Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu locomotiva ruginită

Ii deraiem
9
69%
Ii oprim decât
2
15%
Trec pe lângă noi
2
15%
 
Total votes: 13

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 13 Sep 2022, 10:35

dorumihnea2 scrie:
13 Sep 2022, 10:15
In mod normal scandalul și mediatizarea excesivă a unui club afectează stafful și jucătorii dar noi nu avem parte de așa ceva , la noi e prea mare liniște. Eu îmi doresc liniște și stabilitate dar când te duci la un meci și vezi gafe de cascadorii râsului nu știi ce să mai crezi. Cum e mai bine oare?
Lasă ca e mai bine așa!! Abia așteaptă ăștia sa scrie " scandal monstru la csu ". Face efm și pentru noi ca doar din cauza lor ne stie lumea de circari când vine vorba de Craiova.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Sep 2022, 11:19

Bobby scrie:Mirel Radoi tot vorbeste de atacatul zonelor de suna ca si comandantii armatei ucrainiene :-)

E timpul ca Universitatea Craiova ca si comunitate - fani, jucatori, conducatori, anturaj etc. - sa devina mai realista. Ne grabim sa facem jucatori staruri dupa o repriza si ne grabim sa-i numim pe unii drept super antrenori pe o exaltare de moment. Antrenorii buni sint aia care au rezultate, care cistiga trofee - nu unul / doua meciuri. Restul nu prea conteaza. Valoarea inseamna constanta in rezultate.

Conducatorii cred ca echipa e super si ca are cei mai buni jucatori din tara. Nu exista titlul de "cel mai bun jucator din tara", dar exista titlul de campion in liga 1. U Craiova nu are posibilitatile financiare si nici coeficientul european de care se bucura CFR si FCSB - si e bine ca aroganta si fitele care incearca sa ascunda aceasta realitate sa inceteze. U Craiova se bate undeva la locurile 3-4-5, desi are buget cu mult mai mare decit celelalte competitoare la aceste locuri.

Daca exista o sansa de relansare a acestui proiect - trebuie sa vina de la roty. U Craiova nu e tabara de vara pentru distractia jucatorilor platiti gras, si nici casa de batrini; U Craiova trebuie sa fie o entitate care performeaza - si nu prea e in acest moment, desi cheltuie bani multi si cam aiurea. Iar roty trebuie sa inteleaga ca cele 3 obiective ale sale - joc spectaculos; trofee; jucatori tineri lansati si vinduti pe sume mari - nu prea se pot indeplini toate 3 in acelasi timp. Nici CFR si nici FCSB nu le pot face. In final, fotbalul fara scouting e o pierdere de vreme; iar roty pur si simplu nu se pricepe la scouting.
Bic & Ivanov - cat timp ne-a trebuit sa ne dam seama ca nu sunt ok pentru pretentiile noastre? Acum, pe unde sunt ei, sparg norii, au inflorit, nu se puteau exprima la adevarata valoare din cauza lui nea Sorin?

Si avem destule exemple. Mai aveam si chestia aia, ca nu baga bani nea Mihai. Problema e ca baga, dar foarte prost! Cu banii cheltuiti pe Bic & Ivanov(bine ca nu mai e GMM, ca sigur aduceam alte petarde), mai bine luam 10 fundasi tineri din liga a 2-a si erau mai mari sansele sa ajunga unul din ei om de baza. Asa stam cu aia de peste 34 de ani.

Daca bagai banii in cei de liga a 2-a, puteai sa-ti faci niste relatii cu cei care urmaresc tinerii jucatori din ligile inferioare. Nea Mihai, om de cuvant, avea acum o retea si nu mai ajungeai sa te rogi de Arges, Mioveni, PEPSI OSK sa-ti vanda jucatori sau sa astepti impresarii sa-ti propuna Donkori, Conti sau Mamuti.

Nu e clar ca nu poti face bani(transferuri, calificari in grupe) cu ce jucatori straini iti aduc impresarii astia?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Sep 2022, 11:20

Freestate scrie:
Bobby scrie:
12 Sep 2022, 23:00
E timpul ca Universitatea Craiova ca si comunitate - fani, jucatori, conducatori, anturaj etc. - sa devina mai realista.
Si ca atare eu cred ca trebuie sa va pregatiti ...dominatia brutala a Stiintei in acest campionat va incepe de la meciul cu FCSB. :)(
O epoca de mari realizari se cracaneaza la orizont, suntem unici, inimitabili si indestructibili. Asta e realitatea....si nu Realitatea TV. :)(
Asa am visat si eu. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 13 Sep 2022, 11:31

Dreaming my dreams ...sa-ti visezi mereu visele, cum ca as juca pentru Stiinta, cum ca am domina brutal competitia ...si alte si mai cate. :)(
Asta inseamna puterea Autosugestiei. Capisci ? :)(
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Sep 2022, 12:17

fanucrv scrie:
13 Sep 2022, 10:35
dorumihnea2 scrie:
13 Sep 2022, 10:15
In mod normal scandalul și mediatizarea excesivă a unui club afectează stafful și jucătorii dar noi nu avem parte de așa ceva , la noi e prea mare liniște. Eu îmi doresc liniște și stabilitate dar când te duci la un meci și vezi gafe de cascadorii râsului nu știi ce să mai crezi. Cum e mai bine oare?
Lasă ca e mai bine așa!! Abia așteaptă ăștia sa scrie " scandal monstru la csu ". Face efm și pentru noi ca doar din cauza lor ne stie lumea de circari când vine vorba de Craiova.
Păi liniște este destulă dar atunci ce trebuie să vedem și noi fotbal măcar ca în era Reghe cu 4 sau 5 goluri pe meci.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Sep 2022, 12:41

O sa vedem, dar in meciurile fara miza pentru adversar. Cum ne-am chinuit cu Academica... am uitat.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Sep 2022, 12:56

Am dat 4 cu Farul deunăzi ;) și nu cred că marinarii nu isi doreau victoria.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Sep 2022, 13:02

Iancu Magheru scrie:Am dat 4 cu Farul deunăzi ;) și nu cred că marinarii nu isi doreau victoria.
Ce dragi imi sunt exceptiile, mai ales cand ignoram regulile. In ultimele 2 deplasari am dat la goluri... Si cu Mioveni am dat o caruta de goluri!!! Cand punem lupa, pierdem imaginea de ansamblu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns