Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu farul

Le stingem lumina
13
68%
Egal, meci deschis cu multe goluri
1
5%
Ne sting ei lumina
5
26%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2022, 11:27

BiancoAzzurro_AS. scrie:
06 Sep 2022, 11:01
@bobby ne-ai mai spus că nu prindem nici playoff și era să luam titlul...ne-ai mai spus că Balint e mare antrenor ...deci lasă-ne cu vrajeli ...mergi pe retorica de ziarist vechi , argumentezi toate riscurile că în caz că se produce unul din ele sa fii acoperit ...in realitate nu ai viziune sa vezi un jucător, o echipa sau un antrenor care sigur va reuși , nici acum nu ai avea curaj să spui daca Markovici va rămâne în liga 1 sau daca va face pasul afara...o arzi la alibi că ăștia cu pasa înapoi
Nu ma obosesc la mai multe - doar iti spun ca minti. N-am spus niciodata, dar absolut niciodata ca Balint ar fi mare antrenor; n-as spune ceva ce nu cred. Pentru mine antrenorii mari sint cei cu rezultate - adica trofee. Iar Balint are zero trofee. Am sugerat numele lui Balint acum citiva ani cind roty tot il aducea pa Papi la echipa - am scris ca daca tot se vrea low cost, sa aduca unul cu un pic de experienta.

N-am spus ca U Craiova n-ar prinde cu siguranta play offul.

In ceea ce priveste parte din urma a textului tau - din 10 tineri cu talent, daca iti confirma 3. Ce vad eu la el - fizic, constanta, seriozitate, focus, nu imi dau sperante ca poate fi tunul pe care il spera roty (la nivel Mitrita sau Mihaila). Dar iti dau una pe gratis - daca as fi roty i-as accentua lui Markovic brandul de sirb, pentru ca sirbii se vind mult mai bine decit romanii.

Cind roty se lauda pe la TV ca Cicaldau e jucator de 20 de milioane de Euro, eu scriam ca jucatorul face 5-6 milioane - text scris cu vreo 7-8 luni inainte ca Cic sa fie vindut:

" In prezent echipa are doar un jucator vandabil – Cicaldau; fostul jucator al Viitorului deja nu mai are 20-21 de ani, credem ca a atins maximum de progres la Craiova, si nu poate fi vindut pe mai mult de 5-6 milioane de Euro, din care o buna parte vor fi directionati catre Viitorul. " (https://craiova-maxima.ro/ne-am-lamurit ... la-fotbal/)

Si am avut dreptate, nu ? Ce sa-ti mai zic ? Cam cit s-ar putea lua pe Ivan ? Putin. Nu alea 5 milioane la care spera roty si nici la aberanta suma de 10 milioane la care il evalua pe Ivan Marius Mitran acum un an. Ivan face in citeva luni 26 de ani - nu mai are virsta vandabila.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 11:50

Pfff, ce vis… Am visat ca am câștigat titlul in ultima etapa, in minutele de prelungire… Nu știu cu cine jucam, ca aveau un echipament ciudat, cu jambiere vișinii, șorturi rosii cu albastru in zona bucilor, și tricouri cu un chip de bursuc pe ele. Mateiu a deposedat din poziție de ultim apărător, pasa lunga la Bancu pe stânga, Bancu preia, pătrunde, șutează de la 25 de metri siiiiii barăăă, mingea ajunge la Câmpanu, se duce spre tușa in dreapta, centrează cu dreptul, mingea se îndreaptă spre Markovic, ii vine rău, nu are nicio șansa, bagă burta in față și gooooollllllll!!!!!! Goooolllll cu burtaaaaa!!!!!! Știința este campioanăăă!!!! Intru pe forum, delir maxim, toți suntem fericiti, laudele curg, felicitările la fel. Apar vreo doi-trei care nu sunt multumiți. Ne explica faptul ca Bancu dacă era mare dădea gol, nu bară, centrarea cu dreptul a lui Câmpanu a fost de amator și ca Markovic a avut noroc (mâncase trei shaorma cu de toate înainte de meci și i se umflase burta). Seara, a intrat Rotaru in direct la tv și s-a retras de la echipa, recunoscând ca nu se pricepe si ca si-ar dori sa devină un adevărat business man, așa ca mititelu. Pfff, ce vis… Apoi, am dat cu mâna de noptiera si m-am trezit. Era marți dimineața si tocmai câștigasem in fata “liderului, celei mai in forma echipe, a regelui” cu 4-3 după ce am revenit de la 1-3. E bine!
ucv ucv ucv

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Ghostface » 06 Sep 2022, 12:20

Paul scrie:
06 Sep 2022, 09:00
Ar trebui tinut titular cat poate el sa joace in fiecare meci, asa ajunge mare, nu doar la sala, ca looserii fara talent nativ. El e smecher, are mingea prinsa cu elastic, are explozie pe 2 m si da cu ambele picioare. Nu e bine? E terminat a? Se uita la fotbal degeaba toti astia, daca da Tavi un gol nu mai poti sa deschizi frigiderul ca iti vine si de-acolo o reluare laudata, la Marko arata faza si incep analiza greutatii lui, adevaratul subiect.
Aoleu,iar incepeti.
Ma scarbeste rau mentalitatea asta de "Merge si asa",NU,NU MERGE SI ASA!
Markovic trebuie sa-si construiasca conditie fizica ASAP si sa fie dispus sa faca efort (Sa duca un meci de 90 de minute la un nivel decent nu mi s-ar parea mare efort avand in vedere ca nu e un jucator de peste 30 de ani dar in fine).
Poata aia de isi fac conditie fizica sunt "loseri" dupa tine dar aia domina fotbalul modern.
Il pui pe Markovic intr-o echipa in care toti sunt in peak physical fitness si stiu ceva tactica si Markovic (Cu tot cu talentul lui) abia de prinde bara.
Daca nu ai conditie fizica ar trebui sa te rezumi in a juca doar pe maidan.
Si comparatiile cu Maradona si Hagi sunt laughable,pe atunci fotbalul era altfel.
Sa fim seriosi Markovic are talent...pentru liga 1.
Tipu' nu e nici macar constant,are sclipiri de moment care vin o data la 5 meciuri cam asa.
Avand doar sclipiri de moment s fara constanta nu poti ajunge un fotbalist mare de tot (ex: Hatem Ben Arfa,tipu' a fost talentat rau dar a suferit de sindromul Markovic.
Nu era serios de loc si nici constant.
Daca il considerati pe Markovic talentat atunci Ben Arfa a fost Dumnezeu.)
Daca il pui intr-un campionat care e cat de cat serios nu ii ies schemele astea de curtea scolii 9 times out of 10 (Venind vorba ca pleaca de la Olanda in sus pe 8 milioane).
Cine da 8 milioane pe el acuma isi ia mare teapa.
La fel si cu Tavi Popescu,ambii sunt talentati pentru liga 1 dar in strainatate ar fi bench warmers sau dati imprumut.
Tavi e doar mai laudat ca Marko deoarece jurnalistii sunt lingaii WCSB-ului.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 734
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de FreakBoy » 06 Sep 2022, 13:08

Freestate scrie:
06 Sep 2022, 10:09
Markovic in lentoarea sa are niste trasee optime, a fost nevoit s-o faca ...el plimba mingea acolo unde adversarul poate sa intinda maximum piciorul. Asta e bine. La el nu vezi miscari in plus pentru ca daca le face e pierdut. Dar totusi are niste miscari care pot fi invatate de adversar.
Lovind bine cu ambele picioare ...pune o problema tuturor fundasilor. De fapt atacantii lenti e bine sa stie sa loveasca cu ambele picioare.
Pai tocmai ce a contrazis aseară că poate fi învățat. Cred că a fost în același loc la ambele goluri, putea sa meargă stânga sau dreapta, la primul a întors pe stângul și a șutat, la doi a mers in dreapta și a șutat. E clar că dacă fundașul e inspirat îl poate bloca, dar nu e jucătorul care finalizează la fel de fiecare dată, are mereu a doua opțiune. Și, nu, n-am intrat la pauză, am intrat doar sa ii aplaud prima execuție.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3512
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Paul » 06 Sep 2022, 13:12

Scuze ca te scarbesc Ghostface, de-acum inainte o sa am grija ce scriu si o sa incerc sa nu mai imi placa ce imi place mie, ci o sa incerc sa imi placa ce iti place tie, ca asa e normal.
Nu ma lasi frate in pace cu atata teorie, ce mentalitate identificasi tu aici? Pe mine personal, daca mi se permite de catre comisia de specialitate a suporterilor, putin ma intereseaza pana la urma cat sunt unii de fascinati si incantati ca e fotbalul cum e acum si nu mai e ca pe vremea lui Maradona, ca eu tot aia asa vrea, intelegi? Ma incanta sa vad ceva venit din talent nativ. Si eu nu zic sa nu se antreneze Markovici sau sa se mai ingrase sau sa faca pe dos fata de reteta asta de succes din fotbalul modern, spun doar ca nu trec 2 secunde de la o faza de maestru soldata cu gol pana cand incep toti cu observatiile, obsedati sa omoare frate orice bucurie.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3470
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 13:13

A fost naiv fundasul, freak ...acum Markivic se da la fund 5-6 etape. Ziceam ca lovitul cu ambele picioare arunca niste cacealmale in mintea fundasilor dar are niste scheme pe care eu am inceput sa i le stiu. Daca eram in locul fundasului il contram acolo.
FMSP :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 13:25

Lasă-i ba frate sa joace fotbal!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 13:38

“Tikitaka Barcelona” dădeau 1000 de pase in spate, câștigau 3-4-5, cu goluri faine și lumea ii aplauda, nu ii injura. Astăzi la MAN City se dau o căruță de pase in spate. Mou, vremea lui s-a dus! Poate va mai câștiga “titluri”, dar nu suporteri! Doar suporteri de rezultat! Așa cum se spune ca sunt și suporterii Științei. Eu nu cred in asta. La Craiova este mult mai simplu: dacă “prostii aia din tribune” te văd ca vrei sa ataci și ca îți dai sufletul pe teren, te vor iubi și dacă pierzi. Eu chiar am o idee anapoda despre suporterul Științei”. Cred ca dacă îți dai sufletul, ii arați și doua călcâie, un dribling și o bara din poziție imposibila, suporterul Craiovei te adoră. Te susține. Dacă ii arați 1-0 cu fundul in piartă, te aplauda un meci, pleacă dezamăgit acasa, și nu are bucuria aia faina de 4-3….
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 13:43

Hei! Fotbal fără suporteri nu exista!
Iar daca ii provoc la un exercitiu de imaginație pe “specialiștii” care le știu pe toate, ii pot întreba doar atât: din miile de domenii la care va pricepeți și sunteți cei mai buni, in câte ați performat investind proprii voștri bani?
Last edited by G.Ovidiu-Catalin on 06 Sep 2022, 13:48, edited 1 time in total.
ucv ucv ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2881
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 06 Sep 2022, 13:45

Dupa meciul asta, cu Farul, este o frustrare imensa in cireada booveana. Catarii au sperat ca bate Farul, au strins din buci, s-au bucurat cand eram condusi pentru ca in final sa se usureze Markovici pe ei. :-x

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 13:51

@fabius, este frustrare la booveni, la mass-media și la “iubitorii de Știința”! Dar nu te bucura, la prima înfrângere, la primul obiectiv ratat, la prima pasă gresită, vor apărea “atoate-știutorii”. Și te va durea. Așa ca lasă lumea să trăncăne.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 13:58

Eu merg înainte cu Știința mea așa cum simt. Cu sufletul. Pentru ca am învățat ca viața trebuie trăită cu demnitate, nu analizată. Sunt critici de arta care nu au pictat in viața lor un tablou, nu au scris in viața lor un film, nu au scris in viața lor o strofa etc, dar sunt critici de artă. Lasă viața așa cum este, iar participanții la ea, la viața, lasă-i sa cânte. Tot viața le va spune, mai devreme sau mai târziu, ca nu au voce…😂
ucv ucv ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Sep 2022, 16:33

Bobby scrie:
06 Sep 2022, 11:27
BiancoAzzurro_AS. scrie:
06 Sep 2022, 11:01
@bobby ne-ai mai spus că nu prindem nici playoff și era să luam titlul...ne-ai mai spus că Balint e mare antrenor ...deci lasă-ne cu vrajeli ...mergi pe retorica de ziarist vechi , argumentezi toate riscurile că în caz că se produce unul din ele sa fii acoperit ...in realitate nu ai viziune sa vezi un jucător, o echipa sau un antrenor care sigur va reuși , nici acum nu ai avea curaj să spui daca Markovici va rămâne în liga 1 sau daca va face pasul afara...o arzi la alibi că ăștia cu pasa înapoi
Nu ma obosesc la mai multe - doar iti spun ca minti. N-am spus niciodata, dar absolut niciodata ca Balint ar fi mare antrenor; n-as spune ceva ce nu cred. Pentru mine antrenorii mari sint cei cu rezultate - adica trofee. Iar Balint are zero trofee. Am sugerat numele lui Balint acum citiva ani cind roty tot il aducea pa Papi la echipa - am scris ca daca tot se vrea low cost, sa aduca unul cu un pic de experienta.

N-am spus ca U Craiova n-ar prinde cu siguranta play offul.

In ceea ce priveste parte din urma a textului tau - din 10 tineri cu talent, daca iti confirma 3. Ce vad eu la el - fizic, constanta, seriozitate, focus, nu imi dau sperante ca poate fi tunul pe care il spera roty (la nivel Mitrita sau Mihaila). Dar iti dau una pe gratis - daca as fi roty i-as accentua lui Markovic brandul de sirb, pentru ca sirbii se vind mult mai bine decit romanii.

Cind roty se lauda pe la TV ca Cicaldau e jucator de 20 de milioane de Euro, eu scriam ca jucatorul face 5-6 milioane - text scris cu vreo 7-8 luni inainte ca Cic sa fie vindut:

" In prezent echipa are doar un jucator vandabil – Cicaldau; fostul jucator al Viitorului deja nu mai are 20-21 de ani, credem ca a atins maximum de progres la Craiova, si nu poate fi vindut pe mai mult de 5-6 milioane de Euro, din care o buna parte vor fi directionati catre Viitorul. " (https://craiova-maxima.ro/ne-am-lamurit ... la-fotbal/)

Si am avut dreptate, nu ? Ce sa-ti mai zic ? Cam cit s-ar putea lua pe Ivan ? Putin. Nu alea 5 milioane la care spera roty si nici la aberanta suma de 10 milioane la care il evalua pe Ivan Marius Mitran acum un an. Ivan face in citeva luni 26 de ani - nu mai are virsta vandabila.
Așa e , nu ai zis că e mare antrenor dar va ar fi interesant la noi atunci cand Balint era la Snagov :mincinos ..așa cum ai spus că nici nu mai intri pe aici și acum nu mai recunoști :mincinos

aaa, bineînțeles că tu nu spui nimic concret că e bun, cum nu ai spus de nici un antrenor clar că sigur ar lua titlul la Craiova... , fix asta zic și eu , că o arzi la alibi sa o întorci dar concret nu ai nici o viziune , doar bagi comentarii negative și dupaia zici: "vedeți, v-am spus eu"

Asta cu Cicaldau, e băgată iar că sa distragi atenția
Ce mare predicție ai făcut tu că era Cicaldau de vândut :)))) tu și vreo câteva milioane care se uita la fotbal, vreo 4 ziare și toți comentatorii care spuneau de ofertele lui, mare viziune ce sa zic :)))bravo

Ești frustrat că nu ești în stare să scrii și tu articole care sa le citească lumea, tu poet necunoscut ... :-x
Last edited by BiancoAzzurro_AS. on 06 Sep 2022, 17:09, edited 1 time in total.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Sep 2022, 16:59

Nici asta nu ai zis tu in 2019 2020, era o alta personalitate a ta vorba lui freak

_----------------------------------
Re: [Etapa 22] FC FCSB - Universitatea Craiova
Mesaj de Bobby » 22 Dec 2019, 22:34
THE LION scrie: ↑
22 Dec 2019, 22:30
Bobby, il vrei pe Vintila la Craiova?

Nu. Eu sper ca Petrescu pleaca de la Cluj, esueaza in strainatate si il aduc la Craiova - ii dau mina libera 2 ani. Acum, daca Piti ar decide singur sa plece, l-as aduce antrenor pe Laszlo Balint sa reconstruiasca echipa, pina gasesc un antrenor de top de gen Petrescu.

_-------_------------------_-------_--
Re: Etapa 11. FC Botoșani - Universitatea
Mesaj de Bobby » 23 Noi 2020, 21:56

Acum un an l-am recomandat aici ca low cost pe Lazslo Balint. Lumea pe aici ridea. Ce a facut Balint in ultimul an ? A promovat UTA in liga 1 si a batut pe CFR la Cluj acum 2 zile. UTA e pe locul 6 in liga 1 - nu e rau ca nou promovata. UTA are 2 infringeri, la fel ca FCSB, Craiova si CFR. Cu siguranta a facut mai multe ca antrenor in comparatie cu Papi.

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020
Mesaj de Bobby » 30 Mar 2020, 23:38

Anul trecut se tot discutau nume de antrenori la Craiova pe forum. Eu am sugerat ca o varianta ar fi sa vina antrenorul de la UTA - daca nici un nume mare nu e liber. Unii m-au luat in ris pe aici rau de tot - desi am motivele mele sa cred ca omul asta are ceva potential ca antrenor.

Uite ca se pare ca U Craiova l-a avut / il are in vizor pe omul asta :

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/interv ... 94506.html

Acum iar o sa zica unii ca sint Rotaru, sau omul lui Rotaru :-)
_-----------------------------------------+

Ia zi bah ziarist eșuat ...că ne omori pe aici că ai viziune și dupaia o întorci cum vrei tu

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 17:19

Băi, sunteți nebuni? Vreau sa îmi iau și eu un Block, de cât o fi el, dar sa ma descarc.
Bibiță, ești complexat, ești frustrat, ești un fost ziarist f slab ( după editorialele scrise aici, ești statistician, nu ziarist), geo, beo, leo, miti, JIJI, etc. Nu ma interesează, mă, filozofii bulion mele și scrouterii sub bulii mele. Știința, așa cum este ea, cu bune și cu rele, este Știința. Aia a lui Taralunga, Oblemenco, Balaci, Craioveanu, Bancu și cine o mai urma! Dacă nu ca place, mergeți in [****] la cfr, fcsb, fcu, unde va simțiți voi bine. Bai, dacă “rahatul” asta de echipa “neprofesionista” va enervează atât de tare, de ce nu ne lăsați mă???? Definitiv!!! Nu sa va întoarceți când luam titlul…
ucv ucv ucv

Scrie răspuns