Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm marșul spre locul 1?

- da, câștigăm ca o echipa mare, fără emoții
10
83%
- mai anevoie, pseudo-sașii ăștia ne văduvesc de 2 puncte
2
17%
- trăim umilința de a fi învinși de niște jucători care vara asta au fost plătiți mai prost decât puștanii care vând bilete la magazinul nostru UCV din mall
0
No votes
 
Total votes: 12

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 01 Sep 2022, 23:35

Dany scrie:La meciul de luni ar trebui să avem în teren 2 sau chiar 3 jucători care sa intre titulari și sa facă diferența în echipa.
Altfel vom avea același parcurs ca și sezoanle trecute și ne vom multumi iar cu locul în play-off și atât.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Si nu avem. Cine sa intre?! Capatina? Eu m-am saturat de jucatori fricosi, care joaca la alibi. Si Vladoiu joaca tot asa, cu frica, fara sa-si asume o pasa in fata.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 01 Sep 2022, 23:38

Geronimo scrie:
Dany scrie:La meciul de luni ar trebui să avem în teren 2 sau chiar 3 jucători care sa intre titulari și sa facă diferența în echipa.
Altfel vom avea același parcurs ca și sezoanle trecute și ne vom multumi iar cu locul în play-off și atât.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Si nu avem. Cine sa intre?! Capatina? Eu m-am saturat de jucatori fricosi, care joaca la alibi. Si Vladoiu joaca tot asa, cu frica, fara sa-si asume o pasa in fata.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ma gândeam ca pana duminica am putea sa mai facem alte transferuri.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Sep 2022, 23:41

e frustrant cand te bate categoric si nu iti da nicio sansa o echipa care joaca pe boabe de fasole, iar tu care te scalzi in bani ...

cel mai teama imi este de meciul urmator, sa nu legam doua infrangeri , deja numarul de fani de la severin e execrabil.

Numirea lui balint a adus oricum multa energie negativa care a culminat cu eeliminarea din UECL iar acum cateva infrangeri si te poti rupe grav de primele locuri si de suporteri

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Sep 2022, 00:16

fanatic16 scrie:
01 Sep 2022, 20:40
Văd că până la urmă îl vrem pe Jefferson care va face inca un set de teste medicale azi sau mâine și probabil de asta nu îl mai luam pe Alhassan, desi e posibil sa avem o surpriză
Asta ar putea fi singura veste buna a zilei, ai informație verificată? Nu mai vreau să mi se înece sperantele a 2-a oară.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 02 Sep 2022, 00:51

Iancu Magheru scrie:
02 Sep 2022, 00:16
fanatic16 scrie:
01 Sep 2022, 20:40
Văd că până la urmă îl vrem pe Jefferson care va face inca un set de teste medicale azi sau mâine și probabil de asta nu îl mai luam pe Alhassan, desi e posibil sa avem o surpriză
Asta ar putea fi singura veste buna a zilei, ai informație verificată? Nu mai vreau să mi se înece sperantele a 2-a oară.
Așa scrie in Fanatik care au mereu dreptate in ultimii doi ani

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Sep 2022, 01:54

Bine - nu cred ca putem sa ne excitam despre un mijlocas brazilian pe care nu l-am vazut la joc :laughing:

N-am prea multe comentarii despre meci - il las pe Comsin sa o faca : https://cvlpress.ro/01.09.2022/stiinta- ... -capatana/

Am facut prostii in aparare si nimic in atac la Medias - nasol. Eu nu inteleg asezarea echipei in teren - la faza primului sut pe poarta, min. 76, Vina si Nistor pasau iar Markovic era la 20 de metri de poarta. Pai nu ar trebui ca baiatul asta sa atace careul pe atac pozitional ? Radoi tot zice ca jucatorii trebuie sa atace zonele pe care el le indica; poate ca mesajul lui e prea complicat pentru creierele jucatorilor astia ? De la meciul cu Zorya Radoi zice ca jucatorii vor presta mai bine cind vor sti ce zone sa atace. Teoria o fi buna, dar practica e posibil sa ne omoare.

Am mai scris ca eu nu sper la trofee anul asta, sint altii mai buni si mai seriosi in liga 1 - ci doar sa fim in play off. Big bonus - preliminarii de Conference League.

Bafta luni cu Farul.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 02 Sep 2022, 02:53

Cum am spus de prin etapa a 2a : dacă anu' asta prindem playoff-ul e mare mare performanță.
Lotul e varza. Antrenorul nu e rău... da am mai avut. Jucători în schimb ...paparude.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 02 Sep 2022, 09:10

Ce zone ?? Il tot invat pe Radoi si pe altii ...ataca bre Coltul lui 16 ! Este singura zona care iti aduce avantaj. Ai jucatori care intra bine pe coltul lui 16 ai succes ! Din pacate Baiaram, Cimpanu si Ivan nu se pricep sa intre pe coltul lui 16. Mai ales ca jocul nostru duce mereu mingea in zona aia...Suntem terminati.
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 02 Sep 2022, 09:16

după ce abia am închis ochii de supărare azi noapte, acum de dimineață, la rece, simt o dezamăgire teribilă, un sentiment de frustrare că iar mai trece un an degeaba! un meci oribil făcut de pisicuțe, o evoluție venită parcă de nicăieri, nu pot să cred că am pierdut în fața unei echipe de liga 2, care la sfârșitul sezonului va retrograda cu brio! Nu pot să accept această înfrângere, tot aștept să îmi zică cineva că azi e joi și meciul va fi diseară, că doar a fost un vis urât ce s-a întâmplat aseară

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 02 Sep 2022, 09:47

Avem în fiecare meci un joc lent, greoi, nu pasam repede, nu facem un-doiuri, nu avem jucatori care sa știe sa facă un dribling, sa scoată adversarul din joc.
Posesia pe care o avem este în lateral sau cu pase în spate, nu putem pune presiune pe nicio echipa adversa.
Nu știu ce sa cred, ori asta este valoarea noastra, ori avem noi pretenții prea mari de la ai noștri.
Sper sa se regleze ceva și sa vad fotbal frumos, chiar dacă mai și pierdem, dar sa o facem demn jucând fotbal adevărat.
A trecut atât de mult timp din 1991 de la ultimul titlu...

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 02 Sep 2022, 10:18

Am mai spus-o în vară și o repet ..... câți dintre jucătorii care au fost în vară în cantonamentul de 200 de mii vor juca titulari in luna octombrie? Să nu mai spun de antrenor care a făcut antrenamentele și strategia pe acest început de sezon și care nu mai este. Jucători de care ne plângeam și noi și conducerea a recunoscut în vară că s-a greșit cu ei dar totuși așteptăm la nesfârșit să fugă și ei un pic și să își de-a și ei viața pt clubul ăsta. Cât mai așteptăm? Totul e din vina conducerii și vă spun și de ce ....cred prea mult în jucătorii ăștia dar ei sunt neputincioși. Dar și noi greșim că îi supralicităm. Zicem că deh Kolici a fost cel mai bun , Markovici cel mai țeapăn, Baiaram cel mai tehnic și toți au potențial dar nu cred că este așa. Cei care nu țin cu echipa asta și sunt obiectivi ne spun că Ivan și Bancu sunt limitați că Markovic e gras , că pe Crețu nu l-am dat Becali degeaba afară dar noi nu .....au potențial. Au potențial de 3 sau 4 ani dar NU VOR SĂ JOACE FOTBAL.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 02 Sep 2022, 10:35

Am jucat slab aseara pe un teren prost ,pe ploaie ,cu o echipa artagoasa. Am fost extrem de superficiali, drept dovada si golul primit, insa astia suntem si cu astia defilam mai departe. Eu am incredere ca vom juca altceva luni cu Farul si ne vom reveni astfel incat sa urcam in clasament.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Sep 2022, 11:23

Gata, ați terminat bocitul?
Am văzut acum vreo 2 ani un Stockport (liga a5-a) - West Ham in FA Cup. WH cu aproape toți titularii de baza au învins cu 1-0 in minutul 90. Orezărie e puțin spus ce era acolo, mrg terenul arăta mai rău decât aseara la Mediaș, dar și diferența de valoare dintre echipe era mult mai clară la englezi decat cea de aseara de la noi.
Asta ar fi de pomină: să ne turnăm cenușă in cap și plumb in picioare dupa o înfrângere a la Podul de pe Berezina, când noi am fost la 11 metri (la propriu) de grupe UECL..

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Sep 2022, 11:38

Faci pregatirea de vara in austria unde iarba e ca in palma ca o mananca vacile alea mov...

Fa ba pregatirea prin india sau islanda sa te inveti cu ploaia si vremea rea

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8. Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 02 Sep 2022, 12:34

dorumihnea2 scrie:Am mai spus-o în vară și o repet ..... câți dintre jucătorii care au fost în vară în cantonamentul de 200 de mii vor juca titulari in luna octombrie? Să nu mai spun de antrenor care a făcut antrenamentele și strategia pe acest început de sezon și care nu mai este. Jucători de care ne plângeam și noi și conducerea a recunoscut în vară că s-a greșit cu ei dar totuși așteptăm la nesfârșit să fugă și ei un pic și să își de-a și ei viața pt clubul ăsta. Cât mai așteptăm? Totul e din vina conducerii și vă spun și de ce ....cred prea mult în jucătorii ăștia dar ei sunt neputincioși. Dar și noi greșim că îi supralicităm. Zicem că deh Kolici a fost cel mai bun , Markovici cel mai țeapăn, Baiaram cel mai tehnic și toți au potențial dar nu cred că este așa. Cei care nu țin cu echipa asta și sunt obiectivi ne spun că Ivan și Bancu sunt limitați că Markovic e gras , că pe Crețu nu l-am dat Becali degeaba afară dar noi nu .....au potențial. Au potențial de 3 sau 4 ani dar NU VOR SĂ JOACE FOTBAL.
Pai daca spunem ce percem noi, suntem catalogati ca plangaciosi, fatalisti, nu tinem cu echipa etc. Acum s-a lamurit si conducerea cu Vladoiu. Cat timp a trecut sa se lamureasca cu Dumitras, Achim, Herghelegiu sau Mazarache?! Cand eram pe Extensiv, ne luptam la cupele europene cu Mogosanu antrenor si cu cei 2 mari atacanti: Mazarache si Herghelegiu.

Eu sunt deprimat de lipsa de realism si viziune a lui nea Mihai(lasati-ma cu "conducerea", ca nu exista). Nu poate nimeni sa ne lamureasca ce se intampla cu cei u19 de la echipa a 2-a? Cum se pierd? Nu am reusit sa scoatem un fundas central decent in 5 ani. :-( Cel mai bun fundas dreapta din lot ramane un jucator de picior stang? :-( M-am lamurit cu Capatina si Hanca.

Cu lotul actual sa ne concentram pe cupa(e totusi un trofeu) si poate mai prindem un play-off de conference league. Nu mai vedem progres de la Bancu & Ivan. Pentru next level ne trebuie jucatori concreti langa ei. Nu-mi explic cum am ajuns sa jucam cu aman2 in acelasi timp: Cretu si Mateiu. Nu pot da o pasa concreta sau "sa puna patura" pe minge sa nu mai topaie... :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns