Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu farul

Le stingem lumina
13
68%
Egal, meci deschis cu multe goluri
1
5%
Ne sting ei lumina
5
26%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Sep 2022, 00:28

:-D :-D Pentru astfel de meciuri fotbalul este cel mai popular sport, nu pentru 0-0,1-0, cfr. Bravo băieți, bravo Radoi! Ma bucur enorm pentru evoluția scorului, ptr ca îmi place sa citesc comentariile din momentul in care era 3-1 ptr farul și comentariile după ce am întors rezultatul și am câștigat. Amuzant…
ucv ucv ucv

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Rocain » 06 Sep 2022, 00:43

Super meciul văzut iarăși pe tableta in masina, bine băieții :up: :up:
Koljic oricum e accidentat, Riva o să aibă șanse să arate ce poate. E bine că îl avem pe Arlauskis, sa ii sufle in ceafa lui Lazar.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 01:03

Niste jigodii mititeii, la meciul U Craiova - AC Milan din 2017 au fost in peluza la italieni ca sa-i sustina, acum s-au dus in peluza la marinari ca sa le tina alora locul.
Asta tradeaza ...frustrarea enorma pe care o poarta si care impreuna cu lipsa de educatie pot duce la tragedii pe stadioane.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2022, 01:16

In sport doar rezultatul conteaza - asa ca felicitari.

Trendurile a ceea ce am vazut pe teren nu sint incurajatoare - in meciul de la Medias s-a facut o prostie in aparare, azi s-au facut mai multe; adica numarul de aiureli in aparare creste de le meci la meci. Ideea de joc cu Vina assist la Farul in defensiva si mingi aruncate in careu de Vatajelu pe atac nu pare optimista.

Il las pe Virtosu, de la Gazeta de Sud sa spuna cite ceva - atentie Virtosu asta e foarte "vanilla" de obicei, nu da cu parul precum Cosmin Staicu.

Citez aici doar inceputul textului scris de Virtosu : https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2022-09 ... -punctele/

"Universitatea Craiova a reușit să se impună luni seară, la Severin, cu 4-3, în fața Farului Constanța, la capătul unui meci nebun, cu o sumedenie de greșeli impardonabile, cu tentă de amatorism.

Majoritatea erorilor grave au fost comise de olteni, fapt ce i-a determinat pe mulți să gândească faptul că băieții lui Rădoi au nevoie de un control la oftalmologie. S-a trecut de la agonie, la extaz, jucătorii Științei fiind PRAF în apărare și destul de neinspirați pe faza ofensivă, dar norocoși și eficienți de această dată.

Ca idee, jocul la „ciupeală“ le-a ieșit băieților lui Rădoi, dar dacă nu scapă de atitudinea de amatori ar putea avea surprize neplăcute în privința calificării în play-off."

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 01:21

E clar trebuie sa revenim la televizoare la formatul 4/3 in loc de 16/10 pentru a-l vedea pe Markovic la alura corecta. :)(
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 06 Sep 2022, 07:48

Freestate scrie:
06 Sep 2022, 01:03
Niste jigodii mititeii, la meciul U Craiova - AC Milan din 2017 au fost in peluza la italieni ca sa-i sustina, acum s-au dus in peluza la marinari ca sa le tina alora locul.
Asta tradeaza ...frustrarea enorma pe care o poarta si care impreuna cu lipsa de educatie pot duce la tragedii pe stadioane.
Trebuie sa ne obisnuim cu Kurwele booveanului care sunt gata sa se vanda oricui joaca impotriva noastra. Sunt banii booveanului la mijloc.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Paul » 06 Sep 2022, 09:00

Bobby, te rog eu, cand dai edicte din-astea cu “in sport doar rezultatul conteaza”, nu o mai spune la modul ex-cathedra, poate poti sa bagi acolo ceva gen “pentru mine, in sport…”
O stii pe-aia cu “ astia care cred ca le stiu pe toate ne enerveaza pe noi, care chiar le stim pe toate”.
Adica o spun cu toata prietenia, nu ca sa te pun jos, ia-o ca o critica constructiva.
Pentru mine a contat enorm faptul ca am luptat pana la capat si am intors in asemenea hal rezultatul.
Alea care l-au facut pe Vartosu sa zica de amatorism sunt gafe, enorme, dar mie imi plac si amatorii astia gen Markovici care a dat doua goluri cum dadeau smecherii in curtea scolii.
Astia in studiouri, si la Digi si la Prima, in loc sa se tot ia de burta lui si de indolenta, mai bine si-ar face cruce ca avem asa ceva la noi. Macar cand a nascut sotia lui si a reusit doua goluri puteau sa o lasa mai moale.
Maradona era butoiasul atomic, si nici Hagi nu era cel mai slabut din lume.
Ar trebui tinut titular cat poate el sa joace in fiecare meci, asa ajunge mare, nu doar la sala, ca looserii fara talent nativ. El e smecher, are mingea prinsa cu elastic, are explozie pe 2 m si da cu ambele picioare. Nu e bine? E terminat a? Se uita la fotbal degeaba toti astia, daca da Tavi un gol nu mai poti sa deschizi frigiderul ca iti vine si de-acolo o reluare laudata, la Marko arata faza si incep analiza greutatii lui, adevaratul subiect.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de FreakBoy » 06 Sep 2022, 09:08

Vreau sa mă felicit că nu am mai intrat la pauză și în a doua repriză pe aici. Am fi fost mai puțini azi :)(
Bravo băieți! Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 09:20

Ba ai intrat, le-ai dat sa ia cu paine detractorilor lui Markovic si criticilor momentului.
FMSP :)(

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de TitiUCV » 06 Sep 2022, 09:48

Pasele astea ampulea in spate ne-au costat 2 goluri. M-am saturat sa tot vad pasele inapoi. La golul 1 Bancu primeste la mijlocul terenului in banda si da pasa aia care-l pune pe Vlad Morar pe contraatac. La golul 3 al lor la fel... Vana ii da assit lui Torje care prinde un sut de zile mari.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Paul » 06 Sep 2022, 09:57

Freestate scrie:
06 Sep 2022, 09:20
Ba ai intrat, le-ai dat sa ia cu paine detractorilor lui Markovic si criticilor momentului.
A intrat imediat dupa primul gol al lui Marko, ca n-am avut loc eu sa fac acelasi lucru 😀

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 06 Sep 2022, 10:09

Markovic in lentoarea sa are niste trasee optime, a fost nevoit s-o faca ...el plimba mingea acolo unde adversarul poate sa intinda maximum piciorul. Asta e bine. La el nu vezi miscari in plus pentru ca daca le face e pierdut. Dar totusi are niste miscari care pot fi invatate de adversar.
Lovind bine cu ambele picioare ...pune o problema tuturor fundasilor. De fapt atacantii lenti e bine sa stie sa loveasca cu ambele picioare.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2022, 10:21

Paul scrie:
06 Sep 2022, 09:00
Astia in studiouri, si la Digi si la Prima, in loc sa se tot ia de burta lui si de indolenta, mai bine si-ar face cruce ca avem asa ceva la noi. Macar cand a nascut sotia lui si a reusit doua goluri puteau sa o lasa mai moale.
Maradona era butoiasul atomic, si nici Hagi nu era cel mai slabut din lume.
Ar trebui tinut titular cat poate el sa joace in fiecare meci, asa ajunge mare, nu doar la sala, ca looserii fara talent nativ. El e smecher, are mingea prinsa cu elastic, are explozie pe 2 m si da cu ambele picioare. Nu e bine? E terminat a? Se uita la fotbal degeaba toti astia, daca da Tavi un gol nu mai poti sa deschizi frigiderul ca iti vine si de-acolo o reluare laudata, la Marko arata faza si incep analiza greutatii lui, adevaratul subiect.
Acum 20 de luni, cind nici nu juca pe la Clinceni eu am scris asta (https://craiova-maxima.ro/ne-am-lamurit ... la-fotbal/):

"Cu 30 de mii de Euro ii angajam o bona lui Markovic pentru 3 ani, si poate facem din el jucator de liga 1. Markovic chiar are talent – dar nu pare a avea motivatie si focus pentru performanta."

Chiar cred in talentul lui, fie de curtea scolii. Am dubii in ceea ce priveste sansele lui sa devina un fotbalist la un nivel mai inalt decit liga 1; l-as trimite acum la un psiholog bun sa incerce sa-si rezolve parte din traumele copilariei - ca are.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de Dany » 06 Sep 2022, 11:01

Asta da meci, chiar dacă am făcut multe greșeli, îmi place ca am luptat pana la capăt și am revenit pe tabela. Dacă nu castigam îmi părea rău, dar nu puteam fi supărat pe băieți pentru ca au luptat pe un teren moale și fără vreo atmosfera extraordinara în tribune.
Sper sa castigam cât mai multe meciuri și sa jucam măcar cu 15000 oameni în tribune la fiecare meci.
Felicitări!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - FCV Farul Constanța

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Sep 2022, 11:01

@bobby ne-ai mai spus că nu prindem nici playoff și era să luam titlul...ne-ai mai spus că Balint e mare antrenor ...deci lasă-ne cu vrajeli ...mergi pe retorica de ziarist vechi , argumentezi toate riscurile că în caz că se produce unul din ele sa fii acoperit ...in realitate nu ai viziune sa vezi un jucător, o echipa sau un antrenor care sigur va reuși , nici acum nu ai avea curaj să spui daca Markovici va rămâne în liga 1 sau daca va face pasul afara...o arzi la alibi că ăștia cu pasa înapoi

Scrie răspuns