Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm marșul spre locul 1?

- da, câștigăm ca o echipa mare, fără emoții
10
83%
- mai anevoie, pseudo-sașii ăștia ne văduvesc de 2 puncte
2
17%
- trăim umilința de a fi învinși de niște jucători care vara asta au fost plătiți mai prost decât puștanii care vând bilete la magazinul nostru UCV din mall
0
No votes
 
Total votes: 12

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 02 Sep 2022, 15:33

Noaptea trecuta iar m-am visat fotbalist la Stiinta... :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 02 Sep 2022, 15:39

Freestate scrie:
02 Sep 2022, 15:33
Noaptea trecuta iar m-am visat fotbalist la Stiinta... :)(
Poate la noapte prinzi si un transfer in premier league
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 02 Sep 2022, 15:59

Eu cred ca vina este in exclusivitate a jucatorilor. Lotul Universitatii Craiova este cotat al treilea ca valoare din superliga, conditiile sunt cele mai bune, salariile sunt foarte bune si platite la zi, media de suporteri este foarte buna pentru Romania in concluzie, conducerea isi face datoria, singurii care isi bat joc sunt jucatorii.
In meciul cu Hermannstadt am vazut jucatori de o nesimtire crasa si de o rara indolenta. Eu cred ca trebuie sa scapam urgent de gruparea Bancu, Mateiu, Nistor, Ivan si trebuie refacut lotul .
Eu am spus din momentul in care a fost instalat Balint ca antrenor ca putem avea surprize frumoase daca jucatorii nu vor lucra antrenorul si acum au inceput sa apara tot mai multi oameni de fotbal care sa spuna ca Balint a fost lucrat. Ultimul pe lista este Miriuta.
Daca nu scapam de grupul mai sus mentionat sau macar de o parte din grup din care sa nu lipseasca Nistor, si Radoi va avea aceeasi soarta ca Balint si noi vom continua sa ne credem destepti si-l vom injura tot pe Rotaru.
Ce sa faca Rotaru daca Reghe ii spune sa prelungeasca contractul lui Nistor sau daca Radoi ii reintroduce in lot pe Vana si Nistor. Daca se baga peste antrenor toata lumea il injura ca de ce se baga, daca nu se baga toata lumea il injura ca de ce nu vede ca astia nu sunt buni si uite asa indiferent ce se intampla rau la club este din cauza lui Rotaru, ca asa vrem noi.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 02 Sep 2022, 16:00

valentin0001 scrie:
02 Sep 2022, 15:39
Freestate scrie:
02 Sep 2022, 15:33
Noaptea trecuta iar m-am visat fotbalist la Stiinta... :)(
Poate la noapte prinzi si un transfer in premier league
Nu, la interviurile de dupa meci i-am specificat reporterului cand a auzit MCity e interesata de mine, "MCity nu poate fi decat o treapta in drumul meu spre Stiinta si nu invers. Sa evoluez pentru Stiinta este cea mai inalta lege pentru mine."...Asa MCity sa-si puna pofta in cui ! :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Sep 2022, 16:25

Freestate scrie:
02 Sep 2022, 16:00
valentin0001 scrie:
02 Sep 2022, 15:39
Freestate scrie:
02 Sep 2022, 15:33
Noaptea trecuta iar m-am visat fotbalist la Stiinta... :)(
Poate la noapte prinzi si un transfer in premier league
Nu, la interviurile de dupa meci i-am specificat reporterului cand a auzit MCity e interesata de mine, "MCity nu poate fi decat o treapta in drumul meu spre Stiinta si nu invers. Sa evoluez pentru Stiinta este cea mai inalta lege pentru mine."...Asa MCity sa-si puna pofta in cui ! :)(
Dupa care ai bagat-o singur pe-aia cu “lumea se-ntreaba de ce…” “… noi pentru tine am face orice!!!”

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 02 Sep 2022, 16:40

Nu mai stiu exact Paule, tocmai ma trezeam dar sigur tie ti-am dat un autograf. :)(
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 02 Sep 2022, 17:53


Geronimo scrie:
Eu sunt deprimat de lipsa de realism si viziune a lui nea Mihai(lasati-ma cu "conducerea", ca nu exista). Nu poate nimeni sa ne lamureasca ce se intampla cu cei u19 de la echipa a 2-a? Cum se pierd? Nu am reusit sa scoatem un fundas central decent in 5 ani. :-( Cel mai bun fundas dreapta din lot ramane un jucator de picior stang? :-( M-am lamurit cu Capatina si Hanca.
Eu zic ca echipa a doua e degeaba si o sa zic si de ce. Sunt acolo cativa jucatori interesanti care se pierd in negura ligii 3 si in umbra lui Nistor, Vana, Koljic, Ivan, Bancu, Martic si mai pot continua. Suntem intr-un moment in care nu mai poti creste tineri la prima echipa decat daca acesta este marfa de export. Asa se incearca cu cei cativa tineri si sunt pusi frumos pe galantar. Cine ar risca sa il ia pe Domnu sau pe Sala sau pe Guta si sa ii arunce in meci aluturi de Marko, Baiaram, Screciu sau Vladoiu? Nimeni. Pana nu ii dam pe cei de mai sus nu se face loc pentru nimeni de la echipa a doua. Ceea ce mi se pare nitel pe dos. Pentru ca jucatorii aia se pierd. Le lipseste motivatia. Credeti ca ei nu vorbesc? La 21 de ani isi baga picioarele si ajung pe la Brazi, Brasov, Unirea Dej.
Pe partea cealalta noi vrem titlu, cupe... Europa. Cum sa faci asta cu Guta din primul an? Asa ca... Sa ne rugam sa ii vinem pe astia tineri cat mai repede, sa facem curatenie generala in lot la iarna si vom avea ce vedea si de la echipa a doua.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Sep 2022, 17:57

Freestate scrie:
02 Sep 2022, 16:40
Nu mai stiu exact Paule, tocmai ma trezeam dar sigur tie ti-am dat un autograf. :)(
Multumesc frumos, il pun bine 👍

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Sep 2022, 23:48

Elvir Koljic, atacantul e suspect de ruptură musculară

Sper ca Baiaram sa fie ok

Din pacate, eu sunt unul din cei care il critica des pe Elvir, imi pare rau ca se accidenteaza atat de des... Marijana il asteapta cu gelul minune si o frectie la banana. Elvir va rata toate meciurile cheie din tur

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 03 Sep 2022, 09:24

Pai le-a ratat pe toate sezonul asta, chiar daca a fost in teren. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns