Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

In ritmul obișnuit al acestui sezon, după un meci slab vine unul foarte bun. Păstrăm linia?

- Da, ne vom domina adversarul și învingem cu un joc frumos
10
63%
- Legăm un nou egal nemeritat
3
19%
- Clacăm și plecăm cu 0 puncte din Trivale
3
19%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 07 Oct 2022, 22:54

Nu avem antrenor slab, vreti altul? Am tot avut antrenori si mai buni si mai rai si mai de toate, inafara de o cupa - 2, o supercupa si eternul loc 3 si cateva minute prin conference, am avut jocuri modeste, fara viziune.
Pierduram dupa ce am dominat prima repriza.
Asta e, vedem ce vom face la iarna, poate aduce Roty ceva care sa ajute mijlocul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 07 Oct 2022, 22:56

Incredibil, ne bat toti descultii si nu putem sa dam si noi gol.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 07 Oct 2022, 22:56

In afara de Bancu, nu avem fotbalisti in echipa. Multumim nea' Cartule, mare sef!! Sa iti iei analfabetii de fotbal si sa te duci acolo la tine, la cofetarie!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 07 Oct 2022, 22:58

R.E.N. scrie:
07 Oct 2022, 22:50
E al patrulea meci consecutiv fara gol din actiune…
Jale..
Își mai aduce aminte cineva de când nu am mai dat un gol din afara careului sau dintr-o lovitură libera ??? Cred ca de cand a plecat Cicâldău...

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 07 Oct 2022, 23:02

Nu avem super echipa ,dar tot cu astia Reghe juca altceva,nu ca as fi fanul lui,dar cu antrenor bun am fi mai bine.
E clar ca trebuie jucatori,dar sibiu,arges....ne bat de cand e Radoi.

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Preator12 » 07 Oct 2022, 23:02

In loc sa ma plimb pe strazile Istanbulului statui in hotel sa ascult comentariu live la un meci de nimic. Greu de urmarit un meci de liga 1, curios cum induram umilinta asta meci de meci

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 07 Oct 2022, 23:03

E aceeasi echipa care le-a dat 4-0 acum cateva luni. Problema e si la antrenor. Nu stam bine in teren, n-avem idei, jucam lent. Si imi pare rau de Radoi, ca pare un baiat care pune pasiune in ce face si isi da silinta. Dupa cat l-am injurat toata viata, n-as fi crezut.. sper sa ne revenim cumva.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 07 Oct 2022, 23:04

Apropo, Markovic tot mare diamant a ramas, sau? Ca vad ca la noi, daca ai un meci bun o data la 25 de meciuri, gata, intri direct in hall of fame. Campanu tot la 4 milioane a ramas cotat? Il injurati pe Koljic, ca de ce nu da gol, ca de ce nu mai cara toti labilii psihic, dar el era singurul care dadea pase din prima in ultimii 16m... Avem clar cea mai incompetenta conducere tehnica din Liga 1, avand in vedere banii de care dispunem. Macar FCSB are ceva trasee cand ataca si isi creeaza mult mai multe ocazii decat jegosii care imbraca tricourile alb albastre...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 07 Oct 2022, 23:05

E groasă, incepem sa jucam lafel de slab ca în debutul sezonului, tare frică mi e că aspectele pozitive din primele meciuri cu Rădoi au cam fost , paradoxal, rodul lui Balint.......
Daca motivele pentru care Hanca nu joaca sunt un conflict între Rădoi și copilu ne merităm soarta...
A nu se înțelege că mi se pare ceva de capul lui hanca dar e vorba de principiu
Umilitor cum un sistem cu 3 fundași se face de râs în fața numai UNUI ATACANT !
RUȘINE!!
Last edited by fanatic16 on 07 Oct 2022, 23:07, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 07 Oct 2022, 23:06

Slabi ..verigile slabe de astazi:
1. Papp ...e lent, e narod ... da mingea si ia decizii gresite ... o bomba cu ceas in fiecare meci. E praf, trebuie sa dispara.
2. Vatajelu, mic, lent si ineficient ...mai face cate un meci din joi in Paste
3. Slab si Silva astazi dar macar mai iese cu mingea de acolo
4. Screciu prea buimac ca sa-l bagi intr-o zona de constructie, trebuie retras pe linia de fund sa suplineasca lentoarea celorlaltor fundasi centrali.
5. Cretu, m-am ferit sa-l laud vreodata, un jucator modest, buimac care nu leaga rapid si nu vede pase. Se misca precum o barza incaltata in ghete. Mai reuseste meciuri...
6. Ivan ...total plopist la ingramadeala, nu centreaza cand trebuie cand are spatii dar si cand terenul e prost cum a fost la Pitesti iarasi apar probleme.
7. Nistor catastrofa ca si Papp, trebuie sa dispara.
Last edited by Freestate on 07 Oct 2022, 23:09, edited 2 times in total.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Oct 2022, 23:08

Marele Papp in cupele europene
Marele Papp la primul gol
Marele Papp ia rosu
Marele Papp nu are viteza, nu are plasament, nu are pasa, nu are centrare nu are nimic .... ce mai cauta asta la craiova ?

Pana la urma, ca si ala in italia sau ala de la manchester , nu faci nimic la 2-3 ani dupa scoala de antrenori... pana nu inveti antrenorat in iarba nu merge

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 07 Oct 2022, 23:11

Problema noastra este ca avem 7 fundasi pe teren + portar. Ducem mingea la 30m de poarta lor si cam atat. Daca lateralii se preteaza pt 3-4-3, mijlocasii nostri nu.
Eu l-as lasa pe Radoi inclusiv anul viitor. Anul asta pare compromis.
Last edited by THE LION on 07 Oct 2022, 23:11, edited 1 time in total.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 07 Oct 2022, 23:12

Freestate scrie:
07 Oct 2022, 23:06
Slabi ..verigile slabe de astazi:
1. Papp ...e lent, e narod ... da mingea si ia decizii gresite ... o bomba cu ceas in fiecare meci. E praf, trebuie sa dispara.
2. Vatajelu, mic, lent si ineficient ...mai face cate un meci din joi in Paste
3. Slab si Silva astazi dar macar mai iese cu mingea de acolo
4. Screciu prea buimac ca sa-l bagi intr-o zona de constructie, trebuie retras pe linia de fund sa suplineasca lentoarea celorlaltor fundasi centrali.
5. Cretu, m-am ferit sa-l laud vreodata, un jucator modest, buimac care nu leaga rapid si nu vede pase. Se misca precum o barza incaltata in ghete. Mai reuseste meciuri...
6. Ivan ...total plopist la ingramadeala, nu centreaza cand trebuie cand are spatii dar si cand terenul e prost cum a fost la Pitesti iarasi apar probleme.
7. Nistor catastrofa ca si Papp, trebuie sa dispara.
+ tactica gresita,si e complet.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 07 Oct 2022, 23:14

după 10 ani de rotărisme, cred că a sosit momentul să se închidă taraba, altfel nu-mi explic toată mizeria care este în clubul ăsta, este mult prea mizerabilă incompetența la absolut toate compartimentele ca să fie doar o coincidență

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 07 Oct 2022, 23:15

hai ca erau o groaza pe aici care il cautionau pe papp dupa ce ne-a halit cu beersheva, na, luati cu paine! ametitul asta v-a aratat ce serios e iar. La ce sa speri cu asemenea petarda?
pai, radoi nu a aratat nimic la nationala, la tineret a mostenit ce a construit isaila, am mai zis.
dar nu radoi e problema la noi, e calitatea lotului... poti sa aduci orice antrenor, nu se poate mai mult cu baietii astia.
problema e ca anul asta e mai greu la playoff, nu mai e ca anii trecuti.
vom vedea.

Scrie răspuns