar sa se vadă fotbal macar

Am mai spus că dacă nu poți atunci nu joci în liga 1, fara stadion , fata salarii plătite și fără academie mai bine stai in liga 2..

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Sep 2022, 22:53

Nu fiti suparati, in viata mai si pierzi

Partea rea e ca jucam cu farul care au acelasi stil entuziast si s-ar putea sa legam doua infrangeri...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 01 Sep 2022, 22:54

Încă o zi neagra pentru noi, o sa mai avem, dar stați liniștiți luptam la campionat...

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 01 Sep 2022, 22:54

Din cauza gazonului nu poate Cimpanu... poate e de la jet lag.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 01 Sep 2022, 22:55

Rădoi tine 3 oameni pe linia de fund în condițiile în care ei nu contraataca deloc și nu îl trimite nici măcar la disperare pe Papp in atac.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 01 Sep 2022, 22:57

Nu are cine sa dea pase, Markovici in afara de centrarea in umar nu primii nimic, iar Nistor si Vina sunt degeaba.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Sep 2022, 22:57

Meci de toata jena. Sa nu tragi tu nici in ultimul minut, desi ai mingea pe picior. Noi vrem sa intram cu ea in poarta. Oeate jumatate din echipa de azi nu merita sa fie jucatori de fotbal.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Sep 2022, 22:59

Da, e adevărat și asta că Nistor, Vina , Campanu sunt degeaba și Mateiu ar trebui sa îl mai schimbe pe Crețu , in nici un caz nu merge titulari a la long cu ei......la atacanți e greu sa comentezi pt că avea și comentatorul dreptate că nu ajung mingi prin fata .... și ciobanu zicea că fata mijlocași poți să ai ce vedete vrei că nu faci nimic
Last edited by BiancoAzzurro_AS. on 01 Sep 2022, 23:01, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 01 Sep 2022, 23:00

Markovic nici nu s a vazut, nu o fi fost el jucat insa macar de Ivan sau Koljic ai mai auzit. Talent dar puto. are. Joc f urat, nu se vad trasee de joc, fazele fixe le-au tratat cu non-salalanta. E greu cu Johnny & danny la mijloc.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 01 Sep 2022, 23:01

Luna trece, leafa merge, noi fotbal când jucam?
Am impresia ca am mai văzut filmul asta.
Vom mai câștiga câteva meciuri, vom mai pierde altele și ceilalți se lupta la titlu.
Noi doar din vorbe, în rest...suntem varza.
Îmi vine sa nu ma mai uit la nici un meci, deoarece nu mai suport sa vad ce jucam, dar mâine îmi trece și o luam de la capăt.
Alături de Știința!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 01 Sep 2022, 23:06

Cred ca ai nostrii au fumat iarba de pe Oblemenco. Cred ca astăzi nu a fost unu’ sa nu greșească pase. Iar cu Vână mor deja ca îl tot forțează. Mai bine sa promoveze unul de la noi de la tineret decât sa îl mai cad pe Vână. Condiții de joc execrabile, dar parca ai nostrii au fost toți “fumați” astăzi…
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 01 Sep 2022, 23:07

Culmea remarcatul meu e Vînă, fu singurul care reuși niste pase de doamne ajuta și driblinguri
Cum drc mereu nimerim căcatul [cenzurat] de stadion din Mediaș unde joaca nspe mii de echipe pe el și gazon terminat și ploaie și o singura greșeala un gol primit, era meci de 0 0 că nici Sibiu nu juca ceva
E grav ce se întâmplă în atacul nostru daca oricum de la mijloc nu mai avem pretenții
Nu i săriți in cap lui Mitrea că mai multa vină o are Crețu care stătu ca boul nemiscat in loc sa vina la primit, Mitrea gândise pasa pt venit la primit
Iar ceilalți doi , Papp și Screciu nu aveau voie sa îl lase pe ăla sa treacă, chit că îl obstrucționau cumva trebuia să nu îl lase
Mor de ciuda ce noroc avem de dam numai de terenuri destea , nu ar trebui autorizate asemenea stadioane,**** LPF, ca să vă faceți o idee mâine la Mediaș joaca U Cluj cu FC calu, nspe mii de echipe se perinda pe cloaca aia infecta de stadion
Mă revolt pe lipsa de idei din jocul nostru, dar mai întâi mă revolt pe condițiile impracticabile de fotbal , pe echipele fara bani , fara stadion , fara viitor care primesc licență de liga 1, pai CSA Steaua cu buget mare, cu academie top, cu stadion de 5 stele nu e lăsată să promoveze pe motive fictive la ordinul ciobanului , dar pușcării de echipe cu un picior in faliment sunt lăsate
Hal de fotbal
Last edited by fanatic16 on 01 Sep 2022, 23:11, edited 1 time in total.

Scrie răspuns