Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu locomotiva ruginită

Ii deraiem
9
69%
Ii oprim decât
2
15%
Trec pe lângă noi
2
15%
 
Total votes: 13

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 12 Sep 2022, 14:24

Daca ar fi dupa mine, as da afara tot grupul Cartu, Copilu, Popescu. Prea se dilueaza responsabilitatea cand sunt 2396782346 de conducatori.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 12 Sep 2022, 14:34

Jegu de cornel dinu iar ne balacareste in Fanatik,al dreacu pentru el muicelu e ok...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Sep 2022, 14:49

Mi-a trecut supararea, raman cu un gust amar pentru ca nu cred ca vom trece de fcsb...

Un lucru nu il inteleg. Mirel a jucat cu 6-7 fundasi dar a incercat sa faca aceasi tactica ca si cum are jucatorii titulari pe toate posturile. Am incercat sa construim cu Screciu si Cretu in centru... pai cum ?

O alta problema pe care nu o inteleg, a intrat Vina si a jucat in centru in spatele atacantilor. Cum primea mingea la 18-20m o dadea in spate, in banda, fie la bancu fie la capatana... pai cum ?

E o diferenta intre Mangia, Ozounidis, Bergodi, Reghe si Mirel , si e o diferenta intre Mirel si Papura, Balint, Piti ...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2123
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 12 Sep 2022, 14:51

Prazake scrie:
12 Sep 2022, 14:24
Daca ar fi dupa mine, as da afara tot grupul Cartu, Copilu, Popescu. Prea se dilueaza responsabilitatea cand sunt 2396782346 de conducatori.
Exact, sa fie unul singur și bun, personal Dani Coman mi se pare cel mai bun pe postul ăsta, el vorbește cu jucătorii, el își apără echipa la tv, el se ocupa de transferuri
La noi Marian are alura unui mafiot elegant, tăcut care nu iese niciodată în lumina reflectoarelor, nu exista niciun interviu cu el niciunde, nici nu i cunosc vocea , probabil e bun ca președinte însă aici anumite idei pe care le are sunt blocate de tandemul Cartu Popescu etc

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Sep 2022, 15:01

Mie mi-a plăcut de Screciu ieri și in general in începutul ăsta de sezon.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Sep 2022, 15:10

Iancu Magheru scrie:Mie mi-a plăcut de Screciu ieri și in general in începutul ăsta de sezon.
Si cand greseste parca nu te superi asa ca pe cei de peste 34 de ani. Meciul urmator e cu numarul 100 in prima liga pentru Screciu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Sep 2022, 21:12

O sa zic si aici:Screciu va avea un viitor foarte misto. Dupa Marko e jucatorul meu favorit.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 12 Sep 2022, 21:16

Hai mai lasati-o moale cu Screciu,a jucat ceva mai bine ,ca restul sunt praf.Daca era jucator ramanea in Belgia,ca ni e vreo superliga.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Sep 2022, 21:46

A avut si o accidentare destul de grava. Macar e de la noi de pe cocioc, nu adus cu surle si trambite. Au fost mai buni cei adusi, gen Donkor?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 12 Sep 2022, 22:45

Pana la urma înfrângerea asta ne-a adus aminte de jocurile foarte slabe de la Mediaș cu U Cluj și Hermanstad.
Astea au fost meciurile care trebuiau câștigate și altfel discutam acum.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 12 Sep 2022, 22:59

Hai ca etapa viitoare e duelul ranitilor. Sper doar sa nu-i "revergoram" pe gigisti...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Sep 2022, 23:00

Mirel Radoi tot vorbeste de atacatul zonelor de suna ca si comandantii armatei ucrainiene :-)

E timpul ca Universitatea Craiova ca si comunitate - fani, jucatori, conducatori, anturaj etc. - sa devina mai realista. Ne grabim sa facem jucatori staruri dupa o repriza si ne grabim sa-i numim pe unii drept super antrenori pe o exaltare de moment. Antrenorii buni sint aia care au rezultate, care cistiga trofee - nu unul / doua meciuri. Restul nu prea conteaza. Valoarea inseamna constanta in rezultate.

Conducatorii cred ca echipa e super si ca are cei mai buni jucatori din tara. Nu exista titlul de "cel mai bun jucator din tara", dar exista titlul de campion in liga 1. U Craiova nu are posibilitatile financiare si nici coeficientul european de care se bucura CFR si FCSB - si e bine ca aroganta si fitele care incearca sa ascunda aceasta realitate sa inceteze. U Craiova se bate undeva la locurile 3-4-5, desi are buget cu mult mai mare decit celelalte competitoare la aceste locuri.

Daca exista o sansa de relansare a acestui proiect - trebuie sa vina de la roty. U Craiova nu e tabara de vara pentru distractia jucatorilor platiti gras, si nici casa de batrini; U Craiova trebuie sa fie o entitate care performeaza - si nu prea e in acest moment, desi cheltuie bani multi si cam aiurea. Iar roty trebuie sa inteleaga ca cele 3 obiective ale sale - joc spectaculos; trofee; jucatori tineri lansati si vinduti pe sume mari - nu prea se pot indeplini toate 3 in acelasi timp. Nici CFR si nici FCSB nu le pot face. In final, fotbalul fara scouting e o pierdere de vreme; iar roty pur si simplu nu se pricepe la scouting.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Sep 2022, 08:56

robertc scrie:Hai mai lasati-o moale cu Screciu,a jucat ceva mai bine ,ca restul sunt praf.Daca era jucator ramanea in Belgia,ca ni e vreo superliga.
A avut accidentari acolo, iar aia nu stau cum stam noi dupa unii sa-si revina dupa accidentari. E un jucator care a crescut si creste. Si ca a jucat mai bine ca restul.. nu e mare lucru. Mare lucru e ca a jucat constant bine

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 13 Sep 2022, 09:38

Bobby scrie:
12 Sep 2022, 23:00
E timpul ca Universitatea Craiova ca si comunitate - fani, jucatori, conducatori, anturaj etc. - sa devina mai realista.
Si ca atare eu cred ca trebuie sa va pregatiti ...dominatia brutala a Stiintei in acest campionat va incepe de la meciul cu FCSB. :)(
O epoca de mari realizari se cracaneaza la orizont, suntem unici, inimitabili si indestructibili. Asta e realitatea....si nu Realitatea TV. :)(
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Sep 2022, 10:15

In mod normal scandalul și mediatizarea excesivă a unui club afectează stafful și jucătorii dar noi nu avem parte de așa ceva , la noi e prea mare liniște. Eu îmi doresc liniște și stabilitate dar când te duci la un meci și vezi gafe de cascadorii râsului nu știi ce să mai crezi. Cum e mai bine oare?

Scrie răspuns